Velký okruh po Srí Lance

Zeptat se nebo rezervovat Pojdte si s námi vychutnat to nejlepší ze Srí Lanky, země mnoha tváří. Od prvního okamžiku Vás země dostane svým kulturním i přírodním bohatstvím.

Možnost příplatku za česky mluvícího průvodce během okruhu.

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet z Prahy přes Dubaj do Colomba

2. den: Colombo

Přílet v ranních hodinách a transfer do Sigiriye – village tour s oběděm = návrat do minulosti / jízda na káře tažené volkem, plavba na voru přes jezero s výhledem na Sigiriya Rock, návštgěva typického vesnického obydlí s demonstrací hospodaření, příprava oběda v černé kuchyni, autentický oběd „Rice and Curry“ podávaný na palmovém listu, projížďka tuk tukem zpět k vozu / transfer na hotel – ubytován, odpočinek / nocleh v hotelu 4* SUNGREEN RESORT & SPA

3. den: Pinnawella – Habarana

Po snídani brzy ráno transfer do Pinnawely (cca 87km) s návštěvou světoznámého slonního sirotčince. Od roku 1975 funguje v Pinnawele sloní sirotčinec financovaný vládou. Má za úkol ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla z nějakých důvodů o svou matku. Můžete se s nimi fotografovat, ale vždy jen pokud je v blízkosti místní zaměstnanec. Je tu kolem 70 slonů. Poté transfer do Habarany (nebo okolí) (cca 92-113km) a ubytování. Odpoledne možné “fakultativně” Jeep Safari v Národním Parku Minneriya. Návštěva divokých zvířat v Národním parku Minneriya v srdci ostrova se zaměřuje právě na ně. Z obrovských stád jich zbylo už jen pár stovek, ale právě zde mají ideální místo k rozmnožování. Obrovské jezero Minneriya, které poskytuje vláhu okolní krajině, je vlastně umělá nádrž postavená v dávných časech králem Mahasenou. Sloni se stahují z okolních lesů za vodou, aby se mohli napít, ochladit rozpálenou kůži a zařádit si v bahýnku. Kromě slonů máte v Minneriyi šanci spatřit leoparda, jelena sambara či tlupu makaků. Nad jejich hlavami poletují papoušci a pestrobarevní motýli, z nichž mnohé druhy jsou pouze zde. Z pozorovatelny na korbě džípu uvidíte hejna vodních ptáků – kormoránů či pelikánů – a vyskytují se zde i majestátní zoborožci. Večeře & nocleh v budget hotelu Habaraně (nebo v Dambulle, Sigiriyi).

4. den: Anuradhapura – Mihintale

Po snídani transfer do Mihintale (cca 54 - 63km) – kolébky Buddhismu na Sri Lance. Leží třináct kilometrů východně od Anuradhapury, je místem obrovského významu. Mihintale - ležící třináct kilometrů východně od Anuradhapury, je místem obrovského významu. Neměl by jej vynechat nikdo, kdo se byť jen trochu zajímá o buddhismus. Právě zde se roku 247 př. n. l. anuradhapurský král Devanampija Tissa setkal s Mahindou, synem indického buddhistického vládce Ashoky, a byl obrácen právě na buddhismus. Schodiště vedoucí nahoru tvoří 1 840 starobylých žulových schodů. Poté přesun do Anuradhapury(cca 17km) a prohlídka velmi dobře zachovaných ruin bývalého královského města. Anuradhapura je starobylé město na Srí Lance, jehož počátky sahají až do 4. století př. n. l.. Od roku 1982 je Anuradhapura součástí světového dědictví UNESCO. Poté návrat zpět na hotel (cca 64-78km). Večeře & nocleh v budget hotelu Habaraně (nebo v Dambulle, Sigiriyi)

