Okruh Srí Lankou s relaxací

Zeptat se nebo rezervovat 10denní okruh po přírodních a kulturních krásách Srí Lanky s 3denní relaxací na konci, skvělá kombinace pro každého.

Možnost změny programu a výběru jiného resortu pro závěrečnou relaxaci

Délka zájezdu: 15dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha-Dubaj-Colombo

2. den: Colombo – Dambulla - Sigiriya

Dopoledne přílet do Colomba a uvítání na letišti anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, následuje transfer do Dambully (140km/4,5h). Zde návštěva unikátního komplexu jeskynních chrámů, poté transfer do Sigiriye (15km/30min) a nocleh v hotelu Joe´s Habarana Village.

3. den: Sigiriya – Anuradhapura – Polonnaruwa - Sigiriya

Brzy ráno se zabalenou snídaní transfer do Anuradhapury (75km/2h) – návštěva ruin starobylého královského města Ceylonu, poté transfer do Mihintale (cca 20km/40min), kde navštívíte místní chrám. Transfer do Polonnaruwy (100km/2,5h), zde návštěva ruin dalšího starobylého královského města. Návrat na hotel v Sigiriyi (55km/1,5h) a nocleh.

4. den: Sigiriya – Matale - Kandy

Brzy ráno ještě před snídaní (6:30) transfer k Sigiriya Rock Fortress (15km/30min) – výstup na skalní masív – takto brzy doporučujeme, protože později již bývá velké teplo a hlavně hodně lidí, návrat zpět na hotel na snídani, krátký odpočinek. Následuje transfer do Matale (65km/2h) – návštěva jedné z mnoha místních zahrad koření, kde se koření pěstuje nejen k vaření, ale zejména k přípravě přírodních ayurvedských medicín a mastí a kosmetických produktů. Cesta pokračuje do Kandy (30km/1h) zde prohlídka města a večerní návštěva Chrámu Buddhova Zubu, fakultativně tradiční kulturní vystoupení Kandyjských tanečníků (poslední představení začíná v 17h a vstup je od 1.1.2015 1.000LKR na osobu). Nocleh v hotelu Casamara – pěší vzdálenost od chrámu Buddhova Zubu.

5. den: Kandy – Pinnawela – Peradeniya – Kandy

Po snídani brzy ráno transfer do Pinnawely (45km/1,5h), zde návštěva světoznámého slonního sirotčince. Následuje transfer do Peradeniye (40km/1,5), kde návštívíte Královskou Botanickou zahradu. Návrat do hotelu v Kandy, nocleh.

6. den: Kandy – Ramboda – Labookellie – Nuwara Eliya

Po snídani transfer k vodopádu Ramboda (60km/2h), zde fotostop s možností občerstvení v místní restauraci s krásným výhledem na vodopád. Cesta pokračuje do Labookellie (15km/30min) s návštěvou čajových plantáží a továrny na zpracování čaje, samozřejmě s ochutnávkou. Poté transfer do Nuwara Eliya (20km/40min), zde ubytování a osobní volno. Nocleh v hotelu Ashley Resort.

7. den: Nuwara Eliya – Horton Plains – Hakgale – Nuwara Eliya

Brzy ráno (5:30) se zabalenou snídaní transfer k Horton Plains (30km/1h), kde vás čeká cca 11km dlouhý nenáročný trekking k „Malému“ a „Velkému“ konci Světa a Baker´s vodopádu, poté návrat na hotel a odpočinek. Odpoledne fakultativně možná návštěva Botanické zahrady v Hakgale (10km/20min), vstup 1100 LKR na osobu, nebo osobní volno. Nocleh v hotelu Ashley Resort.

8. den: Nuwara Eliya – Nanu Oya - Ella

Po snídani transfer do Nanu Oya (cca 10km/20min) – jízda vlakem do Ella, odjezd v 09:30, cesta trvá cca 4h. Z nádraží v Ella transfer na hotel a nocleh v hotelu Grand Ella Motel.

9. den: Ella

Po snídani volný program v Ella – trekking po okolí apod. Nocleh v hotelu Grand Ella Motel.

10. den: Ella – Ravana - Kirinda

Po snídani transfer k vodopádu Ravana (10km/20min), zde fotostop, cesta pokračuje do Kirindy (100km/2,5h) – zde ubytování a nocleh v hotelu Kirinda Beach Eco Resort.

11. den: Kirinda – NP Yala – Kataragama - Kirinda

Brzy ráno se zabalenou snídaní Jeep Safari v Národním Parku Yala, poté návrat na hotel a odpočinek. Odpoledne transfer do Kataragamy (30km/1h), zde návštěva jednoho z nejvýznamějších poutních míst Sri Lanky Kataragama Temple. Nocleh v hotelu Kirinda Beach Eco Resort.

