Velký okruh Kalifornií

Zeptat se nebo rezervovat Vydejte se po krásách slunné Kalifornie. Čekají Vás úžasné národní parky, které jsou plné nejrůznějších přírodních divů: nechte se uchvátit vodopády a nádhernými výhledy, prožijte nekonečné pouštní ticho Death Valley, obdivujte největší stromy na světě v národním parku Sequoia a ohromné vodopády v Yosemite. Na své cestě neminete ani slavná velkoměsta s jejich unikátními památkami, rušnou atmosférou a pamětihodnostmi světového významu.

Jedná se o individuální zájezd a lze ho jakkoliv upravit na míru

Délka zájezdu: 18dní

Termíny a ceny naleznete zde.

Program:

1. den: San Francisco

Přílet do úchvatného San Francisca, kde na vás čeká Golden Gate Bridge, China Town, Mission Dolores (nejstarší stavba v San Franciscu) Golden Gate Park, nebo promenáda Fisherman wharf  Ubytování 2*.

2. den: San Francisco

Odpočinek, nákupy nebo návštěva míst, která jste nestihli navštívit předchozí den.

Ubytování: 2*

3. den: Napa Valley

Jednodenní exkurze do jedné z nejznámějších vinařských oblastí Spojených Států. Možnost večerní degustace, nocleh. Ubytování v 2* se snídaní.

4. den: Mono Lake  - Bodie

Přejezd přes město  Lee Vinig do zlatokopeckého města duchů - Bodie. Exkurze do městečka. V odpoledních hodinách přejezd do Lee Vinig kde vás čeká Nocleh na břehu slaného jezera Mono s úchvatnými výhledy. Ubytování v 3*.

5. den: Yosemite

Dopledne příjezd do  NP Yosemite, kde můžete obdivovat působivé vodopády, staleté stromy a vysokohorskou divočinu. Vůbec nejnavštěvovanějším místem parku je Yosemitské údolí (Yosemite Valley) obklopené strmými skalami, ze kterých padá několik obrovských vodopádů. Ubytování: 2*, snídaně.

6. den: Yosemite

Volný den v Národním parku, možnosti rozličných túr výchozím bodem bude Yosemitské údolí. Ubytování: 2*, snídaně.

7. den: Death Valley – Sequoia NP (320 km)

Tento den věnujete návštěvě národního parku Sequoia, kde budete žasnout nad největšími stromy světa. V Obřím lese (Giant Forest) najdete pět z deseti největších stromů na světě. Další zajímavostí je Tunnel Log (Tunelový kmen) – padlý sekvojovec, kterým mohou projíždět automobily.  Krásné výhlídky  na pohoří Sierra Nevada nabízí také nedaleká vyhlídka Moro Rock. Ubytování: 3*, snídaně

8. den: Death Valley (416 km)

Ze Sequioa se ráno výdate směrem na jih a po  200km dorazíte do Údolí smrti (Death Valley), které se pyšní titulem nejteplejšího místa USA a kde prožijete nekonečné pouštní ticho. Údolí je díky nehostinným podmínkám k životu spojeno již po staletí s četnými legendami, historkami a mýty o smrti, která zde v nejrůznějších podobách číhá na každého, kdo se opováží sem vstoupit. I přesto, jak je krajina nevlídná a nehostinná, se zde udržují odolné formy života, nad kterými lidé jen nevěřícně kroutí hlavou. Ubytování: 3*, snídaně.

9. den: Přejezd do Národní parku Joshua Tree

Přejezd z Národního parku Údolí smrti do národního parku Joshua tree. Nocleh, odpočinek.

Ubytování: 3*, snídaně.

10. den: Joshua Tree národní park.

Den volna v národním parku bude vyhrazen k menším túrám dle vlastních preferencí. Můžete zde obdivovat pouštní krajinu s typickými stromy -  jukami, podle kterých nepojmenován celý park.  Najít tu můžete i různé druhy kaktusů, skalní uskupení, které dodávají celé krajině pouštní, nezapomenutelný ráz. Nocleh, odpočinek. Ubytování: 3*, snídaně.

