Z Východu na Západ USA

Zeptat se nebo rezervovat Zajímavosti – metropole – New York, Phildelphia, Washington, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, příroda a národní parky – Niagarské vodopády, Mount Rushmore, Yellowstone, Bryce Canyon a Grand Canyon

Délka zájezdu: 23dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: New York

Odlet do New Yorku, samostatný transfer do hotelu.

2. den: New York

Celý den volno na poznávání Velkého Jablka na vlastní pěst, Manhattan – Central Park, Times Square, finanční čvrť, 5th Avenue, Chinatown. Nebo výlet na Sochu Svobody (nutno zajistit předem).

3. den: New York – Philadelphia – Washigton DC

Opustíte New York, vyzvednete si pronajatý automobil a dorazíte do Philadelphie, kolébky národů, kde byla podepsaná smlouva o nezávislosti. Později se vydáte do Washingtonu, hlavního města Spojených států, které si budete moci prohlédnout večer.

4. den: Washington

Během naší okružní jízdy Washingtonem si můžete prohlédnout Kapitol, státní knihovnu, Bílý dům a vybraná památná místa města, jakož i hřbitov Arlington. Odpoledne Vám zbývá čas na návštěvu některých z místních muzeí.

5. den: Washington DC – Niagárské vodopády

Opustíte Washington a projedete státy Maryland, Pennsylvanii a New York. Vaším cílem jsou ohromující Niagarské vodopády. Výlet podél gigantických vodních mas se vyplatí zejména večer, kdy jsou nádherně osvětleny.

6. den: Niagárské vodopády – Detroit

Dopoledne ještě máte možnost obdivovat vodopády z různých stran a úhlů. Odpoledne cesta pokračuje do města aut - Detroitu.

7. den: Detroit– Chicago

Dnes se vydáte do Chicaga, města „blues“, položeného na jezeru Michigan. Během okružní jízdy mimo jiné uvidíte Miracle Mile, Navy Pier, Lake-shore Drive, věž Sears a Millenium park.

8. den: Chicago

Dnes máte volný den k samostatnému poznávání tohoto "větrného města". Projděte se po známé Míli nebo po písčitých mělčinách. Navštivte Field muzeum of natural history, Aquarium, Adlerovo planetárium nebo úžasnou vyhlídku na Willis Tower (v době otevření nejvyšší budovu světa, nyní druhá nejvyšší budova USA).

9. den: Chicago - Sioux City

Přes prérie  Středozápadu se dostaneme do Jižní Dakoty k řece Mississippi až do Sioux City.

10. den: Sioux City – Badland NP – Mt. Rushmore NM/Rapid City

Křížem krážem přes Jižní Dakotu přijedete až do Národního parku Badlands s jeho vápencovými útvary. Cílem vaší cesty je Mount Rushmore – kde jsou ve skalách zvěčněny hlavy amerických prezidentů Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta. Nocleh v Rapid City.

11. den: Rapid City – Black Hills – Cody

Opustíte region Black Hills ve směru na Rock Mountains. Přes Bighorn Mountains se vydáte dále směrem do Cody, westernového města Buffallo Billa – položeného nedaleko vstupu do Yellowstonského národního parku.

12. den: Cody – Yellowstone NP

Dnešní den věnujete návštěvě jednoho z nejvýznamnějších národních parků (také nejdříve založenému) – Yellowstonskému národnímu parku. Nechte se unášet kombinací horstev, vodopádů, vápencových teras a gejzírů.

13. den: West Yellowstone – Grand Teton NP – Salt Lake City

Dnes se vydáte dále směrem na jih přes národní park Grand Teton. Cílem vaší cesty se stane Salt Lake City, hlavní město státu Utah.

14. den: Salt Lake City – Bryce Canyon NP

Pokračovat budete dále přes stát Utah do krajiny kaňonů. V zapadajícím slunci se vám představí národní park Bryce Canyon se svými ojedinělými skalními formacemi a hříčkami barev. Naskytne se vám nespočet možností k fotografování, přenocujeme nedaleko parku.

