Eurovíkend v Benátkách

Zeptat se nebo rezervovat Navštivte s námi jedno z nejkrásnějších a nejkouzelnějších evropských měst - romantické Benátky. Projeďte se po Grand Canal a pochejte se místní architekturou, ochutnejte místní kuchyni a navečer se vykoupejte v moři.

Délka zájezdu: 4dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha-Benátky

Odlet brzy ráno (06.00) z Prahy do Benátek, letiště Treviso. Na letišti si u automatu nebo u stánku zakoupíte  zpáteční jízdenku Treviso-Piazzale Roma a dále 3denní jízdenku na autobusy a vaporetta po Benátkách. Následuje transfer autobusem na Piazzale Roma (cca 45min) a odtud cesta vaporettem-linka č. 1 krásnou projížďkou po Grand Canal na ostrov Lido (1h jízdy). Následuje pěší přesun do hotelu a ubytování. Linkou 1 nebo 6 se poté dostanete zpět do centra Benátek,  zastávka St Marco je přímo u náměstí svatého Marka, kde můžete začít své poznávání tohoto kouzelného města. Navečer doporučujeme návrat na Lido a projít se k místní pláži (která už je večer zdarma) a vykoupat se.

2. den: Ostrovy Murano a Burano

Dnes doporučujeme obeplout Benátky ze severu a navštívit ostrov Murano a podívat se do sklářských dílen, odtud chytnete další spoj na ostrov Burano, známý svými krajkami a krásnými zářivě barevnými domky. Odpoledne po návratu na Lido opět doporučujeme koupání a večer projížďku při západu slunce linkou 2 po jižní straně Benátek nebo linkou 1 po Grand Canal.

3. den: Benátky

Dnešní den můžete strávit opět prohlídkou spletitých uliček Benátek, nákupy a koupáním.

4. den: Benátky - Praha

Cca ve 3h ráno budíček a cesta na první denní vaporetto č. 1, která vám jede v 04.16, příjezd na Piazzale Roma v 05.14, rychlý přesun na autobus a odjezd na letiště Treviso, příjezd po 6h ranní tak, abyste stihli svůj let v 07.45. Přílet do Prahy v 09.00.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
4
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
9 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu s nízkonákladovým dopravcem
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu Atlanta Augustus na ostrově Lido

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • cestovní pojištění včetně pojištění proti stornu zájezdu
  • stravu
  • vstupy, jízdenky (18+35 EUR)

Itálie

Úvod: 

Itálie se nachází na Apeninském poloostrově v jižní Evropě. Ze severozápadu sousedí země s Francií, ze severu se Švýcarskem a Rakouskem, z východu se Slovinskem. Oficiální název země je Italská republika. Italské břehy omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. 

Itálie je turisticky velmi atraktivní zemí. Na své si zde přijdou milovníci dovolené u moře, lyžařských zájezdů v Alpách, fanoušci turistiky v přírodě i nadšenci do architektury a poznávání měst. Itálie je zkrátka zemí, která nabízí vhodnou dovolenou úplně pro každého. Jedinečná italská kultura, temperament místních obyvatel a výtečná kuchyně navíc dodávají další přidanou hodnotu dovolené v této unikátní zemi.

 

Rozloha:                              301 338 km²

Obyvatelstvo:                      60,36 milionů obyvatel (k roku 2019)

Hlavní město:                      Řím

Jazyk:                                   italština

Měna:                                  1 Euro (EUR) = 100 centů

Počasí:

Počasí se mění v závislosti na regionu, vzdálenosti od hor a moře a v závislosti na nadmořské výšce. Teploty v Římě klesají v zimě k pěti stupňům, v létě můžou dosahovat až 30°C. V jižní Itálii se setkáte se středomořským podnebím, pro něž jsou charakteristická horká suchá léta a mírné deštivé zimy. Na Sicílii a Sardinii je podobné podnebí jako v jižních části Itálie.

léto: červen- září
zima:
listopad- březen
období dešťů/sucha: Nejvíce srážek je v horských oblastech, nejméně srážek je zaznamenáno na Sicílii. Nejvíce srážek spadne v Itálii na podzim a na jaře. Podzim je však úplně nejdeštivějším obdobím. V Itálii sněží pouze na severu země. 

Kdy nejlépe jet:

Itálii lze navštívit kdykoliv, záleží, jestli míříte do hor, do velkoměst nebo k moři za koupáním. Pro hory je ideální zimní období a naopak na Sicílii a Sardinii je největší sezóna v létě.

