To nejlepší z Aljašky

Zeptat se nebo rezervovat 19denní skvělé putování po těch nejkrásnějších místech největšího státu USA zvaného Aljaška. Zažijete tu pravou aljašskou divočinu s dechberoucí přírodou - národní parky, vysoké hory, divoké řeky, ledovce v horách i padající do moře. Uvidíte medvědy, losy, soby a v okolí zlatokopeckého Fairbanks s velkou pravděpodobností i magickou polární zář.

Cena za program se může lišit dle termínu a ceny letenek.

Slavný a spektakulární aljašský ropovod uvidíte na několika místech po cestě Okolí NP Denali Okolí NP Denali Okolí NP Denali Okolí NP Denali Okolí NP Denali Výhled na Mt. McKinley z NP Denali Ledovec u Kennicott v NP Wrangell-St.Elias Ledovec padající do moře uvidíte na výletu lodí

Délka zájezdu: 19dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Anchorage

Odlet z Prahy. Přílet na letiště v Anchorage. Půjčení auta na letišti a ubytování , aklimatizace, procházka po městě či nákupy.

 2. den: Anchorage - Denali

Dnes Vás čeká cesta do národního parku Denali. Po cestě doporučujeme zastávku v Iditarod centru ve Wasille, věnovanému psím musherům. Kromě návštěvy muzea a obchůdků se zde můžete projet na psím spřežení.

3. - 4. den: Denali

Čekají vás 2 celé dny v parku Denali a máte na výběr z mnoha aktivit, které park nabízí: let nad Mt. McKinley (možnost i s přistáním na ledovci), rafting, výlet do nitra parku autobusem anebo treking. Národní park Denali je nádhernou ukázkou pravé aljašské divočiny, tak si pobyt zde náležitě užijte!

5. den: Denali - Fairbanks

Dnes vás čeká přejezd z Denali do Fairbanks. Po cca půl hodině dojedete k přejezdu přes řeku Tanana poblíž malého městečka Nenana, které se proslavilo svým tipovacím závodem „Nenana Ice Classic“ – sází se na to, kdy přesně se na jaře rozlomí led na řece. Vítěz (tedy ten, kdo nejpřesněji odhadne moment rozlomení ledu) vyhrává desetitisíce dolarů. Následuje průjezd krásným údolím Tanana Valley a od něj už je to cca 45min do Fairbanks. Pokud přijedete do Fairbank už na odpoledne, doporučujeme návštěvu Chena River Recreation Area (po cestě jsou velmi často k vidění losi). Zde můžete nejdříve navštívit muzeum Ledu (Aurora Ice Museum), kde můžete obdivovat opravdu zajímavá díla a stavby z ledu a potom se jít ohřát do horkých pramenů v Chena Hot Springs.

6. den: Fairbanks

Fairbanks je pro většinu návštěvníků Aljašky nejsevernějším bodem jejich cesty. Právě zde máte největší šanci spatřit magickou polární zář – nezaspěte ji! Co se týče programu ve Faribanks, můžete si vybrat z mnoha aktivit, jako jsou například: Alaskan Trail of The Trail with Mary Shields (vodič psího spřežení). Její 2h prohlídka vás seznámí nejen s jejími aljašskými psi husky. Fountainhead Antique Auto Museum - museum historických amerických aut. Polární kruh - výlet k polárnímu kruhu hodnotí mnoho lidí jako tzv. „must see“, určitě to ale záleží na vašich preferencích. Je to jistě autentická zkušenost, ale ne pro každého - po cestě uvidíte zvěř, drsnou severskou krajinu, cestu bude lemovat aljašský ropovod a míjet vás budou obrovské náklaďáky z ropných plošin v Prudhoe Bay.

7. den: Fairbanks - Glennallen

Dnes vás čeká delší cesta z Fairbanks do Glennallenu. Uvidíte nádherné scenérie tak typické pro Aljašku – Richardson a Glenn  Highways patří mezi ti nejkrásnější na Aljašce. Čekají vás výhledy na horská panormata, hluboké lesy, řeky a jezera. North Pole asi 20 min od Fairbanks – město proslavené tím, že se tu nachází údajný dům Santa Clause (můžete zakoupit suvenýry anebo poslat pohled ze „Severního pólu“). Doporučujeme si zajet na Denali Hwy, jednu z nejméně turistických cest a možná by se dalo říct, že co se týče panoramat, tak vůbec nejhezčí cesta na Aljašce.

8. den: Glennallen – McCarthy (Wrangell-St. Elias NP)

Tato cesta vám zabere 3,5 - 5,5h dle tempa a zastávek. Ačkoliv je to do McCarthy pouhých 127 mil, cesta trvá tak dlouho kvůli špatnému stavu její druhé poloviny. Uvidíte řeku McCarthy a historickou železnici se zchátralými mosty podél cesty, ledovce i nádherné hory v nitru parku.

