Okruh Havajskými ostrovy

Zeptat se nebo rezervovat Během této 17denní cesty po Havajských ostrovech navštívíte ostrovy Maui, Kauai, Oahu. Kromě spousty krásných pláží a vodopádů uvidíte i slavné údolí Iao Valley, národní park Haleakala, Halona Blowhole, jeskyni Fern Grotto, gejzír Spouting Horn či známý Pearl Harbor.

Program je možné jakkoliv upravit, popřípadě prodloužit o pobyt na ostrově Big Island:

Na ostrově Big Island máte možnost navštívit vodopády Rainbow Falls, observatoř na hoře Mauna Kea, Volcano NP, Lava Tree State park, Manuka State parkPuna´lu Black Sand Beach, Hapuna Beach State park, Waipio Valley, botanickou zahradu Tropical Botanical Garden, vodopády Umauma Falls či vodopády Akaka.

Například 3 noci Oahu, 4 noci Kauai, 4 nocí Big Island (z toho je možné mít 1-2 noci v NP Volcano), 5 nocí Maui za cenu od 89 000,- CZK/osoba při počtu osob celkem 2 / cenu od 85 600,- CZK/osoba při počtu osob celkem 4

Ceny v hlavní sezóně mohou být výrazně vyšší.

Iao Needle v Iao Valley, Maui Haleakala - kráter Pu´uhonua O Honaunau Big Island volcano national park pohled na Hanauma Bay, Oahu Wailua Falls, Kauai, Hawaii HoloHolo Napali Coast, Kauai Hanalei Valley Lookout, Kauai Haena Beach Kauai, Hawaii

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Honolulu (Oahu)

Odlet z Prahy do Honolulu. Po přistání následuje transfer do hotelu.

2.-4. den: pobyt na ostrově Oahu

(zde není zajištěn pronájem auta, ostrov má dostatečnou infrastrukturu)

Během pobytu na ostrově Oahu doporučujeme využít místní jednoduché dopravy k návštěvě například Arizona NP (Pearl Harbor), Honolulu, Hanauma Beach park, Sea Life parku, budhistického kláštera Byodo In Temple či kráteru Diamond Head (zde je možná lehká vycházka cca 5km okruh s výhledem ze sopky). Pro zájemce je možný fakultativní 1denní (8h) okružní výlet po ostrově s anglicky hovořícím průvodcem za příplatek.

5. den: Oahu - Kauai

Transfer na letiště a přelet do Lihue-Kauai. Převzetí vozu na letišti a přesun do hotelu.

5.-9. den: pobyt na ostrově Kauai

Kauai je nazýván ostrovem zahrad. Během pobytu na ostrově Kauai máte možnost vidět Waimea Canyon (vypadá podobně jako Grand Canyon, ale je menší), Polihale State park, plantáž Kilohana, vodopády Wailua Falls a Opaeka´a Falls, jeskyni Fern Grotto, gejzír Spouting Horn či maják Kilauea Lighthouse. Doporučujeme také výlet k Hanalei Bay a odtud katamaránem podél toho Napali coast.

10. den: Kauai  – Maui

Přesun na letiště, vrácení vozu. Přelet na do Kalului-Maui, vyzvednutí vozu a přesun do hotelu.

11.-15. den: pobyt na ostrově Maui

Během pobytu na ostrově Maui navštívíme oblast Iao Valley, vyhlášenou pláž Oneloa Beach nacházející se v zálivu Honulua, kráter Haleakala a místo zvané Oheo Gulch, což je oblast s vodopády a s přírodními bazény v prostředí lávových skal. Určitě si projedeme známou silnici "Road to Hana" se spoustou krásných vyhlídek na pobřeží ostrova. Z některých vedou krátké cesty k vodopádům, které jsou oblíbeným turistickým cílem.

16. den: Maui (Kahului) – Praha

Tento den je náš poslední na ostrově Maui – vrácení vozu na letišti a následný let zpět do ČR.

17. den: ČR

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
82 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
79 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • mezinárodní leteckou dopravu vč. poplatků
 • ubytování po trase ve 2-3* hotelech (4 noci Oahu, 5 nocí Kauai, 6 nocí Maui, za příplatek možno nabídnout ubytování v 3-4* hotelech)
 • 2 vnitrostátní přelety (poplatky za zavazadla nejsou v ceně)
 • pronájem vozu kategorie Economy na každém ostrově (kromě Oahu) s jedním řidičem - lze připlatit vyšší kategorii
 • neomezené míle
 • havarijní pojištění
 • povinné ručení zvýšené na 1 mil. USD
 • pojištění vozu proti krádeži
 • pronájem vozu pro 2 řidiče nad 25 let
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • benzín
 • stravu
 • vstupné do národních parků
 • poplatky za odbavená zavazadla na vnitrostátních letech (cca 17 USD/kufr do 22 kg)
 • transfer z/na letiště na Oahu + doprava po ostrově (v případě zájmu je možné zajistit transfery či pronájem vozu)
 • navigaci
 • povolení ke vstupu ESTA (možné zajistit za poplatek 800,- CZK na osobu)

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírné podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floridě je podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinoou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Očkování:

Nejsou potřeba žádná očkování.

Měna:

Americký dolar (USD) = 100 centů
Kurz: 1 USD = 24,9 CZK (k 7.12.2015)

Upozornění:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských.

Zvýšenou pozornost věnujte ochraně cenných předmětů a cestovních dokladů.

Vízová povinnost:

DO USA potřebují občané ČR buď vízum na 10 let, které lze získat pouze na velvyslanectví USA v Praze, nebo tzv. povolení k vycestování - ESTA (platné dva roky s opakovaným vstupem na max 90 dní/1vstup), které je možné zařídit elektronicky, naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352
web: www.usembassy.cz

Velvyslanectví České republiky v USA
Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: 001-202/2749100
web: www.mzv.cz/washington


Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

Říkají o nás

„Rádi bychom poděkovali Ladě Hákové a CK JEDU.cz za pomoc při plánování a realizaci našich výletů do USA. V roce 2012 a 2013 jsme absolvovali cesty po 11ti státech USA a služby, které jsme měli zajištěné přes JEDU.cz, byly vždy perfektní a přesně dle dohody. Ještě jednou díky za zajištění hotelů a...“ (více)
„Rádi bychom poděkovali Ladě Hákové a CK JEDU.cz za pomoc při plánování a realizaci našich výletů do USA. V roce 2012 a 2013 jsme absolvovali cesty po 11ti státech USA a služby, které jsme měli zajištěné přes JEDU.cz, byly vždy perfektní a přesně dle dohody. Ještě jednou díky za zajištění hotelů a autopůjčovny. Těšíme se, až s Vámi zase vyjedeme na další cestu.“
– Ivo a Dana Švejcarovi
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.