Bangkok – Ko Samui – Ko Tao

Zeptat se nebo rezervovat 16 dní letecky – dovolená, kde se kloubí exotika, poznání a zábava s odpočinkem!

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny před odbavovací přepážkou na letišti Praha – Ruzyně 1,5 hodiny před odletem. Odlet do Bangkoku.

2. den: BANGKOK

Snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách místního času. Transfer do hotelu, ubytování.

3. den: BANGKOK

Snídaně. Celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne si prohlédnete královský palác – Grand Palace, kde uvidíte chrám Wat Phra Kaew, ve kterém se nachází jeden z nejvýznamnějších symbolů Thajska – socha Smaragdového Buddhy. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížďky lodí po kanálech řeky Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata.

4. den: BANGKOK – KO SAMUI

Snídaně. Dopolední transfer na letiště a let na ostrov Ko Samui, který je nazýván perlou Thajského zálivu. Transfer do hotelu, ubytování. Volno.

5. – 8. den: KO SAMUI

Snídaně. Volný čas na koupání, opalování, sport. Ostrov Ko Samui je především díky svým romantickým zákoutím nazýván ostrovem lásky. Kilometry dlouhé bílé pláže, lemované palmami, průzračně čistá mořská voda, exotická tropická příroda, to vše Vás vyzývá k plnohodnotnému odpočinku a relaxaci. Milovníkům potápění se zde nabízí nádherný pohled do podmořského světa u ostrova Ko Tao severně od Ko Samui. Kromě lenošení na pláži a hrátek v hebkých mořských vlnách Jihočínského moře doporučujeme podniknout okružní jízdu kolem ostrova a navštívit známé Namuangské vodopády, dále poutní místo samuiských buddhistů chrám Wat Khunaram s mumií mnicha, jehož tělo se po smrti nerozpadlo na důkaz síly vůle dosažené meditací, přesně tak, jak tento mnich již za svého života předpověděl, rybářské městečko Nathon a sochu Velkého Buddhy na severním pobřeží ostrova.

V jižní části ostrova se nachází motýlí farma s mnoha druhy tropických motýlů i hmyzu, poblíž lze shlédnout i opice cvičené ke sběru kokosových ořechů. Pozoruhodné jsou i skalní útvary Hin Ta a Hin Yai na jižním okraji pláže Lamai, které jsou spojeny s mnoha místními legendami. Specialitou Ko Samui jsou zápasy vodních buvolů, které se pořádají několikrát do měsíce v otevřených arénách pod kokosovými palmami na jižním pobřeží. Zajímavé výlety se pořádají i do blízkého okolí ostrova: do národního mořského parku Ang Thong s malebnými vápencovými ostrůvky či na sousední ostrov Ko Pha Ngan, kde se za úplňkových nocí na pláži v Hat Rinu pořádají známé full moon party. Večer můžete posedět v některé z mnoha restaurací, které nabízejí speciality thajské, indonéské, čínské či vietnamské kuchyně. Své tělo můžete uvolnit v některém z mnoha salonů thajské masáže.

9. den: KO SAMUI – KO TAO

Snídaně. Dopolední odjezd rychlolodí na ostrov Ko Tao. Plavba trvá zhruba 90 minut. Transfer do hotelu, ubytování, volný program.

10. – 14. den: KO TAO

Snídaně. Pobyt na ostrově Ko Tao. Ostrov je vyhledáván především příznivci potápění, a to díky vyhlášeným lokalitám, jako je například podmořská Chumponská věž, útes White Rock s rozsáhlými zahradami korálů a řada dalších lokalit. Na ostrově lze také výhodně absolvovat kurz PADI. Velmi vyhledávaným místem jsou blízká nad vodu čnící skaliska, zvaná Dvojčata (Ko Nangyuan), spojená malebnou písečnou kosou. Pokud Vás neláká svět pod mořskou hladinou, je možno lenošit na plážích, či podniknout výlet lodí kolem ostrova, vyrazit na horských kolech do vnitrozemí či se pouze toulat po zajímavých místech ostrova, jako je skála krále Ramy V. s jeho podpisem, kost ra velryby či vyhlídkový bod na obě pobřeží ostrova. Večery je možno trávit v některé z příjemných hospůdek se specialitami místní i cizokrajné kuchyně, případně v jednom ze stylových barů.

