Pohodová Austrálie s českou průvodkyní

Zeptat se nebo rezervovat 25denní pohodový pobytově-poznávací zájezd se spoustou výletů, procházek, projížďek lodí, s návštěvou vinařství a lázní, a to vše s českou průvodkyní žijící v Melbourne.

Délka zájezdu: 25dní

Termíny a ceny naleznete zde.

Victorie (Mornington Peninsula) je oblíbené rekreační místo, tvořící polostrov v Melbournském  zálivu Phillip bay. Nachází se zde 200 vinic, z nichž asi 50 nabízí ochutnávky, to vše v krajině mezi klidným mořem, kde je krajina pokryta zelenými kopečky, na kterých se pasou výstavní, obvykle černé kravičky.

1. den: Odlet z Prahy

Odlet z Prahy s přestupy.

2-3. den: přílet do Melbourne  - Mt Martha

Po příletu (obvykle v dopoledních hodinách) transfer do Mt Martha (40 AUD) a ubytování v soukromí v dvoulůžkových pokojích s výhledem do zahrady. Malé pohoštění na uvítanou. Poté vyhlídková projížďka podél malebné esplanady z Mt. Martha do Mornington, možnost koupání, procházky po nádherných plážích Phillip bay. Nákup jídla na další dny.

3. den: Mt Martha – Arthurs Seat, Sorrento – Mt. Martha

Výlet na Arthurs seat, (18 km ) nádherná 2km  procházka  “Seawinds gardens” s  vyhlídkami na Port Phillip bay,  Dromanu a zálivy Mt Marthy a Morningtonu, Rye, Rosebud, Sorrento. BBQ na vrcholku Arthurs seats, či dole u moře, dle přání účastníků, možnost posezení u kávy v restauraci na vrcholku s hezkým výhledem.  Dojezd do Sorrenta, prohlídka městečka,  procházka kolem oceánu, úchvatné skalní útvary, Bridgewater bay, ST. Pauls lookout – vyhlídka, 6 km zpáteční cesta.

4. den: Mt Martha – Cape Schanck – Mt. Martha

Výlet na Cape Schanck, nejjižnější bod Mornigtonské peninsuly. Procházka z horních skalních útesů po upravené cestě “boardwalk “  na Pulpit rock. Možnost prohlídky majáku,  který je nejbližším majákem u města Melbourne. Pochod podél oceánu s nádhernými vyhlídkami na Bushrangers bay, délka 8 km, návrat stejnou cestou. Zbude-li čas, při pěkném počasí možnost odpoledního koupání na plážích Mt Marthy. Možnost BBQ kdekoliv cestou, či nákup Pizzy, souvlaky apod.

5. den: Mt Martha

Lehčí odpočinkový den, dopoledne překrásná procházka podél cliffs do městečka Mornington,  4 km, vycházka podél Main street, kde se koná každou středu Market,  prohlídka pieru v Mornington, vyhlídková cesta k památníku Mathew Flinders. Odpoledne koupání. Možnost posení v některé z kouzelných restaurací podél Esplanady či podél Main street, nebo v Indické či Thajské restauraci.

6. den: Mt Martha

Návštěva Melbourne city, vyhlídková věž Eureka – nezapomenutelný  výhled na všechny strany kolem Melbourne, Federation square, prohlídka a oběd (na náklady účastníků) China town, Melbourne Aquarium, dle přání návštěva Victoria Market – možnost nákupu suvenýrů, procházka podél řeky Yarry, za soumraku úchvatná podívaná na obrovské hořící pochodně před Crow Casino.

7. den: Mt Martha

Odpočinkový den, koupání, procházky atd.

8. den: Mt Martha – Phillip Island – Mt Martha

Výlet na Phillip island, vzdálený asi 1,5h jízdy z Mornigton peninsula, krmení pelikánů v San Remo, malebném předměstí Phillip island. Dle zájmu 11 km okruh (či část) – Cape Wollamai, úchvatný pohled na “The Pinnacles” . Prohlidka skalních útvarů Nobbies + Nobbies informačního centra. Možnost zahlédnout malé tučňáčky. Možnost  2 hodinové projížďky lodí k útesu, kde žijí tuleni, 100% garance shlédnutí (cena asi 72 $).

9. den: Mt Martha

Túra po některých z  nesčetných vinařství na Mornigton Peninsula, možnost ochutnávky. Odpoledne koupání, nákup potravin před odjezdem na Wilsons promontory, kde je velmi limitovaná možnost nákupu.

10. den: Mt Martha – Wilsons Promontory

Odjezd směr Wilsons promontory 3,5h jízdy z Mt Martha. Ubytování v chatkách v Tidal river nebo okolí (palandy - spacáky a polštáře sebou). Jedná se o ekologické ubytování uprostřed krásné přírody. 7km túra k Tonge point. Vycházka na Pilar point a procházka po nedozírné pláži Norman bay, možnost koupání.