5. den: Sigiriya – Polonnaruwa

Po snídani transfer ke skalnímu masívu Sigiriya Lion Rock (cca 20km) a výstup na skalní masív (doporučujeme výstup velmi brzy ráno ještě před snídaní). Starověké město Sigiriya je přední turistickou destinací Srí Lanky, která byla prohlášena kulturním světovým dědictvím UNESCO v roce 1982. Také se říká, že by se měla nazývat osmým divem světa, protože je srovnatelná s jinými mezinárodními divy jako je Grand Canyon a starověké pyramidy. Poté návrat do hotelu na snídani a krátký odpočinek. V poledne transfer do nedaleké vesnice, kde je pro Vás připraven nevšední zážitek / návrat do minulosti, tzv. Village tour. Village Tour - čeká Vás nevšední zážitek v podobě jízdy na káře tažené volkem – pradávným dopravním prostředkem. Plavba na voru přes jezero s výhledem na Sigiriya Rock (pokud bude dostatečná hladina vody v jezeře). Návštěva typického vesnického obydlí s demonstrací jak se dříve, leckde do dnes hospodařilo a hospodaří a ochutnávka autentického oběda, podávaného na palmovém listu, do jehož přípravy se můžete i sami zapojit. Projíždka tuk tukem na závěr. Poté transfer do Polonnaruwy s návštěvou bývalého královského města Ceylonu. Polonnaruwa je město na Srí Lance, které vzniklo v 11. století za vlády indické dynastie Chola. V době svého rozkvětu ve 12. století zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhů, mnoho paláců i mnoho dalších staveb, které zde existují dodnes v relativně dobře zachovalém stavu. Od roku 1982 je celé toto starobylé město zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Návrat na hotel a nocleh v  Joe´s Habarana Village.

6. den:Matale - Kandy - Digana

Po snídani transfer do Matale s návštěvou zahrady koření. Pokud rozmanitost je kořením života, musí mít paleta koření ručně vypěstována a sklizena v zahradách koření v Matale nesmrtelnou duši. Najdete zde nejrůznější vůně, chutě i léky, které učinili Sri Lanku slavnou. Poté transfer do Kandy (cca 25km). Prohlídka města včetně jízdy po Upper Lake Drive, Market Square, centru umění a řemesel a též návštěva světoznámého Chrámu Buddhova Zubu. Navečer (podle času) tradiční taneční vystoupení věhlasných Kandyjských tanečníků. Kandy je bývalým královským a hlavním městem na Srí Lance. Bylo posledním hlavním městem éry starověkých králů na Srí Lance. Chrám Buddhova zubu, nacházející se severně od jezera v Kandy, patří mezi nejdůležitější svatostánky na Srí Lance. Důvodem je především fakt, že stráží nejdůležitější relikvii – Buddhův zub (sinhálsky daladá). Večeře & nocleh v hotelu Oruthota Shalets v Digana.

7. den: Peradeniya – Labookellie – Nuwara Eliya

Po snídani transfer do nedaleké Peradeniye (cca 5km) – předměstí Kandy – s návštěvou Královské Botanické Zahrady. Královská Botanická Zahrada je jedna z nejvýznamnějších tropických botanických zahrad světa ležící v srdci Srí Lanky, na předměstí bývalého královského města Kandy. Poté transfer směr Nuwara Eliya s krátkou zastávkou u vodopádů Ramboda (cca 48km) a s návštěvou vyhlášené Labookellie Macwoods Tea Estate (cca 19km) – rozsáhlých čajových plantáží a továrny na zpracování čaje, která dodáva čaj i na stůl samotné britské královně. Poté pokračování v cestě do Nuwara Eliya (cca 15km). Prohlídka města, zvaného též “Malá Anglie”. Nuwara Eliya - je úplně jiná než všechna ostatní města na Srí Lance. Na to, že Srí Lanka leží v tropech, je tu poměrně zima, protože město leží 1893 m.n.m. Okolí města zdobí nekonečné čajové plantáže. A ve městě samém to vypadá jako ve staré dobré Anglii - najdete tu krásné vilky v koloniálním stylu, bezvadně střižené „anglické“ trávníky, dostihové závodiště a nechybí dokonce ani golfové hřiště. Večeře & nocleh v hotelu The Rock v  Nuwara Eliya.

 8. den: Horton Plains - Kirinda

Velmi brzy ráno se zabalenou snídaní transfer k náhorní plošině Horton Plains (cca 30km), kde Vás čeká nenáročný trekking ke “Konci světa” a “Bakers Waterfalls”. Unikátní náhorní plošina Hortonovy pláně – Horton plains působí, jako by do jinak tropické Srí Lanky snad ani nepatřila. Rozkládá se v kopcovité oblasti na jihu ostrova, v nadmořské výšce 2500 m n. m., asi 30 km od Nuwara Eliyi. Díky příjemným chladnějším teplotám poskytuje útočiště mnohým živočichům a rostlinám, je pokrytá roztroušenými lesními porosty a ledově chladnými říčkami, to vše obklopují mlčenlivé hory. Poté transfer na jih ostrova do Kirinda (cca 150km). Po cestě možné krátké fotostopy u malebného Hinduistického Templu Seetha Amman a u vodopádu Ravana. Sita Amman je pestrobarevný hinduistický chrám u Sita Eliye. Říká se, že označuje místo, kde král Ceylonu, demon Rávana držel v zajetí Sítu, jež se denně modlila, aby ji přišel její manžel Ráma zachránit. Večeře & nocleh v budget hotelu v Kirinda Beach Resort.

