Azorské ostrovy - ostrov Sao Miguel

Zeptat se nebo rezervovat Pobytově poznávací individuální cesta na Sao Miguel s ubytováním na dvou místech a pronájmem vozu po celou dobu pobytu.

Lze prodloužit o pobyt v Lisabonu na 1-3 noci.

Možno upravit počet nocí na obou ostrovech.

Nejvhodnějším obdobím pro cestování po Azorských ostrovech je léto - měsíce červenec a srpen, kdy nejméně prší.

Délka zájezdu: 9dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Sao Miguel

Odlet z Prahy přes Lisabon na Sao Miguel. Vyzvednutí vozu na letišti a přejezd do hotelu Bahia Palace, zde 4 noci.

5. den: přejezd

Dnes se odhlásíte  z hotelu Bahia Palace a přejedete do hotelu Acorsonho, zde ubytování na 4 noci.

9. den: Sao Miguel - Praha

Vrácení vozu na letišti a odlet do Prahy.

Možnost výletů lodí na okolní ostrovy - Sao Jorge, Faial atd.

Návrhy výletů:

Lagoa de Fogo a Caldeira Velha

Tato dvě místa lze spojit do jednoho dne, protože leží kousek od sebe. Caldeira Velha je přírodní památkou známou svou bohatou flórou i faunoua hlavně díky termálním pramenům. Můžete se zde vykoupat v teplé do oranžova zabarvené vodě (zabarvení je způsobeno vysokým obsahem železa, pozor - může barvit plavky). Voda do malého jezírka padá vodopádem. Doporučujeme sem přijet hned ráno, abyste si koupel užili v relativním klidu, bez davů turistů. Lagoa de Fogo - Ohnivé jezero vybízí jak k procházce, tak ke koupání. Voda je samozřejmě o poznání studenější než v Caldeira Velhe, ale zato krásně modravá. K jezeru nejdříve sestoupíte cestou dolů od silnice, pak obejdete dva laloky pobřeží, až se dostanete na písečnou pláž, kde zcela určitě nebude přeplněná turisty.

Sete Cidades a Ponta da Ferraria

Sete Cidades je městečko ležící u Modrého jezera Lagoa Azul, které společně s dalšími dvěma jezery tvoří krásnou scenérii. Cestou do městečka se pokochejte úžasným výhledem na jezera z Královské vyhlídky Vista do Rei. Vulkanická jezera s dají dobře prohlédnout z okraje kráteru. Jeďte ze Sete Cidades směrem na městečko Várzea. Druhá odbočka doleva vás navede přímo na okraj kráteru, po kterém se dá dojít zpátky až na Vista do Rei. Můžete popojet i autem, ale na konci je to zavřené, takže budete muset zpět stejnou cestou.

Když už budete v této oblasti ostrova Sao Miguel, zastavte se na koupání v přírodním mořském bazénku (piscina natural), v Ponta da Ferraria. Bazének je tektonického původu a obsahuje částečně teplou vodu.

Cestou z Ponta Delgada k Sete Cidades se také můžete zastavit u jezírek Lagoa de Canário a Lagoas Empadadas.

Furnas a Poca da Dona Beija

Pokud se vám stane, že na Azorech budete mít některý den ošklivo, nezoufejte a vydejte se do městečka Furnas. Furnas leží přímo v kráteru sopky, jejíž poslední erupce se konala v roce 1630. Nejdříve si v restauraci Miroma v centru objednejte místní specialitu Cozido de Furnas. Jedná se o portugalské cozido - čili směs různých mas se zelím a další zeleninou, která se vaří a vaří. Tahle varianta cozida se nedělá v troubě, ale v zemi. Vulkanické jevy tu totiž v zemi vytvářejí vysokou teplotu a voda s párou vyvěrá ze země ven. Právě zde se Cozido de Furnas vaří kolem 6 hodin.

Místo, kde se hrnce s cozidem vkládají do země, stojí také za návštěvu. Poté se zajděte vykoupat do termálních pramenů Poca da Dona Beija. Voda, opět zabarvená do oranžova, zde dosahuje teploty 30 stupňů. Po obědě Babka doporučuje procházku v botanické zahradě Terra Nostra. Kromě jiných zajímavostí zde narazíte třeba na Gingko bilobu. Vstupné sice vyjde na 5 EUR, ale stojí to za to - na závěr se tam totiž můžete vykoupat v renesančním bazénu s termální vodou.

