Okruh Srí Lankou s relaxací

Zeptat se nebo rezervovat 10denní okruh po přírodních a kulturních krásách Srí Lanky s 3denní relaxací na konci, skvělá kombinace pro každého.

Možnost změny programu a výběru jiného resortu pro závěrečnou relaxaci

Délka zájezdu: 15dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha-Dubaj-Colombo

2. den: Colombo – Dambulla - Sigiriya

Dopoledne přílet do Colomba a uvítání na letišti anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, následuje transfer do Dambully (140km/4,5h). Zde návštěva unikátního komplexu jeskynních chrámů, poté transfer do Sigiriye (15km/30min) a nocleh v hotelu Joe´s Habarana Village.

3. den: Sigiriya – Anuradhapura – Polonnaruwa - Sigiriya

Brzy ráno se zabalenou snídaní transfer do Anuradhapury (75km/2h) – návštěva ruin starobylého královského města Ceylonu, poté transfer do Mihintale (cca 20km/40min), kde navštívíte místní chrám. Transfer do Polonnaruwy (100km/2,5h), zde návštěva ruin dalšího starobylého královského města. Návrat na hotel v Sigiriyi (55km/1,5h) a nocleh.

4. den: Sigiriya – Matale - Kandy

Brzy ráno ještě před snídaní (6:30) transfer k Sigiriya Rock Fortress (15km/30min) – výstup na skalní masív – takto brzy doporučujeme, protože později již bývá velké teplo a hlavně hodně lidí, návrat zpět na hotel na snídani, krátký odpočinek. Následuje transfer do Matale (65km/2h) – návštěva jedné z mnoha místních zahrad koření, kde se koření pěstuje nejen k vaření, ale zejména k přípravě přírodních ayurvedských medicín a mastí a kosmetických produktů. Cesta pokračuje do Kandy (30km/1h) zde prohlídka města a večerní návštěva Chrámu Buddhova Zubu, fakultativně tradiční kulturní vystoupení Kandyjských tanečníků (poslední představení začíná v 17h a vstup je od 1.1.2015 1.000LKR na osobu). Nocleh v hotelu Casamara – pěší vzdálenost od chrámu Buddhova Zubu.

5. den: Kandy – Pinnawela – Peradeniya – Kandy

Po snídani brzy ráno transfer do Pinnawely (45km/1,5h), zde návštěva světoznámého slonního sirotčince. Následuje transfer do Peradeniye (40km/1,5), kde návštívíte Královskou Botanickou zahradu. Návrat do hotelu v Kandy, nocleh.

6. den: Kandy – Ramboda – Labookellie – Nuwara Eliya

Po snídani transfer k vodopádu Ramboda (60km/2h), zde fotostop s možností občerstvení v místní restauraci s krásným výhledem na vodopád. Cesta pokračuje do Labookellie (15km/30min) s návštěvou čajových plantáží a továrny na zpracování čaje, samozřejmě s ochutnávkou. Poté transfer do Nuwara Eliya (20km/40min), zde ubytování a osobní volno. Nocleh v hotelu Ashley Resort.

7. den: Nuwara Eliya – Horton Plains – Hakgale – Nuwara Eliya

Brzy ráno (5:30) se zabalenou snídaní transfer k Horton Plains (30km/1h), kde vás čeká cca 11km dlouhý nenáročný trekking k „Malému“ a „Velkému“ konci Světa a Baker´s vodopádu, poté návrat na hotel a odpočinek. Odpoledne fakultativně možná návštěva Botanické zahrady v Hakgale (10km/20min), vstup 1100 LKR na osobu, nebo osobní volno. Nocleh v hotelu Ashley Resort.

8. den: Nuwara Eliya – Nanu Oya - Ella

Po snídani transfer do Nanu Oya (cca 10km/20min) – jízda vlakem do Ella, odjezd v 09:30, cesta trvá cca 4h. Z nádraží v Ella transfer na hotel a nocleh v hotelu Grand Ella Motel.

9. den: Ella

Po snídani volný program v Ella – trekking po okolí apod. Nocleh v hotelu Grand Ella Motel.

10. den: Ella – Ravana - Kirinda

Po snídani transfer k vodopádu Ravana (10km/20min), zde fotostop, cesta pokračuje do Kirindy (100km/2,5h) – zde ubytování a nocleh v hotelu Kirinda Beach Eco Resort.

11. den: Kirinda – NP Yala – Kataragama - Kirinda

Brzy ráno se zabalenou snídaní Jeep Safari v Národním Parku Yala, poté návrat na hotel a odpočinek. Odpoledne transfer do Kataragamy (30km/1h), zde návštěva jednoho z nejvýznamějších poutních míst Sri Lanky Kataragama Temple. Nocleh v hotelu Kirinda Beach Eco Resort.

