Velká okružní jízda Jižním Norskem

Zeptat se nebo rezervovat Objevte s námi nejkrásnější města Norska a impozantní krajinu fjordů. 15denní zájezd pronajatým autem.

Délka zájezdu: 15dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Oslo – Kirkenaer

Po příjezdu do Osla (individuálně) následuje jízda do Kirkenaer v krásném údolí Glommy – norské nejdelší řeky. Přenocování v Skaslien Gjestgiveri.

2. den: Kirkenaer – Trysil

Mezi řekou Glommou a Klarälven leží Finnskogen, původní přírodní oblast, která byla ovládána kulturou finských osadníků. Jedeme dále podél Klarälven do Trysilu. Přenocování v hotelu Trysil Knut.

3. den: Trysil – Røros

Od fjellských hor nabývá krajina na divokosti. Røros je nejvýše položené město Norska a bylo jmenováno na seznam světového dědictví UNESCO. Røroské muzeum ukazuje historii zajímavého horského městečka, které bylo mimo jiné kdysi postaveno horníky z pryskyřice. Přenocování v hotelu v Røros.

4. den: Røros – Trondheim

Z Røros následuje cesta do jednoho z nejkrásnějších měst země Trondheimu. V Trodheimu, v jednom z elegantních přístavních měst, zaujme historická katedrála Nidaros a nádherné staré domy sloužící jako skladiště. Přenocování v Thon Hotel Gildevangen.

5. den: Trondheim – Kristiansund

Vydáme se podél břehů Atlantiku s krásnými ostrovy a dechberoucím výhledem na rozeklané mořské pobřeží. Přenocování v Kristiansund v hotelu Rica.

6. den: Kristiansund – Alesund

Silnice táhnoucí se podél pobřeží Atlanterhavsveien spojuje přístavní místo s Molde. Jedeme dále do krásného secesního města Alesund. Při dobrém počasí Vám doporučujeme cestu trolů (Trollstigen), s 11 pověstnými zatáčkami a serpentinami s převýšením 850 m. Drsné horské stěny a řvoucí vodopády dělají z této cesty nezapomenutelný zážitek. Přenocování v Alesundu v hotelu Thon.

7. den: Alesund – Florø

Přes fjord Geirangen se dostaneme do šarmantního rybářského místa Florø. Doporučujeme výlet s krátkou návštěvou ledovce Briksdalsbreen. Přenocování v hotelu Florø.

8. den: Florø – Bergen

Tato část dne vede přes nejdelší norský fjord Sognefjord, působivou silnicí do hor. Přenocování v Bergenu v kvalitním hotelu Edvard Grieg.

9. den: Bergen – Haugesund

Dopoledne stojí za návštěvu stará čtvrť Bryggen s historickými domy a rybím trhem. Lanovkou vyjedete na vyhlídkovou horu Floien (8-23 hod., NOK 35 na osobu). Při krásném počasí je nádherný výhled na hanzovní město a ostrov. Dále následuje cesta přes ostrov na jih do Haugesundu. Přenocování v Haugesundu v hotelu Rica Hotel Maritim.

10. den: Haugesund – Stavanger

Z Haugesundu následuje cesta západním pobřežím do Stavangeru. Doporučujeme výlet k fjordu Lyse se skalní plošinou Preikestolen. Pro návštěvu tohoto místa byste měli počítat s cestou dlouhou v rozmezí 3 až 4 hodin. Přenocování v Stavangeru v hotelu Thon Hotel Maritim.

11. den: Stavanger – Farsund

V Rogaland se mění duny a pobřeží v horskou krajinu Sörlande. Dále jedeme přes Egersund a Flekkefjord do Farsundu, jednoho z oblíbených míst na pobřeží tohoto regionu, v blízkosti Kristiansand. Přenocování v Mandalu v hotelu Farsund Fjordhotel.

12. den: Farsund – Grimstad

Podél skalnatého pobřeží míříme přes Kristiansand do Grimstadu, jednoho ze starých rybářských míst na pobřeží. Toto místo je známé díky spisovateli a dramatikovi Henriku Ibsenovi, který zde strávil svoje mládí. Pozoruhodností je kostel Fjaere z 12. století, Ibsenův dům a městské muzeum. Přenocování v Rica Hotel Grimstand.