9. - 10. den: Wrangell-St. Elias NP

Na prozkoumání parku Wrangell-St Elias máte 2 celé dny, což by mělo stačit na poznání těch nejpřístupnějších míst. Z vlastní zkušenosti určitě doporučujeme nevynechat návštěvu historického důlního městečka Kennicott a jeho nádherného okolí .

11. den: Wrangell-St. Elias NP - Valdez

Tento den bude asi trochu náročnější na přesuny – od McCarthy se musíte přepravit až k moři do města Valdez. Čeká vás zhruba 6h jízdy. Po cestě můžete navštívit ledovec Worthington Glacier, nejpřístupnější ledovec na Aljašce a vodopády The Horsetail and Bridalveil Waterfalls.

12. den: Valdez

Dnešek můžete pojmout jako relaxační den, udělat si procházku přístavem. Možno využít rybařením, výletem na kajaku, či výletem do okolí města.  

13. den: Valdez - Seward

Dopoledne se vydáte na trajekt směr Whittier. Z Whittieru do Sewardu je to asi 2h jízdy. Po cestě do Sewardu při napojení se na Seward Hwy se můžete zastavit u Alaska Wildlife Conservation centre.

14. den: Seward

Dnes Vás čeká plavba na lodi s pozorováním velryb, tuleňů, papuchalků, orlů, vyder, padajících kusů ledovců, a to vše v národním parku Kenai Fjords. Plavba trvá 6 hodin.

15. den: Seward - Homer

Ráno po snídani si můžete zajít do Alaska SeaLife Center (mořská akvária) přímo ve městě. Poté vyrazíte na cestu. Můžete se vydat na kratší procházku k ledovci, jehož mohutný jazyk nelze přehlédnout již po cestě autem. Je možné absolvovat i náročnější trek až k ledovcovému poli, vřele doporučujeme!

16. den: Homer

Pokud bude ošklivé počasí, můžete se zajít podívat do Center for Alaskan Coastal Studies – malé sympatické „muzeum“ o aljašské přírodě, film o ptácích, značená procházka mokřinami. Dále můžete navštívit Alaska Islands and Ocean Visitor Center – výstavy, filmy o přírodě, audio přednášky. Pokud budete mít pěkné počasí, můžete si udělat výlet přes záliv do zátoky Kachemak Bay. Homer skýtá mnoho volnočasových aktivit – lov ryb, výlety na kajacích, letecké výlety za medvědy, treky atd.

17. den: Homer - Anchorage

Dnes se přesouváte do Anchorage. Po cestě možnost zastávky u Russian River (medvědi, tahy lososů), ve Wildlife Conservation Center (zvířata ve volném výběhu) a ve zlatokopecké vesničce Girdwood, kde si můžete vyzkoušet rýžovat zlato.

18. den: Odlet z Anchorage

Vrácení auta před odletem. Odlet do ČR.

19. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
19
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
89 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu z Prahy vč. poplatků
 • 17 x ubytování v dvoulůžkových pokojích po trase ve 2-3* hotelích
 • trajekt Valdez - Whittier
 • výlet Kanai fjords
 • pronájem vozu kategorie compact od 2. dne (větší vůz nebo SUV vůz možný za příplatek) včetně havarijného pojištění a povinného ručení bez spoluúčasti, s více řidiči a předplacenou první nádrží benzínu
 • podrobný popis cesty, informace
 • pojištění CK proti úpadku
   

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • povolení pro vstup do USA – ESTA - lze zajistit za poplatek 800,- CZK na osobu (je třeba mít biometrický pas)
 • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit za poplatek 700,- CZK na osobu
 • mýtné poplatky a poplatky za parkování
 • vstupné a další osobní výdaje

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírné podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floridě je podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinoou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Očkování:

Nejsou potřeba žádná očkování.

Měna:

Americký dolar (USD) = 100 centů
Kurz: 1 USD = 24,9 CZK (k 7.12.2015)

Upozornění:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských.

Zvýšenou pozornost věnujte ochraně cenných předmětů a cestovních dokladů.

Vízová povinnost:

DO USA potřebují občané ČR buď vízum na 10 let, které lze získat pouze na velvyslanectví USA v Praze, nebo tzv. povolení k vycestování - ESTA (platné dva roky s opakovaným vstupem na max 90 dní/1vstup), které je možné zařídit elektronicky, naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352
web: www.usembassy.cz

Velvyslanectví České republiky v USA
Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: 001-202/2749100
web: www.mzv.cz/washington


Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

Říkají o nás

„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i...“ (více)
„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i doporučení jednoho ze zaměstnanců kanceláře, který lokaci osobně navštívil. Po definitivní dohodě jsem vždy měla včas smlouvu a letenky. Na místě se pak přesně odehrálo to, na čem jsme byli domluveni. Nikdy nebyl problém s transfery z letiště nebo s hotelem. Jejich služby a velmi osobní přístup mohu všem doporučit. “
– L. Šnajdrová
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.