Metropole východu USA a Kanady a Niagarské vodopády

Zeptat se nebo rezervovat Okruh východním pobřežím USA a Kanady pro individuální cestovatele – program lze jakkoliv upravit. Cestou z New Yorku si prohlédnete města Boston, Quebeck, Montreal, Ottawu, Toronto, uvidíte Niagarské vodopády či hlavní město Washington D.C.

Délka zájezdu: 16dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – New York

Odlet z Prahy, přílet do New Yorku a individuální transfer do hotelu.

2. den: Zažijte New York City!

Den lze využít na vydatnou procházku po Manhattanu, necháte se zlákat množstvím příležitostí k nákupům na 5th Avenue a navštívíte největší zajímavosti ve městě jako např. Empire State Building, Sochu svobody, Ground Zero nebo Central Park. Lze využít městský pas, který Vám umožní navštívit některé z uvedených atrakcí města za výhodnější cenu.

3. den: New York City

Volný den v New Yorku na prohlídku míst, která jste nestihli předchozí den.

4. den: New York City – Cape Cod

Vyzvednutí pronajatého automobilu a odjezd na Cape Cod. Na tomto poloostrově můžete navštívit Provincetown, pláž Paines Creek a další místa nejvýchodnější části státu Massachusetts.

Cca 460 km

5. den: Cape Cod (Barnstable) – Boston

Boston je okouzlující město s bohatou historií a řadou pamětihodností. Určitě doporučujeme procházku po tzv. Freedom Trail, která spojuje spoustu historických památek města.

Cca 120 km

6. den: Boston – Quebec

Prozkoumáte kouzelné staré centrum Quebecu, kterému vévodí Chateau Frontenac.

Cca 630 km

7. den: Quebec City – Montreal

Dopoledne ještě dokončení prohlídky Quebecu a přesun do Montrealu, cesta vede podél břehu St. Lawrence. V Montrealu navštívíte slavnou katedrálu Notre-Dam a projdete si starou čtvrť - Old Montreal.

Cca 250 km

8. den: Montreal – Ottawa

V hlavním městě Kanady, Ottawě, navštívíte rozlehlý Parliament Hill, Věž míru a Rideau Canal ze kterého se v zimě stává nejdelší bruslařská dráha na světě.

Cca 200 km

9. den: Ottawa – Toronto

Toronto leží na břehu jezera Ontario a je to moderní město plné bank a obchodů.

Cca 450 km

10. den: Zažijte Toronto!

Objevte zajímavosti města. Nesmíte vynechat CN Tower, Ripley's Aquarium of Canada, Toronto Islands a poté si nakupte v Eaton Center a užijte si výtečnou mezinárodní kuchyni.

11. den: Toronto – Niagarské vodopády

Necháte se ohromit jednou z největších kanadských turistických atrakcí, Niagarskými vodopády.

Cca 130 km

12. den: Niagarské vodopády – Harrisburg

Cestou navštívíte území, kde žijí Amishové. Jsou ortodoxní náboženskou skupinou, jejíž hodnoty a zvyky se silně odrážejí v jejich od okolí odlišném životním stylu bez moderních technologií "jako za starých časů" a je např. viditelně i v oblékání připomínajícím minulá století.

Cca 490 km

13. den: Harrisburg – Washington DC

Po zajížďce za atmosférou Gettysburgu se přesunete do hlavního města USA, Washingtonu DC.

Cca 230 km

14. den: Washington D.C.

Pěšky nebo okružní jízdou prozkoumáte hlavní město s řadou jeho významných památek, jako je například Bílý dům, Kapitol a množství muzeí a velkolepých památníků.

15. den: Washington D.C. – New York City

Zpáteční jízda do New Yorku, vrácení pronajatého vozu. Dle letového řádu odlet z New Yorku.

16. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
16
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
66 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu Praha - New York - Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
  • ubytování na 14 nocí ve 2-3* hotelech/motelech (2lůžkové pokoje)
  • pronájem vozu (kategorie COMPACT) včetně komplexního pojištění bez spoluúčasti
  • sestavení trasy, informace
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • benzín
  • strava
  • vstupné a další osobní výlohy
  • vyšší kategorii automobilu
  • eTA do Kanady - lze zajistit za poplatek 500,-Kč/os.
  • povolení pro vstup do USA – ESTA - lze zajistit za poplatek 600,- CZK na osobu (je potřeba mít biometrický pas)
  • Pojištění léčebných výloh a storna zájezdu - lze zajistit za poplatek 895,-Kč/os.

Kanada

Úvod:

Kanada je rozlohou druhá největší země světa, která se rozkládá v severní části Severní Ameriky. Hraničí na severu se Severním ledovým oceánem, na východě s Atlantikem, na jihu a severozápadě s USA a na západě s Tichým oceánem. Kanada představuje zajímavou kombinaci americké a evropské kultury se špetkou kultury ryze kanadské. Mohlo by se zdát, že od Spojených států, které s ní jako jediná země sousedí, se Kanada moc neliší, ale opak je pravdou. Kanada patří k zemím velmi rozmanitým, na severu je hodně ovlivněná kulturou původních obyvatel – Inuitů, na jihu se pak více přibližuje americkému stylu života.

