Putování vlakem po Toskánsku

Zeptat se nebo rezervovat Italský region Toskánsko je oblast, která proslula uměleckými skvosty, lahodným vínem, špičkovou italskou gastronomií a úchvatnými krajinnými scenériemi. Města jsou jako stvořená pro milovníky renesance a jejich historie často sahá až do dob etruských či římských. Překrásné paláce Vás přesvědčí o nesmírném bohatství tohoto kraje, středověké radnice pak ukazují na zdejší pradávnou tradici demokracie a samosprávy. Renesance jako kulturní a historický směr vznikla na konci 14. století právě v Toskánsku, konkrétně ve Florencii. Vy při své cestě budete mít možnost poznat nejen kolébku tohoto uměleckého směru, ale také Pisu, Cinque Terre a městečka jako Lucca Chianti či Sienu.

Zájezd budeme v roce 2020 pořádat od října. 

Odlety z Prahy jsou možné v útery či v sobotu. 

Délku pobytu lze libovolně zkrátit či prodloužit a další místa s Vámi rádi budeme konzultovat.

Zájezd je též možné absolvovat s pronajatým automobilem. 

Ponte Vecchio, Florencie Siena Bologna Toskánsko Toskánsko Cinque Terre Cinque Terre Florencie Cinque Terre Cinque Terre Florencie Pisa Florencie

Délka zájezdu: 8dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Pisa

Přílet do Pisy, individuálně se přesunete do ubytování v centru města a Vaší italskou dovolenou můžete zahájit procházkou po městě a dobrou večeří. 

2. den: Pisa – Lucca – Pisa

Dopoledne si užijete Pisu, kde si samozřejmě nesmíte nechat ujít nejznámější památku – Šikmou věž v Pise a přilehlé budovy na Piazza dei Miracoli (katedrála a baptisterium) – v případě zájmu rádi zajistíme vstupenky s přednostmím vstupem do vybraných památek. Poté se můžete přesunout do cca 20 km vzáleného města Lucca (vlaky jezdí každou chvíli a jízda trvá přibližně 30-45 minut). Zde budete procházet kolem 4 km dlouhých městských hradeb, které se dochovaly dodnes a do centra města vstupujete majestátními bránami, které jsou původní. Neminete kostel San Michele in Foro a věž Guiigi nebo také katedrálu Duomo di San Martino. K večeru se přesunete vlakem zpět do Pisy – nocleh.

3. den: Pisa – Cinque Terre – Pisa

Dnes si užijete celodenní výlet do nádherného Cinque Terre (neboli pětizemí). V 8 hodin ráno odjedete směrem k pobřeží do národního parku Cinque Terre – příjezd do Riomaggiore nebo do Manaroly. Po prohlídce města vyplujete lodí (výjimečně vlakem v případě rozbouřeného moře) odkud poplujete do jednotlivých vesniček – Vernazza, Monterosso, Portovenere. V Monterosso budete mít volný čas a můžete si zajít na oběd či se vykoupat v případě hezkého počasí. Příjezdo do Pisy okolo 6. Hodiny večerní, kdy si ještě můžete užít večer v jedné z restaurací. Výlet probíhá v menších skupinkách a jede se minivanem s AJ hovořícím průvodcem.

4. den: Pisa – Florencie

Dnes se rozloučíte s Pisou a vlakem se přesunete do Florencie (vlak jede cca 1 hodinu), z nádraží, které je v centru města se individuálně přemístíte do ubytování, které bude v centru města a začnete se objevovat Florencii. Po Ponte Vecchio neboli mostě zlatníků se vydáte na druhou stranu řeky do městské části Oltarno, kde nesmíte opomenout Giardino di Boboli a galerii Palazzo Pitti. Už ze zahrady se Vám naskytne krásný pohled na celou Florencii, ale pokud se vydáte na návrší Piazzale Michalangelo, výhled bude nezapomenutelný. Také byste si neměli nechat ujít jednu z nespočtu kaváren, restaurací či si vychutnat aperitiv v menších barech.

5. den: Florencie

Hned po ránu se můžete vydat do galerie Uffizi, kterou byste v tomto městě umění neměli vynechat. Pokud chcete vidět i originál sochy Davida, lze zajistit vstupenky do Galleria dell´Accademia. Její věrná kopie se však nachází na náměstí Piazza del Signoria, kde také stojí velmi známá zvonice Palazzo Vecchio. Těšit se můžete také na Piazza del Duomo, kam se určitě vydáte kvůli dómu, zvonici a baptisteriu – vstupenky do Duomo komplexu můžeme zajistit předem (vstupné zahrnuje vstup do katedrály, krypty, baptisteria, věže a muzea opery).