15. den: Bryce Canyon NP – Lake Powel – Grand Canyon NP

Dnes pojedete krásnou krajinou kolem smaragdového jezera Lake Powel do NP Grand Canyon s jeho impozantními údolími a vrstvenými stěnami.

16. den: Grand Canyon NP – Las Vegas

Dnešek je dnem kontrastů, z hlubokých kaňonů pojedete přes hitorické městečko Selingman po legendární Route 66 až do záře světel města hazardu - Las Vegas.

17. den: Las Vegas – Los Angeles

Opustíte Las Vegas a vydáte se přes pouštní krajinu Mojave s její typickou faunou a flórou do města filmu a televize – Los Angeles.

18. den: Los Angeles

Dnes máte na výběr, můžete navštívit Disneyland, Filmová studia Universal, Venice Beach nebo Rodeo Drive.

19. den: Los Angeles – Santa Barbara – Pismo Beach

Dnešní csta vede podél malebného pobřeží (Americké riviéry), kde se nacházejí nejdražší rezidenční oblasti v USA. Projedeme město Santa Barbara – klenot španělské koloniální architektury. Po krátké prohlídce města budete pokračovat dále až do cíle dnešní cesty – města Pismo Beach s jeho jemným pískem.

20. den: Pismo Beach – Monterey/Carmel – San Francisco

Vydáte se na cestu do malebných sesterských městeček – Monterey a Carmel a následně se vydáte do jednoho z nejkrásnějších měst Spojených států – San Fancisca. Zde se rozloučíte s vaším průvodcem.

21. den: San Francisco

Zážitky ze San Francisca – prohlédněte si město z tradiční Cable car, navštivte nejklikatější ulici světa, projeďte se po  Golden Gate Bridge, určitě musíte navštívit Fisherman´s Wharf a jeho Pier 39, náměstí Union Square a živoucí čínskou čtvrť.

22. den: San Francisco

Konec cesty – odevzdání pronajatého automobilu na letišti a následný let zpět do Prahy. 

23. den: Přílet do Prahy 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
23
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
66 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha - New York - San Francisco - Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
 • ubytování na 21 nocí ve 2-3* hotelech či motelech (2lůžkové pokoje) po trase
 • půjčení vozu typu COMPACT na celou dobu pobytu s komplexním pojištěním s nulovou spoluúčastí
 • Havarijní pojištění
 • Povinné ručení zvýšení na 1 mil. USD
 • Pojištění vozu proti krádeži
 • Sestavení trasy, informace,
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • povolení pro vstup do USA – ESTA - lze zajistit za poplatek 600,- CZK na osobu (je potřeba mít biometrický pas)
 • pojištění léčebných výloh a proti stornu zájezdu - lze zajistit za poplatek 895,-Kč/ osobu
 • mýtné poplatky, benzín a poplatky za parkování (tyto služby jsou zahrnuty pouze pro osoby ve voze)
 • navigaci
 • poplatek za jednosměrný pronájem 
 • vstupné a další osobní výdaje
 • strava mimo snídaní v uvedených hotelech
 • poplatky za řidiče pod 25 let
 • transfer z/na letiště v Praze

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Rozloha:                                 9,8 mil km²

Obyvatelstvo:                        328,2 milionu obyvatel (k 2019)

Hlavní město:                        Washington D. C.

Měna:                                     1 americký dolar (USD) = 100 centů

Jazyk:                                    angličtina

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírně podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever: USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floriděje podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času a -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Mezinárodní telefonní předvolba:

 001 nebo +1

Důležitá telefonní čísla:

záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území USA)

Vízová povinnost:

Doklady: Platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA či biometrický pas a k tomu povolení ke vstupu do USA ESTA. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

S účinností od 17. listopadu 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu, který mají Spojené státy americké pro některé země (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP"). Od tohoto data mohou občané ČR přijet do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum. Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu. Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA. Naše CK Vám ráda s vyřízením pomůže.

Elektřina:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských. Při cestě do USA je třeba adaptér.

