Malý okruh Srí Lankou

Zeptat se nebo rezervovat 8denní poznávací zájezd. Projeďte s námi všechny krásy exotické Srí Lanky.

Možnost prodloužení o relaxaci u moře na Srí Lance nebo Maledivách.

Česky mluvícího průvodce lze samozřejmě zajistit, za příplatek.

Rybářská loď na pláži na Srí Lnace Sigiriya palác v Kandy sloní sirotčinec v Pinnawela ruiny Polonnaruwa golden Temple Dambulla čajová pole

Délka zájezdu: 8dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Colombo

Po příletu setkání s řidičem/průvodcem, transfer do Colomba.

Colombo Citytour - pojedete přes město, které vás ohromí nejen rušnými místy, ale i klidnými, stromy lemovanými rezidenčními čtvrtěmi, jako jsou například Cinnamon Gardens. Navštivíte Fort, bývalé britské administrativní centrum a vojenská posádka, Sea Street - zlatnickou čtvrť v centru Pettah, bazarová oblast, kde se nachází i hinduistický chrám s komplikovanými kamennými sochami a holandský kostel Wolfendhal vystavěný již v roce 1749. Navštivte také BMICH kde se nachází replika Avukana Buddhy a dále pak navštívíte Náměstí nezávislosti. Večeře & nocleh v budget hotelu v Colombu.

 

2. den: Anuradhapura/Sigiriya

Po snídani transfer do Anuradhapury – pradávného královského města. Prohlídka rozsáhlého komplexu velmi dobře zachovalých ruin, jehož počátky sahají až do 4. století př. n. l.. Po nějaké době se na dlouhá století stalo toto město centrem politického i náboženského života celého ostrova. Ve městě se nachází množství buddhistických klášterů a nejrůznějších pozůstatků starověkých budov, což z něj činí významnou srílanskou archeologickou lokalitu. Od roku 1982 je Anuradhapura součástí světového dědictví UNESCO. Transfer do Sigiriye a ubytování. Volný podvečer. Večeře & nocleh v budget hotelu v Sigiriyi.

 

3. den: Polonnaruwa/Dambulla/Sigiriya

Po snídani transfer do Polonnaruwy, dalšího bývalého královského města Ceylonu. Prohlídka ruin. Polonnaruwa je město na Srí Lance, které vzniklo v 11. století za vlády indické dynastie Chola. V době svého rozkvětu ve 12. století zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhů, mnoho paláců i mnoho dalších staveb, které zde existují dodnes v relativně dobře zachovalém stavu. Od roku 1982 je celé toto starobylé město zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Poté přesun do Dambully, kde navštívíte komplex jeskynních chrámů se stejnojmenným názvem. Dambulla se může pochlubit hned několika zajímavostmi, leží uprostřed Kulturního trojúhelníku Anuradhapurou-Polonaruwou-Kandy a je geografickým středem Srí Lanky. Její pozoruhodné Jeskynní chrámy, které byly v roce 1991 zapsány do Seznamu světového dědictví UNESCO, jsou vytesány do žulových skalisek na vrcholku vysokého kopce. Večeře & nocleh v budget hotelu v Sigiriyi.

 

4. den: Sigiriya/Matale/Kandy

Velmi brzy ráno ještě před snídaní transfer k nedalekému skalnímu masívu Sigiriya Rock. Výstup na masív. Poté návrat do hotelu na snídani a check out. Starověké město Sigiriya je přední turistickou destinací Srí Lanky, která byla prohlášena kulturním světovým dědictvím UNESCO v roce 1982. Také se říká, že by se měla nazývat osmým divem světa, protože je srovnatelná s jinými mezinárodními divy jako je Grand Canyon a starověké pyramidy. Do češtiny lze název přeložit jako „Lví skála“, který skalní pevnost získala díky hornímu vstupu, který tvoří otevřená lví („sinha“) tlama s krkem („giriya“). Bohužel se ze lva dochovaly pouze jeho ohromné tlapy vytesané do stěny skály. Reliéf celé oblasti je rovinatého charakteru, ze kterého vyčnívá ohromný skalní masiv s pevností do výšky až 200 metrů. Transfer do Matale s návštěvou jedné z mnoha “Zahrad koření” a krátkým “fotostopem” u hinduistického chrámu. Pokud rozmanitost je kořením života, musí mít paleta koření ručně vypěstována a sklizena v zahradách koření v Matale nesmrtelnou duši. Můžete si zde přivonět, dotknout se, naučit se poznávat muškátový oříšek, pepř, hřebíček, kari, skořici, vanilku a mnoho dalších druhů koření a bylin v Matale, a též okusit bohatství místní kuchyně a tradiční Ayurveda léčby s využitím těchto přírodních produktů. Poté pokračování v cestě směr Kandy. Odpoledne prohlídka města Kandy, včetně jízdy po Upper Lake Drive, Market Square, centru umění a řemesel a též návštěva světoznámého Chrámu Buddhova Zubu. Kandy je bývalým královským a hlavním městem a  je jedním z nejkrásnějších měst na Srí Lance. Během večera navštívíte Chrám Buddhova Zubu a zříte tradiční kulturní Show. Chrám Buddhova zubu, nacházející se severně od jezera v Kandy, patří mezi nejdůležitější svatostánky na Srí Lance. Důvodem je především fakt, že stráží nejdůležitější relikvii – Buddhův zub (sinhálsky daladá). Večeře & nocleh v budget hotelu v Kandy.