11. den: Wilsons Promontory

Little  Oberon bay walk, překrásná túra  8 km  okolo moře. Jedinečné, výhledy  na ostrůvky kolem, písčité pláže bez lidí, křišťálově čisté, azurové moře, možnost koupání před zpáteční cestou na Little Oberon Bay a pak opět na Norman bay.

12. den: Wilsons Promontory

Whisky bay, Squeeky bay, Lilly pilly walk, Tidal river outlook, úžasné vyhlídky, bílé, liduprázdné pláže, krása – na kterou se nezapomíná.

13. den: Wilsons Promontory – Mt Martha

MT Oberon, výstup na nejvyšší vrcholek Wilsons promontory. Pohádkové výhledy do okolní krajiny, odpoledne odjezd zpět na ubytování v  Mt Martha.

14. den: Mt Martha

Návštěva Mineral Hot Springs – přírodní thermální lázně s teplotami mezi 36 a 42 stupni,  s minerály (bohaté na chloridy, boron, magnesium, potassium, sodium a přírodní soli) léčící revmatismus, artritidu, problémy nervového systému. Několik malých bazénků zasazených kaskádovitě do okolního prostředí, vrcholový bazén s výhledem na jednu stranu na oceán a na druhou stranu Phillip bay. Součástí je reflexology walk, Turkish steam bath, suchá sauna, přírodní jezírko s okolními lehátky pro krásu oka, odpočinková area s lavicemi apod.  Snad nejhezčí lázně na světě, dostaly mnoho světových ocenění.

15. den: Mt Martha - Anglesea

První den ze série Great Ocean Road. Odjezd do Sorrenta, přejezd ferry na druhou stranu zálivu, na Queenscliff. Queenscliff – malebná rybářská vesnička s mnoha historickými rybářskými domky. Během 40ti minutové plavby je často možnost vidět delfíny, není garantováno.  I bez nich je cesta příjemná pozorováním okolního pobřeží. Po dojezdu (auto sebou) prohlídka Queenscliff, dále zastávka na Point Lonsdale (maják) výhledy zpět na Portsea a Mornington Peninsula, dále zastávka na Barwon heads,  Point Addis, kouzelné mořské scenérie. Ubytování: chatka v caravan park v okolí Anglesea.

16. den: Anglesea – Apollo Bay

Jízda podél Great Ocean Road s nezapomenutelnými výhledy na oceán. Kraj slavných surfařských pláží. Nádherné útesy. Návštěva vodopádu v NP Otway. Jízda stále podél moře, se zajížďkami na hezké vodopády Erskine Falls, Hopetoun, Sheoak falls, dle časovych možností. Zastávka v Lorne, významné surfařské středisko. Ubytování : Chatka mezi Lorne a Apollo Bay.

17. den: Apollo Bay – Bimbi park/Princetown

Vyhlídka z Apollo bay lookout, zastávka v Apollo bay. Procházka studeným pralesem – Mait rest.

Ubytování - chatka v Bimbi park (dle možností) s volně se pohybujícími se koalami v přímém okolí, či Princetown.)

18. den: Princetown – Port Cambell - Warrnambol

Odjezd směrem na 12 Apoštolů - Port Cambell National park, 91 km z Apollo Bay, vápencové útvary které ční až 70 metrů nad hladinou moře,  uchvacující oceánské a skalnaté scenérie, nezapomenutelné pohledy na bizarní skalní útvary vytvořené divokým oceánem, pobřeží, kde ztroskotalo nesčetné množství lodí.  Dále zastávky na Bay of Islands, Bay of Martyrs, Grotto, London Bridge, Loch Ard. Rozeklané, divoké pobřeží. Nocleh v okolí Warrnambol.

19. den: Warrnambol – Mt Martha

Odjezd směr Colac, Geelong, prohlídka waterfront v Geelongu. Dojezd do Melbourne, nocleh v Mt Martha.

20. den: Mt Martha

Poslední perly Mt Marthy, Briars, zastrčené pláže, které jsme nestačili navštívit, koupání, příprava na odjezd do Sydney. Na přání možné zajistit výlet: Plavání s delfíny ze Sorrenta., Moonlight sanctuary – procházka mezi wallabies a jejich krmení ve volné krajině.

21. den: Mt Martha - Sydney

Rozloučení s vaší průvodkyní a odlet do Sydney, dojezd na ubytování, dle možností procházka podél přístavu, Circular Quay, Sydney opera house.

22. den: Sydney

Pokračování v prohlídce Sydney, ferry na Manley procházka po Corsu,  možná návštěva Taronga  Zoo nebo Koala park, vyhlídková věž v Sydney, Rocks, Darling harbour.