Továrny na čaj

Azory jsou jediným místem v Evropě, kde se pěstuje čaj. Navštivte továrničky na zpracování čaje, jako například Porto Formoso nebo Gorreana.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
44 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • Zpáteční letenky Praha - Terceira s jedním přestupem včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla
  • Ubytování se snídaní v hotelech 3-4* po trase
  • Pronájem vozu kategorie Economy 2-4 dvéřový vůz s klimatizací včetně komplexního pojištění bez spoluúčasi
  • Pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • Benzín, parkovné, mýtné
  • Vstupy, atrakce a další osobní výdaje
  • Stravu kromě snídaně
  • Cestovní pojištění včetně pojištění proti stornu zájezdu -  můžeme nabídnout sjednání přes naší CK

Portugalsko

Úvod:

Portugalsko se nachází na jihozápadě Evropy v západní části Pyrenejského poloostrova. Oficiální název země je Portugalská republika. Portugalsko sousedí ze severu a východu se Španělskem, jeho západní a jižní pobřeží omývá Atlantský oceán. Součástí Portugalska jsou Azorské ostrovy a Madeira.

Do Portugalska se cestuje především za poznáváním atmosférických měst Lisabon a Porto, za koupáním v oceánu, krásnou přírodou, zajímavou kulturou a také na ostrov věčného jara Madeiru nebo na vulkanické Azorské ostrovy.

Rozloha:                                 92 212 km²

Obyvatelstvo:                        10, 28 milionů obyvatel (k roku 2019)

Hlavní město:                        Lisabon

Jazyk:                                    portugalština

Měna:                                     1EURO (EUR) = 100 centů

Počasí:

Subtropické, na severu oceánské mírné. Silný vliv má Atlantický oceán, zejména na severu, který je výrazně chladnější a vlhčí než jih země (zejména Algarve). Atlantik také zmírňuje klima podél pobřeží. Ve vnitrozemí jsou teplotní rozdíly mezi létem a zimou větší - léto může být velmi horké, zatímco v zimě se dá v pohoří Serra da Estrela i lyžovat. Na většině území je však zima velmi mírná.

Kdy nejlépe jet:

U Portugalska hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen – září. Za památkami (ať už přírodními či historickými) je nejlepší vyrazit na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Pro návštěvu Azorských ostrovů jsou nejzajímavější červen a září, kdy tudy proplouvá nejvíce kytovců. Pokud nechcete pozorovat ryby, doporučujeme květen až září. A na Madeiru můžete prakticky kdykoli, pokud se však chcete vyhnout většině německých turistů, nevolte k návštěvě období letních prázdnin.

Časový posun oproti ČR:

- 1 hodina

Mezinárodní telefonní předvolba:

 00351 nebo +351

Důležitá telefonní čísla:

Tísňová linka (v zemích EU):112 - jednotná tísňová linka pro policii, záchrannou službu, hasiče

Vízová povinnost:

Občané ČR mohou vstupovat do Portugalska s platným cestovním pasem nebo s platným občanským průkazem. Pro občany ČR platí pro vstup a pobyt v Portugalsku režim volného pohybu osob.

Elektřina:

Jak elektrické zásuvky, tak i síťové napětí je stejné jako u nás (220 V).

Telefon:

Všichni čeští operátoři mají v Portugalsku roaming a po celé zemi je kvalitní pokrytí signálem. Na aktuální ceny hovorů a SMS se informujte u svého operátora.

Internet:

Přístup na internet nabízí většina hotelů a běžné jsou i internetové kavárny.

Očkování:

Žádné očkování do Portugalska není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Velvyslanectví Portugalské republiky v ČR:

Na Zátorce 10

160 00 Praha 6 - Bubeneč
Tel.: 257 311 230, 257 311 231
E-mail: praga.embassy@mne.pt

Web: www.praga.embaixadaportugal.mne.pt/

Velvyslanectví ČR v Portugalsku (v Lisabonu):

Embaixada da República Checa

Rua Pero de Alenquer, 14, 1400-294 Lisboa
Tel.: +351/21/3010487, sekretariát-+351/21/3001014 nebo 3001012
E-mail: lisbon@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/lisbon

Strava:

Tradiční portugalská kuchyně vychází ze stravy rolníků a rybářů, jejímž účelem bylo levně se nasytit. Proto obsahuje hodně masa a ryb, brambor a rýže. Porce v restauracích bývají velké a není vůbec neobvyklé objednat si poloviční porci, která může i dospělému člověku bez problémů stačit.

