Z Východu na Západ USA

Zeptat se nebo rezervovat Zajímavosti – metropole – New York, Phildelphia, Washington, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, příroda a národní parky – Niagarské vodopády, Mount Rushmore, Yellowstone, Bryce Canyon a Grand Canyon

Německy mluvící průvodce!!

Cestu vám rádi připravíme na míru pronajatým vozem.

Rapid City město New York socha Svobody Times Square Washington DC - Capitol budova Niagara Falls - výlet lodí Chicago Yellowstone NP Salt Lake City - Capitol Building Bryce Canyon NP Grand Canyon South Rim Grand Canyon North Rim Las Vegas Yosemite NP Yosemite - Half Dome San Francisco - Golden Gate Bridge Mt. Rushmore

Délka zájezdu: 22dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: New York

Odlet do New Yorku, samostatný transfer do hotelu.

2. den: New York

Celý den volno na poznávání Velkého Jablka na vlastní pěst, Manhattan – Central Park, Times Square, finanční čvrť, 5th Avenue, Chinatown. Nebo výlet na Sochu Svobody (nutno zajistit předem).

3. den: New York – Philadelphia – Washigton DC

Opustíte New York a dorazíte do Philadelphie, kolébky národů, kde byla podepsaná smlouva o nezávislosti. Později se vydáte do Washingtonu, hlavního města Spojených států, které si budete moci prohlédnout večer.

4. den: Washington

Během naší okružní jízdy Washingtonem si můžete prohlédnout Kapitol, státní knihovnu, Bílý dům a vybraná památná místa města, jakož i hřbitov Arlington. Odpoledne Vám zbývá čas na návštěvu některých z místních muzeí.

5. den: Washington DC – Niagárské vodopády

Opustíte Washington a projedete státy Maryland, Pennsylvanii a New York. Vaším cílem jsou ohromující Niagarské vodopády. Výlet podél gigantických vodních mas se vyplatí zejména večer, kdy jsou nádherně osvětleny.

6. den: Niagárské vodopády – Detroit

Dopoledne ještě máte možnost obdivovat vodopády z různých stran a úhlů. Odpoledne cesta pokračuje do města aut - Detroitu.

7. den: Detroit– Chicago

Dnes se vydáte do Chicaga, města „blues“, položeného na jezeru Michigan. Během okružní jízdy mimo jiné uvidíte Miracle Mile, Navy Pier, Lake-shore Drive, věž Sears a Millenium park.

8. den: Chicago

 

Dnes máte volný den k samostatnému poznávání tohoto "větrného města". Projděte se po známé Míli nebo po písčitých mělčinách. Navštivte Field muzeum of natural history, Aquarium, Adlerovo planetárium nebo úžasnou vyhlídku na Willis Tower (v době otevření nejvyšší budovu světa, nyní druhá nejvyšší budova USA).

9. den: Chicago - Sioux City

Přes prérie  Středozápadu se dostaneme do Jižní Dakoty k řece Mississippi až do Sioux City.

10. den: Sioux City – Badland NP – Mt. Rushmore NM/Rapid City

Křížem krážem přes Jižní Dakotu přijedete až do Národního parku Badlands s jeho vápencovými útvary. Cílem vaší cesty je Mount Rushmore – kde jsou ve skalách zvěčněny hlavy amerických prezidentů Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta. Nocleh v Rapid City.

11. den: Rapid City – Black Hills – Cody

Opustíte region Black Hills ve směru na Rock Mountains. Přes Bighorn Mountains se vydáte dále směrem do Cody, westernového města Buffallo Billa – položeného nedaleko vstupu do Yellowstonského národního parku.

12. den: Cody – Yellowstone NP

Dnešní den věnujete návštěvě jednoho z nejvýznamnějších národních parků (také nejdříve založenému) – Yellowstonskému národnímu parku. Nechte se unášet kombinací horstev, vodopádů, vápencových teras a gejzírů.

