Destinace

Destinace: Arménie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Arménie je křesťanská země ležící v oblasti Jižního Kavkazu. Rozlohou i počtem obyvatel je Arménie nejmenší ze tří zemí Jižního Kavkazu. Ve své novodobé podobě vznikla po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Je to vnitrozemský stát, který hraničí na severu s Gruzií, na západě s Tureckem, na jihu s Íránem a na východě s Ázerbájdžánem. Najdete zde bohatou historii, nejstarší křesťanské památky, úžasné přírodní scenérie, výborné jídlo a pití a velkorysost místních obyvatel.

Rozloha: 29 743 km²

Obyvatelstvo: okolo 3 milionů osob

Hlavní město: Jerevan

Jazyk:arménština

Měna: Arménský dram

Počasí:

Kontinentální suché klima s horkými léty a studenými zimami. Podnebí se výrazně liší podle nadmořské výšky, takže i přes malou vzdálenost mezi jednotlivými místy může být klima značně rozdílné. Letní vysoké teploty jsou zmírňovány nízkou vlhkostí, z hor vane často příjemný vítr. Nejvíce srážek spadne v dubnu a květnu.

Kdy nejlépe jet:

Ideální měsíce pro návštěvu je doba od poliviny května do poloviny října s tím, že letní měsíce jsou velmi teplé, ale cesta se dá přizpůsobit vyšším teplotám. Nejvhodnější doba pro návštěvu Arménie je tedy určitě pozdní jaro, či podzim (radši září).

Časový posun oproti ČR:

+ 2 hodiny

Mezinárodní telefonní předvolba:

 +374

Důležitá telefonní čísla:

Hasiči 101 
Policie 102
Lékařská záchranná služba 103
Společné číslo pro všechny druhy krizových situací (hasiči, policie i záchranná služba) 112

Vízová povinnost:

Občané ČR mohou vstupovat do Arménie s platným cestovním pasem, vízová povinnost není

Elektřina:

Jak elektrické zásuvky, tak i síťové napětí je stejné jako u nás (220 V).

Telefon:

Všichni čeští operátoři mají v Arménii roaming a po celé zemi je kvalitní pokrytí signálem. Ceny za volání a SMS jsou ale velice vysoké.

Internet:

Přístup na internet nabízí většina hotelů a běžné jsou i internetové kavárny.

Očkování:

Žádné očkování do Arménie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Velvyslanectví Arménie v ČR:

Na Pískách 1411/95, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel.: 220 518 175
E-mail: armembassy.cz@mfa.am

Velvyslanectví ČR v Arménii (Jerevan):

Nalbandyan 48/1, 0010 Yerevan
Tel.: +374 10 519 373, +374 10 589 372, nouzová linka: +374 44 090 644
E-mail: yerevan@embassy.mzv.cz
https://www.mzv.cz/yerevan

Strava:

Typické pokrmy obsahují arménský chléb, mleté maso a nikdy nechybí ani zelenina a sýry.

Mezi nejznámější jídla patří Tolma – vinné listy s mletým masem a česnekovo-jogurtovým dresinkem, Lahmadžo – lavaš s mletým masem, Spas – Jogurtová polévka. Z alkoholu je nejznámější arménský koňak (především Ararat). Ten si určitě pořiďte i jako suvenýr. Místní si často pálí různé pálenky a k dostání je i pivo a víno. Místní alkohol většinou kombinují s pojídáním sýra, zeleniny a chleba.

 

 

Říkají o nás

„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i...“ (více)
„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i doporučení jednoho ze zaměstnanců kanceláře, který lokaci osobně navštívil. Po definitivní dohodě jsem vždy měla včas smlouvu a letenky. Na místě se pak přesně odehrálo to, na čem jsme byli domluveni. Nikdy nebyl problém s transfery z letiště nebo s hotelem. Jejich služby a velmi osobní přístup mohu všem doporučit. “
– L. Šnajdrová
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.