Destinace

Destinace: Španělsko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Španělsko ležÍ na Pyrenejském poloostově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem. Poloostrov se od pobřežních nížin pomalu zvedá až k vrcholkům jako Pico de Aneto nebo Mulhacén. Nejvyšší hora Španělska je Pico de Teide, která se však nachází na ostrově Tenerife, tedy mimo pevninu. Hlavním mětem je Madrid, zároveň nese statut nejvýše položeného evropského hlavního města. Díky rozmanité historii státu zde najdeme vysoký počet různorodých památek jako např. akvadukty, amfiteátry z doby římského osídlení a zároveň pozlacené mešity bohatě pokryté ornamenty z dob, kdy poloostrov obývali Maurové.  

Počasí:

Průměrné letní teploty se pohybují mezi 23 - 30°C, v zimě kolem 10 - 13°C. Místy se vyskytují silné větry, ve vysokých horách se vyskytují i mrazy. Podnebí na Kanárských ostrovech je subtropické, příjemné teploty jsou zde po celý rok.

léto: červen-září
zima: prosinec-únor
období dešťů/sucha: Severní Meseta a pánev řeky Ebro mají dvě období dešťů, jedno na jaře a druhé na podzim. V  severní části země táhnoucí se od Pyrenejí k severozápadní části je nejdeštivějším obdobím podzim a nejsušším měsícem je červenec. Na jihu v oblasti Andalusie jsou srážky často nedostatečné a nepravidelné, nejčastěji se vyskytují na konci podzimu a v zimě. 

Kdy nejlépe jet:

Ideální měsíce pro návštěvu jsou květen, červen nebo září. V těchto měsících se můžete spolehnout na dobré počasí a zároveň se vyhnete extrémním horkům a tlačenicím turistů.

Časový posun oproti ČR: 

Na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně.

Očkování: 

Doporučené očkování: Hepatitida B– očkování se doporučuje pouze cestujícím, u nichž existuje akutní riziko nákazy touto nemocí.

Měna: 

euro, aktuální kurs: 1EUR=27,02CZK (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

Všeobecně se dá říci, že Španělsko je bezpečnou zemí, přesto neponechávejte v autě doklady a cennosti, hlídejte si své věci.
Voda z kohoutku je zdravotně nezávadná, ale kafe nebo čaj z ní jsou přiliš dobré. Někdy se můžou dostavit i zažívací potíže.

Zajímavosti:

La Tomatina je typická španělská oslava, která probíhá formou rajčatové bitvy, pravidelně se koná již od roku 1945 ve španělském městě Buňolu.

Ze Španělska pochází slavný režisér Pedro Almodóvar. Mezi jeho poslední nejznámější díla patří: Mala Educación (Špatná výchova), Volver s Penelope Cruz nebo Rozervaná obětí z roku 2009.

Šunka Jamón Serrano je vyrobena  originální španělskou recepturou z vepřového masa. Kromě masa obsahuje šunka sůl, vepřový tuk a potravinářské přísady. 

Vízová povinnost:

Pro cesty do zemí EU nepotřebují občané ČR vízum.

Velvyslanectví Španělska v ČR
Badeniho 4, 170 00 Praha 7
Tel.: 224311441, 224311222
Fax: 233341770, 233340813 (Kulturní oddělení)
E-mail: EmbPraha@gts.czPraga@Embajadas.mae.es
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 8.30 - 16.00
Vízové oddělení: Po, stř., pá: 9.00 - 12.00
E-mail: spain-consulado@iol.cz

Velvyslanectví ČR ve Španělsku
Avda. Pío XII, 22-24, Madrid
28016
Tel.: 0034/913531880
Email: madrid@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/madrid

Říkají o nás

„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jedn...“ (více)
„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jednotlivými destinacemi, kvalitní ubytování a to vše v přijatelných cenách. Dokonce jsem se na vás obrátil s prosbou o překlad podrobného itineráře, který přišel v angličtině, a vy jste mně bezprostředně vyhověli. Za to patří speciální dík paní Jirkovcové. Zkrátka vše perfektně klaplo podle našich představ a vámi nabízených služeb. A malý dodatek - vy snad umíte i to počasí zařídit!“
– Marcel Vašinka
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.