Přírodní krásy Srí Lanky

Zeptat se nebo rezervovat Netradiční 13denní poznávací zájezd zaměřený na přírodu, původní obyvatele a skryté krásy Srí Lanky. Budete trekovat, raftovat, kochat se krajinou a fotit, navštívíte konec světa, nakoupíte si čaje a koření a nakonec se zrelaxujete na krásné pláži.

Možnost prodloužení o pobyt na Srí Lance či na Maledivách. Možnost česky hovořícího průvodce za příplatek.

(bez názvu) (bez názvu) (bez názvu) (bez názvu)

Délka zájezdu: 13dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Colombo

Po příletu na letišti uvítání Vaším řidičem/průvodcem. Transfer do Digana (18km od Kandy). Ubytování a volný program. Nocleh u Kandy v budget hotelu.

2. den: Vedda Village - Hakgala - Digana

Po snídani transfer s místním průvodcem do vesnice Vedda, kde budete mít možnost se seznámit s prapůvodními obyvateli Ceylonu, poznat jejich způsob života a též ochutnat typický oběd. Sri Lanka byla osídlena již dávno předtím, než se tu usídlili Sinhálci a Tamilové. Původní obyvatelé, známí jako Veddové (neboli lovci), se pravděpodobně objevili na ostrově před 18.000 lety. Po setkání se zkušeným místním průvodcem budete zavedeni do krásné vesničky Kotabakina, nejčastěji navštěvované veddské vesnice. Zde Vám Veddové pravděpodobně uspořádají taneční představení se zpěvem a předvedou ukázku lovu. To vše možná působí dojmem divadelní inscenace, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že peníze cestovního ruchu zde jdou přímo vesnicím a touha turistů vidět tradiční domorodou “kulturu” možná přispěje k záchraně posledních Veddů před pohlcením srilanskou kulturou hlavního proudu. Poté v případě zájmu je možné fakultativně navštívít Botanickou Zahradu v Hakgale. Mnozí tvrdí, že je daleko krásnější než známější Královská Botanická Zahrada v Peradeniyi. Nocleh u Kandy v budget hotelu.

3. den: Knuckles Mountains - Digana

Po snídani brzy ráno transfer ke Knuckles Mountains, kde Vás čeká nenáročný trekking stále ještě pannenským pohořím. Horský hřeben Knuckles – název se dá přeložit jako “klouby na hřbetu ruky”. Horský masív, který pokrývá vzácné horské lesy, získal své jméno kvůli tvaru vrcholů, jež vypadají jako sevřená pěst. Oblast je přírodní rezervací zapsanou na Seznamu UNESCO. Nabízí řadu báječných možností pěších túr a pozorování ptáků. Oblast zatím zůstává stranou zájmu zahraničních turistů a patří k nejlepším částem centrální vysočiny, kde se můžete toulat krajinou ležící mimo vyšlapané turistické trasy. Večeře & nocleh u Kandy v budget hotelu.

4. den: Kitulgala - Labookellie - Nuwara Eliya

Po snídani transfer do Kitulgaly, kde Vás čeká Raft na bílé vodě. Dle dohody s místním průvodcem Vám bude vybrán odpovídající úsek a délka řeky. Raft je možné absolvovat pouze při dostatečné výšce hladiny řeky. Kitulgala je malé městečko na západě Srí Lanky. Leží v deštné zóně a díky každoročním dvěma monzunům patří k nejmokřejším místům Sri Lanky. Na tomto místě na řece Kelani se natáčela klíčová scéna Oscarem oceněného filmu “Most přes řeku Kwai”. Poté Vás čeká cesta do Nuwara Eliya. Po cestě se zastávkou na čajových plantážích a návštěvou továrny na zpracování čaje Labookellie Mackwoods, která dodává čaj na stůl i samotné britské královně. Po příjezdu do města Nuwara Eliya ubytování a volný program. Individuálně možné si město prohlédnout. Nocleh v Nuwara Eliya v budget hotelu.

5. den: Horton Plains - Nuwara Eliya

Velmi brzy ráno se zabalenou snídaní transfer k Horton Plains, kde Vás čeká trekking ke „Konci světa“ a krásným vodopádům „Bakers“. Unikátní náhorní plošina Hortonovy pláně – Horton plains působí, jako by do jinak tropické Srí Lanky snad ani nepatřila. Rozkládá se v kopcovité oblasti na jihu ostrova, v nadmořské výšce 2500 m n. m., asi 30 km od Nuwara Eliyi. Oblasti dominuje druhá a třetí nejvyšší hora ostrova – Kirigalpotta (2 387 m) a Totapola (2 361 m). Plošina je ukončena prudkým, 700 m hlubokým srázem, kterému se říká Konec světa a je také cílem nejznámější turistické stezky (10 km). Naskýtá se odtud opravdu překrásný, dechberoucí výhled do okolí. Bakers Falls na Hortonových pláních jsou živeny vodou z řeky Belihul Oya. Nacházejí se kousek od “Konce světa”. Je to impozantní podívaná, vidět ledovou vodu třpitící se ve slunci na pozadí horského terénu s hlubokými údolími. Pokud budete mít štěstí, spatříte vzácnou černou opici a nebo rozkvetlé rododendrony.  Zpět do Nuwara Eliya. Individuální program. Nocleh v Nuwara Eliya v budget hotelu.

