Destinace

Destinace: Antigua

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Antigua je stát v severní části Malých Antil. Jižní Antigua se může pochlubit 365 plážemi a poklidnou koloniální atmosférou se starými větrnými mlýny a opuštěnámi cukrovými plantážemi. Pobřeží ostrova je přerušováno mořskými zátokami, nejhornatější je jihozápadní část ostrova s nejvyšším bodem Boggy Peak (400m).
Ostrov získal nezávislost v roce 1981. Antigua má rozlohu 280 km² s 66 500 obyvateli. Pro ekonomiku země má největší význam: cukrová třtina, rybolov a v posledních letech i turistický ruch. Hlavní město je St. Johns, oficiální jazyk angličtina.

Měna:

Východokaribský dolar (XCD); průměrný kurz: 1 XCD = 7.3 Kč.

Časový posun:

-5 hodin v době zimního času
-6 hodin v době letního času

Počasí:

Polovina prosince - polovina dubna: nejvhodnější období pro návštěvu ostrova.
Leden - březen: vrcholná turistická sezóna s teplotami nad 27ºC.
Červenec - srpen: nejteplejší měsíce s teplotami často nad 30ºC.
Kolem září - listopadu: období dešťů s častým výskytem hurikánů a tropických bouří.

Další upozornění:

  • Doporučujeme dávat pozor na kapesní zloděje.
  • V zemi je se můžete nakazit horečnatým onemocněním dengue způsobeným komářím štípnutím proto doporučujeme používat repelenty.
  • Odletový letištní poplatek ve výši 20 USD.
  • Daň z hotelového pokoje = 8,5%.
  • Elektrická síť: Hotely mají většinou 110V a 220V.
  • Kvalita pozemních komunikací je poměrně dobrá, na ostrově se jezdí vlevo.
  • Velvyslanectví ČR v Mexiku by z bezpečnostních důvodů uvítalo, kdyby turisté své cesty na Antigua a Barbudu dobře naplánovali a oznámili na ZÚ Mexiko jména osob a dobu pobytu. Je tak možné mít lepší přehled o počtu turistů a o jejich místu výskytu pro případ nouze a rychlé pomoci.
  • Je zakázán dovoz kamuflážového ošacení, a to i pro osobní potřebu.
  • Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění viz níže.
  • Vízová povinnost byla zrušena pro cesty na méně než 6 měsíců. Při vstupu je nutno prokázat se pasem platným nejméně 6 měsíců a platnou zpáteční letenkou nebo lodním lístkem a potvrzením o ubytování.

Zdravotnictví:

Na ostrovech je pouze Všeobecná nemocnice (Hospital General) a soukromá klinika Adlin.
Upozorňujeme, že soukromá klinika Adlin požaduje před započetím léčby zálohu odpovídající výši 4 000 britských liber. Případné přeplatky klinika navrátí. Na ostrově není přetlaková komora pro postižené hloubkovou nemocí. Všechny těžší případy jsou převáženy k ošetření do USA (Portoriko, Miami). Doporučuje uzavřít zdravotní pojištění, které může krýt nákladnou leteckou přepravu.

Veřejné zdravotnictví má poměrně nízkou úroveň, ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních je na mnohem vyšší úrovni. Soukromá zařízení akceptují pojistky sjednané s velkými mezinárodními společnostmi, zvláště se společnostmi z USA a Velké Británie. Uzavření odpovídající pojistné smlouvy je proto třeba věnovat náležitou pozornost.

Očkování:

Mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici se vyžaduje při příjezdu do země z infikovaných oblastí a u dětí od 1 roku věku. Očkování proti malárii a choleře se nevyžaduje.

Důležité kontakty:

Honorární konzulát České republiky v Antigui a Barbudě: FDICIC Building, Lower Factory Road, West Indies, St.John´s
                                                                                   tel.: +1 268 4605 860/1, +1 268 5626 162/3
                                                                                   e-mail: saintjohns@honorary.mzv.cz
Ambulance: 999/911 0251
Policie: 999/911 0125
Hasiči 999/911 0044
Záchranáři: 999/911 3062

Říkají o nás

„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschels...“ (více)
„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschelské ostrovy. Pracovníci JEDU.cz nám vždy dobře poradí, většinu nabízených destinací osobně dobře znají. Všechny služby jsou precizně zpracovány, aby na sebe navazovaly. Nikdy se nám nestalo, že bychom zaplacenou službu, ať letenky, hotel nebo pronájem vozu, nedostali v kvalitě, která nám byla nabízena. Když jsme dostali na Hawaii menší rozměr postele a místní recepce nám nechtěla výjít vstříc, JEDU.cz nám nechala okamžitě pokoj vyměnit za větší a dokonce doplatila rozdíl na své náklady. Cestujeme opravdu často, ale s jiným operátorem bychom se na služby v různých koutech světa neradi spoléhali.“
– Martin Černý
ředitel Ag. Benetti
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.