Časový posun oproti ČR:

není

Mezinárodní telefonní předvolba:

 0039 nebo +39

Důležitá telefonní čísla:

Policie - Polizia

112 (karabiníci), 113 (policie)

 První pomoc - Pronto soccorso

 118

 Hasiči - Pompieri

 115

 Odtahová služba - Autosoccorso

 116

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují při cestách do zemí EU vízum.

Elektřina:

V Itálii se používá střídavé napětí 230 V a 400 V o frekvenci 50 Hz, stejně jako u nás. Zásuvky mají odlišný tvar než české, je třeba pořídit redukci. Typicky se používají zásuvky bez kolíku; některé zásuvky ovšem mají tři zdířky.

Telefon:

Využití českého telefonu je v Itálii bez problémů. V rámci EU můžete využívat služby svého operátora za stejných podmínek jako u nás.

Internet:

Internet je v Itálii naprosto běžný. Přístup k internetu lze využít v internetových kavárnách či se zeptat v turistických informačních centrech.

Očkování:

Žádné očkování do Itálie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Italské velvyslanectví v ČR

Nerudova 20 
118 00 Praha 1 
tel.: +420 233 080 111 
fax: +420 257 531 522 
e-mail: ambasciata.praga@esteri.it
Web: www.ambpraga.esteri.it

České velvyslanectví v Itálii:

Ambasciata della Repubblica Ceca
Via dei Gracchi 322, 00192 Roma
Telefon: 0039 06 360 95 71-3 
Nouzová linka: 0039 335 310 450 
E-mail: rome@embassy.mzv.cz 
Web: www.mzv.cz/rome 

V Itálii funguje řada honorárních konzulátů (v Miláně, Anconě, Cagliari, Florencii, Janově, Neapoli, Palermu a v Udine) – bližší informace jsou k nalezení na webu MZV: https://www.mzv.cz/jnp/

Strava:

Italská kuchyně bývá v nejrůznějších žebříčcích řazena mezi nejlepší kuchyně světa, s francouzskou kuchyní často soupeří dokonce o první místo. Italské jídlo se neuvěřitelně rozšířilo po světě, ostatně i počet pizzerií v České republice je toho důkazem. Italská kuchyně zároveň patří k nejstarším na světě, protože původ řady pokrmů je možné vystopovat až k Etruskům, Řekům a Římanům. Vliv na ní měly arabská a židovská kuchyně, samozřejmě také francouzská a další.

Dnešní italská kuchyně je známá velkými regionálními rozdíly, kuchyně na Sicílii se může dost podstatně lišit od kuchyně Toskánska nebo Lombardie. Přesto mají všechny společné prvky. Jídlo připravené na Apeninském poloostrově je, podobně jako u jiných kuchyní Středozemí, velmi často zdravé, Italové mají k dispozici mnoho kvalitních a čerstvých ingrediencí. Italská kuchyně je ceněna také pro nenáročnou přípravu mnoha jídel.

K nejpoužívanějším surovinám pro přípravu zdejších pokrmů patří těstoviny, rýže, stovky druhů vynikajících sýrů, maso, ryby a mořské plody, sušená šunka prosciutto, rajčata, papriky, kukuřice, cukety, lilek, artyčoky, olivy a hojně používaný olivový olej, kapary, pomeranče, česnek, bazalka a jiné bylinky… Nechybí ani klobásy a salámy, slovo salám dokonce pochází z italského „salame“ (solená uzenina, maso) – původně latinsky „salare“ - solit. Nejznámějším salámem je mortadella. Široce rozšířené je pití vína a také kávy (samozřejmě italského espressa a z něj odvozených kávových nápojů). Vyhlášená je také pravá italská zmrzlina.

Zajímavosti:

Gubbio je nejkrásnější z umbrijských středověkých městeček nacházejících se na kopci. Protéká jím řeka Carmignano,  bylo centrem bohaté umbrijské kultury, jak o tom svědčí 7 bronzových eugubinských desek.

Capella degli Scrovegni je kaple nacházející se v Padově. Fresky ve zdejší kapli pocházejí z dílny samotného Giotta a tvoří jedno z největších děl evropského umění

Lanýže jsou specialitou regionu v okolí městečka Alba v Piemontu. Jsou neskutečně drahé, ale dobré, v tenkých plátcích se krájejí na těstoviny a zapíjejí zdejším vínem značky Barolo nebo Barbaresco. 

Říkají o nás

„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na F...“ (více)
„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na Fidži. Rád píšu, že celá cesta proběhla bez nejmenší závady – všechno fungovalo přesně tak, jak bylo naplánováno. Fidži je naprosto bezpečná země s bezvadnými přátelskými lidmi. Doporučuji se moc nezdržovat na hlavním ostrově a naopak poznávat menší ostrovy. Tam je to pravé Fidži. “
– Petr Nečas, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.