 

Rozloha:                              necelých 10 milionů km²

Obyvatelstvo:                      37,6 milionů obyvatel (k 2019)

Hlavní město:                      Ottawa

Měna:                                  1 kanadský dolar (CAD) = 100 centů

Jazyk:                                  angličtina, francouzština

Počasí a podnebí:

Kanada má vzhledem k velké rozloze podnebí rozděleno do několika podnebných pásů. Celkově je zde podnebí chladné, vnitrozemské. Na severu je podnebí arktické a subarktické. Rozsáhlá oblast polárního podnebí je ovlivňovaná Severním ledovým oceánem. Zimní teploty na polárním kruhu klesají až na - 48°C. Při východním pobřeží zemi ochlazuje studený Labradorský proud a vládne zde vlhké přímořské podnebí. Střední část státu Kanada až ke hranicím s USA je kontinentální, což představuje drsnou dlouhou zimu a teplé slunné, ale krátké léto. Vlivem teplého Severopacifického proudu je západní pobřeží teplejší, ale s četnějšími srážkami. Nejtepleji je v oblasti jezer a v jižním Ontariu. Teploty zde v létě vystoupí přibližně na 35°C, naopak v zimě klesají až na - 25°C, někdy i méně.

Kdy nejlépe jet:

Vhodnou dobou pro návštěvu Kanady, za účelem poznávání přírodních krás, je období od jara do podzimu. Turisticky nejoblíbenější měsíce pro návštěvu Kanady jsou měsíce červenec a srpen.

Časový posun oproti ČR:

-6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Centrální část: - 7 hodin (letní čas = - 6 hodin)

Yukon a Pacifik: - 9 hodin (letní čas = - 8 hodin)

Mezinárodní telefonní předvolba:

 001 nebo +1

Důležitá telefonní čísla:

 záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území Kanady)

 Vízová povinnost:

 Doklady: Kanada při cestách do země vyžaduje platný cestovní pas vybavený datovou stránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenku. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. Vízová povinnost byla zrušena., ale pro vstup potřebujete platné povolení eTA, které se vyřizuje elektronicky.  eTA (zkratka pro electronic travel authorization) je elektronická cestovní registrace, kterou potřebují občané České republiky při letech do Kanady. eTA je platná po dobu 5 let nebo do té doby, než vyprší platnost pasu, do kterého byla registrace vystavena. Naše CK Vám s vyřízením ráda pomůže.

 Elektřina:

V Kanadě je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských. Při cestě do Kanady je třeba vlastnit adaptér (stejně jako v USA).

 Telefon:

 Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v Kanadě.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v Kanadě fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak je to v pořádku. Při telefonování do ČR točíme nejdříve předvolbu 011 a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například: 
011 420 123456789.

Internet:

Internet je v Kanadě naprosto běžný a internetové kavárny jsou k dispozici ve všech velkých městech.

Očkování:

Žádné povinné očkování při cestě do Kanady není.

Velvyslanectví České republiky v Kanadě:

251 Cooper Street, Ottawa, Ontario, K2P 0G2
telefon: 001 - 613 562 3875
e-mail: ottawa@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/ottawa

Velvyslanectví Kanady pro ČR:

Ve Struhách 95/2
160 00 Prague 6
telefon: (+420) 272 101 800
email: canada@canada.cz

Strava:

Kanada je velmi rozmanitá ve všem a platí to i o její kuchyni. Promítají se sem vlivy zejména z Evropy - hlavně z Británie ze Skotska a Irska, ale také z Francie. V poslední době má na kanadskou kuchyni i kulturu obecně vliv také kultura USA. Obecně se dá říct, že americký vliv dopadá hlavně na kanadské děti. Ty pak konzumují během dne velké množství tzv. junk food - to znamená nezdravé jídlo, jako jsou čokolády, chipsy nebo zmrzliny. Dospělí se naopak snaží konzumovat čerstvou zeleninu a ovoce, ale i oni si v restauracích objednávají velké sandwiche a hamburgery. Typ jídla závisí hodně na regionu. Západní provincie státu Kanada jsou ovlivněny skandinávskou, ukrajinskou, ale i ruskou kuchyní. V oblasti na severu se zase vaří zejména podle tradičních receptů původních obyvatel. Provincie na východním pobřeží a Britská Kolumbie preferují britský, irský a skotský styl jídel - hodně masa (ryb, vepřového a hovězího). Mezi tradiční pokrmy jednotlivých provincií patří hlavně to, co se v té provincii sbírá nebo loví. V přímořských jsou to hlavně ryby, také mušle a humři (zejména na Ostrově Prince Edwarda), v jiných územích jsou to třeba divoké borůvky nebo jiné bobule, které se tam sbírají. Ze specialit se konzumují také sobi nebo zubři. Javorový sirup - Kanada má specialitu a tou je javorový sirup (maple syrup). Je to sladký sirup, který se získává z mízy javorů. V Kanadě ho užívají hlavně jako polevu na palačinky, vafle, toasty nebo zmrzlinu. Vyrábí se z něj i další sladkosti, bonbóny nebo lízátka a dokonce se přidává i do některých druhů piv. Zamilujete si ho. Určitě si několik lahviček přivezte s sebou domů.

