To nejlepší z KwaZulu-Natal

Zeptat se nebo rezervovat Prožijte to pravé africké dobrodružství v jihoafrické provinci KwaZulu-Natal - na tomto okruhu si užijete nekonečné procházky po subtropickém ráji Doplhin Coast, uděláte si trek do Dračích hor, zažijete pravé africké safari na 4x4 a závěrem poznáte "ruch" afrického velkoměsta - Durbanu.

Délka zájezdu: 11dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1.den: Praha - Durban

Dopoledne odlet směr JAR - Durban.

2. den: Durban – Zimbali Lodge (20 km)

Po příletu si vyzvednete pronajaté auto a přemístíte se do Zimbali – Zulu. Tento subtropický ráj se nachází v Zimbali Coastal Resort na jižním pobřeží KwaZulu-Natal. Uchvátí vás bohata vegetace, květinové zahrady a božský výhled na Indický oceán. Pokud nebudete po letu příliš unaveni, můžete se pustit do objevování této rezervace.

Ubytování: Fairmont Zimbali Lodge, se snídaní.

3. den: Zimbali Lodge

Tento den buď můžete věnovat relaxu v subtropickém ráji, případně si můžete udělat příjemný výlet do nedaleké Umhlangy, což je městečko s jedním z nejkrásnějších pobřeží na světě. Projděte se po kouzelném pobřeží s obřími balvany, zastavte se u fotogenického majáku a zakončete den v jedné z přímořských restaurací s výhledem na oceán.

Ubytování: Fairmont Zimbali Lodge, se snídaní.

4. den: Zimbali Lodge – Drakensberg (cca 260 km)

Tento den navštívíte světové dědictví UNESCO – Dračí hory. Toto pohoři, ohraničené Lesothem a Svazijskem je nejvyšší v jižné Africe. Udělejte si túru po některé z turistických stezek dle Vašich možností.

Ubytování: Gooderson Monks Cowl hotel, se snídaní.

5. den: Drakensberg

Tento den věnujete objevování Dračích hor. Možnost připlatit si denní trek na místě s průvodcem, nebo vyrazit do hor na vlastní pěst.

Ubytování: Gooderson Monks Cowl hotel, se snídaní.

6. den: Drakensberg – Nambiti Game Reserve (100 km)

Dopoledne se přesunete do Nambiti Game Reserve, do jediné rezervace v okolí s velkou pětkou. V současné době zde můžete potkat přes 40 druhů zvířat vč. žiraf, hrochů, geparda, hyen, impal či zeber. Auto necháte na hlídaném parkovišti a poté Vás ranger zaveze do Vašeho resortu přímo uprostřed bushe. V rámci rezervace je povoleno pohybovat se na 4x4 pouze s rangerem. Odpoledne Vás čeká safari s průvodcem a následnou pauzou a občestvením v buši. Večer Vás čeká typická africká večeře.

Ubytování: Lodge - Nambiti Game Reserve, plná penze.

7. den: Nambiti Game Reserve

Hned po ránu vyrazíte na safari, kde si užijete ranní kávu při východu slunce. Následně návrat do resortu, brunch, možnost využít některou z nabízených wellness procedur, případně si jen užít odpoledne u bazénu s pozorováním všudypřítomné divoké zvěře. Po obědě opět projížďka s průvodcem na safari. Den zakončíte výtečnou večeří.

Ubytování: Lodge - Nambiti Game Reserve, plná penze.

8. den: Nambiti Game Reserve – Durban (250 km)

Ráno absolvujete Vaši poslední vyjížďku na safari a poté se již přesunete do jednoho z největších měst JAR – Durbanu. Po příjezdu si můžete užít odpoledne na dlouhých písečných plážích či procházkou po místních trzích.

Ubytování: Waterfront Hotel & Spa, snídaně.

9. den: Durban

Tento den věnujete objevování Durbanu, můžete navštívit Ushaka Marine World, Sapphire Coast, některé z nákupních středisek či se jen můžete potulovat po městě.

Ubytování: Waterfront Hotel & Spa, snídaně.

10. den: Durban – Praha

Užijte si Váš poslední den v Africe, odpoledne Vás čeká přesun na letiště, vrácení vozu a následný odlet zpět do Prahy.

