To nejlepší z Nepálu

Zeptat se nebo rezervovat 13denní cesta po Nepálu, během níž vás vezmeme na nejkrásnější místa tohoto himalájského království – uvidíte nádherné horské scenérie, hluboká údolí, jezera, národní parky a projedete se i na slonech! Navštívíte s námi Káthmandú, Chitwan, Pokharu, Nagarkot, Bhaktapur i Dhullikhel.

Délka zájezdu: 13dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: odlet z ČR

2. den: přílet do Káthmandú

Uvítání na letišti místním průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, wellcome drink a briefing k nadcházející cestě. Nocleh v Káthmandú.

3. den: Káthmandú

Po snídani prohlídka města:

Náměstí Durbar (památka UNESCO) se svými chrámy a paláci symbolizuje náboženský a kulturní život místních obyvatel. Největšími zajímavostmi jsou chrám Taleju, gigantická socha boha destrukce Kalbhairava a chrám Kumari (žijící bohyně). Swoyambhunath stupa (památka UNESCO), světově proslulá buddhistická památka stojící na úpatí Káthmandského údolí, odkud je úžasný výhled na celé údolí. Poté prohlídka Patanského náměstí (památka UNESCO) s jeho unikátní architekturou. Chrám Krišna Mandir, který uctívá Višnuovu inkarnaci, a do jehož zdí jsou vyryty scény z Mahabharáty. Další chrámy, věnovanné Ganéšovi, Šivovi a dalším mytickým bohům. Přenocování v Káthmandú.

4. den: Káthmandú-Chitwan

Po snídani přesun do Chitwanu (cca 5hodin):

Královský národní park Chitwan (památka UNESCO) – jedna z největších přírodních rezervací, domov posledních 250 kusů asijských jednorohých nosorožců, můžete zde narazit na jeleny, lenochody, leopardy, divočáky, sladkovodní delfíny, krokodýly, 350 ptačích druhů a také bengálské tygry. Odpoledne proniknete hluboko do džungle, kde budete moci pozorovat a fotit pravou divokou faunu a floru tohoto parku. Večeře a přenocování v parku.

5. den: Chitwan

Brzy ráno nasednete na slona a pojedete na 2-3hodinové safari v parku, procházka povede tzv.sloní trávou, která roste až do výšky 5,5metrů, je oblíbeným útočištěm nosorožců a dalších savců. Po snídani navštívíte sloní stáje, kde vám místní ošetřovatel bude vyprávět o sloním životě, uvidíte také koupání slonů. Oběd. Odpoledne můžete relaxovat nebo vám zajistíme projížďku Land Roverem s následným sjezdem řeky v kánoi, kdy budete mít šanci vidět krokodýli, sladkovodní delfíny, exotické ptactvo a další. Večeře a přenocování.

6. den: Chitwan – Pokhara

Ráno přejezd do Pokhary (cca 5hodin), ubytování v hotelu. Cestou budete projíždět Pokharským údolím, nejmalebnější oblastí Nepálu. Krása Pokhary spočívá v jejích ledovcových jezerech napájených himalájskými ledovci, 827m nad mořem. Pokhara vám nabízí úchvatné výhledy na vrcholy jako Dhalagiri, Machapuchre, Annapurna a další. Ubytování v hotelu. Poté následuje projížďka po jezeře Phewa a návštěva chrámu Barahi. Uprostřed leží ostrov s chrámem Barahi, dvoupodlažní pagoda. V sobotu můžete vidět věřící jak připlouvají s obětními zvířaty. Přenocování v Pokhaře.

7. den: Pokhara

Po snídani prohlídka Pokhary:

Ďáblův vodopád – Patale Chhango je rozkošný vodopád 2km od Pokharského letiště. Na dohled od vodopádu je jeskyně Gupteshwor Mahadev – pro místní obyvatele má velký náboženský význam, hindové ji považují za svatou. Hlavní atrakcí je falický symbol Šivy – Shivalinga. Tibetský uprchlický tábor – v tomto centru nacházejí práci tibetští imigranti, zde vyrábějí tradiční tibetské výrobky, výnosy z prodeje jdou na vzdělávání, zdravotnictví a pomoc pro postižené tibeťany. Chrám Bindhyabasini – centrum náboženských aktivit místních obyvatel, je zavěcen bohyni Bhagawati. Přilehlý park je vhodný pro pikniky. Přenocování v Pokhaře.

