Nepál – Bhútán – Indie

Zeptat se nebo rezervovat 26denní zájezd po úchvatných přírodních krásách a kulturních památkách Nepálu, Bhútánu a Indie. Jedinečná kombinace – celoživotní zážitek!

Délka zájezdu: 25dní

Termíny a ceny naleznete zde.

Program:

1. den: Odlet z Prahy

2. den: Přílet do Káthmándú

Po příletu na letiště v Káthmándú, vás uvítá tradičním nepálským způsobem zástupce místní CK a zaveze vás do hotelu. Večeře v typické nepálské restauraci (Bhojan Grihia) s přehlídkou tradičních tanců. Přenocování v Káthmándú.

3. den: Káthmándú – Pokhara

Ráno přejezd do Bhaktapuru – návštěva náměstí Bhaktapur Durbar Square – seskupení pagod a chrámů v shikharském stylu obklopujících palác 55ti oken (nyní Národní galerie). Patan Durbar Square: Starobylé město je plné buddhistických monumentů a hinduistických chrámů, je to nejstarší ze tří starověkých městských království v káthmándském údolí, které kdysi vládali mallaové. Pashupatinath: chrám Pashupatinath je hinduistický chrám, zasvěcený inkarnaci Shivy tzv. Pashupati (Pán zvířat). Ročně jej navštíví tisíce poutníků. Chrám je pro ne-hinduisty uzavřen, ale z kopce Shleshmantak na protějším břehu řeky Bagmati je krásný výhled na jeho pozemky. Později odpoledne přesun do Káthmandú a přelet do Pokhary. (35 minut letu) Přenocování v Pokhaře.

4. den: Pokhara

Ráno návštěva Sarangkotu – nejvyšší bod Pokharského údolí (1592m nad mořem). Na horu můžete vystoupat 2 hodinovým trekem přes malé vesnice a džungli, nebo se svézt 45 minut taxíkem. Sarangkot je také krásná vesnice nejznámější pro svůj východ slunce. Později návštěva Santi Stupa, masivní buddhistická stavba, která se nachází na kopci na jižním břehu jezera Phewa v Pokhaře. Přenocování v Pokhaře.

5. den: Pokhara – Lumbini

Ráno po snídani cesta z Pokhary do Lumbini. Přenocování v Lumbini.

6. den: Lumbini

Lumbini (Sanskrt pro "krásné") je jedním ze čtyř buddhistických poutních míst vycházejících z významných událostí v životě Gautama Buddha. Lumbini je považováné za místo narození Gautama Buddhy, zakladatele buddhismu.

7. den: Lumbini – Národní park Chitwan

Po snídani transfer autobusem z Lumbini do Chitwanu. Přenocování v Jungle Resort v národním parku Chitwan.

8. den: Národní park Chitwan

Národní park Chitwan je jednou z hlavních atrakcí Nepálu. Za shlédnutí stojí Centrum chovu slonů, západ slunce na řece Rapti a krokodýlí farma. Podniknete cestu do hlubokého lesa na sloním hřbetu a budete pozorovat ohrožené druhy ptactva, flora a fauna. Světovým unikátem je jeden z nejvíce ohrožených druhů, bengálský tygr, který zde žije. Z dalších zvířat uvidíte vzácného jednorohého nosorožce, který žije již jen v Nepálu. Dozvíte se zde více o nepálském etniku nazývanémh "Tharu". Tradiční tanec Tharu a písně se předvádějí ve večerních hodinách.

9. den: Národní park Chitwan – Káthmándú

Transfer z Chitwanu do Káthmándú.

Později návštěva Boudhanath Stupa: (nebo Bodnath Stupa) – je největší stúpa v Nepálu. Je to také centrum tibetské kultury v Káthmándú. Swayambunath – Swayambunathská stúpa je kathmandská nejdůležitější buddhistická svatyně. Ospalé, vševidoucí oči Buddhy z vrcholu této svatyně se staly typickým symbolem Nepálu. Je také známá jako Opičí chrám, a jakmile vylezete na kopec, pochopíte proč. Přenocování v Káthmándú.

