Okruh Havajskými ostrovy

Zeptat se nebo rezervovat Během této 17denní cesty po Havajských ostrovech navštívíte ostrovy Maui, Kauai, Oahu. Kromě spousty krásných pláží a vodopádů uvidíte i slavné údolí Iao Valley, národní park Haleakala, Halona Blowhole, jeskyni Fern Grotto, gejzír Spouting Horn či známý Pearl Harbor.

Program je možné jakkoliv upravit, popřípadě prodloužit o pobyt na ostrově Big Island:

Na ostrově Big Island máte možnost navštívit vodopády Rainbow Falls, observatoř na hoře Mauna Kea, Volcano NP, Lava Tree State park, Manuka State parkPuna´lu Black Sand Beach, Hapuna Beach State park, Waipio Valley, botanickou zahradu Tropical Botanical Garden, vodopády Umauma Falls či vodopády Akaka.

Například 3 noci Oahu, 4 noci Kauai, 4 nocí Big Island (z toho je možné mít 1-2 noci v NP Volcano), 5 nocí Maui za cenu od 89 000,- CZK/osoba při počtu osob celkem 2 / cenu od 85 600,- CZK/osoba při počtu osob celkem 4

Ceny v hlavní sezóně mohou být výrazně vyšší.

Haleakala - kráter Iao Needle v Iao Valley, Maui Pu´uhonua O Honaunau Big Island volcano national park Haena Beach Kauai, Hawaii Hanalei Valley Lookout, Kauai HoloHolo Napali Coast, Kauai Wailua Falls, Kauai, Hawaii pohled na Hanauma Bay, Oahu Aloha

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Honolulu (Oahu)

Odlet z Prahy do Honolulu. Po přistání následuje transfer do hotelu.

2.-4. den: pobyt na ostrově Oahu

(zde není zajištěn pronájem auta, ostrov má dostatečnou infrastrukturu)

Během pobytu na ostrově Oahu doporučujeme využít místní jednoduché dopravy k návštěvě například Arizona NP (Pearl Harbor), Honolulu, Hanauma Beach park, Sea Life parku, budhistického kláštera Byodo In Temple či kráteru Diamond Head (zde je možná lehká vycházka cca 5km okruh s výhledem ze sopky). Pro zájemce je možný fakultativní 1denní (8h) okružní výlet po ostrově s anglicky hovořícím průvodcem za příplatek.

5. den: Oahu - Kauai

Transfer na letiště a přelet do Lihue-Kauai. Převzetí vozu na letišti a přesun do hotelu.

5.-9. den: pobyt na ostrově Kauai

Kauai je nazýván ostrovem zahrad. Během pobytu na ostrově Kauai máte možnost vidět Waimea Canyon (vypadá podobně jako Grand Canyon, ale je menší), Polihale State park, plantáž Kilohana, vodopády Wailua Falls a Opaeka´a Falls, jeskyni Fern Grotto, gejzír Spouting Horn či maják Kilauea Lighthouse. Doporučujeme také výlet k Hanalei Bay a odtud katamaránem podél toho Napali coast.

10. den: Kauai  – Maui

Přesun na letiště, vrácení vozu. Přelet na do Kalului-Maui, vyzvednutí vozu a přesun do hotelu.

11.-15. den: pobyt na ostrově Maui

Během pobytu na ostrově Maui navštívíme oblast Iao Valley, vyhlášenou pláž Oneloa Beach nacházející se v zálivu Honulua, kráter Haleakala a místo zvané Oheo Gulch, což je oblast s vodopády a s přírodními bazény v prostředí lávových skal. Určitě si projedeme známou silnici "Road to Hana" se spoustou krásných vyhlídek na pobřeží ostrova. Z některých vedou krátké cesty k vodopádům, které jsou oblíbeným turistickým cílem.

16. den: Maui (Kahului) – Praha

Tento den je náš poslední na ostrově Maui – vrácení vozu na letišti a následný let zpět do ČR.

17. den: Přílet do ČR

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
93 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha - Oahu - Maui - Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
 • ubytování na 15 nocí ve 3-4* hotelech na jednotlivých ostrovech ve 2lůžkových pokojích
 • 2 vnitrostátní přelety (poplatky za zavazadla nejsou v ceně)
 • pronájem vozu kategorie Economy na každém ostrově (kromě Oahu) s jedním řidičem - lze připlatit vyšší kategorii
 • neomezené míle
 • havarijní pojištění
 • povinné ručení zvýšené na 1 mil. USD
 • pojištění vozu proti krádeži
 • pronájem vozu pro 2 řidiče nad 25 let
 • pojištění CK proti úpadku
 • sestavení trasy, informace

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • povolení pro vstup do USA – ESTA - lze zajistit za poplatek 600,- CZK na osobu (je potřeba mít biometrický pas)
 • pojištění léčebných výloh a proti stornu zájezdu - lze zajistit za poplatek 895,-Kč/ osobu
 • mýtné poplatky, benzín a poplatky za parkování (tyto služby jsou zahrnuty pouze pro osoby ve voze)
 • navigaci
 • stravu
 • vstupné a další osobní výlohy
 • poplatky za odbavená zavazadla na vnitrostátních letech (cca 25 USD/kufr do 23 kg)
 • transfer z/na letiště na Oahu + doprava po ostrově (v případě zájmu je možné zajistit transfery či pronájem vozu)

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Rozloha:                                 9,8 mil km²

Obyvatelstvo:                        328,2 milionu obyvatel (k 2019)

Hlavní město:                        Washington D. C.