8. den: Pokhara – Káthmandú – Nagarkot

Brzy ráno výjezd na Sarangkot a pozorování východu slunce nad západními Himalájemi. Sarangkot je nejvyšším bodem Pokharského údolí. Leží ve výšce 1592m nad mořem, cestou na Sarangkot je výhled na Rybí ocas a Annapurnu. Snídaně v hotelu, transfer na letiště a přelet do Káthmandú. Poté přesun do Nagarkotu, 32km od Káthmandú, 2099m nad mořem s výhledem na zasněžené vrcholky Himalájí včetně Mt. Everestu. Ubytování v hotelu. Večer když počasí dovolí výhled na západ slunce za Himalájemi. Večeře a nocleh.

9. den: Nagarkot – Bhaktapur – Dhulikhel

Brzy ráno východ slunce nad východními Himalájemi. Snídaně. Chrám Changu Narayan – postaven ve 4.století, pagoda v hindském stylu zasvěcená Višnuovi. Vyryté obrazy pocházejí od newarských umělců z 5. a 6.století, což jej činí jednou z nejstarších památek Nepálu. Transfer do Bhaktapuru, návštěva Bhaktapurského náměstí (památka UNESCO), název znamená "Město oddaných", také známé jako Bhadgaon a bylo založeno v roce 889 králem Anandem Dev. Dnes zabírá rozlohu 4 čtverečních mil a je lemovaný řekami Hanumante a Khasa Khusung. Palácový komplex v centru města ukazuje prosperitu období Malla. Palác 55ti oken stojí na náměstí, které bylo domovem několika králů. Králové z Bhaktapuru vládli Káthmandú a Patanu od 12. do 14. století. Přejezd do Dhulikhelu a ubytování v hotelu. Dhulikhel leží 30km od Káthmandú v nadmořské výšce 1550 metrů a je nazýván Královnou kopců. Z Dhulikhelu je úžasný panoramatický výhled na Himaláje. Návštěva místního bazaaru, večeře a přenocování.

10. den: Dhulikhel – Káthmandú

Brzy ráno výhled na východ slunce nad východními Himalájemi, snídaně v hotelu, tranfer do Káthmandú (1,5hodiny). Po cestě prohlídka Panauti – městečko uložené v údolí na soutoku řek Roshi a Pungmati. V městečku je několik zajímavých chrámů a mezi nimi jeden z nejstarších v Nepálu. Městečko je také známé svými dřevoryty. Dříve stávalo na důležité obchodní cestě. Příjezd do Káthmandú, ubytování a nocleh.

11. den: Káthmandú

Po snídani transfer ke stupě Boudhanath, kde zažijete ranní modlitbu. Boudha je jednou z největších stup v jižní Asii a je centrem Buddhismu v Nepálu, zde odpočívali a modlili se tibetští obchodníci na své cestě. Klášter Kopan na kopci vystupuje z terasovitých polí Káthmandského údolí a je vidět na kilometry daleko. Návrat do hotelu a přenocování.

12. den: Káthmandú

Snídaně v hotelu, volný den. Možnost vyhlídkového letu nad horami. Odpoledne Thamel – turistická část Káthmandú s obchůdky, restauracemi, atd. Rozlučková večeře a folklorní show v nepálské restauraci. Přenocování v hotelu.

13. den: Odlet

Po snídani transfer na letiště a odlet do ČR.

Cena je platná pro skupinu 10osob, pro individuální kalkulaci nás prosím kontaktujte.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
13
Min. počet osob:
10
Cena za osobu od*
52 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
13
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
60 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
13
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
53 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • zpáteční leteckou dopravu
  • ubytování po trase
  • plnou penzi
  • transfery dle programu
  • anglicky mluvící průvodce
  • asistenci partnerské CK
  • vstupy dle programu

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • víza do Nepálu (1.600,-/osobu – zajistíme)
  • odletová taxa (asi 20 USD)
  • komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění storna

Nepál

Úvod: 

Nepál, oficiálně Federativní demokratická republika Nepál, leží ve vnitrozemí Asie, rozkládá se ve středu Himálaje a sousedí s Čínou a Indií. Povrch Nepálu je rozmanitý. Na jeho území najdeme vlhké nížiny řeky Gangy a zároveň vrcholky osmitisícovek. Nepál je rájem milovníků hor, nalezneme zde i nejvyšší horu světa – Mount Everest. Mount Everest se tyčí v Mahálangurském Himálaji v nepálském regionu Khumbu na hranici s Čínou (s Tibetskou autonomní oblastí). Na nepálské straně je součástí národního parku Sagarmatha, který je součástí světového dědictví UNESCO. Úředním jazykem je nepálština a převažujícím náboženstvím hinduismus.