6. den: Ella

Po snídani nastoupíte na vlak, který z Nuwara Eliya projíždí nádhernou krajinou do malého městečka jménem Ella. Tam na Vás bude opět čekat Váš řidič/průvodce, který Vás zaveze do hotelu s úchvatným výhledem na Ella Gap. Pitoreskní vesnička Ella nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů do okolí, které berou dech. Při procházce vesnicí se můžete potěšit roztomilými domečky se zahradou. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od velkého ruchu a dění, je toto místo jako  stvořené. Cesta vedoucí do Wellawayi byla dokončena teprve v roce 1969. Asi 8km od vesničky Ella objevte vodopády Rawana Ella Falls, jejichž vody stékají ze skalních útesů. Říká se, že tyto vodopády jsou nejdivočejší na Srí Lance. Legenda říká, že král ďáblů Rawana držel Situ v zajetí ve skalní jeskyni, kterou tady můžete také prozkoumat. Nocleh v Ella v budget hotelu.

7. den: Ella

Po snídani volný program s individuální možnosti trekkingu po okolních kopcích. Nocleh v Ella v budget hotelu.

8. den: Ella - Kirinda

Po snídani transfer přes centrální vrchovinu do Yaly. Po cestě krátký „fotostop“ u vodopádů Ravana a u Hinduistického Kovilu Seetha Amman. Sita Amman je pestrobarevný hinduistický chrám u Sita Eliye. Říká se, že označuje místo, kde král Ceylonu, demon Rávana držel v zajetí Sítu, jež se denně modlila, aby ji přišel její manžel Ráma zachránit. Na skále za řekou je řada kruhových prohlubní. Lidé věří, že to jsou otisky slona krále Rávany. Při tamilských svatbách je zvykem, že sem novomanželé přicházejí na “púdžu”. Po příjezdu do Kirindy odpočinek a volný program. Možnost koupání se v Oceánu, neboť tento resort se nachází přímo na překrásné pláži. Ale pozor na velké vlny a silné proudy !! Nocleh v Kiridě v budget hotelu.

9. den: Yala - Kirinda

Velmi brzy ráno ještě před svítáním odjezd do Národního Parku Yala na Jeep Safari. Poté návrat zpět na hotel na snídani (kdo bude mít zájem, může si nechat snídani zabalit s sebou – nutné nahlásit večer předem). Blok I je nejnavštěvovanější částí parku, kde se početně vyskytují leopardi. Tato část je tvořena křovinami, poloslanými lagunami, úžasnými skalními monolity rozptýlenými po celém parku. Východní okraj sousedí s jihovýchodním pobřežím. V oblasti Yala žije před 30 leopardů, což je pravděpodobně největší hustota na světě. Nejlepší čas pro pozorování leopardů je brzo ráno a po setmění. V parku také žije značná populace slonů, dále pak medvědi pyskatí, sambaři, jeleni indičtí, divocí kanci, promyci, krokodýli, buvoli, šakali a opice. Nachází se zde velké množství druhů ptáků (přes 120 druhů), kteří sem přilétají přezimovat (rybák bělokřídlý, koliha velká, ostralka štíhlá). Z místních ptáků jsou to například kur bankivský, zoborožec a žluva. Odpoledne volno na pláži – odpočinek. Fakultativně je možno navštívit cca 15km vzdálený Kataragama Temple. Kataragama je městečko na jihu Srí Lanky a je jedním ze tří nejuctívanějších náboženských míst na Srí Lance (spolu s Adamovou horou a Chrámem Buddhova zubu v Kandy). Nocleh v Kiridě v budget hotelu.

10. den: Kirinda - Unawatuna

Po snídani volno na pláži. Fakultativně možno podniknout ještě jedno Jeep Safari, tentokrát do nedalekého Národního Parku Bundala. Toto Safari je nutné nám nahlásit alespoň 24h předem, abychom mohli zajistit Jeep. Check out z hotelu v dopoledních hodinách. Transfer do letoviska Unawatuna, kde Váš okruh po Srilanské přírodě končí. Nocleh v Unawatuně v budget hotelu.