12. den: Kirinda – Galle - Hikkaduwa

Po snídani transfer do Galle (160km/5h) – po cestě možné zastávky : Hummanaya Blow Hole (přírodní mořský gejzír), Tangalla – želví líhně, Dondra – nejjižnější cíp Sri Lanky a maják,  v Galle pak prohlídka staré Holadské pevnosti. Dojezd do Hikkaduwy (cca 25km/40min), ubytování v hotelu Coral Sands 3* s polopenzí.

13.-14. den: Hikaduwa

Individuální program u moře.

15. den: Hikkaduwa – Colombo – Praha

Odpoledne transfer na letiště. Příjezd na letiště v cca 24 hodin. Odlet ve 2:55 ráno.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
15
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
47 950 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Letenky Praha-Dubaj-Colombo a zpět
 • Transfery dle programu A/C vozem s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem
 • Ubytování na 10 nocí ve DBL pokoji se snídaní při okruhu
 • Ubytování 3 noci u moře v hotelu Coral Sands 3* s polopenzí – středisko Hikkaduwa
 • Vlak Nanu Oya-Ella
 • Jeep v NP Yala
 • Transfer po Hikkaduwy
 • Transfer z Hikkaduwy na letiště při odletu zpět
 • 11% státní daň
 • průvodce Lonely Planet
 • česká asistence na telefonu

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • Vstupy (cca 210 USD / osoba)
 • Obědy, večeře a občerstvení
 • Poplatky za pořizování videozáznamů, úschovnu obuvi (chrámy)
 • Spropitné portýrům, řidiči/průvodci apod.
 • Ostatní osobní útratu
 • Příplatek za 1 den navíc v hotelu Coral Sands 900 Kč/osoba
 • Příplatek za lepší pokoj delux v hotelu Coral Sands 300 Kč/ osoba/den
 • Komplexní pojištění včetně pojištění storna v ceně 700 Kč/osoba
 • Vstupní povoleni na Sri Lanku – ETA 950 Kč/ osoba

Srí Lanka

Úvod: 

Srí Lanka je ostrovní stát  jihovýchodní Asie, nachází se na ostrově Cejlon kousek od Indického poloostrova. Do roku 1972 nesl stát stejný název jako ostrov – Cejlon. Návštěvníkům nabízí nepřeberné množství atrakcí – pro relaxaci ideální dlouhé písčité pláže, úchvatnou přírodu ve vnitrozemí, národní parky a zajímavé pamětihodnosti včetně budhistických chrámů. Civilizace je stará 2500 let, proto je toto místo bohatou historickou kulturní základnou. Historická města Anuradhapura, Polonnaruwa a Sigiriya vás zavedou zpět do dávných věků sinhálských králů.

Počasí:

Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. Monzun přichází dvakrát do roka. Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C.

léto: od března do června
zima: od listopadu do ledna
období dešťů: Na jihu a v centru země přicházejí dešťové srážky v období od května do července, na východě a na  severu v prosinci a lednu.
období sucha: Záleží na oblasti, ale obecně by mělo nejméně pršet od prosince do března.

Kdy nejlépe jet: 

Nejvíce se doporučuje pro návštěvu Srí Lanky období sucha, čili prosinec, leden, únor a březen. 

Časový posun oproti ČR: 

+4,5 hodin v době zimního času a +3,5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zmnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

srílanská rupie (LKR), aktuální kurs: 1CZK=5,75LKR (ke dni 18.12.2015)

Upozornění:

Bankomaty: jsou dostupné jen v turisticky atraktivních lokalitách a velkoměstech.
Elektrická síť: 230 – 240 V, je dobré mít adaptér 

Zajímavosti:

Srí lanka je domovem celosvětově známého cejlonského čaje, který má charakteristickou výbornou chuť. Při popíjení Cejlonského čaje ve stínu palem si můžete popovídat s místními obyvateli a užívat si při tom krásný výhled na čajovníkové plantáže nebo rýžová pole.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty na Srí Lanku povolení, tzv. ETA, které se dá získat elektronicky a platí pro dobu pobytu do 30dní. Naše CK vám s vyřízením ETA ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Konzulát Srílanské demokratické socialistické republiky v ČR
Malostranské nám. 2
Praha 1 118 00
tel: 602 211 411
fax: 602 271 600
e-mail: consul@lanka.c
web: http://www.lanka.cz

Velvyslanectví ČR v Dillí – Embassy of the Czech Republic (Ambasáda)
Adresa: 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri , New Delphi , 110 021
Kontakt: Tel.: 0091-11 6110 205, 6110 318, 6110 382
Fax: 0091-11 6886 221 
newdelhi@embassy.mzv.cz 

 

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.