 Zajímavosti:

DISCOVERY PASS

Pokud plánujete v Parks Canada strávit méně než 7 dní, vyplatí se vám jednotlivé denní vstupné. Jestliže naopak plánujete objevovat kanadskou přírodu více než 7 dní a zároveň vyrazit autem ve více lidech, nejvýhodnější bude zakoupit Family/Group Discovery Pass, který je platný až do 7 osob v jednom vozidle na 12 měsíců a na více než 80 míst pod správou Parks Canada. 

Více informací zde: https://www.pc.gc.ca/en/index

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Rozloha:                                 9,8 mil km²

Obyvatelstvo:                        328,2 milionu obyvatel (k 2019)

Hlavní město:                        Washington D. C.

Měna:                                     1 americký dolar (USD) = 100 centů

Jazyk:                                    angličtina

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírně podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever: USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floriděje podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času a -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Mezinárodní telefonní předvolba:

 001 nebo +1

Důležitá telefonní čísla:

záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území USA)

Vízová povinnost:

Doklady: Platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA či biometrický pas a k tomu povolení ke vstupu do USA ESTA. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

S účinností od 17. listopadu 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu, který mají Spojené státy americké pro některé země (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP"). Od tohoto data mohou občané ČR přijet do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum. Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu. Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA. Naše CK Vám ráda s vyřízením pomůže.

Elektřina:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských. Při cestě do USA je třeba adaptér.

Telefon:

Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak je to v pořádku. Při telefonování do ČR točíme nejdříve předvolbu 011a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například: 
011 420 123456789. Značné částky uspoříme používáním telefonních karet (calling, prepaid card). Jsou k dostání na pumpách, v supermarketech atd. a voláme s nimi po USA i do zahraničí a stojí mezi $10-150. Sazby jsou mnohem nižší než při volání s mincemi. Vytočením sekvence čísel se zdarma připojíme k poskytovateli služby, který nás po zadání identifikačního kódu (je natištěn na kartě) přepojí na volané číslo.

Internet:

Internet je v USA naprosto běžný. Přístup k internetu a elektronické poště je zcela zdarma ve veřejných knihovnách - Public Library. Najdeme je ve všech městech, někdy i v těch nejmenších. Stačí se optat knihovnice, pak se bezplatně zaregistrovat a sednout si k počítači s internetem. Přes víkend jsou knihovny zpravidla zavřeny a v pátek mají jen krátkou otevírací dobu.

Očkování:

Žádné povinné očkování při cestě do USA není. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR:


Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352

Velvyslanectví České republiky v USA:


Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: +1 (202) 274-9123

Strava:

V podstatě je dnešní americká kuchyně unikátní kombinací starých tradic, nových internacionálních vlivů a přirozeným sklonem Američanů k bezpracně a nekomplikovaně připravovanému jídlu. Snad právě proto, že dnešní americká kuchyně má tak mnohostranný původ, zdomácněla v ní jídla ze všech koutů světa. Mezi nejoblíbenější dnes v USA patří pizza (Itálie), taccos (Mexico), cibulová polévka (Francie), sushi (Japonsko), tvarohový koláč (Belgie) a mimochodem i ten neodmyslitelný americký sendvič je původně vynálezem Angličana, sira Sandwiche.

Zajímavosti:

 AMERICA THE BEAUTIFUL ANNUAL PASS

America the Beautiful Annual Pass je v podstatě permanentka umožňující neomezenou návštěvu parků. Platnost pasu je 12 měsíců následujících po měsíci, ve kterém jste si permanentku koupili.Cestovat na jeden průkaz může celá posádka auta. Pokud se v parku platí vstupné za osobu (a nikoliv za auto), mohou pas spolu s majitelem využít další tři osoby ve věku 16 let a více. Mladší mají vstup zdarma. V praxi se často na limit tří osob nehledí a na pas může do parku vstoupit celá posádka vozu. Při vjezdu do parku se kromě pasu ukazuje ještě cestovní pas, nebo řidičák.

Při koupi America the Beatiful Passu získáte plastovou kartičku – pas, informační brožurku a visačku do auta (hangtag). Ta slouží k identifikaci a je třeba ji umístit na viditelné místo za předním oknem. Na kartičce jsou dvě kolonky pro vepsání jména držitele fixou.

Roční permanentka America the Beautiful Annual Pass kryje pouze vstupy do národních parků. Parkovné, kempování nebo půjčení lodiček platíte zvlášť.

Cena + detailní výčet parků, kde můžete pas využít: https://www.nps.gov/planyourvisit/passes.htm

 

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.