Destinace

Destinace: Velká Británie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Velká Británie je ostrovní stát na severozápadě Evropy. Je největším evropským ostrovem. Oficiální název země je Spojené království Velké Británie a Severního Irska, rozkládají se na něm tři její země – Anglie, Wales a Skotsko.
Skotsko se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Na východě Skotsko hraničí se Severním mořem, na severu a západě s Atlantským oceánem a na jihozápadě je ohraničeno Severním průlivem a Irským mořem. Skotsko se rozkládá především na pevnině, ale také na více než 790 ostrovech, z nichž největší jsou Orkneje, Shetlandy a Hebridy.

Počasí:

Podnebí na Britských ostrovech je velmi proměnlivé a mírné, což způsobuje teplý Golfský proud. Zimy nejsou příliš chladné a léta nejsou příliš horká, teploty mohou vystoupit k 20° C.

léto: červen-září
zima:
listopad-únor
období dešťů/sucha: S deštěm je ve Velké Británii potřeba počítat téměř neustále, obecně více prší na západě země. Nejsušší jsou oblasti na jihovýchodě Anglie. 

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou k návštěvě země je období od dubna do září. 

Časový posun oproti ČR: 

o 1 hod méně

Očkování: 

Doporučená: rutinní očkování a hepatitida B- Očkování se doporučuje pouze těm osobám, u kterých je zvýšená pravděpodobnost nákazy touto nemocí.

Měna: 

britská libra (GBP), aktuální kurs: 1GBP=37,03CZK (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí 220/240 V, 50 Hz, je nutný adaptér

Zajímavosti:

Muži v sukních jsou skotskou specialitou. Kilt, jaký dnes známe, byl zaveden až britskou armádou jako součást uniformy v 18. století. Dříve představoval spíše chudobu a nebyl moc oblíbený. Na jeho popularizaci se podílel např. spisovatel Sir Walter Scott, který ve svých románech přinesl  romantický pohled na obyvatele Skotska. Díky obrovské oblibě jeho knih se kostkovaná sukně stala symbolem vlastenectví a módou.

Vízová povinnost:

Držitelé českých pasů nepotřebují pro turistické cesty do VB víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR: 
Thunovská 14
118 00 Praha 1
Tel: +420 257 402 111
Fax: +420 257 402 296
https://www.gov.uk/world/organisations/british-embassy-prague.cs

Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii: 
26 Kensington Palace Gardens
W8 4QY London
Tel: +44 (0) 20 7243 1115
Fax: +44 (0) 20 7727 9654
E-mail: london@embassy.mzv.cz
http://www.mzv.cz/london/

Říkají o nás

„Rádi bychom poděkovali Ladě Hákové a CK JEDU.cz za pomoc při plánování a realizaci našich výletů do USA. V roce 2012 a 2013 jsme absolvovali cesty po 11ti státech USA a služby, které jsme měli zajištěné přes JEDU.cz, byly vždy perfektní a přesně dle dohody. Ještě jednou díky za zajištění hotelů a...“ (více)
„Rádi bychom poděkovali Ladě Hákové a CK JEDU.cz za pomoc při plánování a realizaci našich výletů do USA. V roce 2012 a 2013 jsme absolvovali cesty po 11ti státech USA a služby, které jsme měli zajištěné přes JEDU.cz, byly vždy perfektní a přesně dle dohody. Ještě jednou díky za zajištění hotelů a autopůjčovny. Těšíme se, až s Vámi zase vyjedeme na další cestu.“
– Ivo a Dana Švejcarovi
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.