Destinace

Destinace: Barbados

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Barbados je nezávislým členem Britského společenství, je to tedy konstituční monarchie. Hlavním městem se 7500 obyvateli je Bridgetown. Barbados je korálový ostrov, který byl vyzdvižen z oceánu díky sopečné činnosti. Jeho povrch je z větší části plochý, ale je také kopcovitý a skalnatý s rozsáhlým systémem podzemních řek, jeskyní a jezer. Na západním pobřeží se táhnou pláže s bílým pískem, jejichž krásu zdůrazňuje zelenomodrá barva Karibiku. Korálové útesy, lemující hranice ostrova, jsou dokonalým místem ke šnorchlování a potápění. Podél divočejšího, východního, pobřeží se neustále zvedá příboj a vlny Atlantiku se díky silnému větru rozráží o kamenité břehy.

Měna:

Barbadoský dolar (BBD); průměrný kurz: 1 BBD = 10 Kč.

Časový posun:

- 5 hodin

Počasí:

Na Barbadosu panuje tropické klima, které mírní a zpříjemňují větry neustále vanoucí ze severovýchodu.

Leden: teplota se pohybuje mezi 21 až 28˚C.
Červenec: teplota mezi 23 až 30˚C.

Únor – květen: nejsušší období; hlavní turistická sezóna.
Červen – říjen: období dešťů a objevují se tropické lijáky, hurikány. Déšť přichází obvykle v rychlých přeháňkách, voda se však velmi rychle vsákne a ztratí v podzemních jezerech, proto je brzy po dešti opět sucho.
Červenec: nejvlhčí měsíc.

Další upozornění:

 • Dalším rizikem je možnost nákazy nemoci dengue, přenášené komáry. Nejlepší ochranou je silný repelent.
 • Cestovní pas platný minimálně 6 měsíců.
 • Při odjezdu z ostrova se při odbavení platí výjezdní poplatek 25 BDD dolarů.
 • Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění viz níže.
 • Buďte opatrní na své věci.
 • V nočních hodinách se vyhněte plážím a osamělým neosvětleným místům.
 • Velmi striktně je posuzováno pašování, držení a konzumace drog. Zmíněný trestný čin je postihován mnoholetými tresty odnětí svobody.
 • Na Barbadosu se jezdí vlevo, mezinárodní řidičský průkaz je platný po dobu jednoho roku.
 • Turisté k pobytu do 28 dní nepotřebují vstupní vízum, pouze předloží platný cestovní pas a zpáteční letenku, k pobytu delšímu než 28 dní je nutno požádat na velvyslanectví Barbadosu o vstupní vízum. K tomu je nutno vyplnit žádost, předložit pas platný minimálně 6 měsíců po návratu, 2 fotografie z nedávné doby pasového formátu, zpáteční letenku a zaplatit 25,- US$.
 • Barbados nemá diplomatické zastoupení akreditované pro ČR, nejbližší diplomatickém zastoupení je v Bruselu. Je možné kontaktovat také velvyslanectví Velké Británie, které sídlí v Praze.
 • Při mezipřistání v USA je požadováno americké vízum.
 • Elektrické napětí: 110 V, 50 HZ; zásuvky jsou severoamerického typu, mnoho hotelů používá v koupelnách zásuvky na 220 V.

Celní povinnost:

 • Bez celní povinnosti je povolený dovoz 1 litru alkoholických nápojů, 200 ks cigaret a 50 ks doutníků.
 • Pozor na parfémy - povolené množství je 50g na dospělého člověka
 • Celní předpisy zakazují dovoz zbraní, střeliva a zemědělských produktů - je zakázaný dovoz masa, uzenářských výrobků, čerstvého ovoce a zahraničního rumu.
 • Dovoz Barbadoských dolarů je neomezený, ale vývoz této měny je zakázán.

Očkování:

V zemi se vyskytuje žlutá zimnice. Očkování proti této nemoci a jeho potvrzení v očkovacím průkaze je povinné v případě, že cestovatel přijíždí z těchto zemí: Bolívie, Brazílie, Francouzská Guayana, Kolumbie, Panama, Peru, Surinam a Venezuela. Vakcína s dobou účinnosti deset let musí být aplikována nejméně deset dnů před vstupem na území Barbadosu.

Doporučuje se očkování proti hepatitidě A a břišnímu tyfu.

Zdravotnictví:

Zdravotnictví v Barbadosu je na poměrně dobré úrovni. Potíže se vyskytují v případě služeb rychlé záchranné pomoci, jejíž příjezd se může zdržet i několik hodin a navíc personál ambulance nesmí za jízdy provádět oživovací zásahy. Úhrada za lékařské ošetření je požadována okamžitě, proto se doporučuje uzavření kvalitních pojistek na ošetření i případnou repatriaci (např USA).

Etiketa:

Krátké kalhoty u pánů nejsou na místě při návštěvě nočního klubu, nebo při večeři v restauraci.
Při procházkách po městě, nebo hotelu by měli nosit tričko, nebo košili, raději s rukávy.
Pro ženy je přísně zakázáno se opalovat bez plavek.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Mexiku: Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
                                                             tel.: +52/55/55312544, 55312777
                                                             nouzová linka: +52/1/55/21092399
                                                             e-mail: mexico@embassy.mzv.cz
Policie: 112
Záchranná služba: 115
Hasiči: 113
Ostatní služby: 119

 

   

 

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.