Harleyem po Route 66

Zeptat se nebo rezervovat Pojeďte s námi na 18denní putování po „Hlavní třídě Ameriky“. Route 66 není jen cestou, ale životním postojem a kultem. Na cestě uvidíte nejen staré benzínové pumpy či opuštěné motely, ale setkáte se i se starousedlíky, kteří vás rádi uvítají ve svých přeplněných krámcích se suvenýry.

Náš nejoblíbenější zájezd! Nechte si cestu připravit od profesionálů!

Při počtu osob nad 12, je cena na osobu, včetně česky mluvícího doprovodu, nižší, cena se snižuje úměrně s počtem osob.

 • Ve vysoké sezoně může být cena letenek vyšší
 • Motocykl není možné půjčit v den příletu
 • Route 66 je možné nabídnout i autem (ceny jsou nižší)
 • Minimální věk řidiče: 21 let
 • možné motorky:

  Harley Davidson Elektra Glide

  Harley Davidson Road King

  Harley Davidson Heritage Softail

  Harley Davidson Fat Boy

H.D. Dyna Low Rider St. Louis Albuquerque Grand Canyon Las Vegas v noci H.D. Dyna Wide Glide H.D. Fat Boy H.D. Heritage Softail Santa Monica (bez názvu) motorky H.D.Road King route66 Na Harley po R66

Délka zájezdu: 18dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Chicago

Odlet z Prahy, přílet do Chicaga, „města blues“. Po příletu následuje přesun na vlastní náklady do rezervovaného hotelu. Nocleh.

2. den: Zažijte Chicago!

Půjčovna Eaglerider otevírá až od 10:00. Motocykl je možné si vyzvednout do 16:00. Transport z hotelu k půjčovně je na vlastní náklady. Proto doporučujeme si Chicago prohlédnout ještě v dopoledním čase a vyrazit na cestu odpoledne. Chicago, město s 3 miliony obyvatel, třetí největší metropole USA, se proslavilo hlavně svými architektonickými unikáty. Koncem 19. století tu vyrostly první mrakodrapy, Sears Tower se svými 443 m byla dlouhou dobu nejvyšší budovou na světě. Vedle početných pamětihodností a zajímavých muzeí nabízí Chicago i skutečný ráj pro ty, kteří rádi nakupují.

3. den: Chicago – Springfield/stát Illinois

Hned ráno se vydáte po historické Route 66. Budete projíždět zemědělskou oblastí Illinois, míjet farmářské usedlosti, až dorazíte do hlavního města Springfieldu. Část svého života tu prožil i Abraham Lincoln, jehož dům a hrob můžete navštívit.

325 km / 6 hod.

4. den: Springfield/stát Illinois – St. Louis

Překročíte Mississippi, hranici státu Missouri a dorazíte do St. Louis. Rozhodně nepřehlédnete impozantní oblouk Gateway Arch. Muzeum západní expanze nabízí pěknou sbírku exponátů z doby osidlování amerického západu. Můžete také navštívit pivovar Anheuser-Busch, výrobce piva Budweiser.

164 km / 3 hod.

5. den: St. Louis – Springfield/ stát Missouri

Opustíte Mississippi a proměnlivou krajinou planiny Ozark se vydáte podél Route 66 do Springfieldu. Budete projíždět kolem Meramac Caverns, pozoruhodného jeskynního systému, ve kterém se kdysi schovával legendární psanec Jesse James.

260 km / 5 hod.

6. den: Springfield/ stát Missouri – Tulsa

Na cestě ze Springfieldu doporučujeme odbočku do Carthage, milého maloměsta s pěknou radnicí. Překročíte hranici státu Oklahoma a den zakončíte v Tulse.

315 km / 5 hod.

