Destinace

Destinace: Antarktida (jižní pól)

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Antarktida je v pořadí pátý největší kontinent. Nepatří žádnému státu, i když různé země si na ni dělaly a dělají nárok. Má bohaté zásoby nerostů a mnoho ryb. V roce 1959  byla dvanácti státy podepsána smlouva  na podporu vědeckého výzkumu a míru na Antarktidě. Ostatní státy se ke smouvě postupně přidávaly, takže nyní je jich téměř 40. Cílem je uchovat tuto divočinu neporušenou činností člověka, roku 1991 na dobu 50 let byla zakázána těžba a není zde provozována téměř žádná hospodářská aktivita. Antarktida se rozkládá kolem jižního pólu, včetně šelfových ledovců a ostrovů má rozlohu 13 829 430 km². Obsahujíce 90% ledu naší Země a je největší sladkovodní rezervou.

Počasí:

Antarktida má nejnižší teploty na Zemi, dosahující až - 80°C. Teploty ve vnitrozemí jsou mnohem nižší než na pobřeží. Pro Antarktidu je typické kontinentální polární klima. Má mimořádně surové zimy a studená léta.

léto: prosinec, leden, únor 
zima:
červen, červenec, srpen
období dešťů/sucha: V kontinentální části Antarktidy spadne minimální množství srážek. Roční úhrn srážek je 50 mm.

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba je, období, kde je na Antarktidě nejtepleji-od listopadu do března.

Časový posun oproti ČR: 

Při letním čase -14 hodin, při zimním čase -13 hodin.

Očkování: 

Žádné povinné není vyžadováno.

Měna: 

Je pro sběratelské účely.

Upozornění:

Hladina moří se neustále zvyšuje díky tání ledovců. Důvodem tání antarktických ledovců jsou spodní teplé proudy. Na západě kontinentu likvidují ročně sedm metrů ze síly ledového příkrovu. Uvádí to nová studie britských glaciologů. Hladina světových moří by se podle této nové studie mohla zvyšovat rychleji, než se předpokládalo.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/antarktida-taje-kvuli-spodnim-proudum-dhr-/zahranicni.aspx?c=A120426_073259_zahranicni_ipl, 26.4.2012

Zajímavosti:

Byly zde objeveny tři druhy kvetoucích rostlin a 50 druhů mechů a lišejníků, dále také některé řasy, houby a bakterie. Faunu zastupuje především osm druhů tučňáků a ptáci.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR:
Nejbližší v Austrálii nebo v Argentině
Embassy of the Czech Republic
8 Culgoa Circuit, O'Malley, Canberra
tel.: 0061/2/62901386
internet: www.mzv.cz/canberra 

Embajada de la República Checa
Junín 1461, 1113, Buenos Aires
tel. 005411/48073107
internet: 
www.mzv.cz/buenosaires

Velvyslanectví země u nás:
není, Antarktida není nezávislým státem

 

Říkají o nás

„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve...“ (více)
„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve velmi dobré kvalitě a za dobrou cenu. V autopůjčovně na letišti v Melbourne nás čekalo již zamluvené auto a naše cesta východním pobřežím Austrálie z Melbourne do Cairns mohla začít. Vše klapalo jako na drátkách a občas jsem dal emailem paní Marečkové vědět, kde jsme. Pro jistotu. Auto jsme vrátili na letišti v Cairns v pořádku a v pořádku také odletěli domů plni nezapomenutelných zážitků. Za vše díky a příští rok na viděnou ve vaší kanceláři. “
– Jindřich Kočí
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.