Portugalská kuchyně je obohacena vlivy bývalých portugalských zámořských kolonií, což se projevuje hlavně v šíři používaného koření (pálivé chilli papričky piri piri, skořice, vanilka, šafrán…), dále vlivy ze sousedního Španělska i severní Afriky.

Jednou ze základních surovin portugalských pokrmů je podobně jako jinde ve Středomoří olivový olej. Hodně se používáčesnek, olivy, kapary a také bylinky jako koriandr a petrželka. Sýry se zde dělají většinou z ovčího a kozího mléka a jako syřidlo se často používají květy bodláku.

Nejoblíbenější rybou je treska. Hned na druhém místě ve spotřebě je vepřové maso, z něhož se dělá velké množství nejrůznějších klobás. Vedle tresky a vepřového se konzumuje hodně drůbežího masa, např. kuřata, kachny, ale nikoliv husy - ty jsou zde považovány za okrasné ptáky podobně jako u nás labutě. Sní se také dost křepelek a oblíbený je i králík. To všechno se různě koření a dusí, popřípadě peče zpravidla na dřevěném uhlí. Velmi běžnou přílohou jsou vařené brambory a především mají Portugalci v Evropě suverénně nejvyšší spotřebu rýže, kterou před mnoha staletími přivezli z Orientu. Není výjimkou najít na talíři kombinaci obou těchto příloh.

Něco málo k nápojům: tak třeba taková káva se v Portugalsku pije opravdu ve velkém, ovšem po malých dávkách, naše „picollo“ je tu běžnou podobou podávané kávy. K nejlepším nabízeným druhům patří značky Buondi a Sical (naopak nedoporučuji Deltu). Specialitou je také galão, malé množství kávy smíchané s mlékem, ne však studeným. Ledovou kávu tu kupodivu neznají. Při objednání frappé vám klidně donesou presso, ve kterém plavou dvě kostky ledu.

K vyhledávaným nápojům patří víno, a to nejen portské (silné víno s příměsí brandy). Nejen v Portu, ale také v dalších regionech (Alentejo, Ribatejo…) se vyrábí velmi kvalitní portugalská vína. V severní provincii Minho se z mladých hroznů získává tzv. vinho verde, lehké, mírně šumivé víno s ovocným nádechem.

Zajímavosti:

  • Portugalsko je významným producentem korku, uvádí se, že se zde vyrábí až polovina světové produkce – z korku zde můžete zakoupit množství výrobků, včetně peněženek, kabelek, kšiltovek a obuvi.
  • Portugalci jsou světově největšími jedlíky ryb a mořských plodů.
  • Slovní spojení láska až za hrob používáme v běžné řeči, ale jeden portugalský král ze 14. století si ho skutečně vzal k srdci, když šlo o lásku jeho života jménem Inés de Castro. Šlechtična z Galície se během svého života stihla zaplést s portugalským korunním princem Petrem I., což se však nelíbilo jeho otci Alfonsovi IV., a tak dal Inés prostě zavraždit. Když se o tom dozvěděl Petr, nejenže se vrahům své milované ženy krutě pomstil, ale ještě i se po korunováni za krále rozhodl Inés exhumovat z jejího hrobu a prohlásit ji za portugalskou královnu navzdory faktu, že již byla mrtvá. Panování si proto po smrti již moc užít nemohla, ale alespoň si mohla být jistá, že ji její milý skutečně miloval celým svým srdcem.

Azorské ostrovy

Úvod:

Azorské souostroví vzniklo vulkanickou činností na zlomové linii Středoatlantského hřbetu, tedy podobnou genezí jako třeba Island. Pouze v daleko příjemnějších klimatických poměrech, kde neznají zimu ani v lednu. Azorských ostrovů je celkem devět. Jsou autonomní oblastí Portugalska a tvoří součást Evropské unie a Eurozóny. V originále se nazývají Ilhas dos Açores.

S poklidnými zelenými údolími s bujnou vegetací, exotickými květinami, tropickým ovocem, čajovníkovými a tabákovými plantážemi i fascinujícími horskými scenériemi s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu, vroucími prameny a gejzíry či tajemnými jeskyněmi. K tomu vzácný poklid izolovaných ztracených končin „na konci světa“, pohostinní lidé (jsme v Portugalsku), malebné rybářské vesničky, výtečné sýry a lahodná vína, delfíni, velryby. Ideální destinace ke strávení Vaší příští dovolené.  