6. den: Florencie –  Siena – Chianti – San Gimignano - Florencie

Dnes Vás čeká celodenní výlet do středu Toskánska. Navštívíte středověké město Siena, kde spatříte ikonickou katedrálu, poté si užijete oběd a ochutnávku vína v oblasti Chianti a nakonec si prohlédnete město San Gimignano, které je právem na seznamu světového dědictví UNESCO. Výlet s výkladem v AJ ve skupině max. 18 osob – cesta v minibuse.

7. den: Florencie - Bologna

Volné dopoledne ve Florencii a podle Vašich preferencí odjezd vlakem do Bologni (cesta trvá cca 40 minut), přesun do hotelu a prohlídka města, kde můžete kromě jiného vidět Piazza Maggiore, Le Dui Torri (ikonické dvě věže) či Bazilika di San Petronio.

8. den: Bolognaa - Praha

Dle letenek volno a prohlídka míst, která jste nestihli v předchozí den, následuje přesun na letiště a odlet zpět do Prahy. 

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
24 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha - Pisa - Boloňa - Praha v ekonomické třídě, vč. odbaveného zavazadla do 20 kg a letištních poplatků
 • ubytování na 3 noci se snídaní ve 3* hotelu v Pise
 • ubytování na 3 noci se snídaní ve 3* hotelu ve Florencii
 • ubytování na 1 noc se snídaní ve 3* hotelu v Bologni
 • Celodenní výlet minibusem dle popisu výše z Pisy do Cinque Terre
 • Celodenní výlet minibusem dle popisu výše z Florencie do San Gimignana, Sieny a Chianti včetně obědu a ochutnávky vín
 • sestavení trasy, informace
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit přes naší CK - cena bude doplněna dle aktulních tarifů našeho partnera
 • stravování mimo snídaně
 • vstupné a další osobní výdaje mimo uvedených výletů - lze zajistit vstupné dle programu (viz výše)  
 • transfer z letiště do centra Pisy a z Boloni na letiště 
 • jízdenky na vlak, které lze zakoupit na místě 

Itálie

Úvod: 

Itálie se nachází na Apeninském poloostrově v jižní Evropě. Ze severozápadu sousedí země s Francií, ze severu se Švýcarskem a Rakouskem, z východu se Slovinskem. Oficiální název země je Italská republika. Italské břehy omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. 

Itálie je turisticky velmi atraktivní zemí. Na své si zde přijdou milovníci dovolené u moře, lyžařských zájezdů v Alpách, fanoušci turistiky v přírodě i nadšenci do architektury a poznávání měst. Itálie je zkrátka zemí, která nabízí vhodnou dovolenou úplně pro každého. Jedinečná italská kultura, temperament místních obyvatel a výtečná kuchyně navíc dodávají další přidanou hodnotu dovolené v této unikátní zemi.

 

Rozloha:                              301 338 km²

Obyvatelstvo:                      60,36 milionů obyvatel (k roku 2019)

Hlavní město:                      Řím

Jazyk:                                   italština

Měna:                                  1 Euro (EUR) = 100 centů

Počasí:

Počasí se mění v závislosti na regionu, vzdálenosti od hor a moře a v závislosti na nadmořské výšce. Teploty v Římě klesají v zimě k pěti stupňům, v létě můžou dosahovat až 30°C. V jižní Itálii se setkáte se středomořským podnebím, pro něž jsou charakteristická horká suchá léta a mírné deštivé zimy. Na Sicílii a Sardinii je podobné podnebí jako v jižních části Itálie.

léto: červen- září
zima:
listopad- březen
období dešťů/sucha: Nejvíce srážek je v horských oblastech, nejméně srážek je zaznamenáno na Sicílii. Nejvíce srážek spadne v Itálii na podzim a na jaře. Podzim je však úplně nejdeštivějším obdobím. V Itálii sněží pouze na severu země. 

Kdy nejlépe jet:

Itálii lze navštívit kdykoliv, záleží, jestli míříte do hor, do velkoměst nebo k moři za koupáním. Pro hory je ideální zimní období a naopak na Sicílii a Sardinii je největší sezóna v létě.

Časový posun oproti ČR:

není

Mezinárodní telefonní předvolba:

 0039 nebo +39

Důležitá telefonní čísla:

Policie - Polizia

112 (karabiníci), 113 (policie)

 První pomoc - Pronto soccorso

 118

 Hasiči - Pompieri

 115

 Odtahová služba - Autosoccorso

 116

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují při cestách do zemí EU vízum.