23. den: Sydney

Návštěva Botany bay – turistické trasy okolo oceánu, Discovery centre - ukázka vlivu evropského osídlení při osidlování Sydney. Bondi Beach, jedna z nejslavnejších světových pláží.

24. den: Sydney - Praha

Odlet ze Sydney s přestupy do Prahy, přílet 25.den.

 

 

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
25
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
83 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • zpáteční letenky Praha-Melbourne, Sydney Praha
  • přelet Melbourne-Sydney
  • služby české průvodkyně 2.-20.den
  • ubytování dle popisu v soukromí či chatkách/cabins
  • transfery dle programu klimatizovaným vozem
  • trajekt ze Sorrenta do Queenscliff

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • stravu
  • výlety a vstupy
  • transfery z/na letiště (cca 80 AUD)
  • komplexní cestovní pojištění s pojištěním proti stornu

Austrálie

Úvod:

Je exotická země, která i přes svojí vzdálenost láká každoročně mnoho lidí. Tvoří samostatný světadíl, který se nachází mezi Indickým oceánem a jižní částí Tichého oceánu. Pobřeží dosahuje délky necelých 26 tisíc kilometrů. Austrálie se skládá z šesti států a dvou teritorií a je nejsušším kontinentem. Převážnou část tvoří roviny a pouště. Na jeho území se nachází mnoho rostlinných a živočišných druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě.

Počasí:

Klima je  tropické až subtropické. Teploty se pohybují mezi 13° a 29°C, záleží na ročním období.

léto: Léto na kontinentě trvá přibližně od listopadu do března.
zima: Zima probíhá v červnu a červenci.
období dešťů: Severní teritoritorium je tropického podnebí s obdobím dešťů během australského léta.
období sucha: V cetrální části- poušť bez dešťů a s velmi vysokými teplotami.

Kdy nejlépe jet: 

Austrálii je možno navštívit prakticky kdykoliv. Jižní státy je nejlépší navštívit v období léta (listopad-březen). V zimních měsících (červen – července) je dobré se ubírat na sever, rovněž centrální části kontinentu je pro toto období vhodná.

Časový posun oproti ČR: +8 hod v době letního času, +10 hod v době zimního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti této nemoci (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus, meningitida.

Měna:  australský dolar (AUD)  1AUD = 17,80 Kč (ke dni 9.12.2015)

Zajímavosti:

Možná právě pro svojí řídkou osídlenost nabízí Austrálie mnoho cestovatelsky zajímavých míst. Mezi nejoblíbenější turistické atrakce patří např. Národní park Kakadu, Uluru- nejobjemnější monolit na světě, ostrov Whitesunday a Flinders Ranges. 

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty do Austrálie vízum nebo tzv. evisitor vízum platné rok s možností opakovaného pobytu max 90 dní. Naše CK vám ráda s vyřízení evisitor víza pomůže.

Důležité kontakty:

Zastupitelský úřad Austrálie v ČR

Konzulát Australského společenství
Adresa: Klimentská 10, 110 00, Praha 1
Tel.: 296 578 350 – 351
immiÚřední hodiny: Pondělí – Pátek, 9:00 – 13:00, 14:00-17:00

Velvyslanectví ČR v Canberra
8 Culgoa Circuit, O´Malley
Canberra, 2606 ACT 
Commonwealth of Australia
tel: 00612/62901386, KO – 62901543
fax: 00612/62900006
E-mail: canberra@embassy.mzv.cz
 
Generální konzulát Sydney
Consulate General of the Czech Republic,
169 Military Road, Dover Heights
Sydney, 2030 NSW
tel: 00612/93710860, KO-93710479
fax: 00612/93719635
E-mail: sydney@embassy.mzv.cz 

Říkají o nás

„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě...“ (více)
„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě i ubytování v Hongkongu. Ubytování bylo dost různorodé od hotelů přes resorty a motely, ale na všech místech bylo čisto, klid a ochotný personál. Na uvedené služby jsme dostali vouchery a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Trasa vede po hlavních atrakcích NZ a celkem jsme najeli během 3 týdnů 4100 km. Informace o trase jsou od cestovní kanceláře stručné, ale poněvadž mají s cestováním po NZ osobní zkušenosti, ochotně zodpověděli všechny dodatečné dotazy. Rozhodně je ale užitečné věnovat se před cestou další přípravě trasy, podle průvodce a podle informací na internetu a připravit si předem podrobnější denní itinerář. Doporučuji také půjčit si společně s autem GPS navigaci, která poslouží hlavně při dojezdech do místa ubytování. “
– Jan Dobrovolný
Pardubice
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.