Seychely - skvělá trojka - Praslin, La Digue a Mahé

Zeptat se nebo rezervovat 17denní zájezd po těch nejlepších ostrovech Seychell, jedinečná kombinace s maximálním zážitkem!

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet z Prahy s přestupem

2. den: brzy ráno přílet do Mahé

Po příletu transfer do přístavu a přejezd na ostrov Praslin, transfer do hotelu Britannia nebo podobný hotel.

3. - 6. den: Praslin

Pobyt na ostrově.

7. den: Praslin - La Digue

Přesun na ostrov La Digue, zajištění transferu je na místě velmi snadné. Ubytování v hotelu Patatran Village nebo podobný hotel.

8. - 11. den: La Digue

Pobyt na ostrově La Digue.

12. den: La Digue - Mahé

Zajištěný transfer z La Digue do Mahé - ubytování v hotelu Berjaya Beau Vallon nebo podobný hotel.

13. - 15. den: Mahé

Pobyt na ostrově Mahé.

16. den: Mahé - Praha

Zajištěný transfer na letiště a odlet do ČR - přílet 17. den.

Souostroví Seychelly se nachází v Indickém oceánu severně od Madagaskaru. Celý svět je zná hlavně jako místo s překrásnou a nenapodobitelnou přírodou.

Místní zvláštností je, že charterové letecké společnosti nemají povolení přistávat na letišti ve Victorii na Mahé – v hlavním městě na největším ze seychellských ostrovů. Další věcí, která omezuje turistický ruch, je fakt, že hotely na Seychellách nesmí převyšovat koruny stromů – ubytovací kapacity jsou tedy omezeny.

Rozloha souostroví je přibližně 445 kilometrů čtverečních. Od doby, kdy se Seychelly staly vyhledávaným turistickým cílem, je jasné, že nejvíce přitahují svou překrásnou rajskou přírodou. Z geologického hlediska je možné Seychelly rozdělit na 2 části – na tzv. vnitřní a vnější ostrovy. Vnitřní ostrovy leží na žulovém podloží, vnější jsou korálového původu – to je důvodem jejich rozdílných charakteristik. Vnitřní ostrovy ční až do výše 1 000 m nad mořskou hladinou, jsou pokryty bujnou tropickou vegetací a do moře padají žulové útesy. Oproti tomu bílé pobřeží vnějších korálových ostrovů se zvedá jen několik málo metrů nad hladinu oceánu. Díky mnohotvárnosti tohoto regionu byste jen těžko hledali podobné místo.

Ostrov Praslin

Ostrov Praslin se rozkládá přibližně na 35 km čtverečních, od Mahé je vzdálen asi 60 km. Cesta lodí trvá zhruba hodinu a přelet asi 15 minut. Uprostřed ostrova se nachází národní park Valée de Mai – jediné místo na světě, kde rostou palmy plodící největší kokosový ořech na světě – Coco de Mer. Celý ostrov, který lze objet za hodinu, lemuje řada malých kouzelných pláží, na první pohled ukrytých před očima turistů. Ostrov obklopují malé ostrůvky a korálové útesy, což vytváří ideální podmínky pro plavání a šnorchlování. Praslin je skutečnou tropickou oázou klidu.

Ostrov La Digue

La Digue je čtvrtým největším ostrovem Seychell a leží asi 50 km od Mahé a 6,5km od Praslinu. Je to nejkrásnější ostrov, původně se ostrovu říkalo Růžový ostrov, podle narůžovělých skal, ale roku 1768 byl pojmenován po jedné z výzkumných francouzských plachetnic.  Vzhledem k malé rozloze ostrova (11 km²) zde nenajdete příliš mnoho hotelů a tudíž ani turistů.

