Malý okruh jihozápadní částí Islandu

Zeptat se nebo rezervovat Láká Vás spatřit zemi ohně a ledu, ale máte omezený počet dovolené? Rádi Vám zajistíme zkrácený okruh jihozápadní částí Islandu, který není náročný na denní přejezdy a je v něm prostor i pro relaxi ve slavných lázních Modrá laguna.

Zájezd je tvořen na míru, je možné jej jakkoliv upravit dle Vašich představ

Strokkur Borgarnes Skogafoss Reykjavík Blue Lagoon, Reykjavík NP Thingvellir Gullfoss Puffins

Délka zájezdu: 7dní

Termíny a ceny naleznete zde.

Program:

1. den: Praha – Reykjavík

Přílet do Keflavíku, vyzvednutí pronajatého vozu, ubytování v Reykjavíku. Ubytování.

2. den: Reykjavík – Skálholt

Cesta do národního parku Thingvellir, kde se v 10. století scházel první islandský parlament. Je to geologický výsledek střetu tektonických desek a místy vznikají na pláních pukliny i větší trhliny. Asi 60 km dál leží geotermální aktivní oblast s gejzírem Strokkur s 25 m vysoko vystřikující fontánou. Všude to bublá a syčí. Následuje cesta k vodopádům Gullfoss a následně nocleh v okolí Skálholtu, kde je možné navštívit kostel, biskupství a zároveň se jedná o kulturní a náboženské centrum v islandské minulosti. Nocleh v okolí Skálholtu.

Cca 170 km

3. den: Skáholt – Vík

Cesta dále na západ přes Skogar. U Skogaru se vyplatí navštívit Skogafoss, jehož vodní masy jsou široké okolo 25 m a hluboké 60 m. Možná návštěva národního muzea a skanzenu Skogar s původními domky. Poté odjezd na ubytování a v případě času možná cesta do národního parku Skaftafell a k ledovcové laguně Jökulsárlón (možnost plavby lodí). Ledovcové bloky nabízejí různě formovanou a barevnou hru, která je fascinující v každém počasí. Následuje pěší výlet k ledovcům a podél moře, až k fjordu Hornafjördur.  Nocleh v okolí Víku. Ubytování.

Cca 160 km

4. den: Vík – Borgarnes

Cesta zpět na západ. Glymur – nejvyšší islandský vodopád, (198 m) – pěšky (2 hod.), Trollafossar, vodopád na řece Grimsá, Hraunfossar, vodopád vytékající pod lávovým polem tvořící jemné kaskády průzračné tyrkysové vody Barnafoss, vodopád v úzkém kaňonu řeky, Vidgelmir – jeskyně pod lávovým polem dlouhá přes 1,5 kmr, slezeme na její začátek a posvítíme si do míst s věčným ledem – pěšky (30 min); Reykholt – památník Snorri Sturlusona, jedné z nejoslavovanějších postav islandské literatury, starý kostelík; Deildartunguhver – největší termální pramen v Evropě, chrlí 180 litrů vody teplé 98°C za sekundu. Nocleh v okolí Borgarnes. Ubytování.

Cca 320 km

5. den: Borgarnes – Reykjavík

Reykjavík má jako hlavní město nejčistší ovzduší ze všech světových hlavních měst, Hallgrimskirkja – velkolepá katedrála a největší chrám v zemi, Perlan, vyhlídková terasa s výhledem na město a letiště, vila Höfði na nábřeží – místo setkání presidentů Regana a Gorbačova, Laugavegur – hlavní obchodní třída, jezero Tjörnin v samotném centru města, v sousední radnici si u velkého modelu Islandu zopakujete zájezd; poloostrov Reykjanes západně od Reykjavíku, Modrá laguna, Gunnuhver – termální prameny, maják a pobřežní útesy, na které můžete vystoupat (30 min), Brú Milli Heimsálfa – pěší most mezi severoamerickou a euroasijskou pevninskou deskou. Nocleh.

Cca 80 km

6. den: Reykjavik

Volný den v Reykjavíku. Můžete den strávit návštěvou míst, které jste nestihli vidět nebo relaxovat v termálních lázních Modrá laguna. Nocleh v blízkosti Reykjavíku. Ubytování.

7. den. Reykjavík – Praha

Cesta na letiště Keflavík, vrácení vozu a odlet.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
7
Min. počet osob:
1
Cena za osobu od*
33 200 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu Praha - Keflavík - Praha v ekonomické třídě, vč. odbaveného zavazadla do 23 kg a letištních poplatků
  • 6x ubytování ve 2-3* hotelech/penzionech či chatách po trase
  • Minimálně 4x snídaně
  • Pronájem auta Ford Fucus nebo podobné s tarifem Standard, neomezenými mílemi a komplexním pojištěním bez spoluúčasti (lze zajistit i jinou kategorii auta)
  • Havarijní pojištění
  • Povinné ručení zvýšení na 1 mil. USD
  • Pojištění vozu proti krádeži
  • Sestavení trasy, informace,
  • Pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit přes naší CK - cena bude doplněna dle aktulních tarifů našeho partnera
  • benzín
  • stravování mimo snídaně
  • vstupné a další osobní výdaje 
  • navigaci
  • vyšší kategorii automobilu

Island

Úvod: 

Islandská republika je ostrovní stát sopečného původu, leží v severní části Atlantského oceánu pod polárním kruhem mezi Evropou a Grónskem. Člení se na 8 regionů s 27 okresy, hlavním městem je Reykjavík a úředním jazykem je islandština. Pobřeží Islandu je velmi členité a to především na severu a západě země, kde se nachází mnoho zálivů fjordového typu. Na ostrově je velké množství činných sopek, největší z nich je Hekla. Islandu se přezdívá země ohně a ledu.