12. den: Kirinda – Galle - Hikkaduwa

Po snídani transfer do Galle (160km/5h) – po cestě možné zastávky : Hummanaya Blow Hole (přírodní mořský gejzír), Tangalla – želví líhně, Dondra – nejjižnější cíp Sri Lanky a maják,  v Galle pak prohlídka staré Holadské pevnosti. Dojezd do Hikkaduwy (cca 25km/40min), ubytování v hotelu Coral Sands 3* s polopenzí.

13.-14. den: Hikaduwa

Individuální program u moře.

15. den: Hikkaduwa – Colombo – Praha

Odpoledne transfer na letiště. Příjezd na letiště v cca 24 hodin. Odlet ve 2:55 ráno.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
15
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
47 950 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Letenky Praha-Dubaj-Colombo a zpět
 • Transfery dle programu A/C vozem s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem
 • Ubytování na 10 nocí ve DBL pokoji se snídaní při okruhu
 • Ubytování 3 noci u moře v hotelu Coral Sands 3* s polopenzí – středisko Hikkaduwa
 • Vlak Nanu Oya-Ella
 • Jeep v NP Yala
 • Transfer po Hikkaduwy
 • Transfer z Hikkaduwy na letiště při odletu zpět
 • 11% státní daň
 • průvodce Lonely Planet
 • česká asistence na telefonu

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • Vstupy (cca 210 USD / osoba)
 • Obědy, večeře a občerstvení
 • Poplatky za pořizování videozáznamů, úschovnu obuvi (chrámy)
 • Spropitné portýrům, řidiči/průvodci apod.
 • Ostatní osobní útratu
 • Příplatek za 1 den navíc v hotelu Coral Sands 900 Kč/osoba
 • Příplatek za lepší pokoj delux v hotelu Coral Sands 300 Kč/ osoba/den
 • Komplexní pojištění včetně pojištění storna v ceně 700 Kč/osoba
 • Vstupní povoleni na Sri Lanku – ETA 950 Kč/ osoba

Srí Lanka

Úvod: 

Srí Lanka je ostrovní stát  jihovýchodní Asie, nachází se na ostrově Cejlon kousek od Indického poloostrova. Do roku 1972 nesl stát stejný název jako ostrov – Cejlon. Návštěvníkům nabízí nepřeberné množství atrakcí – pro relaxaci ideální dlouhé písčité pláže, úchvatnou přírodu ve vnitrozemí, národní parky a zajímavé pamětihodnosti včetně budhistických chrámů. Civilizace je stará 2500 let, proto je toto místo bohatou historickou kulturní základnou. Historická města Anuradhapura, Polonnaruwa a Sigiriya vás zavedou zpět do dávných věků sinhálských králů.

Počasí:

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C.

léto: od března do června
zima: od listopadu do ledna
období dešťů: Na jihu a v centru země přicházejí dešťové srážky v období od května do července, na východě a na  severu v prosinci a lednu.
období sucha: Záleží na oblasti, ale obecně by mělo nejméně pršet od prosince do března.

Kdy nejlépe jet: 

Nejvíce se doporučuje pro návštěvu Srí Lanky období sucha, čili prosinec, leden, únor a březen. 

Časový posun oproti ČR: 

+4,5 hodin v době zimního času a +3,5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zmnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

srílanská rupie (LKR), aktuální kurs: 1CZK=5,75LKR (ke dni 18.12.2015)

Upozornění:

Bankomaty: jsou dostupné jen v turisticky atraktivních lokalitách a velkoměstech.
Elektrická síť: 230 – 240 V, je dobré mít adaptér 

Zajímavosti:

Srí lanka je domovem celosvětově známého cejlonského čaje, který má charakteristickou výbornou chuť. Při popíjení Cejlonského čaje ve stínu palem si můžete popovídat s místními obyvateli a užívat si při tom krásný výhled na čajovníkové plantáže nebo rýžová pole.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty na Srí Lanku povolení, tzv. ETA, které se dá získat elektronicky a platí pro dobu pobytu do 30dní. Naše CK vám s vyřízením ETA ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Konzulát Srílanské demokratické socialistické republiky v ČR
Malostranské nám. 2
Praha 1 118 00
tel: 602 211 411
fax: 602 271 600
e-mail: consul@lanka.c
web: http://www.lanka.cz

Velvyslanectví ČR v Dillí – Embassy of the Czech Republic (Ambasáda)
Adresa: 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri , New Delphi , 110 021
Kontakt: Tel.: 0091-11 6110 205, 6110 318, 6110 382
Fax: 0091-11 6886 221 
newdelhi@embassy.mzv.cz 

 

 

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.