Rozloha:                                 2 346 km²

Obyvatelstvo:                        246 862 obyvatel (k roku 2018)

Hlavní město:                        Ponta Delgada

Jazyk:                                      portugalština

Měna:                                     1EURO (EUR) = 100 centů

Počasí:

Počasí na Azorech je pěkně nevyzpytatelné a ani předpovědi toho moc neodhalí. Během jednoho dne se tu může několikrát vystřídat slunko s modrou oblohou, mraky, déšť a pořádný slejvák. Nejméně prší v hlavích letních měsících, ale to tu je také největší počet turistů.

Kdy nejlépe jet:

Pro návštěvu Azorských ostrovů jsou nejzajímavější červen a září, kdy tudy proplouvá nejvíce kytovců. Pokud nechcete pozorovat ryby, doporučujeme květen až září.

Časový posun oproti ČR:

- 2 hodiny

Mezinárodní telefonní předvolba:

 00351 nebo +351

Důležitá telefonní čísla:

Tísňová linka (v zemích EU): 112 - jednotná tísňová linka pro policii, záchrannou službu, hasiče

Vízová povinnost:

Občané ČR mohou vstupovat do Portugalska s platným cestovním pasem nebo s platným občanským průkazem. Pro občany ČR platí pro vstup a pobyt v Portugalsku režim volného pohybu osob.

Elektřina:

Jak elektrické zásuvky, tak i síťové napětí je stejné jako u nás (220 V).

Telefon:

Všichni čeští operátoři mají v Portugalsku roaming a po celé zemi je kvalitní pokrytí signálem. Na aktuální ceny hovorů a SMS se informujte u svého operátora.

Internet:

Přístup na internet nabízí většina hotelů a běžné jsou i internetové kavárny.

Očkování:

Žádné očkování do Portugalska není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Velvyslanectví Portugalské republiky v ČR:

Na Zátorce 10

160 00 Praha 6 - Bubeneč
Tel.: 257 311 230, 257 311 231
E-mail: praga.embassy@mne.pt

Web: www.praga.embaixadaportugal.mne.pt/

Velvyslanectví ČR v Portugalsku (v Lisabonu):

Embaixada da República Checa

Rua Pero de Alenquer, 14, 1400-294 Lisboa
Tel.: +351/21/3010487, sekretariát-+351/21/3001014 nebo 3001012
E-mail: lisbon@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/lisbon

Honorární konzulát Ponta Delgada:

Rua Manuel da Ponte n. 29, Ponta Delgada 9800-085
Tel.: +351 296 201 830
E-mail: pontadelgada@honorary.mzv.cz a geral@lcca.pt

Strava:

Azory mohou svým návštěvníkům nabídnout místní maso a mléčné produkty výjimečně dobré kvality, jelikož místní skot žije v nejlepších možných podmínkách. Díky moři si můžete pochutnat také na čerstvých rybách a mořských plodech. Součástí azorské kuchyně jsou bezpochyby ananasy. Místní si rádi pochutnají na pořádném plátku třeba po večeři. Jindy se ananas často podává s jelitem jako předkrm.

Zajímavosti:

  • Terra da Ferraria – koupání v moři kam vytékají termální prameny
  • Krajinu pokrývají lesy z japonských kryptomerií či australských akácií, budící dojem, že tu rostly odjakživa. A něžné modré hortenzie tu pěstují jako křoví, tvořící živý plot podél silnic.
  • Vulkanický prach, který miliony let dopadal na ostrovy, učinil zdejší půdu tak plodnou, že se tu dá pěstovat téměř všechno. Jsou tu vinice, sady banánovníků, ananasy. Na ostrově Sao Miguel dokonce najdete jediné čajové plantáže v celé Evropě.
  • V minulosti se Azory proslavily také lovem velryb. Už dvacet let je zakázaný. Přesto se s životem rybářů můžete velmi realisticky seznámit v přístavu Lajes na ostrově Pico, kde sídlí muzeum velrybářství. Uvidíte fotografie ulovených vorvaňů, porcovaných přímo v přístavu, stejně jako stroje na zpracování velrybího oleje, rybí moučky i masa. A prohlédnete si i velrybářské lodě.

Madeira

Madeira je portugalské souostroví vulkanického původu, nacházející se v Atlantském oceánu se statusem autonomní oblasti Portugalska.

Ostrovu Madeira, podle něhož se nazývá celé souostroví, se přezdívá Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství se tu cení nad všechny poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je zde konstantní klima okolo 18 °C.