7. den: Tulsa – Oklahoma City

Nikde není Route 66 tak typická, jako právě v Oklahomě. Zapadá totiž do kontextu krajiny tak, jakoby tam odjakživa byla. Kraj je protkán malými městečky, která se střídají s benzinovými pumpami a staromódními odpočívadly. K návštěvě zve např. Národní kovbojská síň slávy/National Cowboy Hall of Fame, která svými expozicemi přibližuje osudy mužů a žen, kteří objevovali Divoký západ.

171 km / 3 hod.

8. den: Oklahoma City – Amarillo

Cesta Vás povede jedinečnými lovišti Čejenů a Arapahů, kde se kdysi pásla velká stáda bizonů. V Clintonu, srdci a duši „matky cest“ můžete navštívit Muzeum Route 66. Cestou do Texasu budete míjet stáda skotu, kovboje a stopy ropného boomu. Přenocování v Amarillo.

412 km / 7 hod.

9. den: Amarillo – Tucumcari

V Amarillu můžete navštívit Ranč Cadillaců, trochu zvláštní sbírku vraků, které jsou do půli zakopány v zemi. Za rozlehlým rančem se táhnou nekonečná bavlníková pole, která Vás provedou až do Tucumari, kde přenocujete.

180 km / 3 hod.

10. den: Tucumcari – Albuquerque

Budete pokračovat v jízdě až do Albuquerque. Route 66 Vás povede kolem řady historických míst jako Newkirk, Cuervo nebo Santa Rosa, která umocňují atmosféru legendární silnice. Těsně na úpatí Sandia Mountains se v údolí Rio Grande rozprostírá jediné velkoměsto státu New Mexico – Albuquerque. Ve stinných ulicích starého města, kudy dříve vedla Route 66, najdete malebné hispánské domky, malé obchůdky, galerie a tradiční náměstí/Plaza. Nocleh bude v Albuquerque.

280 km / 5 hod.

11. den: Zažijte Albuquerque!

Na programu je výlet do Santa Fe, hlavního města státu New Mexico. Město má harmonicky, ve stylu dávných puebel, budované čtvrti a při procházce na Vás dýchne atmosféra hispánského jihozápadu. Díky desítkám muzeí a galerií platí za mekku umělců a je nejoblíbenějším turistickým cílem v Novém Mexiku.

12. den: Albuquerque – Holbrook

100 km západně od Albuquerque na 112 m vysoké pískovcové stolové hoře trůní Pueblo Acoma. Je to nejstarší dlouhodobě osídlené území v Americe, jméno Sky City město získalo díky své poloze blízko nebe. Dále pojedete do Holbrooku přes Gallup a národní park Petrified Forest, kde se během milionů let proměnily kmeny stromů ve zkameněliny.

372 km / 6 hod.

13. den: Holbrook – NP Grand Canyon

Cestou k přírodnímu divu světa, Grand Canyonu, budete projíždět zemí Navahů. Jižně od městečka Flagstaff můžete navštívit kaňon Oak Creek. Další zastávku doporučujeme u 170 m hlubokého kráteru vzniklém po pádu meteoritu. Užijte si procházky po okolí s dech beroucími výhledy při západu slunce.

290 km / 4,5 hod.

14. den: NP Grand Canyon – Las Vegas

Přes Williams a Seligman, dvě městečka s původní atmosférou Old Route 66, pojedete po nejdelším úseku původní Route 66. Projedete město Kingman a dále monumentální přehradu Hoover Dam. Pak Vás čeká Las Vegas.

440 km / 8 hod.

15. den: Zažijte atmosféru Las Vegas!

„Město hazardu“ nabízí rozmanitý program – nezapomenutelné zážitky z letu helikoptérou po okolních přírodních skvostech nebo v noci nad září neonů, projížďka po třídách Las Vegas (také Strips) plných zářících zábavních parků a lákajících velkolepých show, návštěvu kasin nebo nákupních galerií.

