Shangri-la expressem po Hedvábné stezce – okruh Čínou

Zeptat se nebo rezervovat 14denní netradiční poznávací zájezd po Číně luxusním Shangri-la Expressem z Pekingu až do Urumči, napříč celou Čínou. Jedinečný zážitek!

Délka zájezdu: 14dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet

Odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den: Přílet

Přílet do Pekingu, uvítání na letišti a transport do hotelu.

3. den: Peking – Luoyang

Prohlídka Pekingu – náměstí Nebeského klidu; Tong Ren Tang – farmaceutická firma vyrábějící od 16.století tradiční čínskou medicínu; Letní palác – letní sídlo čínských císařů; Národní divadlo; večeře – Hepingmen Quanjude restaurace – Pekingská kachna. Večer transfer z hotelu na vlakové nádraží – Shangri-la Express. Odjez ve 21.30, nocleh ve vlaku.

4. den: Luoyang

V 09.00 příjezd do Luoyangu. Návštěva Longmenských jeskyní - 4 nejrozsáhlejší jeskyně v Číně patřící ke Světovému dědictví; klášter Shaolin a Pagodový les - včetně kung-fu show. Návrat do vlaku a noční přejezd do Xi´anu.

5. den: Xi´an

V 06.00 příjezd do Xi´anu, prohlídka města; Shaanxi historické muzeum; velká Husí pagoda; keramická a lakovací dílna - možnost nákupu tradičních čínských výrobků. Ve 20.00 Shange divadlo - hudební a taneční show dynastie Tang spojená s ochutnávkou tradičních čínských ťao-dz - plněných knedlíčků. Přenocování v hotelu.

6. den: Xi´an – Lanzhou

Celodenní výlet na Terakotovou armádu – přes 7.000 vojáků a žádný nemá stejný obličej. Večer nástup do vlaku a přejezd do Lanzhou.

7. den: Lanzhou

Příjezd v 09.00, Zahrada s vodními koly; Železný most přes Žlutou řeku – přestavěný první most přes Žlutou řeku (1372), Socha matky Žluté řeky; kopec bílé pagody – s výstupem nahoru, nebo lanovkou přes Žlutou řeku, nahoře krásný výhled na Lanzhou a  okolí; Muzeum provincie Gansu. Nocleh ve vlaku – přejezd do Jiayuguanu.

8. den: Jiayuguan

Příjezd v 09.30. Průsmyk Jiayuguan a muzeum Velké zdi – v průsmyku je jedna z nejzachovalejších a nejkrásnějších částí Velké zdi; další vyhlídka bude z Velké zdi postavené na skále ve velmi prudkém kopci, vypadá jakoby měla každou chvíli spadnout; Nebeský pilíř – nejzápadnější část Velké zdi nad kaňonem řeky Beidahe; továrna na "průsvitné" hrníčky a skelničky – vyráběné z místní horniny připomínající zelený mramor, jsou tak tenké, že jsou průsvitné. Nocleh.

9. den: Jiayuguan – Dunhuang

Přejezd z Jiayuguanu do Dunhuangu. Cestou přednáška o historii a kultuře Hedvábné stezky, velbloudech a buddhismu v Číně. Nocleh v Dunhuangu.

10. den: Dunhuang

Jeskyně Mogao – vznikaly od 4.století, uvnitř naleznete vzácné sochy a vytesané sútry a také třetího největšího Buddhu na světě; Hory zpívajícího písku – oáza uprostřed pouště, jezero uprostřed dvou písečných dun, které nikdy nevysychá; jízda po pouština velbloudovi, uvidíte 5ti barevný písek a ozvěnovou horu; obchod se sušeným ovocem – možnost nákupu. Nocleh ve vlaku. Přejezd do Turpanu.

11. den: Turpan

Hroznové údolí – nejznámější místo Turpanu se svými vinicemi a stromy, ročně tu vyrobí 300tun rozinek; plamenné hory – nejteplejší místo v Číně; ruiny starobylého města Jiaohe – nejstarší, největší a nejzachovalejší město staré Číny (počátky 221 let před kristem) s krásným výhledem do okolí; studny Karez – zavlažovací systém studní propojených podzemními tunely je úžasným důkaz čínské starověké zručnosti a důmyslnosti – navštívíte i okolní zahrady a muzeum. Po večeři – smaženém jehněčím, uvidíte tradiční Ujgurské tance. Nocleh v Turpanu.

12. den: Turpan – Urumči

Ráno transfer na autobus do Urumči. Nebeské jezero uprostřed hor – projížďka lodí po jezeře s úžasným výhledem na okolní kopce, louky a  zasněžené vrcholky hor. Přenocování v Urumči.