Přestože souostroví Madeira patří oficiálně k Portugalsku (Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419), polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Obydlené jsou ostrovy Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři neobydlené ostrovy Desertas, které jsou od roku 1995 chráněnou přírodní rezervací. Další skupině ostrovů, kde byla také vyhlášena přírodní rezervace, se říká Selvagens. Leží asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira. Kvůli absenci pitné vody a těžké dostupnosti je rovněž neobydlená.

Rozloha:                                 801 km²

Obyvatelstvo:                        289 000 obyvatel (k roku 2016)

Hlavní město:                        Funchal

Jazyk:                                    portugalština

Měna:                                     1EURO (EUR) = 100 centů

Počasí:

Madeira má mírné subtropické klima s průměrnými teplotami okolo 20 °C. Pro své stabilní teploty bez velkých rozdílů v průběhu roku dostala přízvisko „ostrov věčného jara“. Příjemné mikroklima ostrovů je důsledkem pasátů a teplého Golfského proudu. V létě se teploty pohybují okolo 24 až 26 °C, v zimních měsících klesají na příjemných 18 °C, často vydatně prší a v nejvyšších polohách může i sněžit. V hustých lesích na severu se kumulují srážky a je zde vysoká vlhkost vzduchu, jih ostrova je sušší a slunečný. Na skalnatém východě ostrova, v horách a na náhorní plošině často fouká silný vítr. Počasí nezávisí jenom na nadmořské výšce, ale také na denní době, proto se lze setkat se všemi druhy počasí během jediného dne.

Kdy nejlépe jet:

Na Madeiru můžete prakticky kdykoli, pokud se však chcete vyhnout většině německých turistů, nevolte k návštěvě období letních prázdnin.

Časový posun oproti ČR:

- 1 hodina

Mezinárodní telefonní předvolba:

 00351 nebo +351

Důležitá telefonní čísla:

Tísňová linka (v zemích EU): 112 - jednotná tísňová linka pro policii, záchrannou službu, hasiče

Vízová povinnost:

Občané ČR mohou vstupovat do Portugalska s platným cestovním pasem nebo s platným občanským průkazem. Pro občany ČR platí pro vstup a pobyt v Portugalsku režim volného pohybu osob.

Elektřina:

Jak elektrické zásuvky, tak i síťové napětí je stejné jako u nás (220 V).

Telefon:

Všichni čeští operátoři mají v Portugalsku roaming a po celé zemi je kvalitní pokrytí signálem. Na aktuální ceny hovorů a SMS se informujte u svého operátora.

Internet:

Přístup na internet nabízí většina hotelů a běžné jsou i internetové kavárny.

Očkování:

Žádné očkování do Portugalska není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Velvyslanectví Portugalské republiky v ČR:

Na Zátorce 10

160 00 Praha 6 - Bubeneč
Tel.: 257 311 230, 257 311 231
E-mail: praga.embassy@mne.pt

Web: www.praga.embaixadaportugal.mne.pt/

Velvyslanectví ČR v Portugalsku (v Lisabonu):

Embaixada da República Checa

Rua Pero de Alenquer, 14, 1400-294 Lisboa
Tel.: +351/21/3010487, sekretariát-+351/21/3001014 nebo 3001012
E-mail: lisbon@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/lisbon

Honorární konzulát Funchal:

Honorární konzulát ČR ve Funchalu je v současné době uzavřen. Čeští občané, kteří se na Madeiře ocitli v nouzi, mohou kontaktovat přímo velvyslanectví České republiky v Lisabonu, či případně paní Lenku Mendonça, bývalou spolupracovnici honorárnho konzulátu.

Strava:

Madeirská kuchyně je těžko přirovnatelná k jiným středomořským kuchyním a také se výrazně liší od kontinentální kuchyně Portugalska. Ochutnat zde můžete celou řadu pokrmů, které vás ohromí pestrou směsicí chutí a vůní a udělají z vás po dobu vaší návštěvy zapáleného labužníka!

Mezi tradiční pokrmy patří například Bolo do caco, což je chléb připravený ze směsi mouky a sladkých brambor, který se podává s česnekovým máslem a s petrželkou. Chléb skvěle chutnají s „lapas“, což jsou výtečné grilované mušle

Milovníky polévek jistě potěší Caldo Verde - hustá polévka z brambor a zelí, do které se často přidává chouriço – místní odrůda klobásy.

