Turecko - Turecká riviéra

Zeptat se nebo rezervovat Turecká riviéra je nejvýznamnější oblastí letní rekreace v Turecku. Jde o pás krásných písčitých a oblázkových pláží, který se táhne podél 3000 metrů vysokého pohoří Taurus v délce 300 km.

Odlet: Drážďany

Pro tento zájezd v tuto chvíli nemáme žádné volné termíny, ale rádi se je pokusíme dodatečně zajistit a případně vám najdeme vhodnout alternativu. Kontaktujte nás, prosím.

Turecko je zemí Orientu, která je vzhledem k své poloze na pomezí dvou kontinentů přepestrou směsicí a přebohatou pokladnicí kultur, tradic, historie a láká tak k poznání. Již při vyslovení jména této země, se mnohým z nás vybaví nekonečné dlouhé pláže a příjemně hřejivé paprsky slunce, klikaté uličky, přeplněné výlohy místních zlatníků, světoznámé pestrobarevné koberce, kterými své paláce zdobí monarchové po celém světě, smlouvání při nákupech suvenýrů, sladká vůně jasmínu a baklavy pouličního prodejce a spousta dalšího.

Turecko se však pyšní také jednou z nejstarších historií vůbec. Vždyť právě na území dnešního Turecka se vyvíjely nejstarší civilizace lidstva. Postupem času a během let a staletí tak zde Chetité, Peršané, Trójané, Řekové i Římané a mnohé další civilizace zanechali stopy svých kultur a předurčili toto území k jednomu z nejzajímavějších pro historiky a milovníky dějin vůbec.

Turecká riviéra

Turecká riviéra je oblast na pobřeží Středozemního moře mezi městy Antalya a Alanya. Ve skutečnosti zasahuje mnohem dál na západ za Antalyi, takže se k ní obecně počítají i taková letoviska jako je Kemer nebo Finike. Je to vlastně velká část tureckého středomořského pobřeží pověstná svými dlouhými písečnými plážemi, táhnoucími se i desítky kilometrů. Jejich povolný vstup do moře z nich učinil prázdninový ráj pro rodiny s dětmi. Rozvoj turistického ruchu je zde asi nejviditelnější z celého Turecka. Milovníci krásných pláží si zde příjdou na své: zátoky a pláže plné slunce, písku a modrého moře. Během dlouhého a teplého léta se na mnoha plážích nabízí zábavní a sportovní aktivity.

Belek

Belek – ráj luxusu a golfu. Je to malé letovisko na půl cesty mezi Antalyí a Alanyí. Nachází se u Středozemního moře, nicméně se sem nejezdí tolik za koupáním, jako za golfem. Je to místo hlavně pro ty, kteří mají rádi luxus a zábavu na úrovni. Velikost, či spíš malost, letoviska zaručuje i jistou intimitu, takže se zde vyhnete tomu, co by vás určitě potkalo v Antalyi, tedy přelidněnosti. Málokterý hotel tu má kategorii nižší jak čtyři hvězdičky.

Side

Bývalá pirátská osada Side, místo Antonia a Kleopatry, které si dodnes dochovalo amfiteátr ze 2. století, největší svého druhu na Anatolii. Pohled na staré město s ruinami byzantských kostelů, svatyní a římských lázní je možný z pláží přímo od hotelových kapacit. Soustředili jsme se totiž na Kumköy, nejhezčí část Side s jemným zlatavým pískem v blízkosti starého města. Romantické město se spoustou památek, ale i množstvím restaurací a obchůdků potěší klienty všech věkových kategorií, kteří se do Side rádi vracejí. Zlatavé pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře ocen í zejména rodiny s menšími dětmi. Mladší generace se pak do Side sjíždí i z ostatních letovisek kvůli známé diskotéce pod širým nebem, Oxyd, která připomíná pohád kové komíny Kappadokie.

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu z Drážďan a zpět
  • letištní a palivové příplatky
  • transfer letiště – ubytování – letiště
  • 7x ubytování s all inclusive
  • služby delegáta partnerské CK
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • pojštění léčebných výloh
  • dopravu do Drážďan a parkování v Drážďanech

Za příplatek prodloužení pobytu.

V nabídce další hotely a termíny.

Dětské ceny na vyžádání.

Turecko

Úvod: 

Turecko je zemí Orientu na pomezí evropského a asijského kontinentu, mostem mezi křesťanstvím a islámem. Svou historií i současností láká k poznání. Vedle sebe zde naleznete antické památky, byzantské chrámy a štíhlé minarety. Legendární zaniklé město Trója, popsané v Homérově Illiadě, bylo nalezeno právě na severozápadě Malé Asie. Turecko se může pyšnit dvěma ze sedmi divů světa – mauzoleem v Halikarnassu a Artemidiným chrámem v Efesu.

Počasí:

Na většině území převládají subtropy, kde bývá horko a dusno, letní teploty v jižní části mohou přesáhnout až 40°C. V zimě je pak, zvláště ve východní hornaté části Turecka, mráz a sníh. 

léto: od června do září
zima: od prosince do poloviny února
období dešťů: zimní měsíce
období sucha: letní měsíce

Kdy nejlépe jet:

Červen je ideálním měsícem pro návštěvu Turecka, průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C a trvalé deště nehrozí. Od poloviny září do poloviny října je vhodné Turecko navštívit spíše kvůli turistice nebo poznávacím zájezdům.

Časový posun oproti ČR: 

+1hodina 

Očkování: 

Povinné očkování není žádné. 

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

turecká lira(TRY), 1TRY=8,56CZK (ke dni 18.12.2015)

Upozornění: 

elektrická síť: 220V
doprava: Ostražití by měli být chodci, protože v Turecku je uplatňováno „pravidlo absolutní přednosti motorového vozidla“.

Zajímavosti:

Trója patří k nejznámějším archeologickým místům na zemi. První vykopávky vedl známý Heinrich Schliemann v roce 1870. Zdejší nálezy jsou významnou ukázkou dávného kontaktu mezi anatolskou a středomořskou civilizací. Obléhání Tróje bylo zvěčněno Homérem v jeho eposu Ilias.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro turistické cesty do Turecka nepřesahující 90dní vízum.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Turecka v ČR:

Velvyslanectví Turecké republiky
Na Ořechovce 69, 160 00 Praha 6
Tel.224 311 402      
Fax: 224 311 279
Kontaktní e-mail:
ankara@embassy.mzv.cz

Velvyslanectví ČR v Turecku: 

Embassy of the Czech Republic
Kaptanpasa Sokak No. 15, G.O.P., 
Ankara
06700
Tel.: 0090312/4056139
Email: ankara@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/ankara

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.