 

5. den: Pinnawela/Peradeniya

Po snídani transfer do Pinnawely s návštěvou světoznámého slonního sirotčince. 2 slony odsud můžete též vidět v ZOO Praha. Od roku 1975 funguje v Pinnawele sloní sirotčinec financovaný vládou. Má za úkol ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla z nějakých důvodů o svou matku. Vychovatelé je tu pravidelně krmí a mláďata se tu neohroženě prochází po celém komplexu. Některá mláďata se vrhají mezi dav rozesmátých turistů a nechají se dokonce od nich hladit. Větší sloni jsou pak už nebezpečnější a proto se k nim raději nepřibližujte. Můžete se s nimi fotografovat, ale vždy jen pokud je v blízkosti místní zaměstnanec. Je tu kolem 70 slonů. Poté transfer do Peradeniye, kde pro změnu navštívíte Královskou Botanickou Zahradu. Královská Botanická Zahrada je jedna z nejvýznamnějších tropických botanických zahrad světa. Ohromný areál v záhybu řeky Mahaweli zabírá plochu 59 ha. Večeře & nocleh v budget hotelu v Kandy.

 

6. den: Ramboda/Labookellie/Nuwara Eliya

Po snídani transfer do centrální vrchoviny Sri Lanky. Oblasti známé rozsáhlými čajovými plantážemi a nespočtenými vodopády. U jednoho z nich krátká zastávka – Nejhezčí výhled je z restaurace Ramboda Falls Hotelu. Ramboda Falls – 109 m vysoké vodopády, 11. největší na Šrí Lance. Poté navštívíte čajovou plantáž a továrnu na zpracování čaje Labookellie Mackwoods Tea Estate, která dodává čaj na stůl samotné britské královně. Celá procedura výroby čaje od utržení lístku až po zabalení do pytle trvá 24 hodin. Prohlídka města Nuwara Eliya, právem nazývaného “Malou Anglií”. Nuwara Eliya - je úplně jiná než všechna ostatní města na Srí Lance. Na to, že Srí Lanka leží v tropech, je tu poměrně zima, protože město leží 1893 m.n.m. Okolí města zdobí nekonečné čajové plantáže a ve městě samém to vypadá jako ve staré dobré Anglii - najdete tu krásné vilky v koloniálním stylu, bezvadně střižené „anglické“ trávníky, dostihové závodiště a nechybí dokonce ani golfové hřiště. Večeře & nocleh v budget hotelu v Nuwara Eliya.

 

7. den: Negombo

Po snídani check out z hotelu a transfer na západní pobřeží do letoviska Negombo, kde budete mít možnost si po okruhu odpočinout na břehu Indického Oceánu. Fakultativně možnost prohlídky města. Na kuriózních katamaránech se můžete vydat podél pobřeží a užít si západ slunce nad oceánem. Ve městě podél hlavní třídy najdete nesčetné množství restaurací, obchodů, SPA apod. Jediné turistické letovisko, nabízející bohatý noční život. Malá holandská pevnost, datovaná do roku 1678, krásný holandský kostel, datovaný do stejného roku a neméně krásný buddhistický klášter Angunukaramulla, sousedící s dalšími zajímavými misty. Pravděpodobně nenajdete lepší místo na Sri Lance, kde by Vám připravili vynikající pokrmy z darů more. Famózní langusty či krevety na curry. Večeře & nocleh v budget hotelu v Negombu.

