Destinace

Destinace: Uzbekistán

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Uzbekistán je vnitrozemský stát v centrální Asii. Sousedí s Afghánistánem na jihu a dále s Kazachstánem, Kyrgyzstánem, Tádžikistánem a Turkmenistánem. Uzbekistán byl jednou ze svazových republik Sovětského svazu, nezávislým se stal až při jeho rozpadu roku 1991. Zaujímá centrální oblast nižinaté Turanské pánve a jihozápadní část poště Kyzylkum, povrch pokrývají převážně písečné planiny. Pouští protéká řeka Amudarja, která je nejmohutnějším tokem ve střední Asii a ústí do Aralského jezera. 

Počasí:

Podnebí je kontinentální s velkými rozdíly teplot mezi zimou a létem. V létě může teplota vystoupat až ke 40 °C a v zimě klesat až na -23 °C.

léto: květen-září
zima:
prosinec- únor
období dešťů: zimní období
období sucha:
letní období

Kdy nejlépe jet:

Uzbekistán je nejlepší navštívit od dubna do června a od srpna do listopadu. Mezi červencem a srpnem není vhodné jezdit, protože jsou extrémní horka. 

Časový posun oproti ČR: 

+3 hod v době letního času, +4 hod v době zimního času

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A, B, břišní tyfus 

Měna: 

sum (UZS), aktuální kurs: 1CZK=95,47UZS (ke dni 8.12.2015)

Upozornění:

V Uzbekistánu existuje černý trh, na kterém se dají sehnat dolary nebo eura. Měnit peníze načerno je přísně zakázáno.
Elektrické napětí je v Uzbekistánu stejné jako v Evropě 220 V.
Na mnoha veřejných místech v Uzbekistánu platí přísný zákaz fotografování. 

Zajímavosti:

Chiva je unikátním příkladem opevněného středověkého města ve střední Asii. Její historická část je jedna z nejlépe dochovaných opevněných středověkých měst ve střední Asii. Hradby vnějšího města jsou dlouhé 6,5 km  a mají 10 bran. Jednalo se o obchodní čtvrť, v níž jsou umístěny obchody a školy. Vnitřní město je uzavřeno hradbami se 4 branami. Ve vnitřním městě najdete pevnost Kunya Ark, mešitu z 10. st., mauzoleum  nebo palác Tašhauli.

Vízová povinnost:

Držitelé českých pasů potřebují pro vstup do Uzbekistánu víza. Uzbekistán nemá v ČR zastupitelský úřad, proto se žádost o udělení uzbeckého víza obvykle podává na nejbližším uzbeckém velvyslanectví buď v Berlíně nebo ve Vídni. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Republiky Uzbekistán
Perleberger Strasse 62, 10559 Berlin 
telefon: 004930-3940 9824 
email: botschaft@uzbekistan.de 
web: www.uzbekistan.de 

Velvyslanectví České republiky v Uzbekistánu
3-Navnikhol 6, Mirzo-Ulugbekskij rajon, 100041 Tashkent 
telefon: 0099871/1206071 
email: tashkent@embassy.mzv.cz 
web: www.mzv.cz/tashkent 

Telefonní čísla: 
hasiči 01
policie 02
záchranná služba 03

 

 

Říkají o nás

„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i...“ (více)
„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i doporučení jednoho ze zaměstnanců kanceláře, který lokaci osobně navštívil. Po definitivní dohodě jsem vždy měla včas smlouvu a letenky. Na místě se pak přesně odehrálo to, na čem jsme byli domluveni. Nikdy nebyl problém s transfery z letiště nebo s hotelem. Jejich služby a velmi osobní přístup mohu všem doporučit. “
– L. Šnajdrová
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.