10. den: Káthmándú – Bhútán

Ráno transfer na letiště a odlet do Paro. Po příletu cesta do hlavního města Thimphu. Během letu Himálájemi můžtete během dobrého počasí vidět Mount Everest. Ubytování v hotelu. Poté prohlídka města:

Zorig Chusum Institut: Ústav 13ti druhů umění. Dva hlavní cíle institutu jsou a) zachovat a podporovat tradiční umění a řemesla a b) vytvoření pracovních příležitostí pro znevýhodněné skupiny společnosti. Textilní muzeum: To bylo založeno s cílem chránit a podporovat bhútánské textilní umění. Papírna: Výroba ručního papíru v Bhútánu vychází ze staré tradice, která vznikla v 8. století. Mini ZOO: Zde si můžete prohlédnout pouze jedno zvíře – Bhútánské národní zvíře – Takina. Jedná se o extrémně vzácného člena rodiny koz. Žijí ve stádech ve vysokých výškách (4000metrů a více) a živí se trávou a bambusem. Sangaygangská vyhlídka: ideální místo, z kterého je opravdu nádherný výhled na celé město Thimpu a také Kuenselcholingské hory. Tashichho Dzong: „Pevnost slavného náboženství“ byla postavena roku 164. Sídlí zde vláda, je tu trůnní sál a královská kancelář. Ve večerních hodinách, můžete navštívit živá vystoupení, bhútánské písně a tance (tradiční i moderní). Přenocování v Thimphu.

11. den: Thimphu

Ráno návštěva víkendového trhu – davy barevně oblečených lidí se mačkají u stánků, smlouvají, směňují. Později navštívíte klášter Cheri. Hodinová procházka vás vede k Cheri Goemba (Cheri Dorji Dhen). Můžete zde spatřit celou řadu vzácných ptáků.

Následuje návštěva Muzea lidového dědictví a ženského kláštera Thangtong Dewachen. Později si vychutnáte procházku po městě, uvidíte, jak místní žijí a nakoupíte suvenýry. Přenocování v Thimphu.

12. den: Thimphu – Trongsa

Ráno odjezd k Trongsa, cestou projedeme Dochula (3140 m.n.m.), kde je nádherný panoramatický výhled na himalájské pohoří. Krása tohoto místa je dále umocněna Druk Wangyal Chortens – 108 stúpami postavenými královnou Ashi Dorji Wangmo Wangchuck. Přenocování v Trongsa.

13. den: Trongsa – Bumthang

Ráno návštěva Trongsa Dzong – největší dzong (dzong-speciální tibetský stavební sloh) pevnost v Bhútánu byla postavena v roce 1644 a dominuje celému horizontu, protože převyšuje okolní budovy. První i druhý král Bhútanu odsud vládli celé zemi. Po cestě návštívíme prodejny ručního tkalcovství. Přenocování v Bumthang.

14. den: Bumthang

Ráno začíná prohlídka města – Jakar Dzong – pevnost byla původně postavena jako klášter. Jambay Lhakhang – je jeden ze 108 klášterů postavených králem Songtsen Goenpo v 8. století za účelem podmanění si zlých duchů himálájí; Kurjey Lhakhang – tento chrám byl postaven na místě, kde v 8. století Guru Rimpoche poprvé navštívil Bhútán a buddhismus byl prvně představen v zemi; Chrám Tamzhing Lhakhang; jezero Mebar Tsho – posvátné jezero Bhútánců. Později procházka po městě. Přenocování v Bumthang.

