Harleyem po Route 66

Zeptat se nebo rezervovat Pojeďte s námi na 18denní putování po „Hlavní třídě Ameriky“. Route 66 není jen cestou, ale životním postojem a kultem. Na cestě uvidíte nejen staré benzínové pumpy či opuštěné motely, ale setkáte se i se starousedlíky, kteří vás rádi uvítají ve svých přeplněných krámcích se suvenýry.

Náš nejoblíbenější zájezd! Nechte si cestu připravit od profesionálů!

Tento zájezd připravujeme jako individuální variantu, ale pokud jste parta nadšenců, rádi Vám zájezd nachystáme včetně česky hovořícího průvodce! 

 • Ve vysoké sezoně může být cena letenek vyšší
 • Motocykl není možné půjčit v den příletu
 • Route 66 je možné nabídnout i autem (ceny jsou nižší)
 • Minimální věk řidiče: 21 let
 • možné motorky zašleme do e-mailu

Neváhejte se nás obrátit pro více informací 

Harley St. Louis Arch Santa Monica Grand Canyon Las Vegas Los Angeles Chicago Na Harley po R66

Délka zájezdu: 18dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Chicago

Odlet z Prahy, přílet do Chicaga, „města blues“. Po příletu následuje přesun na vlastní náklady do rezervovaného hotelu. Nocleh.

2. den: Zažijte Chicago!

Půjčovna Eaglerider otevírá až od 10:00. Motocykl je možné si vyzvednout do 16:00. Transport z hotelu k půjčovně je na vlastní náklady. Proto doporučujeme si Chicago prohlédnout ještě v dopoledním čase a vyrazit na cestu odpoledne. Chicago, město s 3 miliony obyvatel, třetí největší metropole USA, se proslavilo hlavně svými architektonickými unikáty. Koncem 19. století tu vyrostly první mrakodrapy, Sears Tower se svými 443 m byla dlouhou dobu nejvyšší budovou na světě. Vedle početných pamětihodností a zajímavých muzeí nabízí Chicago i skutečný ráj pro ty, kteří rádi nakupují.

3. den: Chicago – Springfield/stát Illinois

Hned ráno se vydáte po historické Route 66. Budete projíždět zemědělskou oblastí Illinois, míjet farmářské usedlosti, až dorazíte do hlavního města Springfieldu. Část svého života tu prožil i Abraham Lincoln, jehož dům a hrob můžete navštívit.

325 km / 6 hod.

4. den: Springfield/stát Illinois – St. Louis

Překročíte Mississippi, hranici státu Missouri a dorazíte do St. Louis. Rozhodně nepřehlédnete impozantní oblouk Gateway Arch. Muzeum západní expanze nabízí pěknou sbírku exponátů z doby osidlování amerického západu. Můžete také navštívit pivovar Anheuser-Busch, výrobce piva Budweiser.

164 km / 3 hod.

5. den: St. Louis – Springfield/ stát Missouri

Opustíte Mississippi a proměnlivou krajinou planiny Ozark se vydáte podél Route 66 do Springfieldu. Budete projíždět kolem Meramac Caverns, pozoruhodného jeskynního systému, ve kterém se kdysi schovával legendární psanec Jesse James.

260 km / 5 hod.

6. den: Springfield/ stát Missouri – Tulsa

Na cestě ze Springfieldu doporučujeme odbočku do Carthage, milého maloměsta s pěknou radnicí. Překročíte hranici státu Oklahoma a den zakončíte v Tulse.

315 km / 5 hod.

7. den: Tulsa – Oklahoma City

Nikde není Route 66 tak typická, jako právě v Oklahomě. Zapadá totiž do kontextu krajiny tak, jakoby tam odjakživa byla. Kraj je protkán malými městečky, která se střídají s benzinovými pumpami a staromódními odpočívadly. K návštěvě zve např. Národní kovbojská síň slávy/National Cowboy Hall of Fame, která svými expozicemi přibližuje osudy mužů a žen, kteří objevovali Divoký západ.

171 km / 3 hod.

8. den: Oklahoma City – Amarillo

Cesta Vás povede jedinečnými lovišti Čejenů a Arapahů, kde se kdysi pásla velká stáda bizonů. V Clintonu, srdci a duši „matky cest“ můžete navštívit Muzeum Route 66. Cestou do Texasu budete míjet stáda skotu, kovboje a stopy ropného boomu. Přenocování v Amarillo.

412 km / 7 hod.

9. den: Amarillo – Tucumcari

V Amarillu můžete navštívit Ranč Cadillaců, trochu zvláštní sbírku vraků, které jsou do půli zakopány v zemi. Za rozlehlým rančem se táhnou nekonečná bavlníková pole, která Vás provedou až do Tucumari, kde přenocujete.