13. den: West Yellowstone – Grand Teton NP – Salt Lake City

Dnes se vydáte dále směrem na jih přes národní park Grand Teton. Cílem vaší cesty se stane Salt Lake City, hlavní město státu Utah.

14. den: Salt Lake City – Bryce Canyon NP

Pokračovat budete dále přes stát Utah do krajiny kaňonů. V zapadajícím slunci se vám představí národní park Bryce Canyon se svými ojedinělými skalními formacemi a hříčkami barev. Naskytne se vám nespočet možností k fotografování, přenocujeme nedaleko parku.

15. den: Bryce Canyon NP – Lake Powel – Grand Canyon NP

Dnes pojedete krásnou krajinou kolem smaragdového jezera Lake Powel do NP Grand Canyon s jeho impozantními údolími a vrstvenými stěnami.

16. den: Grand Canyon NP – Las Vegas

Dnešek je dnem kontrastů, z hlubokých kaňonů pojedete přes hitorické městečko Selingman po legendární Route 66 až do záře světel města hazardu - Las Vegas.

17. den: Las Vegas – Los Angeles

Opustíte Las Vegas a vydáte se přes pouštní krajinu Mojave s její typickou faunou a flórou do města filmu a televize – Los Angeles.

18. den: Los Angeles

Dnes máte na výběr, můžete navštívit Disneyland, Filmová studia Universal, Venice Beach nebo Rodeo Drive.

19. den: Los Angeles – Santa Barbara – Pismo Beach

Dnešní csta vede podél malebného pobřeží (Americké riviéry), kde se nacházejí nejdražší rezidenční oblasti v USA. Projedeme město Santa Barbara – klenot španělské koloniální architektury. Po krátké prohlídce města budete pokračovat dále až do cíle dnešní cesty – města Pismo Beach s jeho jemným pískem.

20. den: Pismo Beach – Monterey/Carmel – San Francisco

Vydáte se na cestu do malebných sesterských městeček – Monterey a Carmel a následně se vydáte do jednoho z nejkrásnějších měst Spojených států – San Fancisca. Zde se rozloučíte s vaším průvodcem.

21. den: San Francisco

Zážitky ze San Francisca – prohlédněte si město z tradiční Cable car, navštivte nejklikatější ulici světa, projeďte se po  Golden Gate Bridge, určitě musíte navštívit Fisherman´s Wharf a jeho Pier 39, náměstí Union Square a živoucí čínskou čtvrť.

22. den: San Francisco

Konec cesty – vlastní transfer na letiště a následný let zpět do Prahy. Přílet 23 den.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
22
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
118 099 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu vč. poplatků
 • ubytování ve 2-3* hotelech či motelech (2lůžkové pokoje) po trase
 • transfery autobusem
 • vstupné do národních parků
 • služby německy mluvícího průvodce
 • prohlídka Philadelphie, Washingtonu, Chicaga, Los Angeles
   

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • stravování
 • komplexní pojištění včetně pojištění storna
 • povolení ESTA do USA
 • transfery letiště/hotel/letiště na začátku a konci cesty

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírné podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floridě je podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinoou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Očkování:

Nejsou potřeba žádná očkování.

Měna:

Americký dolar (USD) = 100 centů
Kurz: 1 USD = 24,9 CZK (k 7.12.2015)

Upozornění:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských.

Zvýšenou pozornost věnujte ochraně cenných předmětů a cestovních dokladů.

Vízová povinnost:

DO USA potřebují občané ČR buď vízum na 10 let, které lze získat pouze na velvyslanectví USA v Praze, nebo tzv. povolení k vycestování - ESTA (platné dva roky s opakovaným vstupem na max 90 dní/1vstup), které je možné zařídit elektronicky, naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352
web: www.usembassy.cz

Velvyslanectví České republiky v USA
Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: 001-202/2749100
web: www.mzv.cz/washington


Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.