15. den: z Bumthang do Gangtey

Ráno návštěva Ogyen Choling Palace: Jedná se o obec v údolí Tang ve výšce 3000 m nad mořem. Návštěvníci musí přejít přes most Tangchu u Kizom a pěšky vyšplhat do vesnice. Trek trvá asi 45 minut. Palác slouží jako muzeum. Později odjezd do Gangtey. Přenocování v Gangtey.

16. den: Gangtey – Punakha

Ráno návštěva centra Phobjikha – informační centrum, kde se návštěvníci seznámí se zásadami chování v památkové rezervaci. Později půjdeme na půldenní stezku přírody Gangtey – Toto je jedna z nejkrásnějších a nejkratších stávajících naučných stezek. Na této cestě máte možnost navštívit nádherný klášter Goemba, dále vede zelenými svahy, lemovanými borovým lesem na obou stranách. Přenocování v Punakha.

17. den: Punakha – Paro

Ráno návštěva tvrze Punakha Dzong – byla postavena v roce 1637 a prvnímu králi sloužila jako sídlo. Chimi Lhakhang (chrám plodnosti) – tento chrám postavil Lam Drukpa Kuenley, v roce 1499. Později odjezd do údolí Paro a návštěva Ta Dzong: znamenající strážní věž, která sloužila v průběhu 17. století k ochraně oblasti před invazí Tibeťan;. Rimpung Dzong: ;klášter Kichu Lhakhang – jeden ze dvou nejposvátnějších a nejstarších chrámů v Bhútánu. Přenocování v Paro.

18. den: Paro

3hodinový pěší výlet do kláštera Taktshang (Tygří hnízdo) – bhútánská nejznámější kulturní ikona posazená do zdánlivě nekonečného útesu. Návštěva statku: večeře, koupel a nocleh na místní farmě – uvidíte bhútánskou domácnost a pestře zdobené budovy. Později procházka po městě, kde uvidíte, jak žijí místní obyvatelé Přenocování v Paro.

19. den: Paro – Phuentsholing

Ranní jízda na hranici s Indií město známé jako Phuentsholing (6 hodin jízdy). Cestou budete svědky některých z nejvíce fascinujících výhledů na himaláje. Všimnete si jistě náhlé změny nadmořské výšky, teploty a vegetace. Po cestě návštěva Kharbandhi Goemba.

Phuentsholing "Brána do Bhútánu" – na jihozápadě Bhútánu je to jediná pozemní hranice, která umožňuje přístup do země z Indie. Přenocování v Phuentsholing

20. den: Odlet z Phuentsholing na Sikkim (Indie).

Časná snídaně v hotelu a pak cesta na hranice s Indií pro výstupní a vstupní formality. Seznámíte se s indickým průvodcem a vyrazíte do Darjeelingu. (140km/6hod.). Přenocování v Darjeelingu.

21. den: Darjeeling

Ve 4 ráno odjezd na Tiger Hills a pozorování východu slunce nad Kanchenjunga Peak (za jasného počasí). Na zpáteční cestě návštěva klášterů Ghoom a Batasia Loop. Odpoledne návštěva himálajského zoologického parku, himálajského horolezeckého institutu a centra pro tibetské uprchlíky. Přenocování v Darjeelingu.

22. den: Darjeeling – Gangtok

Rychlý přejezd z Darjeelingu do Gangtoku (po cestě možnost raftingu na řece Testa) (115 km, 4 hodiny). Přenocování v Gangtoku.

23. den: Gangtok

Brzy ráno prohlídka kláštera Rumtek, hlavního sídla Karma Pa mimo Tibet a největšího chrámu v Sikkimu, dále vyhlídkový bod Kanchejunga, Drul-Chorten, Výzkumný ústav tibetologie, centrum řemesel. Ubytování v hotelu v Gangtoku.Večer možnost prozkoumat Gangtok. Přenocování.

24. den: Gangtok – Kalimpong

Po snídani transfer z Gangtoku do Kalimpongu (opět možnost raftingu na řece Testa (2h 7Km) pokračujeme do Kalimpongu, ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka Dello Hills, Dr. Grahams Home, Jang-Dong-Palriffo Brang a Durbin Dara Hills. Přenocování v Kalimpongu.