9. den: Yala - Welligama

Velmi brzy ráno ještě před svítání odjezd do Národního Parku Yala na Jeep Safari. Poté návrat zpět na hotel na snídani (kdo bude mít zájem, může si nechat snídani zabalit s sebou – nutné nahlásit večer předem).

Blok I je nejnavštěvovanější částí parku, kde se početně vyskytují leopardi. Tato část je tvořena křovinami, poloslanými lagunami, úžasnými skalními monolity rozptýlenými po celém parku. V oblasti Yala žije před 30 leopardů, což je pravděpodobně největší hustota na světě. V parku také žije značná populace slonů, dále pak medvědi pyskatí, sambaři, jeleni indičtí, divocí kanci, krokodýli, buvoli, šakali a opice. Nachází se zde velké množství druhů ptáků (přes 120 druhů), kdy jsem ještě další přilétají přezimovat (rybák bělokřídlý, koliha velká, ostralka štíhlá). Po krátkém osvěžení na hotelu transfer do města Galle (cca 150km). Odpoledne prohlídka pevnosti Galle Fort– doporučujeme zůstat na západ slunce. Po krátkém osvěžení na hotelu transfer do Weligamy. Po cestě možné zastávky v Tanagalle – želví líhně, Hummanaya Blow Hole – přírodní mořský gejzír a Dondra – nejjižnější cíp Sri Lanky s majákem.  Večeře a nocleh v hotelu Fisherman´s Bay.

10. den: Mirissa - Weligama

Brzy ráno se zabalenou snídaní transfer do nedalekého přístavu v Mirisse, kde se nalodíte na loď a vypravíte se na Oceán za velrybami a delfíny. Srí Lanka je zahrnuta do chráněné oblasti Indického oceánu vyhlášené Mezinárodní velrybářskou komisí. Ze všech 80 druhů pozorovaných a identifikovaných kytovců na světě se 26 vyskytuje ve vodách Indického oceánu a Bengálského zálivu. Pozorovat velryby a delfíny na Srí Lance můžete jen sezónně. Na západním pobřeží v oblasti od města Kalapitiya až podél celého jihozápadního pobřeží od listopadu do března, na východním pobřeží v oblasti  Trincomalee od června do září. Pozorování velryb a delfínů lze uskutečnit buď na lodi nebo letecky. Motorové a rybářské lodě jsou schopné vyjet daleko na moře až k místům výskytu těchto pozoruhodných obyvatel oceánu. V případě leteckého výletu je k dispozici helikoptéra či vodní letadlo, které ještě nabízejí krásný pohled na Srí Lanku z ptačí perspektivy. Jelikož se v přírodě nedá nic naplánovat, i záruka spatření velryb a delfínů není stoprocentní a to i přes to, že všechny nabízené lokality jsou velmi oblíbenými místy jejich výskytu. Návrat zpět na hotel.

11. den: Gale - Hikkaduwa

Po snídani transfer do města Galle kde navštívíte bývalou Holandskou pevnost s přilehlými koloniálními uličkami. Před příchodem Portugalců v 16. století bylo Galle známo jako Gimhathiththa a bylo hlavním přístavem ostrova. Vrcholu svého rozvoje dosáhlo v 18. století během holandské koloniální nadvlády. Galle je příkladem opevněného města postaveného v jižní a jihovýchodní Asii Evropany. Evropské a tradiční asijské architektonické styly se zde prolínají a mísí. Významný přístav je vzpomínkou na dlouhou přítomnost Holanďanů na Srí Lance. Zřejmě největším důkazem je Holandská pevnost zabírající úctyhodnou plochu šestatřiceti hektarů, dnes památka UNESCO. Byla postavena v roce 1663 a překonala všechny nástrahy, kterým byla nucena během staletí odolávat. Zatímco město Galle bylo zničeno tsunami v roce 2004, vnitřek pevnosti zůstal kryt vysokými hradbami. Ty chrání vnitřní pevnost, tedy starou část Galle společně s typickými holandskými domy. V pevnosti najdete několik hezkých historických uliček, včetně hotelů a restaurací, muzeí, kostelů a mešit. Díky příjemné atmosféře vás pevnost v Galle bude lákat k delšímu pobytu. Transfer do Hikkaduwy. Večeře & nocleh v hotelu Lanka Supercorals.

12. -13. den: Hikkaduwa

Po snídani celý den individuální program na pláži v Hikkaduwě. Večeře & nocleh v budget hotelu v Hikkaduwě.