Počasí: 

V Nepálu převažuje monzunové počasí, ale hodně záleží na konkrétní oblasti. Velký vliv mají také nadmořské výšky – obecně se vzrůstající nadmořskou výškou se teploty snižují.

Léto: V období od března do dubna a od října do listopadu jsou dny povětšinou teplé, teploty dosahují 24-28°C.
Období dešťů: V období od května do září je největší úhrnnost srážek, prší téměř každý den.

Kdy nejlépe jet: 

Nejvhodnějšími měsíci pro vysokohorskou turistiku jsou říjen a listopad. Poznávacím cestám přeje březen, duben a říjen. Monzunové deště padají od června do září. V prosinci a lednu může být v Nepálu dost zima, naopak v květnu až červnu příliš velké horko.

Časový posun oproti ČR: 

+ 4,75 hodin v době zimního času a +3,75 hodin v době letního času.

Očkování: 

Při cestování do Nepálu není žádné povinné očkování, pouze doporučené např. virová hepatitida A,B, břišní tyfus, tetanus. 

Měna: 

Nepálská rupie (NPR)
Kurz 1CZK = 4,19NPR  (k 19.12.2015)

Upozornění:

Nedoporučuje se, aby ženy chodily v šortkách nebo muži bez košile či trička.
Vodu je lépe pít z originálně uzavřených lahví, pití vody z vodovodu není vhodné.

Zajímavosti:

Freak Street v Káthmandú (její skutečné jméno – Jochne) je takovou zajímavou perličkou. Je to nejznámější ulice z období hnutí hippies. Dříve byla ulice slavná pro své levné hotely, rušné restaurace, hašišové obchůdky a potulující se podivíny. Nyní je spíše turistickou atrakcí.

V Nepálu se dá velmi výhodně nakoupit turistické vybavení od nejrůznějších světových značek, jak originály, tak padělky. Člověk také musí umět dobře smlouvat – říká se, že reálná cena se pohybuje někde na 1/3 první požadované ceny!

Vízová povinnost:

Držitelé pasů ČR potřebují pro vstup do Nepálu víza. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Konzulát Nepálského království v ČR
Heydukova 1589/6, Praha 8 180 00
tel: 266 312 945, fax: 272 705 710
e-mail: shrestha@quick.cz
titulář: Pan Rajendra Bahadur SHRESTHA
Provozní hodiny úřadu: 16.00 – 18.00 (Po, St, Pá)

Velvyslanectví Nepálského království v Německu (nejbližší nepálská ambasáda s působností pro ČR)
Guerickestrasse 27, Berlin 10587
tel: 004930-3435 9920, fax: 004930-3435 9906
web: http://www.nepalembassy-germany.de/
provozní hodiny úřadu: 09.00 – 13.00, 14.00 – 16.00 (Po-Pá)

Honorární konzulát České republiky v Nepálu
3/487, Jawalakhel; G.P.O. Box 3664
tel.: +977-1-552 4741, 552 1730
e-mail: kathmandu@honorary.mzv.cz
po-pá 14.00-17.00 hod.

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU.cz za přípravu nezapomenutelných líbánek. V rekordním čase pro nás dokázali zajistit naprosto bezstarostnou dovolenou, která obsahovala vše, na co si jen vzpomenete. Krásnou přírodu, památky a cestování po Srí Lance a pohodu, opalování a šnorchlování na Maledivách....“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU.cz za přípravu nezapomenutelných líbánek. V rekordním čase pro nás dokázali zajistit naprosto bezstarostnou dovolenou, která obsahovala vše, na co si jen vzpomenete. Krásnou přírodu, památky a cestování po Srí Lance a pohodu, opalování a šnorchlování na Maledivách. Moc děkujeme a rádi Vašich služeb využijeme znovu! Terka a Petr“
– Terka a Petr z Plzně
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.