Telefon:

Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak je to v pořádku. Při telefonování do ČR točíme nejdříve předvolbu 011a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například: 
011 420 123456789. Značné částky uspoříme používáním telefonních karet (calling, prepaid card). Jsou k dostání na pumpách, v supermarketech atd. a voláme s nimi po USA i do zahraničí a stojí mezi $10-150. Sazby jsou mnohem nižší než při volání s mincemi. Vytočením sekvence čísel se zdarma připojíme k poskytovateli služby, který nás po zadání identifikačního kódu (je natištěn na kartě) přepojí na volané číslo.

Internet:

Internet je v USA naprosto běžný. Přístup k internetu a elektronické poště je zcela zdarma ve veřejných knihovnách - Public Library. Najdeme je ve všech městech, někdy i v těch nejmenších. Stačí se optat knihovnice, pak se bezplatně zaregistrovat a sednout si k počítači s internetem. Přes víkend jsou knihovny zpravidla zavřeny a v pátek mají jen krátkou otevírací dobu.

Očkování:

Žádné povinné očkování při cestě do USA není. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR:


Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352

Velvyslanectví České republiky v USA:


Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: +1 (202) 274-9123

Strava:

V podstatě je dnešní americká kuchyně unikátní kombinací starých tradic, nových internacionálních vlivů a přirozeným sklonem Američanů k bezpracně a nekomplikovaně připravovanému jídlu. Snad právě proto, že dnešní americká kuchyně má tak mnohostranný původ, zdomácněla v ní jídla ze všech koutů světa. Mezi nejoblíbenější dnes v USA patří pizza (Itálie), taccos (Mexico), cibulová polévka (Francie), sushi (Japonsko), tvarohový koláč (Belgie) a mimochodem i ten neodmyslitelný americký sendvič je původně vynálezem Angličana, sira Sandwiche.

Zajímavosti:

 AMERICA THE BEAUTIFUL ANNUAL PASS

America the Beautiful Annual Pass je v podstatě permanentka umožňující neomezenou návštěvu parků. Platnost pasu je 12 měsíců následujících po měsíci, ve kterém jste si permanentku koupili.Cestovat na jeden průkaz může celá posádka auta. Pokud se v parku platí vstupné za osobu (a nikoliv za auto), mohou pas spolu s majitelem využít další tři osoby ve věku 16 let a více. Mladší mají vstup zdarma. V praxi se často na limit tří osob nehledí a na pas může do parku vstoupit celá posádka vozu. Při vjezdu do parku se kromě pasu ukazuje ještě cestovní pas, nebo řidičák.

Při koupi America the Beatiful Passu získáte plastovou kartičku – pas, informační brožurku a visačku do auta (hangtag). Ta slouží k identifikaci a je třeba ji umístit na viditelné místo za předním oknem. Na kartičce jsou dvě kolonky pro vepsání jména držitele fixou.

Roční permanentka America the Beautiful Annual Pass kryje pouze vstupy do národních parků. Parkovné, kempování nebo půjčení lodiček platíte zvlášť.

Cena + detailní výčet parků, kde můžete pas využít: https://www.nps.gov/planyourvisit/passes.htm

 

Říkají o nás

„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě...“ (více)
„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě i ubytování v Hongkongu. Ubytování bylo dost různorodé od hotelů přes resorty a motely, ale na všech místech bylo čisto, klid a ochotný personál. Na uvedené služby jsme dostali vouchery a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Trasa vede po hlavních atrakcích NZ a celkem jsme najeli během 3 týdnů 4100 km. Informace o trase jsou od cestovní kanceláře stručné, ale poněvadž mají s cestováním po NZ osobní zkušenosti, ochotně zodpověděli všechny dodatečné dotazy. Rozhodně je ale užitečné věnovat se před cestou další přípravě trasy, podle průvodce a podle informací na internetu a připravit si předem podrobnější denní itinerář. Doporučuji také půjčit si společně s autem GPS navigaci, která poslouží hlavně při dojezdech do místa ubytování. “
– Jan Dobrovolný
Pardubice
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.