11. den: Unawatuna

Po snídani a další 2 dny individuální program v Unawatuně. Pláž v Unawatuně bývala jednou z nejkrásnějších pláží před tsunami. Tsunami však ukouslo většinu z její široké pláže a dnes tu je jen poměrně úzký pruh písku a voda sahá na některých místech až k penzionům. Přesto je Unawatuna stále nejoblíbenější pláží a centrem zábavy jihu. Oceán bývá tyrkysově modrý, ve vodě ale někdy plavou řasy. Dno se prudce svažuje. Díky korálu daleko před pláží, o nějž se lámou vlny, je to pláž vhodná pro plavání a také šnorchlování. Vrak potopené nákladní lodi Lord Nelson ocení potápěči. Individuálně je možno tuk tukem zajet do cca 2km vzdáleného města Galle, odkud je dle našeho názoru nejhezčí výhled na západ slunce. Nocleh v Unawatuně v budget hotelu.

12. den: Unawatuna

Volný program. Nocleh v Unawatuně v budget hotelu.

13. den: Unawatuna – Colombo – Praha

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

Možnost prodloužení o pobyt na Srí Lance či na Maledivách.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
13
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
49 600 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
13
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
46 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
13
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
43 700 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu z Prahy s přestupem
 • letištní a palivové příplatky
 • 12x ubytování v uvedených hotelech se snídaní ve dvoulůžkouvém pokoji (2*+ - 3* hotely)
 • veškeré transfery dle programu
 • návštěva Vedda Village s obědem
 • raft v Kitulgale
 • jeep v NP Yala
 • vlak z Nuwara Eliya do Ella
 • anglicky hovořící průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • pojštění léčebných výloh včetně pojištění proti stornu zájezdu - 700,-/osobu
 • povolení ETA - (850,-CZK/osoba)
 • další strava
 • vstupy (cca 90 USD/osobu)
 • spropitné

Srí Lanka

Úvod: 

Srí Lanka je ostrovní stát  jihovýchodní Asie, nachází se na ostrově Cejlon kousek od Indického poloostrova. Do roku 1972 nesl stát stejný název jako ostrov – Cejlon. Návštěvníkům nabízí nepřeberné množství atrakcí – pro relaxaci ideální dlouhé písčité pláže, úchvatnou přírodu ve vnitrozemí, národní parky a zajímavé pamětihodnosti včetně budhistických chrámů. Civilizace je stará 2500 let, proto je toto místo bohatou historickou kulturní základnou. Historická města Anuradhapura, Polonnaruwa a Sigiriya vás zavedou zpět do dávných věků sinhálských králů.

Počasí:

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C.

léto: od března do června
zima: od listopadu do ledna
období dešťů: Na jihu a v centru země přicházejí dešťové srážky v období od května do července, na východě a na  severu v prosinci a lednu.
období sucha: Záleží na oblasti, ale obecně by mělo nejméně pršet od prosince do března.

Kdy nejlépe jet: 

Nejvíce se doporučuje pro návštěvu Srí Lanky období sucha, čili prosinec, leden, únor a březen. 

Časový posun oproti ČR: 

+4,5 hodin v době zimního času a +3,5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zmnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

srílanská rupie (LKR), aktuální kurs: 1CZK=5,75LKR (ke dni 18.12.2015)

Upozornění:

Bankomaty: jsou dostupné jen v turisticky atraktivních lokalitách a velkoměstech.
Elektrická síť: 230 – 240 V, je dobré mít adaptér 

Zajímavosti:

Srí lanka je domovem celosvětově známého cejlonského čaje, který má charakteristickou výbornou chuť. Při popíjení Cejlonského čaje ve stínu palem si můžete popovídat s místními obyvateli a užívat si při tom krásný výhled na čajovníkové plantáže nebo rýžová pole.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty na Srí Lanku povolení, tzv. ETA, které se dá získat elektronicky a platí pro dobu pobytu do 30dní. Naše CK vám s vyřízením ETA ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Konzulát Srílanské demokratické socialistické republiky v ČR
Malostranské nám. 2
Praha 1 118 00
tel: 602 211 411
fax: 602 271 600
e-mail: consul@lanka.c
web: http://www.lanka.cz

Velvyslanectví ČR v Dillí – Embassy of the Czech Republic (Ambasáda)
Adresa: 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri , New Delphi , 110 021
Kontakt: Tel.: 0091-11 6110 205, 6110 318, 6110 382
Fax: 0091-11 6886 221 
newdelhi@embassy.mzv.cz 

 

 

Říkají o nás

„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějšíc...“ (více)
„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějších destinací. Plánování cesty probíhá vždy formou oboustranného dialogu a výměny informací. Doporučení JEDU.cz nám pomohlo vypracovat optimální itinerář připravované cesty a zajistit kvalitní služby, počínaje vyřízením víz, letenek, ubytování a konče zajištěním tlumočnických služeb.“
– RNDr. Petr Šimek, CSc.
Biologické centrum AV ČR, v.v.i., České Budějovice
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.