Destinace

Destinace: Jordánsko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Jordánsko je stát v oblasti Blízkého východu. Sousedí s Irákem, Izraelem, Saúdskou Arábií a Sýrií. V minulosti se pro Jordánsko užíval název Zajordánsko, protože leží na východ od Jordánu. Biblické příběhy, ztracená města a Lawrence z Arábie je vše, co k Jordánsku neodmyslitelně patří. Říká se, že je to jedna z nepohostinnějších zemí na světě. Jordánsko je také domovem dvou okázalých zajímavostí. Prvním je starodávné město Petra a druhé měsíční krajina Vádí Rum.

Počasí:

V Jordánsku vládne suché, subtropické klima, které ovlivňuje ze západu Středozemní moře a z východu poušť. Průměrné roční teploty Jordánska jsou 25°C v létě a 8°C v zimě.

léto: červen-září
zima: prosinec-únor
období dešťů: listopad-duben
období sucha:
červen-září 

Kdy nejlépe jet:

Nejlepším obdobím pro návštěvu je jaro(březen-květen) a podzim (září-listopad).

Časový posun oproti ČR: 

+1 hodina

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

jordánský dinár (JOD), aktuální kurs: 1JOD=35,20 Kč(ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: 220V, adaptéry nutné
kriminalita je nízká 
ženám se nedopuručuje výstřední oblečení

Zajímavosti:

Mezes či maze je název pro tradiční jordánský pokrm. Podává jako hlavní chod na malých talířkách nebo mističkách. Není to pouze jedno jídlo, ve skutečnosti jde o několik jídel naráz, které se naskládají na stůl a podávají se spolu s vínem nebo anýzovým likérem. Na talířkách většinou najdete ryby, chobotnice nebo krevety a vše bývá pikantní. K masu přikusují opečený chléb, zeleninu, saláty, vejce, olivy, sýry nebo klobásy.

Vízová povinnost:

Jednorázové vstupní vízum, které je pro občany ČR povinné, lze získat na počkání na letišti a pozemních hraničních přechodech (s výjimkou přechodu Allenby Bridge/King Hussein Bridge) za poplatek cca 14 USD. O vstupní vízum lze zažádat i na Jordánském velvyslanectví ve Vídni.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Jordánsku
Embassy of the Czech Republic
Halab street 34, Abdoun, Amman 11181
Telefon 00962/65927051-2
Fax 00962/65927053
amman@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/amman

Konzulát Jordánska v ČR:
Borského 989/1, 152 00 Praha 5
tel: 241 440 455, fax: 241 442 949
e-mail: 
phjo@post.cz.
Úřední hodiny: po - st - 10.00 - 12.00 hod.

 

 

Říkají o nás

„Vzájemná spolupráce našeho rektorátního pracoviště a CK JEDU.cz trvá již více jak pět let. Námi zadané požadavky na letenky pro ČZU, a to jak mezistátní, tak i vnitrostátní, jsou vždy pečlivě vybrány tak, aby zaměstnanci nemuseli zbytečně dlouho čekat při přestupech a zároveň aby ceny letenek byl...“ (více)
„Vzájemná spolupráce našeho rektorátního pracoviště a CK JEDU.cz trvá již více jak pět let. Námi zadané požadavky na letenky pro ČZU, a to jak mezistátní, tak i vnitrostátní, jsou vždy pečlivě vybrány tak, aby zaměstnanci nemuseli zbytečně dlouho čekat při přestupech a zároveň aby ceny letenek byly pro nás co nejvýhodnější. To samé je i v dopravě vlakové a autobusové. Ubytování je nabízeno ve vybraných hotelích s kvalitními službami. Diky za profesionalitu a slušnost.“
– Marcela Kousalová
Oddělení mezinárodních vztahů, Rektorát Česká zemědělská univerzita v Praz,e
Zobrazit všechna doporučení...

Doporučené poznávací zájezdy

Izrael a Jordánsko

Zobrazit všechny zájezdy...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.