13. den: Grimstand – Larvik

Dále pokračujeme podél skalnatého pobřeží, navštívíme typické pobřežní místo Risor a Kragero, až se dostaneme do přístavního města Larvik. Přenocování v Larvičku v kvalitním hotelu Grand Farris.

14. den: Larvik – Oslo

Po silnici táhnoucí se podél pobřeží a fjordů Oslofjord s výletem do Tönsbergu, norského nejstaršího města, dorazíme až do Osla. Přenocování v Holmenkollen Park Hotel Rica.

15. den: Oslo - Praha

Odjezd individuálně, případně možnost prodloužení pobytu v Oslu.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
15
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
49 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu Praha-Oslo-Praha
  • ubytování po trase se snídaní
  • pojištění CK proti úpadku
  • pronájem vozu třídy economy s pojištěním
  • letištní a palivové příplatky

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • strava
  • PHM, silniční poplatky
  • komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění storna

Norsko

Úvod: 

Norsko patří k nejkrásnějším severským zemím. Turisty především zaujme svými fjordy, ledovci, pohořími a souostrovími na severu Norska, které nesou názvy Lofoty a Vesterály. V Evropě byly 3 místa, kde vznikal ledovec a jedním z nich byla právě Skandinávie. Výsledkem byly tvary, které můžeme obdivovat. Ve Skandinávském pohoří se nachází největší pevninský evropský ledovec Jostedalsbreen. Norsko je je velice řídce osídleno, většina obyvatelstva, žije ve městech. V zemi převládá protestantská církev, ke které se hlásí necelých 90%. 

Počasí:

Je vzhledem k působení Golfského proudu mírné. Přístavy nezamrzají a mrazy nejsou nijak extremní. Teploty se pohybí kolem 0°C. Průměrné teploty létě jsou 20°C .

léto: červen-srpen
zima: prosinec-únor

období dešťů/sucha: Srážky jsou časté a vydatné během celého roku, průměrný roční úhrn srážek je 2000 mm.

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Norska je červen nebo čerenec. Červen je nejsušší a červenec nejteplejší měsíc.

Časový posun oproti ČR: 

+1 hodina v zimě, + 2 hodiny v létě

Očkování: 

Doporučené: Hepatitida B

Měna: 

norská koruna (NOK), aktuální kurs: 1NOK=2,83CZK (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

Norsko se pravidelně umisťuje na žebříčku nejlepších zemí pro život, ale je jedna věc, ve které Norové zaostávají za světem. Dálnice. Po království se sice vine 92.000 km silnic, ale kvůli složitému horskému terénu je jen pár desítek z nich v podobě silnice rozdělené středovým pásem a dvěma pruhy v každém směru.

 Zajímavosti:

Půlnoční Slunce je jev vyskytující se za polárním kruhem, kdy na polárním kruhu je mezi východem a západem Slunce 1 celý den, či-li 24hodin. Směrem k pólu se tato doba prodlužuje. V severní Norsku můžete vidět např. v Bodø od 4. června do 8. července, v Tromsø od 20. května do 22. července a na Nordkapu od 11. května do 31.července

 Vízová povinnost:

Občané zemí EU nepotřebují do Norska vízum.

Důležité kontakty:

Norské velvyslanectví v Praze
Hellichova 1/458, 118 00 Praha 1 - Malá Strana
tel: 257 111 500
fax: 257 111 501

České velvyslanectví v Norsku
Embassy of the Czech Republic
Fritzners gate 14, 0264 Oslo
tel. +47/ 22430034, 22430002

Říkají o nás

„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této...“ (více)
„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této CK všem, kteří hledají aktivní dovolenou bez průvodce, ale zároveň nemají ambice hledat, či zajišťovat si ubytování a spolehnou se na doporučení standartu této CK, kdy vše perfektně do sebe zapadalo.“
– V.B.
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.