25. den: Odlet z Kalimpongu

Brzy ráno transfer na letiště v Bagdogra a odlet přes Dillí do Prahy.

Cena je platná pro skupinu 10osob, pro individuální kalkulaci nás prosím kontaktujte.

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
25
Min. počet osob:
10
Cena za osobu od*
112 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
25
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
132 100 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • mezinárodní i vnitrostátní leteckou dopravu
 • letištní a palivové příplatky
 • transfery dle programu
 • ubytování dle programu
 • plnou penzi v Bhútánu
 • snídani v Sikkimu a Nepálu
 • aj mluvící průvodce
 • vstupy do památek
 • láhev vody denně
 • asistenci partnerské CK
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • víza (zajistíme za  4.300,-/osobu)
 • strava jinde neuvedená
 • spropitné a místní poplatky
 • komplexní pojištění včetně pojištění storna

Bhútán

Úvod:

Bhútán nazývaný také „Země hřmícího draka“ je dodnes tajemné buddhistické království. Patří mezi vnitrozemské státy jižní Asie. Místní kultura upřednostňuje harmonii a rovnováhu mezi člověkem a přírodou. Patří mezi nejtajemnější země a pro svoji jinakost se od zbytku světa záměrně izoluje. Velmi dobrých výsledků dosahuje v hodnotách „hrubého národního štěstí“.

Počasí: 

Na severu a ve střední části převládá chladné a suché vysokohorské podnebí, na jihu vlhké subtropické monzunové klima.
léto/zima: červen – srpen / listopad – březen, v létě místy teploty dosahují až 40 °C. Centrální část má teplá léta a chladné zimy, sever země je celoročně pokryt vrstvou sněhu.
období dešťů: duben – září/říjen

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější pro návštěvu je září, říjen a duben a květen, ale ani zima (např. listopad či únor) není špatná. Příliš se nedoporučuje léto. Mezi červnem a srpnem je největší výskyt monzunů.

Časový posun oproti ČR: 

+5 hodin v době zimního a +4 hodin v době letního času.

Očkování:

Doporučuje se proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu.

Měna:

Bhutan ngultrum, aktualní kurz : 1BTN = 0.37 Kč (k 9.12.2015)

Upozornění:

Platební karty: v Bhútánu existují bankomaty, ale neakceptují evropské platební karty. Ty se dají použít pouze v hotelech nebo v turistických obchodech.
Elektřina: napětí je 230 V, kmitočet sítě 50 Hz
Voda: doporučuje se pít vodu z uzavřených lahvích
Mobilní telefony: čeští mobilní operátoři nemají roaming s místními operátory, pro volání je třeba si koupit místní SIM kartu.

Zajímavosti:

Bhútán jako jediná země na světě prosazuje lámaistický buddhismus. Ostatní buddhisté, kteří nejsou obyvateli Bhútánu musí pro vstup do lámaistických klášterů dostat zvláštní povolení. Cizincům je vstup do praktikujících buddhistických klášterů zakázán.

Vízová povinnost:

Pro vstup do Bhútánu je nutné mít povolení, které je možné obdržet pouze přes místní CK za poplatek min 250 USD/den. Platí se tím celkové služby CK,  ubytování, průvodce, po celou dobu pobytu. Individuálním cestovatelům není vstup do země umožněn. Naše CK je specialistou na Bhútán a rádi vám vyřídíme vízum-tedy i celý pobyt.

