Destinace

Destinace: Itálie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Itálie je zemí jižní Evropy, která sousedí se Slovinskem, Rakouskem, Švýcarskem a s Francií. Pobřeží omývá Ligurské, Tyrhénské, Středozemní, Jónské a Jaderské moře. Krajina Itálie je převážně hornatá s mnoha sopečnými masivy a dosud aktivními sopkami. K Itálii patří nemálo ostrovů, k nejvýznamnějším se řadí Sicílie, Sardinie, Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy. Itálie má bohatou historii, je rodištěm významných malířů, sochařů a stavitelů, proto zde naleznete nepřeberné množství slavných děl a architektonických památek.

Počasí:

Počasí se mění v závislosti na regionu, vzdálenosti od hor a moře a v závislosti na nadmořské výšce. Teploty v Římě klesají v zimě k pěti stupňům, v létě můžou dosahovat až 30°C. V jižní Itálii se setkáte se středomořským podnebím, pro něž jsou charakteristická horká suchá léta a mírné deštivé zimy. Na Sicílii a Sardinii je podobné podnebí jako v jižních části Itálie.

léto: červen- září
zima:
listopad- březen
období dešťů/sucha: Nejvíce srážek je v horských oblastech, nejméně srážek je zaznamenáno na Sicílii. Nejvíce srážek spadne v Itálii na podzim a na jaře. Podzim je však úplně nejdeštivějším obdobím.V Itálii sněží pouze na severu země. 

Kdy nejlépe jet:

Itálii lze navštívit kdykoliv, záleží jestli míříte do hor, do velkoměst nebo k moři za koupáním. Pro hory je ideální zimní období a naopak na Sicílii a Sardínii je největší sezóna v létě.

Časový posun oproti ČR: 

není

Očkování: 

Doporučená očkování: rutinní a hepatitida B-vakcinace je doporučována jen těm osobám, u kterých existuje reálné riziko nákazy hepatitidou B

Měna: 

euro(EUR), aktuální kurs: 1EUR=27,03Kč (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí 220 V, 50 Hz., zásuvky stejné jako u nás
Kouření je prakticky zakázáno ve většině uzavřených místností přístupných veřejnosti.
Dávejte si pozor na osobní věci, abyste předešli kapesním krádežím.

Zajímavosti:

Gubbio je nejkrásnější z umbrijských středověkých městeček nacházejících se na kopci. Protéká jím řeka Carmignano,  bylo centrem bohaté umbrijské kultury, jak o tom svědčí 7 bronzových eugubinských desek.

Capella degli Scrovegni je kaple nacházející se v Padově. Fresky ve zdejší kapli pocházejí z dílny samotného Giotta a tvoří jedno z největších děl evropského umění

Lanýže jsou specialitou regionu v okolí městečka Alba v Piemontu. Jsou neskutečně drahé, ale dobré, v tenkých plátcích se krájejí na těstoviny a zapíjejí zdejším vínem značky Barolo nebo Barbaresco. 

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují při cestách do zemí EU vízum.

Důležité kontakty:

Italské velvyslanectví v ČR 
Nerudova 20 
118 00 Praha 1 
tel.: +420 233 080 111 
fax: +420 257 531 522 
url: www.ambpraga.esteri.it
e-mail: ambasciata.praga@esteri.it
pondělí-pátek od 8.30 do 17.00 hodin

České velvyslanectví v Itálii:
Ambasciata della Repubblica Ceca
Via dei Gracchi 322, 00192 Roma
Telefon: 0039 06 360 95 71-3 
Fax: 0039 06 324 44 66, KO-360 957 40 
Nouzová linka: 0039 335 310 450 
E-mail: rome@embassy.mzv.cz 
Konzulární úsek: Consulate_Rome@mzv.cz 
Ekonomický úsek: Commerce_Rome@mzv.cz 
Web: www.mzv.cz/rome 

Říkají o nás

„Rádi bychom poděkovali Ladě Hákové a CK JEDU.cz za pomoc při plánování a realizaci našich výletů do USA. V roce 2012 a 2013 jsme absolvovali cesty po 11ti státech USA a služby, které jsme měli zajištěné přes JEDU.cz, byly vždy perfektní a přesně dle dohody. Ještě jednou díky za zajištění hotelů a...“ (více)
„Rádi bychom poděkovali Ladě Hákové a CK JEDU.cz za pomoc při plánování a realizaci našich výletů do USA. V roce 2012 a 2013 jsme absolvovali cesty po 11ti státech USA a služby, které jsme měli zajištěné přes JEDU.cz, byly vždy perfektní a přesně dle dohody. Ještě jednou díky za zajištění hotelů a autopůjčovny. Těšíme se, až s Vámi zase vyjedeme na další cestu.“
– Ivo a Dana Švejcarovi
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.