Ostrov Mahé

Ostrov Mahé je největším ostrovem Seychell - na délku měří více něž 28 km a na šířku 8 km. Nachází se  zde také hlavní letiště. Velikou chloubou ostrova jsou samotné pláže. V naprosté většině jsou čisté, písčité a především liduprázné. Z nařízení seychelské vlády žádná budova nesmí být vyšší než vzrostlá palma. Nádherná příroda tedy není ničím rušena a návštěvník si připadá jako v přírodním ráji. Bydlí zde 80% všech obyvatel, proto je to bezkonkurenčně nejobydlenější ostrov Seychell, čemuž odpovídají i dokonale poskytované služby a veškerý komfort.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
74 750 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha-Mahé s přestupem včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla, třída Economy
 • lodní transfery Mahé-Praslin, Praslib - La Digue a La Digue-Mahé
 • tranfery z letiště do přístavu Mahé první den a transfer z hotelu na letiště poslední den pobytu
 • ubytování 5 nocí hotel Britannia 2*  nebo podobný hotel se snídaní na ostrově Praslin
 • ubytování 5 nocí hotel Patatran Village 3* nebo podobný hotel se snídaní na ostrově La Digue
 • ubytování 4 noci hotel Berjaya Beau Vallon 3* nebo podobný hotel se snídaní na ostrově Mahé
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění včetně pojištění storna
 • vstupné, aktivity
 • ostatní stravu
 • pobytové taxy, které mohou být splatné v hotelech

Seychelly

Úvod: 

Celá země se rozkládá na více než 155 ostrůvcích. Mezi hlavní ostrovy patří ostrov Mahé, Praslin a ostrov La Digue. Každý je jedinečný a každý nabízí úplně jiný zážitek. Seychelly jsou exotický ráj na zemi, své návštěvníky ohromí především velmi pěknou přírodu s obrovským bohatstvím. Poskytované služby a bezpečnost jsou na vysoké úrovni, což je taky důvod, proč jsou Seychelly často vyhledávanou turistickou destinací.

Počasí:

Klima na Seychellách je tropické, rovníkové a vlhké. Je tu poměrně stálé počasí po celý rok, teploty jsou zde velmi příjemné v rozmezí 28°C až 32°C. 

léto: od listopadu do února
zima: od května do září
období dešťů: od listopadu do února
období sucha:  od května do září

Kdy nejlépe jet:

Na Seychelly se můžete vydat v podstatě kdykoliv. Každé období je vhodné pro jinou aktivitu. Duben a listopad je vhodný pro plavání a potápění. Sušší období je lepší pro pěší túry a období se silnějšími větry lze dobře využít k surfování.

Časový posun oproti ČR: 

+3 hodiny během zimního času a +2 hodiny během letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus 

Měna: 

seychelská rupie (SCR), aktuální kurs: 1SCR=1,8CZK (ke dni 16.12.2015)

Upozornění:

častý výskyt žraloků
elektrická síť: 
240 V

Zajímavosti:

Na ostrově Praslin se nachází Praslin Ocean Farm Aquarium, což je farmička zaměřená na produkci perel. Perly lze na místě i koupit, kromě toho si můžete zblízka prohlédnout různé druhy ryb, korály, škeble a další mořské tvory.

Vízová povinnost:

Pro všechny druhy pasů platí bezvízový styk.

Důležité kontakty:

ČR spadá do působnosti velvyslanectví Seychel v Belgii:

Ambassade de la République des Seychelles
Boulevard Saint Michel 28, boîte 23, 1040 Bruxelles
telefon:0032/2/7336055      
fax: 0032/2/7326022
e-mail: brussels@seychellesgov.com  
web: www.mfa.gov.sc 

Seychely spadají do působnosti velvyslanectví ČR v Etiopii:

Honorární konzulát ČR:
Consulat Honoraire de le République Tchèque
Villa Pirogue, Machabee, Mahé
telefon: 00248/242254      
fax: 00248/242254
e-mail: victoria@honorary.mzv.cz   
honorární konzul: MUDr. Jiří Panovský, M.D.
provozní hodiny: úterý a čtvrtek 16.00-18.00


 

Říkají o nás

„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení ...“ (více)
„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení auta v cizině a k tomu ještě přátelské prostředí, máte z toho radost. A to přesně je cestovní kancelář JEDU.cz. Za šest let, co služeb JEDU.cz pravidelně využívám, to mohu říct s plnou vážností.“
– Ladislav Hanousek, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.