11. den: San Diego

Ráno přejezd do města San Diego, kde můžete navštívit např. Mission Bay, mořský svět, zoo, či módní čtvrť Gaslamp. Ubytování: 2*+, snídaně.

12. den: San Diego

Dnešní den je vyhrazen na odpočinek ve městě San Diego. Volno lze využít k návštěvě pláže či nákupům. Ubytování: 2*+, snídaně.

13. den: Los Angeles.

Dnešní den Vás čeká přejezd do 200 Km vzdáleného Los Angeles, kde strávíte příští 2 dny. Navštívit můžete mimo jiné chodník slávy, divadlo Dolby, známé studia Universal nebo se můžete pokochat výhledem na Los Angeles ze známého Grifinova kopce, kde je mimo jiné taky umístěn známý nápis – Hollywood. Ubytování: 2*+, snídaně.

14. den: Los Angeles

Tento den je vyhrazen k odpočinku a nákupům, lze navštívit i známou Venice beach, kde se můžete věnovat i aktivnímu odpočinku, jako je projížďka na kolech či kolečkových bruslích. Nebo se jen můžete procházet a pozorovat pouliční umělce. Ubytování: 2*+, snídaně.

15. den: Santa Barbara

Toto prý jedno z nejvíce evropských město Ameriky si na své cestě nemůžete nechat ujít. Město mimo jiné nabízí příjemné plážové promenády, mola a příjemné koupání.  Centrum je malé a malebné, lze využít k nákupům anebo jen k příjemnému posezení v některé z místních restaurací.  Ubytování: 3*+, snídaně.

16. den: Monterey a přejezd do San Francisca

Dneska Vás čeká přejezd až do Monterrey, kde si můžete udělat krátkou přestávku k nákupům nebo návštěvě známého mořského akvária. Nocleh poblíž Monterrey.  Ubytování: 2*.

17. den: San Francisco

Přejezd do San Francisca a návštěva míst, které jste během svého příjezdu nestihli. Ubytování: 2*.

18. den: odlet do ČR

Odlet zpět do Prahy.

19. den: přílet do Prahy

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
1
Cena za osobu od*
58 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • zpáteční letenky z Prahy vč. tax
 • zbytování se snídaní dle programu viz výše
 • půjčení vozu typu Economy na celou dobu pobytu s komplexním pojištěním v ceně
 • Havarijní pojištění
 • Povinné ručení zvýšení na 1 mil. USD
 • Pojištění vozu proti krádeži
 • Sestavení trasy, informace,
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • ESTA do USA - lze zajistit za poplatek 700,-Kč/ osobu
 • pojištění léčebných výloh a proti stornu zájezdu - lze zajistit za poplatek 815,-Kč/ osobu
 • mýtné poplatky, benzín a poplatky za parkování (tyto služby jsou zahrnuty pouze pro osoby ve voze)
 • navigaci
 • vstupné a další osobní výdaje
 • strava mimo snídaní v uvedených hotelech
 • poplatky za řidiče pod 25 let
 • transfer z/na letiště v Praze

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírné podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floridě je podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinoou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Očkování:

Nejsou potřeba žádná očkování.

Měna:

Americký dolar (USD) = 100 centů
Kurz: 1 USD = 24,9 CZK (k 7.12.2015)

Upozornění:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských.

Zvýšenou pozornost věnujte ochraně cenných předmětů a cestovních dokladů.

Vízová povinnost:

DO USA potřebují občané ČR buď vízum na 10 let, které lze získat pouze na velvyslanectví USA v Praze, nebo tzv. povolení k vycestování - ESTA (platné dva roky s opakovaným vstupem na max 90 dní/1vstup), které je možné zařídit elektronicky, naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352
web: www.usembassy.cz

Velvyslanectví České republiky v USA
Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: 001-202/2749100
web: www.mzv.cz/washington


Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

Říkají o nás

„Chci Vám poděkovat za Vaše spolehlivé a kvalitní služby, které nám dlouhodobě v oblasti cestování poskytujete. “
„Chci Vám poděkovat za Vaše spolehlivé a kvalitní služby, které nám dlouhodobě v oblasti cestování poskytujete. “
– Zdeněk Bartoň
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.