Důležité kontakty:

Bhútán nemá diplomatické zastoupení akreditované pro ČR.
Nejbližší diplomatické zastoupení je v Ženevě:
17-19 Chemin du champ d´Anier, Geneva
Tel.: (+41/22) 799 08 90
Fax: (+41/22) 799 08 99

Indie

Úvod: 

Indie je jedna z kolébek lidské kultury. Je to magické místo plné kontrastů, které přitahuje miliony lidí. Indie je kolébka několika světových náboženství. V žebříčku je druhou nejlidnatější zemí světa hned po Číně. Na jednu stranu je neuvěřitelně bohatá, na druhou katastrofálně chudá. 

Počasí: 

Díky své rozlehlosti je počasí v Indii velmi rozdílné.
V Indii se rozlišuje období horka, období monzunů a chladné období. Velmi záleží, do které části Indie se chystáte. Obecně se ale za hlavní sezónu považuje listopad až březen, kdy je příjemné počasí po celé Indii, kromě horských oblastí na severu – Himaláje.
období horka: Na severu země začíná v únoru a vrcholí v červnu, kdy je v hlavním městě Delhi kolem 40°C. V tomto  období je velice sucho, velmi příjemně je v této době v oblasti Himalájí.
období monzunů: Začíná na jihozápadě země počátkem června, horka vystřídají prudké deště. Monzun se přesouvá přes celou Indii až směrem na sever, kde však deště nebývají tolik silné. V tomto období není moc vhodné cestovat.
zimní období: Začíná v říjnu, kdy jsou teploty velice příjemné- kolem 25°C. V tomto období začíná hlavní turistická sezóna, je možné cestovat prakticky po celé Indii kromě hor na severu. V průběhu února začínají teploty opět pozvolna stoupat

Kdy nejlépe jet:

Příjemné počasí po celé Indii je listopad až březen, kromě horských oblastí na severu. Kdy je nejlepší Indii navštívit záleží na tom, kam plánujete jet. 
Pro Himaláje je příjemná teplota duben – říjen. Delhi, Mumbai a pláže na jihu je nejlepší navštívit v hlavní sezóně, což je listopad až březen.

Časový posun oproti ČR: 

+4,5 hodin,  (+3,5 hodin v době letního času)

Očkování: 

Před odjezdem do Indie se doporučuje nechat se očkovat proti hepatitidě typ A , virové hepatitidě typu B a břišnímu tyfu. 

Měna: 

indická rupie 
aktualní kurz: 100 INR= 37,16 CZK (9.12.2015)

Upozornění:

Doprava: Jezdí se vlevo. Dopravní infrastruktura je na nižší úrovni. Silnice neodpovídají standardům obvyklým v Evropě. Nejrychlejší je železniční doprava, ale podobně jako silniční nehodovost celkem vysokou.
Platební karty: Ve větších městech lze používat platební karty, avšak pro cesty po menších městech je lepší mít u sebe  dostatečnou zásobu hotovosti. 

Zajímavosti:

Jako jedna z mála zemí světa Indie stále udržuje kastovní systém. Lidé podle svého původu a podle svých předků náleží do určité kasty, která má svá vlastní pravidla. 

Vízová povinnost:

Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Je možné vyřídit si online eTV - elektronická turistická víza, vyřízení trvá asi 5 dní. Zažádat je možné  nejdříve 34 dní před cestou. S vyřízením vám rádi pomůžeme.

Důležité kontakty:

Indické velvyslanectví v ČR
Milady Horákové 60/93, Praha 7
Telefon: +420 257 533 490 
Web: http://www.india.cz

Velvyslanectví České republiky v Indii
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi, INDIA (budova se nachází blízko orientačních bodů "Railway Museum" a "Yashwant Place")
Telefon: +91-11-24155200
Fax: +91-11-24155270
E-mail: newdelhi@embassy.mzv.cz , commerce_delhi@mzv.cz 

 

 

 

Nepál

Úvod: 

Nepál, oficiálně Federativní demokratická republika Nepál, leží ve vnitrozemí Asie, rozkládá se ve středu Himálaje a sousedí s Čínou a Indií. Povrch Nepálu je rozmanitý. Na jeho území najdeme vlhké nížiny řeky Gangy a zároveň vrcholky osmitisícovek. Nepál je rájem milovníků hor, nalezneme zde i nejvyšší horu světa – Mount Everest. Mount Everest se tyčí v Mahálangurském Himálaji v nepálském regionu Khumbu na hranici s Čínou (s Tibetskou autonomní oblastí). Na nepálské straně je součástí národního parku Sagarmatha, který je součástí světového dědictví UNESCO. Úředním jazykem je nepálština a převažujícím náboženstvím hinduismus.