180 km / 3 hod.

10. den: Tucumcari – Albuquerque

Budete pokračovat v jízdě až do Albuquerque. Route 66 Vás povede kolem řady historických míst jako Newkirk, Cuervo nebo Santa Rosa, která umocňují atmosféru legendární silnice. Těsně na úpatí Sandia Mountains se v údolí Rio Grande rozprostírá jediné velkoměsto státu New Mexico – Albuquerque. Ve stinných ulicích starého města, kudy dříve vedla Route 66, najdete malebné hispánské domky, malé obchůdky, galerie a tradiční náměstí/Plaza. Nocleh bude v Albuquerque.

280 km / 5 hod.

11. den: Zažijte Albuquerque!

Na programu je výlet do Santa Fe, hlavního města státu New Mexico. Město má harmonicky, ve stylu dávných puebel, budované čtvrti a při procházce na Vás dýchne atmosféra hispánského jihozápadu. Díky desítkám muzeí a galerií platí za mekku umělců a je nejoblíbenějším turistickým cílem v Novém Mexiku.

12. den: Albuquerque – Holbrook

100 km západně od Albuquerque na 112 m vysoké pískovcové stolové hoře trůní Pueblo Acoma. Je to nejstarší dlouhodobě osídlené území v Americe, jméno Sky City město získalo díky své poloze blízko nebe. Dále pojedete do Holbrooku přes Gallup a národní park Petrified Forest, kde se během milionů let proměnily kmeny stromů ve zkameněliny.

372 km / 6 hod.

13. den: Holbrook – NP Grand Canyon

Cestou k přírodnímu divu světa, Grand Canyonu, budete projíždět zemí Navahů. Jižně od městečka Flagstaff můžete navštívit kaňon Oak Creek. Další zastávku doporučujeme u 170 m hlubokého kráteru vzniklém po pádu meteoritu. Užijte si procházky po okolí s dech beroucími výhledy při západu slunce.

290 km / 4,5 hod.

14. den: NP Grand Canyon – Las Vegas

Přes Williams a Seligman, dvě městečka s původní atmosférou Old Route 66, pojedete po nejdelším úseku původní Route 66. Projedete město Kingman a dále monumentální přehradu Hoover Dam. Pak Vás čeká Las Vegas.

440 km / 8 hod.

15. den: Zažijte atmosféru Las Vegas!

„Město hazardu“ nabízí rozmanitý program – nezapomenutelné zážitky z letu helikoptérou po okolních přírodních skvostech nebo v noci nad září neonů, projížďka po třídách Las Vegas (také Strips) plných zářících zábavních parků a lákajících velkolepých show, návštěvu kasin nebo nákupních galerií.

16. den: Las Vegas – Los Angeles

Brzy ráno zamíříte z Las Vegas do pouště Mojave, kde na cestě potkáte město duchů Calico, které stojí za návštěvu. V Los Angeles se projedete po bulvárech Sunset a Santa Monica Boulevard, posledním úseku Route 66, který Vás dovede až k Pacifiku. U pláže Santa Monica končí Vaše transkontinentální cesta snů. Určitě si udělejte čas i na prohlídku města vč. Hollywoodu, Beverly Hills a pláže Santa Monica.

432 km / 8 hod.

17. den: Konec cesty

Vrácení motorek v půjčovně u letiště a odlet zpět domů.

18. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
112 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha - Chicago - Los Angeles- Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
 • ubytování na 16x nocí ve 2-3* hotelech/ motelech (2-lůž. pokoje) po trase
 • pronájem motocyklu Harley Davidson od EagleRider – včetně neomezených mílí (1 motorka pro 2 osoby)
 • rozšířené povinné ručení na 1 mil. USD – VELMI DŮLEŽITÉ
 • pojištění motocyklu bez spoluúčasti
 • místní taxy, poplatky za připravení motocyklu, helma, postranní brašny a bezpečnostní zámek
 • sestavení trasy, informace
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • povolení pro vstup do USA – ESTA - lze zajistit za poplatek 600,- CZK na osobu (je potřeba mít biometrický pas)
 • pojištění léčebných výloh a proti stornu zájezdu - lze zajistit za poplatek 895,-Kč/ osobu
 • transfery (letiště-hotel + hotel-půjčovna v Chicagu,  půjčovna – letiště v Los Angeles - při ubytování do 7  mil od půjčovny jsou transfery od spoleščnosti Eagle Rider v ceně pronájmu)
 • benzín
 • dálniční poplatky, poplatky za parkoviště, poplatky za vstupy do národních parků a stravné
 • příplatek za 1 osobu samostatně na motorce
 • povinný poplatek za jednosměrnou cestu za motorku (neplatí se v případě cesty z Los Angeles do Chicaga) - 590 USD + místní daně 

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Rozloha:                                 9,8 mil km²

Obyvatelstvo:                        328,2 milionu obyvatel (k 2019)

Hlavní město:                        Washington D. C.