13. den: Urumči – Peking

Po snídani návštěva Erdaoqiao Makretu – největší bazaar v Urumči s možností smlouvání a nákupu ujgurských rukodělných výrobků. Transfer na letiště a odlet do Pekingu. Odlet do ČR.

14. den: Přílet do ČR

 

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
14
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
75 600 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu
  • letištní a palivové příplatky
  • transfer letiště – ubytování – letiště
  • ubytování v  3-5* hotelích nebo ve vlaku (4lůžkové kupé)
  • stravu dle programu
  • vstupy dle programu
  • anglicky mluvícího průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vízum (zajistíme 1900,-/osobu)
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna

Čína

Úvod: 

Čínská lidová republika je nejlidnatější stát naší planety, zemí na vzestupu. Do budoucna se předpokládá, že čím dál tím více bude udávat směr globálnímu vývoji. Čína má silné historické kořeny a skrývá množství kulturních památek, jako je například Velká čínská zeď, pekingské Zakázané město nebo terakotová armáda. Největšími metropolemi jsou Šanghaj a Peking, které se projevují především svým extenzivním růstem.

Počasí:

Vzhledem k obrovské rozloze má každá oblast jiné klima. Převážná většina země leží v mírném či subtropickém pásmu, jih spadá do tropického pásma až subtropického. Směrem k severu se podnebí pozvolna mění v kontinentální. 

léto (červen-srpen): V severní části země se teploty v létě vyšplhají až ke 30°C. V jižní části bývají léta horká, teploty se pohybují okolo 26°C, v nejjižnějších částech země až okolo 31°C. 
zima (listopad-březen): Na severu je zima velice chladná. Naopak na jihu jsou zimy mírné s teplotami kolem 4°C, v nejjižnějším bodě okolo 15°C.
období dešťů/sucha: V Číně prší převážně v létě, kdy se může na pobřeží objevit i tajfun. Roční úhrn srážek se pohybuje zhruba mezi 1100 a 1700 mm.

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší čas pro návštěvu Číny je obecně jaro (od března do května) nebo podzim (od září do listopadu).

Časový posun oproti ČR: 

+ 7 hodin v období zimního času, + 6 hodin v období letního času

Očkování: 

Turistům směřujícím do Číny se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a tetanu. Do určitých oblastí je dobré se nechat očkovat proti japonské encefalitidě a břišnímu tyfu.

Měna: 

Oficiální  měnou je renminbi, základní jednoutkou je juan.
aktuální kurs: 1CNY=3,9Kč (ke dni 9.12.2015) 

Upozornění:

Elektrická síť: Elektrické napětí je 220 V, frekvence 50 Hz. Zásuvky se liší dle regionu, většinou je třeba použít adaptér.
Mobilní telefony: S českou SIMkartou se dovoláte téměř všude, jen vás to bude stát více peněz, protože výše tarifů je jiná než v Evropě. Při delším cestování se vyplatí koupit čínskou SIM kartu. 

Zajímavosti:

Čínský nový rok je jedním z nejvýznamnějších tradičních svátků. Jedná se o jakousi oslavu jara, zajímavé je, že je to svátek pohyblivý. Datuje se totiž vždy k novu prvního lunárního měsíce, nastat může tento svátek obvykle od 21. ledna do 21. února. 

Vízová povinnost:

Češi pro návštěvu Číny potřebují vízum. Naše CK vám ho ráda pomůže vyřídit.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Číně (Embassy of the Czech Republic)
2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing
tel: 008610/85329500
e-mail: beijing@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/beijing

Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice
Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 311 323
e-mail: chinaembassy@seznam.cz
web: www.chinaembassy.cz

Telefonní čísla: 
lékař: 120
policie: 110
hasiči: 119

 

Říkají o nás

„JEDU.cz je doopravdy super. Já jsem byl vždy maximálně spokojen. Velice na nich hodnotím profesionalitu, zájem o klienta a rozsah služeb. Dá se říci, že jsem s nimi zkusil hodně kontinentů a vždy to bylo dotažené do detailů. Proto jsem stálým klientem. Těším se na další společné akce....“ (více)
„JEDU.cz je doopravdy super. Já jsem byl vždy maximálně spokojen. Velice na nich hodnotím profesionalitu, zájem o klienta a rozsah služeb. Dá se říci, že jsem s nimi zkusil hodně kontinentů a vždy to bylo dotažené do detailů. Proto jsem stálým klientem. Těším se na další společné akce.“
– Ing. Jaroslav Nožička
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.