Východní pobřeží USA a Kanady

Zeptat se nebo rezervovat Východ USA není jen New York či Washington. Zastavte se také v Bostonu nebo Philadelphii a přidejte kanadské metropole Toronto, Ottawu a Montreal. Cestou navštivte přírodní skvost východního pobřeží - Niagarské vodopády.

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – New York

Odlet z Prahy, přílet do New Yorku, převzetí pronajatého vozu na letišti Newark (EWR) a přeprava do hotelu v New Jersey. Nocleh.

2. den: Zažijte New York City!

Den lze využít na vydatnou procházku po Manhattanu, necháte se zlákat množstvím příležitostí k nákupům na 5th Avenue a navštívíte největší zajímavosti ve městě jako např. Empire State Building, Sochu svobody, Ground Zero nebo Central Park.

3. den: New York City – Boston

Cestou do Bostonu navštívíte Newport na Rhode Islandu. Zde máte příležitost si prohlédnout nádherné panské domy z počátku 19. století.

cca 352 km

4. den: Boston

Boston je okouzlující město s bohatou historií a řadou pamětihodností. Určitě doporučujeme procházku po tzv. Freedom Trail, která spojuje spoustu historických památek města.

5. den: Boston – Portland

Po cestě podél krásného a zároveň drsného pobřeží si vychutnáte překvapivé výhledy na skalnaté útesy, různě vzdálené ostrovy a malé rybářské vesnice.

cca 180 km

6. den: Portland – Quebec City

Tento den Vás čeká cesta poklidnou venkovskou krajinou s malebnými kopci a jezírky, rodinnými farmami, lesy a malými městčeky. Překročíte kanadskou hranici a přespíte ve famózním Quebecu.

cca 427 km

7. den: Quebec City – Montreal

Prozkoumáte kouzelné staré centrum Quebecu, kterému vévodí Chateau Frontenac. Poté se vydáte po břehu řeky St. Lawrence do Montrealu.

cca 250 km

8. den: Montreal – Ottawa

V hlavním městě Kanady, Ottawě, navštívíte rozlehlý Parliament Hill, Věž míru a Rideau Hall.

cca 184 km

9. den: Ottawa – Toronto

Toronto leží na břehu jezera Ontario a je to moderní město plné bank a obchodů.

cca 399 km

10. den: Zažijte Toronto!

Objevte zajímavosti města, nakupte si v Eaton Center a užjte si výtečnou mezinárodní kuchyni.

11. den: Toronto – Niagarské vodopády

Necháte se ohromit jednou z největších kanadských turistických atrakcí, Niagarskými vodopády. Doporučujeme: fakultatiní výlet lodí s Maid of the Mist.

cca 142 km

12. den: Niagarské vodopády – Harrisburg

Cestou navštívíte území, kde žijí Amishové. Jsou ortodoxní náboženskou skupinou, jejichž hodnoty a zvyky se silně odrážejí v jejich od okolí odlišném životním stylu a např. viditelně i v oblékání připomínajícím minulost.

cca 350 km

13. den: Harrisburg – Washington DC

Po zajížďce za atmosférou Gettysburgu se přesunete do hlavního města USA, Washingtonu DC.

cca 328 km

14. den: Washington DC

Pěšky nebo okružní jízdou prozkoumáte hlavní město s řadou jeho významných památek, jako je například Bílý dům, Kapitol a množství muzeí a velkolepých památníků.

15. den: Washington – Philadelphia

Dnešní den bude ve znamení historie. Objevte např. Zvon svobody nebo Halu nezávislosti.

255 km

16. den: Cesta do New Yorku, odlet

Zpáteční jízda do New Yorku, předání pronajatého vozu. Odlet z New Yorku.

cca 155 km

17. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
54 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • pronájem vozu (kategorie Economy) včetně komplexního pojištění bez spoluúčasti
 • neomezené míle
 • havarijní pojištění
 • povinné ručení zvýšené na 1 mil. USD
 • pojištění vozu proti krádeži
 • pronájem vozu pro 1 řidiče nad 25 let
 • leteckou dopravu vč. poplatků
 • ubytování ve 2* a 3* hotelích (2-lůž.pokoje) po trase
 • sestavení trasy, informace
 • poukaz do Hard Rock Cafe
 • pojištění CK proti úpadku
   

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • povolení pro vstup do USA – ESTA - lze zajistit za poplatek 800,- CZK na osobu (je potřeba mít biometrický pas)
 • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit za poplatek 780,- CZK na osobu
 • benzín
 • navigace
 • stravování
 • vstupné
   

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírné podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floridě je podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinoou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Očkování:

Nejsou potřeba žádná očkování.

Měna:

Americký dolar (USD) = 100 centů
Kurz: 1 USD = 24,9 CZK (k 7.12.2015)

Upozornění:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských.

Zvýšenou pozornost věnujte ochraně cenných předmětů a cestovních dokladů.

Vízová povinnost:

DO USA potřebují občané ČR buď vízum na 10 let, které lze získat pouze na velvyslanectví USA v Praze, nebo tzv. povolení k vycestování - ESTA (platné dva roky s opakovaným vstupem na max 90 dní/1vstup), které je možné zařídit elektronicky, naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352
web: www.usembassy.cz

Velvyslanectví České republiky v USA
Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: 001-202/2749100
web: www.mzv.cz/washington


Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

Říkají o nás

„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschels...“ (více)
„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschelské ostrovy. Pracovníci JEDU.cz nám vždy dobře poradí, většinu nabízených destinací osobně dobře znají. Všechny služby jsou precizně zpracovány, aby na sebe navazovaly. Nikdy se nám nestalo, že bychom zaplacenou službu, ať letenky, hotel nebo pronájem vozu, nedostali v kvalitě, která nám byla nabízena. Když jsme dostali na Hawaii menší rozměr postele a místní recepce nám nechtěla výjít vstříc, JEDU.cz nám nechala okamžitě pokoj vyměnit za větší a dokonce doplatila rozdíl na své náklady. Cestujeme opravdu často, ale s jiným operátorem bychom se na služby v různých koutech světa neradi spoléhali.“
– Martin Černý
ředitel Ag. Benetti
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.