Elektřina:

V Itálii se používá střídavé napětí 230 V a 400 V o frekvenci 50 Hz, stejně jako u nás. Zásuvky mají odlišný tvar než české, je třeba pořídit redukci. Typicky se používají zásuvky bez kolíku; některé zásuvky ovšem mají tři zdířky.

Telefon:

Využití českého telefonu je v Itálii bez problémů. V rámci EU můžete využívat služby svého operátora za stejných podmínek jako u nás.

Internet:

Internet je v Itálii naprosto běžný. Přístup k internetu lze využít v internetových kavárnách či se zeptat v turistických informačních centrech.

Očkování:

Žádné očkování do Itálie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Italské velvyslanectví v ČR

Nerudova 20 
118 00 Praha 1 
tel.: +420 233 080 111 
fax: +420 257 531 522 
e-mail: ambasciata.praga@esteri.it
Web: www.ambpraga.esteri.it

České velvyslanectví v Itálii:

Ambasciata della Repubblica Ceca
Via dei Gracchi 322, 00192 Roma
Telefon: 0039 06 360 95 71-3 
Nouzová linka: 0039 335 310 450 
E-mail: rome@embassy.mzv.cz 
Web: www.mzv.cz/rome 

V Itálii funguje řada honorárních konzulátů (v Miláně, Anconě, Cagliari, Florencii, Janově, Neapoli, Palermu a v Udine) – bližší informace jsou k nalezení na webu MZV: https://www.mzv.cz/jnp/

Strava:

Italská kuchyně bývá v nejrůznějších žebříčcích řazena mezi nejlepší kuchyně světa, s francouzskou kuchyní často soupeří dokonce o první místo. Italské jídlo se neuvěřitelně rozšířilo po světě, ostatně i počet pizzerií v České republice je toho důkazem. Italská kuchyně zároveň patří k nejstarším na světě, protože původ řady pokrmů je možné vystopovat až k Etruskům, Řekům a Římanům. Vliv na ní měly arabská a židovská kuchyně, samozřejmě také francouzská a další.

Dnešní italská kuchyně je známá velkými regionálními rozdíly, kuchyně na Sicílii se může dost podstatně lišit od kuchyně Toskánska nebo Lombardie. Přesto mají všechny společné prvky. Jídlo připravené na Apeninském poloostrově je, podobně jako u jiných kuchyní Středozemí, velmi často zdravé, Italové mají k dispozici mnoho kvalitních a čerstvých ingrediencí. Italská kuchyně je ceněna také pro nenáročnou přípravu mnoha jídel.

K nejpoužívanějším surovinám pro přípravu zdejších pokrmů patří těstoviny, rýže, stovky druhů vynikajících sýrů, maso, ryby a mořské plody, sušená šunka prosciutto, rajčata, papriky, kukuřice, cukety, lilek, artyčoky, olivy a hojně používaný olivový olej, kapary, pomeranče, česnek, bazalka a jiné bylinky… Nechybí ani klobásy a salámy, slovo salám dokonce pochází z italského „salame“ (solená uzenina, maso) – původně latinsky „salare“ - solit. Nejznámějším salámem je mortadella. Široce rozšířené je pití vína a také kávy (samozřejmě italského espressa a z něj odvozených kávových nápojů). Vyhlášená je také pravá italská zmrzlina.

Zajímavosti:

Gubbio je nejkrásnější z umbrijských středověkých městeček nacházejících se na kopci. Protéká jím řeka Carmignano,  bylo centrem bohaté umbrijské kultury, jak o tom svědčí 7 bronzových eugubinských desek.

Capella degli Scrovegni je kaple nacházející se v Padově. Fresky ve zdejší kapli pocházejí z dílny samotného Giotta a tvoří jedno z největších děl evropského umění

Lanýže jsou specialitou regionu v okolí městečka Alba v Piemontu. Jsou neskutečně drahé, ale dobré, v tenkých plátcích se krájejí na těstoviny a zapíjejí zdejším vínem značky Barolo nebo Barbaresco. 

Říkají o nás

„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve...“ (více)
„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve velmi dobré kvalitě a za dobrou cenu. V autopůjčovně na letišti v Melbourne nás čekalo již zamluvené auto a naše cesta východním pobřežím Austrálie z Melbourne do Cairns mohla začít. Vše klapalo jako na drátkách a občas jsem dal emailem paní Marečkové vědět, kde jsme. Pro jistotu. Auto jsme vrátili na letišti v Cairns v pořádku a v pořádku také odletěli domů plni nezapomenutelných zážitků. Za vše díky a příští rok na viděnou ve vaší kanceláři. “
– Jindřich Kočí
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.