 

8. den: Negombo - Praha

Po snídani volný program. Dle času odletu odjezd na letiště, popřípadě možnost prodloužení pobytu v některém z mnoha letovisek nebo přelet na Maledivy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
35 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
33 400 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
34 200 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • zpáteční letenku Praha – Colombo vč. tax
 • ubytování v budget hotelech s polopenzí ve dvoulůžkouvém pokoji (2*+ - 3* hotely)
 • transfery dle programu
 • anglicky mluvící řidič/průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vízum (850,-CZK/osoba)
 • vlastní útrata, spropitné
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna (780,-/osobu)
 • vstupy do památek (cca 130 USD)
 • vystoupení Kandyjských tanečníků - 1000 LKR
 • česky mluvící průvodce (11.400,- CZK za okruh celkem)

Srí Lanka

Úvod: 

Srí Lanka je ostrovní stát  jihovýchodní Asie, nachází se na ostrově Cejlon kousek od Indického poloostrova. Do roku 1972 nesl stát stejný název jako ostrov – Cejlon. Návštěvníkům nabízí nepřeberné množství atrakcí – pro relaxaci ideální dlouhé písčité pláže, úchvatnou přírodu ve vnitrozemí, národní parky a zajímavé pamětihodnosti včetně budhistických chrámů. Civilizace je stará 2500 let, proto je toto místo bohatou historickou kulturní základnou. Historická města Anuradhapura, Polonnaruwa a Sigiriya vás zavedou zpět do dávných věků sinhálských králů.

Počasí:

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C.

léto: od března do června
zima: od listopadu do ledna
období dešťů: Na jihu a v centru země přicházejí dešťové srážky v období od května do července, na východě a na  severu v prosinci a lednu.
období sucha: Záleží na oblasti, ale obecně by mělo nejméně pršet od prosince do března.

Kdy nejlépe jet: 

Nejvíce se doporučuje pro návštěvu Srí Lanky období sucha, čili prosinec, leden, únor a březen. 

Časový posun oproti ČR: 

+4,5 hodin v době zimního času a +3,5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zmnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

srílanská rupie (LKR), aktuální kurs: 1CZK=5,75LKR (ke dni 18.12.2015)

Upozornění:

Bankomaty: jsou dostupné jen v turisticky atraktivních lokalitách a velkoměstech.
Elektrická síť: 230 – 240 V, je dobré mít adaptér 

Zajímavosti:

Srí lanka je domovem celosvětově známého cejlonského čaje, který má charakteristickou výbornou chuť. Při popíjení Cejlonského čaje ve stínu palem si můžete popovídat s místními obyvateli a užívat si při tom krásný výhled na čajovníkové plantáže nebo rýžová pole.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty na Srí Lanku povolení, tzv. ETA, které se dá získat elektronicky a platí pro dobu pobytu do 30dní. Naše CK vám s vyřízením ETA ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Konzulát Srílanské demokratické socialistické republiky v ČR
Malostranské nám. 2
Praha 1 118 00
tel: 602 211 411
fax: 602 271 600
e-mail: consul@lanka.c
web: http://www.lanka.cz

Velvyslanectví ČR v Dillí – Embassy of the Czech Republic (Ambasáda)
Adresa: 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri , New Delphi , 110 021
Kontakt: Tel.: 0091-11 6110 205, 6110 318, 6110 382
Fax: 0091-11 6886 221 
newdelhi@embassy.mzv.cz 

 

 

Říkají o nás

„Vzájemná spolupráce našeho rektorátního pracoviště a CK JEDU.cz trvá již více jak pět let. Námi zadané požadavky na letenky pro ČZU, a to jak mezistátní, tak i vnitrostátní, jsou vždy pečlivě vybrány tak, aby zaměstnanci nemuseli zbytečně dlouho čekat při přestupech a zároveň aby ceny letenek byl...“ (více)
„Vzájemná spolupráce našeho rektorátního pracoviště a CK JEDU.cz trvá již více jak pět let. Námi zadané požadavky na letenky pro ČZU, a to jak mezistátní, tak i vnitrostátní, jsou vždy pečlivě vybrány tak, aby zaměstnanci nemuseli zbytečně dlouho čekat při přestupech a zároveň aby ceny letenek byly pro nás co nejvýhodnější. To samé je i v dopravě vlakové a autobusové. Ubytování je nabízeno ve vybraných hotelích s kvalitními službami. Diky za profesionalitu a slušnost.“
– Marcela Kousalová
Oddělení mezinárodních vztahů, Rektorát Česká zemědělská univerzita v Praz,e
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.