16. den: Las Vegas – Los Angeles

Brzy ráno zamíříte z Las Vegas do pouště Mojave, kde na cestě potkáte město duchů Calico, které stojí za návštěvu. V Los Angeles se projedete po bulvárech Sunset a Santa Monica Boulevard, posledním úseku Route 66, který Vás dovede až k Pacifiku. U pláže Santa Monica končí Vaše transkontinentální cesta snů. Určitě si udělejte čas i na prohlídku města vč. Hollywoodu, Beverly Hills a pláže Santa Monica.

432 km / 8 hod.

17. den: Konec cesty

Vrácení motorek v půjčovně u letiště a odlet zpět domů.

18. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
83 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
121 700 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
108 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
102 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
10
Cena za osobu od*
98 700 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu vč. poplatků
 • 16x ubytování ve 2-3* hotelích (2-lůž. pokoje) po trase
 • pronájem motocyklu Harley Davidson od EagleRider – včetně neomezených mílí (1 motorka pro 2 osoby)
 • rozšířené povinné ručení na 1 mil. USD – VELMI DŮLEŽITÉ
 • pojištění motocyklu bez spoluúčasti
 • místní taxy, poplatky za připravení motocyklu, helma, postranní brašny a bezpečnostní zámek
 • sestavení trasy, informace

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • transfery (letiště-hotel + hotel-půjčovna v Chicagu,  půjčovna – letiště v Los Angeles)
 • benzín
 • cestovní pojištění (možno nabídnout od České pojišťovny za cenu 815,- CZK /osoba)
 • povolení ke vstupu do USA ESTA (možno zajistit za poplatek 800,- CZK na osobu, je potřeba mít biometrický pas)
 • dálniční poplatky, poplatky za parkoviště, poplatky za vstupy do národních parků a stravné
 • příplatek za 1 osobu samostatně na motorce
 • povinný poplatek za jednosměrnou cestu za motorku (platí se na místě – 350,- USD +  místní taxy)

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírné podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floridě je podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinoou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Očkování:

Nejsou potřeba žádná očkování.

Měna:

Americký dolar (USD) = 100 centů
Kurz: 1 USD = 24,9 CZK (k 7.12.2015)

Upozornění:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských.

Zvýšenou pozornost věnujte ochraně cenných předmětů a cestovních dokladů.

Vízová povinnost:

DO USA potřebují občané ČR buď vízum na 10 let, které lze získat pouze na velvyslanectví USA v Praze, nebo tzv. povolení k vycestování - ESTA (platné dva roky s opakovaným vstupem na max 90 dní/1vstup), které je možné zařídit elektronicky, naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352
web: www.usembassy.cz

Velvyslanectví České republiky v USA
Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: 001-202/2749100
web: www.mzv.cz/washington


Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

Říkají o nás

„Obrátili jsme se na CK JEDU.cz s přáním naplánovat netradiční svatební cestu. Nechtěli jsme jen ležet na pláži v hotelovém komplexu, ale užít si i aktivní dovolenou. Měli jsme vybraný termín a pan Zíka nám doporučil pro tuto roční dobu kombinaci ostrovů Reunion a Mauricius. Můžeme jen chválit. Př...“ (více)
„Obrátili jsme se na CK JEDU.cz s přáním naplánovat netradiční svatební cestu. Nechtěli jsme jen ležet na pláži v hotelovém komplexu, ale užít si i aktivní dovolenou. Měli jsme vybraný termín a pan Zíka nám doporučil pro tuto roční dobu kombinaci ostrovů Reunion a Mauricius. Můžeme jen chválit. Přesně vystihl naše představy. Dovolená opravdu šitá na míru. Všechno bylo perfektně zajištěné od letetenek, přes půjčení auta po ubytování a výběr lokalit. Užásné celodenní výšlapy v horách Reunionu po týdnu vystřídal relax v malém klidném hotelu na Mauriciu. Domů jsme odjížděli odpočatí s mnoha zážitky. Děkujeme! “
– Manželé Hronovi
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.