15. den: KO TAO – KO SAMUI

Snídaně. Dopolední přejezd zpět na Ko Samui, transfer do hotelu, ubytování.

16. den: KO SAMUI – BANGKOK – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Bangkoku. Odlet do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Min. počet osob:
1
Cena za osobu od*
47 990 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • lety na trase Praha – Bangkok – Praha
 • lety na trase Bangkok – Ko Samui – Bangkok včetně transferů
 • 14x nocleh se snídaní v Bangkoku, na Ko Samui a na Ko Tau
 • služby českého průvodce (min. 16 osob)
   

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupní vízum: 880,- Kč + 1 foto (pas platný nejméně půl roku)
 • turistickou odletovou taxu na Ko Samui 400,- THB
 • fakultativní výlety
   

Thajsko

Úvod: 

Jen těžko se hledá země, která je krásná, exotická, plná přírodních krás, historických památek a navíc levná. Thajsko je totiž opravdu jedinečné v mnoha směrech. Každý si tu přijde na své. Můžete navštívit džungli deštného pralesa, domorodé horské vesničky, rýžová pole zasazená do malebné krajiny nebo tropické ostrovy plné palem. I obrovské město Bangkog má šarm, který si získá téměř každého turistu. 

Počasí: 

Na většině území Thajska panuje tropické podnebí. Průměrné teploty v zimě se pohybují okolo 30°C přes den a v noci okolo 20°C. V létě jsou tyto teploty přes den nad 35°C a v noci pak kolem 25°C.

léto: od února do června
zima: od listopadu do února
období dešťů: od srpna do října 
období sucha: od prosince do března

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Thajska je období sucha, či-li od prosince do března. 

Časový posun oproti ČR: 

při letním čase: +5
při zimním čase: +6

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A, B , břišní tyfus

Měna:

thajský baht (THB) , aktuální kurs : 100THB=68,81CZK(ke dni 13.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: Napětí 220 – 230 V; u některých typů zásuvek je nutné užít adaptér.

Thajsko je bezpečnou zemí a při řádném dodržování pravidel by se vám nemělo nic přihodit. 

Zajímavosti:

Čím více bílých slonů panovník vlastní, tím lepší je král. V thajsku jsou považováni bílí sloni za posvátné. Každý, kdo takové zvíře objeví, je uveden ke králi. Současný panovník Rama IX. chová slonů deset, což je nebývale vysoký počet, který králi jistě lichotí.

Vízová povinnost:

Vízová povinnost pro občany ČR při pobytu do 30dní byla zrušena.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Thajského království v ČR

Romaina Ronalda 3/481
Praha 6 – Bubeneč
220 570 055, 220 571 435
220 570 049
thaiemb@volny.cz
www.thaiembassy.cz/
provozní hodiny – Víza:
09:00 – 12:00
úřední hodiny:
09:00 – 12:30, 14:00 – 17:00

Velvyslanectví České republiky v Thajsku

71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.
Patumwan P.O. Box 552, Bangkok
+66 – 22553027, 2555060
+66 – 22537637
bangkok@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/bangkok

konzulární oddělení:
+66 – 22554978
provozní hodiny:
07.45 – 16.15
úřední hodiny:
08.30 – 12.00

 

Říkají o nás

„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jedn...“ (více)
„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jednotlivými destinacemi, kvalitní ubytování a to vše v přijatelných cenách. Dokonce jsem se na vás obrátil s prosbou o překlad podrobného itineráře, který přišel v angličtině, a vy jste mně bezprostředně vyhověli. Za to patří speciální dík paní Jirkovcové. Zkrátka vše perfektně klaplo podle našich představ a vámi nabízených služeb. A malý dodatek - vy snad umíte i to počasí zařídit!“
– Marcel Vašinka
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Jižní Thajsko s přímým letem na Phuket

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.