Harleyem po nejkrásnějším úseku historické Route 66

Zeptat se nebo rezervovat Nenechte si ujít jedinečný zážitek jízdy na motorce Harley po nejkrásnějším a nejzachovalejším úseku Historic Route 66. Navštívíte stylové městečko Ash Fork, Oatman - zlatokopecké městečko, úžasnou stylovou benzínku Cool Springs, hlavní město Historic Route 66 Seligman. Vaše cesta povede také do úchvatného Grand Canyonu, bezesporu jednoho z nejkrásnějších míst světa, k jezeru Powell, Bryce Canyonu, jehož podivné červené útvary připomínají nejrůznější předměty či postavy.
 • Ve vysoké sezoně může být cena letenek vyšší
 • Motocykl není možné půjčit v den příletu
 • Route 66 je možné nabídnout i autem
 • Minimální věk řidiče: 21 let
 • možné motorky:

  Harley Davidson Elektra Glide

  Harley Davidson Road King

  Harley Davidson Heritage Softail

  Harley Davidson Fat Boy

Délka zájezdu: 9dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Las Vegas

Po příletu do Las Vegas si zajistíte transfer do hotelu ve města a užijete si volné odpoledne či večer v tomto městě. Ubytování: 3* hotel.

2. den: Las Vegas - Laughlin

Vyzvednutí motocyklu, krátká instruktáž a odjezd z Las Vegas. Po cestě můžete navštívit nejvyšší skořepinovou přehradu na světě Hoover Dam, po prohlídce tohoto nesmírně atraktivního místa Vás čeká ubytování v Laughlinu – místě konání slavného srazu motorkářů River Run. Ubytování: 3* hotel.

3. den: Laughlin - Flagstaff

Z Laughlinu pojedete směr Needles a poté se vydáte na nejkrásnější úsek Historic Route 66. Navštívíte Oatman, zlatokopecké městečko duchů, Cool Springs - stylovou benzínku, město Kingman - dopravní křižovaku Arizony (je zde ředitelství Historic Route 66 Association of Arizona), město Selingman -  hlavní město Historic Route 66 a město Ash Fork - tradiční stylové městecko. Odpoledne příjezd do Flagstaff. Ubytování: 2* hotel.

4. den: Flagstaff - Grand Canyon - Page

Dnes vaše cesta vede k monumentálnímu Grand Canyonu, bezesporu jednomu z nejkrásnějších míst světa. Uchvátí Vás pohled do obřího kaňonu s neuvěřitelně strmými skalami, na jejichž dně proudí divoká řeka Colorado. Po cestě k jezeru Powell vás čekají úžasné výhledy. Jezero Powell je skutečně překrásné a vzniklo umělým zatopením kaňonů poblíž řeky Colorado při stavbě přehrady Glen Dam u městečka Page. Ubytování u jezera Powell.  Můžete si zajet do Monument Valley, kde se budete cítit jako byste se přenesli časem zpět do dob „starého západu.“ Ubytování: 2*+ hotel.

5. den: Page - Bryce Canyon

Z městečka Page můžete absolvovat vyhlídkový let nad jezerem Powell. Doporučujeme první let ráno, kdy je pohled na hladinu nejhezčí. Poté můžete objevovat krásy slavného Bryce kaňonu a jeho podivných červených útvarů připomínající nejrůznější předměty či postavy. Ubytování: 2* hotel.

6. den: Bryce Canyon - Zion NP -  Las Vegas

Dnes opustíte krajinu kaňonů a vyrazíte do legendárního velkoměsta Las Vegas. Východ slunce v Bryce kaňonu je nezapomenutelný, doporučujeme si přivstat a pořádně si ho užít. Jakmile se nabažíte úžasných panoramat, můžete vyrazit na cestu do národního parku Zion a St. George. Nejzajímavější místa parku Zion se nacházejí v oblasti okolo hlavní silnice, Highway 9, která se line v soutěsce zvané Zion Canyon. Ubytování: 3* hotel.

7. den: Las Vegas

Po vrácení motorky v půjčovně můžete dnešní den věnovat odpočinku a prozkoumávání města hazardu. Místní zajímavostí jsou také imitace nejrůznějších divů světa a unikátních staveb. Město je kromě kasín, koncertů a společnic vyhlášené tím, že je v něm povoleno skoro všechno, co je na zbytku území USA zakázáno. Ubytování: 3* hotel.

8. den: Las Vegas - Praha

Dnes se rozloučíte s Las Vegas i celou Amerikou. Individuální transfer na letiště.

9. den: Praha

Přílet do ČR.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
43 950 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
63 700 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
57 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
54 200 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
10
Cena za osobu od*
50 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu vč. poplatků
 • 7x ubytování ve 2-3* hotelích (2-lůž. pokoje) po trase
 • pronájem motocyklu Harley Davidson od EagleRider – včetně neomezených mílí (1 motorka pro 2 osoby)
 • rozšířené povinné ručení na 1 mil. USD – VELMI DŮLEŽITÉ
 • pojištění motocyklu bez spoluúčasti
 • místní taxy, poplatky za připravení motocyklu, helma, postranní brašny a bezpečnostní zámek
 • transfery (hotel - půjčovna,  půjčovna - hotel)
 • sestavení trasy, informace
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • transfery (letiště - hotel - letiště)
 • benzín
 • cestovní pojištění (možno nabídnout od České pojišťovny za cenu 815,- CZK /osoba)
 • povolení ke vstupu do USA ESTA (možno zajistit za poplatek 800,- CZK na osobu, je potřeba mít biometrický pas)
 • dálniční poplatky, poplatky za parkoviště, poplatky za vstupy do národních parků a stravné
 • příplatek za 1 osobu samostatně na motorce
 • příplatek za vyšší kategorii ubytování

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírné podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floridě je podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinoou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Očkování:

Nejsou potřeba žádná očkování.

Měna:

Americký dolar (USD) = 100 centů
Kurz: 1 USD = 24,9 CZK (k 7.12.2015)

Upozornění:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských.

Zvýšenou pozornost věnujte ochraně cenných předmětů a cestovních dokladů.

Vízová povinnost:

DO USA potřebují občané ČR buď vízum na 10 let, které lze získat pouze na velvyslanectví USA v Praze, nebo tzv. povolení k vycestování - ESTA (platné dva roky s opakovaným vstupem na max 90 dní/1vstup), které je možné zařídit elektronicky, naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352
web: www.usembassy.cz

Velvyslanectví České republiky v USA
Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: 001-202/2749100
web: www.mzv.cz/washington


Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

Říkají o nás

„V loňském únoru jsme si díky vstřícnosti, ochotě a zájmu p. Zíky užili dovolenou na Mauritiusu a Reunionu v náramně dobře vybraných hotelích. Protože jsme byli nadmíru spokojeni, vybrali jsme si v červnu znovu Vaši CK a využili nabídky letenek, půjčení automobilu a ubytování v USA. Až budeme chys...“ (více)
„V loňském únoru jsme si díky vstřícnosti, ochotě a zájmu p. Zíky užili dovolenou na Mauritiusu a Reunionu v náramně dobře vybraných hotelích. Protože jsme byli nadmíru spokojeni, vybrali jsme si v červnu znovu Vaši CK a využili nabídky letenek, půjčení automobilu a ubytování v USA. Až budeme chystat další větší dovolenou, obrátíme se velice rádi znovu na Vaši CK. Jste pro nás nejspolehlivější CK se zárukou kvalitních služeb.“
– Lucie Škarvanová
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.