11. den: Praha

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
11
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
40 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • zpáteční letenky Praha - Durban

 • 8x ubytování v uvedených 2-5* hotelech ve dvoulůžkových pokojích

 • 4x 3hodinové vyjížďky na safari s výkladem a občerstvením

 • stravování dle programu

 • pronájem vozu kategorie viz. výše včetně komplexního pojištění bez spoluúčasti

 • sestavení trasy, informace

 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit za poplatek 780,- CZK na osobu

 • mýtné poplatky, benzín a poplatky za parkování

 • navigaci

 • vstupné a další osobní výdaje

 • poplatky za řidiče pod 23 let

Jihoafrická republika

Úvod: 

Jihoafrická republika leží na nejjižnějším cípu Afriky. Díky svému rozmanitému a pestrému povrchu patří k nejkrásnějším africkým zemím. Kromě magické přírody se vyznačuje i etnicky pestrým obyvatelstvem a velkým nerostným bohatstvím. Na severu území se nachází jižní výběžek pánve s poušťí Kalahari. Ve východní části se rozkládají Dračí hory, které jsou zároveň nejvyšším pohořím.

Počasí:

Vzhledem k rozloze Jihoafrické republiky je v jednotlivých částech různé, avšak obecně platí, že v průběhu celého roku převládá v Jižní Africe slunečné počasí. V červenci se pohybují teploty mezi 10-13°C a v lednu stoupají až k 22,5°C.

léto: od října do března
zima: od dubna do září, bývá chladnější, ideální pro turistiku a outdoorové sporty
období dešťů: listopad až březen
období sucha: červenec až říjen

Kdy nejlépe jet:

Jihoafrickou republiku je vhodné navštívit kdykoliv.

Časový posun oproti ČR: 

V Jihoafrické republice se časově budete cítit jako doma. Posun času je +1 hodina v období zimíno času a v období letního času není dokonce žádný posun.

Očkování: 

Doporučuje očkování proti virové hepatitidě A,B a břišnímu tyfu. Není povinné mít žádné speciální očkování. Pouze turisté, kteří mají v plánu navštívit oblasti Mpumalanga a Krugerův národní park by měli užívat  tablety proti malárii, avšak riziko malárie je velmi nízké. 

Měna: 

1 rand (ZAR), aktuální kurz- 1ZAR=1,64Kč (21.12. 2015)

Upozornění:

Doprava: V JAR se jezdí vlevo a dává se přednost vozidlům přijíždějícím zprava. Nejezdí zde tramvaje ani metro.
Elektřina: 
V zemi je sice napětí 220 V, ale jsou zde jiné zásuvky, než v Evropě. Je nutné použít adaptér, který je buď k dostání v supermarketech nebo ve specializovaných obchodech.

Zajímavosti: 

Na pobřeží Indického oceánu jsou místa s nejlepšími vlnami pro surfing v Africe.

Ostrov Robben, který je součástí JAR, byl od 17. do 20. století využíván jako vězení pro politické vězně, jako vojenská základna a nemocnice pro vyloučené skupiny obyvatel ze společnosti. Nachází se v provincii Western Cape a patří k Světovým dědictvím UNESCO.

Vízová povinnost:

V dubnu 2003 byla zrušena pro občany ČR vízová povinnost vztahující se na držitele všech druhů cestovních dokladů pro pobyt v JAR do 90 dnů za turistickým nebo tranzitním účelem. Tato doba může být při vstupu do země imigračními úředníky omezena, proto se doporučuje si tuto okolnost na vstupním razítku v cestovním dokladu pečlivě ověřit.

Důležité kontakty:

Zastoupení v ČR:

Velvyslanectví JAR
Ruská 65, P.O. Box 133, 100 00 Praha 10 – Vršovice
tel: 267 311 114, 271 731 799
fax: 267 311 395, 272 735 570
e-mail: saprague@nextra.cz,satrade@mbox.vol.cz

zastoupení v ČR v JAR:

Embassy of the Czech Republic
936 Pretorius Street, Arcadia, Pretoria 0083, Republic of South Africa
poštovní adresa: P.O.Box 3326, Pretoria 0001, Republic of South Africa
tel: 002712/3423477, 433601, 432328, fax: 002712/4302033
e-mail:pretoria@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/pretoria

 

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Dobrodružné safari v Botswaně

Národní parky jižní Afriky

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.