Měna:                                     1 americký dolar (USD) = 100 centů

Jazyk:                                    angličtina

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírně podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever: USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floriděje podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času a -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Mezinárodní telefonní předvolba:

 001 nebo +1

Důležitá telefonní čísla:

záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území USA)

Vízová povinnost:

Doklady: Platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA či biometrický pas a k tomu povolení ke vstupu do USA ESTA. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

S účinností od 17. listopadu 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu, který mají Spojené státy americké pro některé země (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP"). Od tohoto data mohou občané ČR přijet do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum. Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu. Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA. Naše CK Vám ráda s vyřízením pomůže.

Elektřina:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských. Při cestě do USA je třeba adaptér.

Telefon:

Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak je to v pořádku. Při telefonování do ČR točíme nejdříve předvolbu 011a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například: 
011 420 123456789. Značné částky uspoříme používáním telefonních karet (calling, prepaid card). Jsou k dostání na pumpách, v supermarketech atd. a voláme s nimi po USA i do zahraničí a stojí mezi $10-150. Sazby jsou mnohem nižší než při volání s mincemi. Vytočením sekvence čísel se zdarma připojíme k poskytovateli služby, který nás po zadání identifikačního kódu (je natištěn na kartě) přepojí na volané číslo.

Internet:

Internet je v USA naprosto běžný. Přístup k internetu a elektronické poště je zcela zdarma ve veřejných knihovnách - Public Library. Najdeme je ve všech městech, někdy i v těch nejmenších. Stačí se optat knihovnice, pak se bezplatně zaregistrovat a sednout si k počítači s internetem. Přes víkend jsou knihovny zpravidla zavřeny a v pátek mají jen krátkou otevírací dobu.

Očkování:

Žádné povinné očkování při cestě do USA není. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR:


Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352

Velvyslanectví České republiky v USA:


Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: +1 (202) 274-9123

Strava:

V podstatě je dnešní americká kuchyně unikátní kombinací starých tradic, nových internacionálních vlivů a přirozeným sklonem Američanů k bezpracně a nekomplikovaně připravovanému jídlu. Snad právě proto, že dnešní americká kuchyně má tak mnohostranný původ, zdomácněla v ní jídla ze všech koutů světa. Mezi nejoblíbenější dnes v USA patří pizza (Itálie), taccos (Mexico), cibulová polévka (Francie), sushi (Japonsko), tvarohový koláč (Belgie) a mimochodem i ten neodmyslitelný americký sendvič je původně vynálezem Angličana, sira Sandwiche.

Zajímavosti:

 AMERICA THE BEAUTIFUL ANNUAL PASS

America the Beautiful Annual Pass je v podstatě permanentka umožňující neomezenou návštěvu parků. Platnost pasu je 12 měsíců následujících po měsíci, ve kterém jste si permanentku koupili.Cestovat na jeden průkaz může celá posádka auta. Pokud se v parku platí vstupné za osobu (a nikoliv za auto), mohou pas spolu s majitelem využít další tři osoby ve věku 16 let a více. Mladší mají vstup zdarma. V praxi se často na limit tří osob nehledí a na pas může do parku vstoupit celá posádka vozu. Při vjezdu do parku se kromě pasu ukazuje ještě cestovní pas, nebo řidičák.

Při koupi America the Beatiful Passu získáte plastovou kartičku – pas, informační brožurku a visačku do auta (hangtag). Ta slouží k identifikaci a je třeba ji umístit na viditelné místo za předním oknem. Na kartičce jsou dvě kolonky pro vepsání jména držitele fixou.

Roční permanentka America the Beautiful Annual Pass kryje pouze vstupy do národních parků. Parkovné, kempování nebo půjčení lodiček platíte zvlášť.

Cena + detailní výčet parků, kde můžete pas využít: https://www.nps.gov/planyourvisit/passes.htm

 

Říkají o nás

„Služeb JEDU.cz jsem využil opakovaně. Veškeré slíbené služby byly 100% zajištěné. Oceňuji zejména možnost přizpůsobení služeb vlastním požadavkům a přáním, zároveň ale s doporučením toho nej. Služby JEDU.cz mohu opravdu doporučit.“
„Služeb JEDU.cz jsem využil opakovaně. Veškeré slíbené služby byly 100% zajištěné. Oceňuji zejména možnost přizpůsobení služeb vlastním požadavkům a přáním, zároveň ale s doporučením toho nej. Služby JEDU.cz mohu opravdu doporučit.“
– Martin Immer
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.