Destinace

Destinace: Island

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Islandská republika je ostrovní stát sopečného původu, leží v severní části Atlantského oceánu pod polárním kruhem mezi Evropou a Grónskem. Člení se na 8 regionů s 27 okresy, hlavním městem je Reykjavík a úředním jazykem je islandština. Pobřeží Islandu je velmi členité a to především na severu a západě země, kde se nachází mnoho zálivů fjordového typu. Na ostrově je velké množství činných sopek, největší z nich je Hekla.

Počasí:

Podnebí na Islandu je oceánské, mírně chladné, ale s ohledem na polohu ostrova těsně pod severním polárním kruhem mnohem teplejší než by se dalo očekávat. Průměrné roční teploty jsou 4 °C.

léto: Léto tu trvá někdy jen dva měsíce v červnu a červenci. Výhodou je, že v létě vůbec nepřichází tma, o půlnoci se zde dá stejně dobře číst jako přes den. 
zima: Největší zima je zde od listopadu do března. V zimě je tu kromě pár hodin stále tma. Lidé spí o několik hodin více.

období dešťů: v zimním období
období sucha: nejméně srážek na severu, v květnu a červnu

Kdy nejlépe jet:

Turistická sezóna začíná na Islandu začátkem června a končí na konci srpna. Od poloviny září jsou téměř všechna turistická místa již nepřístupná. 

Časový posun oproti ČR: 

v zimě – 1hodina, v lété -2 hodiny

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus, meningitida

Měna: 

islandská koruna(ISK), aktuální kurs: 1Kč=65139SK (ke dni 15.3.2015)

Upozornění:

elektrická síť: 220 V, 50Hz, zásuvky jsou většinou stejné jako v ČR
Je zakázáno dovážet  tepelně nezpracované maso, sušené maso, nevařenou uzenou šunku, slaninu.
Před odjezdem ze země si raději vyměňte islandské koruny na nějakou kontinentální měnu, mohlo by se stát, že budete mít na kontinentě s výměnou problémy. Směňovat je lepší v bankách nebo na letišti, v hotelích bývá kurs o něco horší. 

Zajímavosti:

Jednou z tradičních islandských atrakcí je pozorování velryb. Na Islandu je takový zážitek relativně velmi dostupný, lodě k pozorování velryb vyjíždějí z více islandských přístavů. Mezi tyto přístavy patří města Keflavík, Reykjavík, poloostrov Snaefellsnes a město Ólafsvík.

Island je jedinou zemí, kde jsou ve vládní bance uchovány vzorky DNA všech obyvatel Islandu, což mimo jiné  přispívá k odhalování různých chorob.

Vízová povinnost:

Občané CŘ nepotřebují při cestách na Island vízum.

Důležité kontakty:

Generální konzulát Islandské republiky
Karlova 20, 110 00 Praha 1
tel: 222 221 218
fax: 222 221 419
e-mail: thorir@mbox.vol.cz

Zastoupení ČR v zahraničí: 
Honorární konzulát Reykjavík
Lágmúli 7, Reykjavík 108
tel: 00354/5680275
fax: 00354/5680645
e-mail: reykjavik@honorary.mzv.cz

 

Říkají o nás

„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predci...“ (více)
„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predcilo nase ocakavania. Verim, ze vase sluzbe opat coskoro vyuzijeme a urcite vas budem odporucat aj znamym. Este raz vdaka!“
– Ludmila Čarná
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.