Ty, kteří si rádi pochutnají na dobrém mase, jistě potěší Espetada – ražniči z hovězího masa marinované v česneku a soli, které se dochucuje bobkovým listem. Maso se navléká na vavřínové větve, které dodávají jídlu svoji jedinečnou chuť. Maso se poté peče v troubě. Espetadu můžete vidět okázalým způsobem zavěšenou nad stoly na speciálních háčcích.

Další masitou pochoutkou je Carne e vinho Alhos, malé kousky vepřového masa, taktéž marinované v česneku, octu a s přidáním bobkového listu, které se takto nakládají alespoň jeden den před vařením.

Milovníci ryb si jistě přijdou na své při ochutnávce pokrmu zvaného Espada. Jedná se o druh úhoře, typického pro okolní vody Atlantského oceánu. Ačkoli ryba na první pohled nevypadá příliš vábně, její chuť je vynikající. Zvláště, pokud je úhoř podáván s pečenými banány. Velmi populární na ostrově Madeira jsou Bifé de Atum, česky tuňákové steaky z masa tuňáků, vyskytujících se ve vodách kolem Madeiry. Maso tuňáků se marinuje v olivovém oleji s česnekem a solí a dále se peče v troubě na grilu. Další pochoutkou je druh sušené tresky Bacalhau. Ta je velmi populární nejen v Portugalsku, ale také právě na ostrově Madeira. Tento druh pokrmu může být připravován na stovky způsobů a řadí se mezi jídla, která na Madeiře takřka nelze přehlédnout.

Mezi oblíbené přílohy patří Milho frito, což je smažená kukuřice. Tyto velmi chutné, smažené kostky z kukuřičné mouky jsou obvykle přidávány do masitých jídel.

Madeira ovšem potěší i milovníky dobrého pití. Madeira Wine je proslulé madeirské víno, které naleznete v nabídce každé restaurace a k dostání je rovněž v mnoha obchodech a supermarketech. Madeirské víno je ideální jako aperitiv nebo jako dezertní víno.

Podobný míchanému koktejlu je nápoj Nikita. Toto osvěžující jemné pití pochází od rybářské vesnice Câmara de Lobos a je namícháno z piva, bílého vína, zmrzliny a ananasu. Zatímco Nikita je určena spíše pro chuť žen, nápoj Poncha je ideální pro muže. Jeho silnější chuť mu dodává aguardente (alkohol z cukrové třtiny), med, třtinový cukr, citronová šťáva a citronová kůra.

Zajímavosti:

  • Madeira se právem pyšní takovými přezdívkami jako „ostrov květů”, „ostrov věčného jara” nebo „barevný ráj“. Dostatek vláhy, kterou přinášejí pasátové větry, příznivé klima, propracované závlahové systémy a úrodná vulkanická půda vytvářejí podmínky, ve kterých se daří stovkám druhů květin dovezených na ostrov z celého světa.
  • Odlehlá pobřežní vesnice Porto Moniz na severozápadě ostrova láká návštěvníky na své přírodní bazény s dokonale čistou mořskou vodou, které byly vytvořeny mezi skalami vulkanického původu. V jezírkách navzájem spojených betonovými chodníčky si můžete užít koupel ve vodě vyhřáté slunečními paprsky a mezitím obdivovat divokou přírodní krásu tohoto výjimečného místa.
  • Do městečka Monte na svazích skal se svezete lanovkou a dolů se můžete projet po tzv. Montském tobogánu, o kterém se dokonce sám spisovatel Ernest Hemingway vyjádřil jako o „rozveselujícím zážitku“. Rychlou a vzrušující jízdu po svažující se silnici dlouhé dva kilometry zažijete usazeni na měkkých polštářích v tradičních proutěných saních, které zezadu ovládají řidiči se slamáky na hlavě regulující rychlost speciálními botami s gumovými podrážkami.



Říkají o nás

„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve...“ (více)
„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve velmi dobré kvalitě a za dobrou cenu. V autopůjčovně na letišti v Melbourne nás čekalo již zamluvené auto a naše cesta východním pobřežím Austrálie z Melbourne do Cairns mohla začít. Vše klapalo jako na drátkách a občas jsem dal emailem paní Marečkové vědět, kde jsme. Pro jistotu. Auto jsme vrátili na letišti v Cairns v pořádku a v pořádku také odletěli domů plni nezapomenutelných zážitků. Za vše díky a příští rok na viděnou ve vaší kanceláři. “
– Jindřich Kočí
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.