14. den: Hikkaduwa - Colombo

Po snídani volno. Odjezd z hotelu dle Vašeho letového plánu. Popřípadě možnost prodloužení pobytu v letovisku.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
46 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
44 400 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
43 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • zpáteční letenku Praha – Colombo vč. tax
 • ubytování na 12 nocí s polopenzí ve dvoulůžkouvém pokoji (začíná se večeří v den příletu a končí se snídaní poslední den) v budget hotelech (2*+, 3*)
 • transfer letiště – ubytování – letiště
 • doprava klimatizovaným vozem s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem
 • Ubytování na 12 nocí s polopenzí
 • Village tour s obědem
 • Jeep safari v NP Yala
 • Pozorování velryb v Mirisse
 • povolení ETA (víza)Cena zájezdu nezahrnuje:

 • Vstupy ($ 200 USD / osoba)
 • Obědy a občerstvení
 • Poplatky za pořízování videozáznamů, úschovnu obuvy v chrámech apod.
 • Spropitné portýrům, řidiči, průvodci apod
 • Ostatní osobní útratu
 • Handling fee (servisní poplatek)
 • cestovní pojištění s pojištěním proti stornu zájezdu (780,-/osobu)

Srí Lanka

Úvod: 

Srí Lanka je ostrovní stát  jihovýchodní Asie, nachází se na ostrově Cejlon kousek od Indického poloostrova. Do roku 1972 nesl stát stejný název jako ostrov – Cejlon. Návštěvníkům nabízí nepřeberné množství atrakcí – pro relaxaci ideální dlouhé písčité pláže, úchvatnou přírodu ve vnitrozemí, národní parky a zajímavé pamětihodnosti včetně budhistických chrámů. Civilizace je stará 2500 let, proto je toto místo bohatou historickou kulturní základnou. Historická města Anuradhapura, Polonnaruwa a Sigiriya vás zavedou zpět do dávných věků sinhálských králů.

Počasí:

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C.

léto: od března do června
zima: od listopadu do ledna
období dešťů: Na jihu a v centru země přicházejí dešťové srážky v období od května do července, na východě a na  severu v prosinci a lednu.
období sucha: Záleží na oblasti, ale obecně by mělo nejméně pršet od prosince do března.

Kdy nejlépe jet: 

Nejvíce se doporučuje pro návštěvu Srí Lanky období sucha, čili prosinec, leden, únor a březen. 

Časový posun oproti ČR: 

+4,5 hodin v době zimního času a +3,5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zmnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

srílanská rupie (LKR), aktuální kurs: 1CZK=5,75LKR (ke dni 18.12.2015)

Upozornění:

Bankomaty: jsou dostupné jen v turisticky atraktivních lokalitách a velkoměstech.
Elektrická síť: 230 – 240 V, je dobré mít adaptér 

Zajímavosti:

Srí lanka je domovem celosvětově známého cejlonského čaje, který má charakteristickou výbornou chuť. Při popíjení Cejlonského čaje ve stínu palem si můžete popovídat s místními obyvateli a užívat si při tom krásný výhled na čajovníkové plantáže nebo rýžová pole.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty na Srí Lanku povolení, tzv. ETA, které se dá získat elektronicky a platí pro dobu pobytu do 30dní. Naše CK vám s vyřízením ETA ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Konzulát Srílanské demokratické socialistické republiky v ČR
Malostranské nám. 2
Praha 1 118 00
tel: 602 211 411
fax: 602 271 600
e-mail: consul@lanka.c
web: http://www.lanka.cz

Velvyslanectví ČR v Dillí – Embassy of the Czech Republic (Ambasáda)
Adresa: 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri , New Delphi , 110 021
Kontakt: Tel.: 0091-11 6110 205, 6110 318, 6110 382
Fax: 0091-11 6886 221 
newdelhi@embassy.mzv.cz 

 

 

Říkají o nás

„JEDU.cz je doopravdy super. Já jsem byl vždy maximálně spokojen. Velice na nich hodnotím profesionalitu, zájem o klienta a rozsah služeb. Dá se říci, že jsem s nimi zkusil hodně kontinentů a vždy to bylo dotažené do detailů. Proto jsem stálým klientem. Těším se na další společné akce....“ (více)
„JEDU.cz je doopravdy super. Já jsem byl vždy maximálně spokojen. Velice na nich hodnotím profesionalitu, zájem o klienta a rozsah služeb. Dá se říci, že jsem s nimi zkusil hodně kontinentů a vždy to bylo dotažené do detailů. Proto jsem stálým klientem. Těším se na další společné akce.“
– Ing. Jaroslav Nožička
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.