Destinace

Destinace: Kanada

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Kanada je rozlohou druhá největší země světa, která se rozkládá v severní části Severní Ameriky. Hraničí na severu se Severním ledovým oceánem, na východě s Atlantikem, na jihu a severozápadě s USA a na západě s Tichým oceánem. Kanada představuje zajímavou kombinaci americké a evropské kultury se špetkou kultury ryze kanadské. Mohlo by se zdát, že od Spojených států, které s ní jako jediná země sousedí, se Kanada moc neliší, ale opak je pravdou. Kanada patří k zemím velmi rozmanitým, na severu je hodně ovlivněná kulturou původních obyvatel – Eskymáků, na jihu se pak více přibližuje americkému stylu života.

Počasí:

Západní i východní pobřeží  – bohatší na srážky, hlavně v zimním období. Zimy v Kanadě jsou dlouhé a drsné.
ZIMA- leden kolem -18oC
LÉTO- červenec a srpen kolem 20oC.

Kdy nejlépe jet:

Vhodnou dobou pro návštěvu Kanady, za účelem poznávání přírodních krás, je období od jara do podzimu. Turisticky nejoblíbenější měsíce pro návštěvu Kanady jsou měsíce červenec a srpen.

Časový posun oproti ČR:

-6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.

Měna:

1 kanadský dolar (CAD) = 100 centů
Aktuální kurz: 1 CAD = 17,893 Kč (ke dni 20.12.2015)

Očkování:

není nutné žádné očkování

Upozornění:

elektrické napětí: 110 V – je nutný adaptér

Při pobytu v kanadských národních parcích je nutné dodržovat stanovené předpisy jako jsou poplatky za pobyt, podmínky nebo případný zákaz lovu a rybolovu.

Zajímavosti:

Kanada je velice rozlehlá, najdete zde mnoho turistických atraktivit. Můžete si zalyžovat ve Skalistých horách, navštívit ostrov Prince Edwarda, kde najdete nádherně zbarvené pláže dočervena nebo můžete zavítat do Národního parku Pacific Rim ve Vancouveru.

Vízová povinnost:

S platností od  14.listopadu 2013 občané České republiky již nepotřebují pro návštěvu Kanady vízum pro krátkodobý pobyt (návštěvnické vízum). Od 15. 3. 2016 ale bude třeba vyřídit cestovní registraci eTa.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Kanadě

251 Cooper Street, Ottawa, Ontario, K2P 0G2
telefon: 001613/5623875, linka 11-ústředna,
e-mail: ottawa@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/ottawa

Velvyslanectví Kanady pro ČR

Muchova 6
160 00 Prague 6
telefon: (+420) 272 101 800
email: canada@canada.cz

Říkají o nás

„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predci...“ (více)
„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predcilo nase ocakavania. Verim, ze vase sluzbe opat coskoro vyuzijeme a urcite vas budem odporucat aj znamym. Este raz vdaka!“
– Ludmila Čarná
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.