Počasí: 

V Nepálu převažuje monzunové počasí, ale hodně záleží na konkrétní oblasti. Velký vliv mají také nadmořské výšky – obecně se vzrůstající nadmořskou výškou se teploty snižují.

Léto: V období od března do dubna a od října do listopadu jsou dny povětšinou teplé, teploty dosahují 24-28°C.
Období dešťů: V období od května do září je největší úhrnnost srážek, prší téměř každý den.

Kdy nejlépe jet: 

Nejvhodnějšími měsíci pro vysokohorskou turistiku jsou říjen a listopad. Poznávacím cestám přeje březen, duben a říjen. Monzunové deště padají od června do září. V prosinci a lednu může být v Nepálu dost zima, naopak v květnu až červnu příliš velké horko.

Časový posun oproti ČR: 

+ 4,75 hodin v době zimního času a +3,75 hodin v době letního času.

Očkování: 

Při cestování do Nepálu není žádné povinné očkování, pouze doporučené např. virová hepatitida A,B, břišní tyfus, tetanus. 

Měna: 

Nepálská rupie (NPR)
Kurz 1CZK = 4,19NPR  (k 19.12.2015)

Upozornění:

Nedoporučuje se, aby ženy chodily v šortkách nebo muži bez košile či trička.
Vodu je lépe pít z originálně uzavřených lahví, pití vody z vodovodu není vhodné.

Zajímavosti:

Freak Street v Káthmandú (její skutečné jméno – Jochne) je takovou zajímavou perličkou. Je to nejznámější ulice z období hnutí hippies. Dříve byla ulice slavná pro své levné hotely, rušné restaurace, hašišové obchůdky a potulující se podivíny. Nyní je spíše turistickou atrakcí.

V Nepálu se dá velmi výhodně nakoupit turistické vybavení od nejrůznějších světových značek, jak originály, tak padělky. Člověk také musí umět dobře smlouvat – říká se, že reálná cena se pohybuje někde na 1/3 první požadované ceny!

Vízová povinnost:

Držitelé pasů ČR potřebují pro vstup do Nepálu víza. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Konzulát Nepálského království v ČR
Heydukova 1589/6, Praha 8 180 00
tel: 266 312 945, fax: 272 705 710
e-mail: shrestha@quick.cz
titulář: Pan Rajendra Bahadur SHRESTHA
Provozní hodiny úřadu: 16.00 – 18.00 (Po, St, Pá)

Velvyslanectví Nepálského království v Německu (nejbližší nepálská ambasáda s působností pro ČR)
Guerickestrasse 27, Berlin 10587
tel: 004930-3435 9920, fax: 004930-3435 9906
web: http://www.nepalembassy-germany.de/
provozní hodiny úřadu: 09.00 – 13.00, 14.00 – 16.00 (Po-Pá)

Honorární konzulát České republiky v Nepálu
3/487, Jawalakhel; G.P.O. Box 3664
tel.: +977-1-552 4741, 552 1730
e-mail: kathmandu@honorary.mzv.cz
po-pá 14.00-17.00 hod.

Říkají o nás

„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoh...“ (více)
„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoho jiného, než od sebe navzájem. JEDU.cz nám pomáhá kvalifikovaně naplánovat trasy a bezchybně zajišťuje servis ve všech destinacích. “
– O.Š. (65), Praha
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.