Měna:                                     1 americký dolar (USD) = 100 centů

Jazyk:                                    angličtina

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírně podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever: USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floriděje podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času a -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Mezinárodní telefonní předvolba:

 001 nebo +1

Důležitá telefonní čísla:

záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území USA)

Vízová povinnost:

Doklady: Platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA či biometrický pas a k tomu povolení ke vstupu do USA ESTA. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

S účinností od 17. listopadu 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu, který mají Spojené státy americké pro některé země (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP"). Od tohoto data mohou občané ČR přijet do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum. Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu. Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA. Naše CK Vám ráda s vyřízením pomůže.

Elektřina:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských. Při cestě do USA je třeba adaptér.

Telefon:

Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak je to v pořádku. Při telefonování do ČR točíme nejdříve předvolbu 011a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například: 
011 420 123456789. Značné částky uspoříme používáním telefonních karet (calling, prepaid card). Jsou k dostání na pumpách, v supermarketech atd. a voláme s nimi po USA i do zahraničí a stojí mezi $10-150. Sazby jsou mnohem nižší než při volání s mincemi. Vytočením sekvence čísel se zdarma připojíme k poskytovateli služby, který nás po zadání identifikačního kódu (je natištěn na kartě) přepojí na volané číslo.

Internet:

Internet je v USA naprosto běžný. Přístup k internetu a elektronické poště je zcela zdarma ve veřejných knihovnách - Public Library. Najdeme je ve všech městech, někdy i v těch nejmenších. Stačí se optat knihovnice, pak se bezplatně zaregistrovat a sednout si k počítači s internetem. Přes víkend jsou knihovny zpravidla zavřeny a v pátek mají jen krátkou otevírací dobu.

Očkování:

Žádné povinné očkování při cestě do USA není. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR:


Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352

Velvyslanectví České republiky v USA:


Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: +1 (202) 274-9123

Strava:

V podstatě je dnešní americká kuchyně unikátní kombinací starých tradic, nových internacionálních vlivů a přirozeným sklonem Američanů k bezpracně a nekomplikovaně připravovanému jídlu. Snad právě proto, že dnešní americká kuchyně má tak mnohostranný původ, zdomácněla v ní jídla ze všech koutů světa. Mezi nejoblíbenější dnes v USA patří pizza (Itálie), taccos (Mexico), cibulová polévka (Francie), sushi (Japonsko), tvarohový koláč (Belgie) a mimochodem i ten neodmyslitelný americký sendvič je původně vynálezem Angličana, sira Sandwiche.

Zajímavosti:

 AMERICA THE BEAUTIFUL ANNUAL PASS

America the Beautiful Annual Pass je v podstatě permanentka umožňující neomezenou návštěvu parků. Platnost pasu je 12 měsíců následujících po měsíci, ve kterém jste si permanentku koupili.Cestovat na jeden průkaz může celá posádka auta. Pokud se v parku platí vstupné za osobu (a nikoliv za auto), mohou pas spolu s majitelem využít další tři osoby ve věku 16 let a více. Mladší mají vstup zdarma. V praxi se často na limit tří osob nehledí a na pas může do parku vstoupit celá posádka vozu. Při vjezdu do parku se kromě pasu ukazuje ještě cestovní pas, nebo řidičák.

Při koupi America the Beatiful Passu získáte plastovou kartičku – pas, informační brožurku a visačku do auta (hangtag). Ta slouží k identifikaci a je třeba ji umístit na viditelné místo za předním oknem. Na kartičce jsou dvě kolonky pro vepsání jména držitele fixou.

Roční permanentka America the Beautiful Annual Pass kryje pouze vstupy do národních parků. Parkovné, kempování nebo půjčení lodiček platíte zvlášť.

Cena + detailní výčet parků, kde můžete pas využít: https://www.nps.gov/planyourvisit/passes.htm

 

Říkají o nás

„Chtěla bych poděkovat za velmi profesionální naplánování a zajištění naší cesty do Thajska. I pro nás starší klienty s neznalostí cizích jazyků bylo vše srozumitelně vysvětleno a zajištěno. Ještě jednou děkuji za velmi profesionální přístup!“
„Chtěla bych poděkovat za velmi profesionální naplánování a zajištění naší cesty do Thajska. I pro nás starší klienty s neznalostí cizích jazyků bylo vše srozumitelně vysvětleno a zajištěno. Ještě jednou děkuji za velmi profesionální přístup!“
– Eva Hušková
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.