 

Rozloha:                               103 000 km²       

Obyvatelstvo:                       364 134 obyvatel (k roku 2020)

Hlavní město:                       Reykjavík

Měna:                                   1 islandská koruna (ISK) = 100 aurarů

Jazyk:                                   islandština

Počasí:

Podnebí na Islandu je oceánské, mírně chladné, ale s ohledem na polohu ostrova těsně pod severním polárním kruhem mnohem teplejší než by se dalo očekávat. Průměrné roční teploty jsou 4 °C.

léto: Léto tu trvá někdy jen dva měsíce v červnu a červenci. Výhodou je, že v létě vůbec nepřichází tma, o půlnoci se zde dá stejně dobře číst jako přes den. 
zima:
Největší zima je zde od listopadu do března. V zimě je tu kromě pár hodin stále tma. Lidé spí o několik hodin více. Průměrná zimní teplota v lednu je od 2°C do -1°C, na severu -5°C až -15°C.

Kdy nejlépe jet:

Turistická sezóna začíná na Islandu začátkem června a končí na konci srpna. Od poloviny září jsou téměř všechna turistická místa již nepřístupná. 

Časový posun oproti ČR:

v zimě – 1hodina, v létě -2 hodiny

Mezinárodní telefonní předvolba:

 00354 nebo +354

Důležitá telefonní čísla:

nouzové číslo: 112 (policie, sanitky, hasiči), policie: + 354-551-1166, první pomoc:+ 354-525-1000, lékařská služba o víkendech, svátcích a v mimopracovní dobu (Reykjavík):+ 354- 552 1230

Vízová povinnost:

Občané CŘ nepotřebují při cestách na Island vízum.

Elektřina:

220V 50Hz. Zásuvky našeho typu

Upozornění:

Před odjezdem ze země si raději vyměňte islandské koruny na nějakou kontinentální měnu, mohlo by se stát, že budete mít na kontinentě s výměnou problémy. Směňovat je lepší v bankách nebo na letišti, v hotelích bývá kurs o něco horší.

Telefon:

Kanceláře Landssíminn (islandský Telecom) sídlí obvykle v místních poštovních pobočkách, kde můžete uskutečnit místní i mezinárodní hovory. Často naleznete telefonní automaty před poštou nebo u čerpací stanice. Island užívá GSM i NMT mobilní síť, GSM má omezený rozsah, ale pokrývá většinu měst a vesnic. NMT pokrývá téměř celou zemi.

Internet:

V Reykjavíku a v Akureyri je několik internetových kaváren, jinde najdete připojení ve veřejných knihovnách nebo v turistických kancelářích.

Očkování:

Pro vstup na Island nejsou vyžadována žádná povinná očkování.

Velvyslanectví Islandské republiky:


Karlova 20, 110 00 Praha 1
tel: 222 221 218
e-mail: klara.dvorakova@holubova.cz


Honorární konzulát Reykjavík:


Ingólfsstreti 5, 101 Reykjavík
tel: +354/5117 011

Nouzová linka: +354/8933 977
e-mail: reykjavik@honorary.mzv.cz

Strava:

Typickými potravinami pro Island musejí být samozřejmě ryby a další plody moře - různé druhy škeblí a mušlí. Dále Islanďané rádi vaří ze skopového a jehněčího masa. Vyhlášené jsou místní ovčí sýry, je jich několik desítek druhů. Pochoutkou je speciálně připravené žraločí maso tzv. hákarl. Je nakrájeno na malé kostičky a podává se v dózách s víčkem kvůli silnému zápachu. Zapíjí se pálenkou. Islanďané též rádi jedí lososa vyuzeného po domácku na sušeném ovčím trusu. Tímto způsobem uzený losos je chutnější. Z alkoholických nápojů preferují Islanďané pivo a vodku. Stejně jako v jiných severských zemích je možné alkoholické nápoje koupit pouze ve speciálních obchodech. Na Islandu se z brambor a anděliky lékařské vyrábí 40% nápoj Brennivin, zvaný také černá smrt. Potraviny se smějí na Island dovážet pouze do 3 kg na osobu. Je zakázáno dovážet  tepelně nezpracované maso, sušené maso, nevařenou uzenou šunku, slaninu. Též je zakázáno dovážet máslo a mléko.

Zajímavosti:

Jednou z tradičních islandských atrakcí je pozorování velryb. Na Islandu je takový zážitek relativně velmi dostupný, lodě k pozorování velryb vyjíždějí z více islandských přístavů. Mezi tyto přístavy patří města Keflavík, Reykjavík, poloostrov Snaefellsnes a město Ólafsvík.

Island je jedinou zemí, kde jsou ve vládní bance uchovány vzorky DNA všech obyvatel Islandu, což mimo jiné  přispívá k odhalování různých chorob.

 

 

Říkají o nás

„Už hodně let využívám služeb cestovní kanceláře JEDU.cz a musím říci, že jsem s vaší prací nadmíru spokojen. Navíc jsem vaši CK doporučil mnoha kolegům a přátelům a ti o vás mluví stejně jako já.“
„Už hodně let využívám služeb cestovní kanceláře JEDU.cz a musím říci, že jsem s vaší prací nadmíru spokojen. Navíc jsem vaši CK doporučil mnoha kolegům a přátelům a ti o vás mluví stejně jako já.“
– Vlastimil Hradil, Praha
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Velký okruh Islandem

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.