Destinace

Destinace: Severní Korea

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Severní Korea (KLDR) je stát východní Asie. Na severu sousedí převážně s Čínou a na severu také pár kilometrů s Ruskem. Na jihu země se nachází nejpřísněji střežená hranice světa s Jižní Koreou. Celkově KLDR patří k jedné z nejhůře přístupných zemí světa. Vládne zde komunistická Korejská strana práce, státní ideologií je Čučche a armáda Severní Korei je 3. největší armádou na světě. Opomenout by se neměly krásy nedotčené přírody.

Počasí:

Klima je v Koreji mírné. Horká léta střídají dlouhé chladné zimy.

léto: červen-srpen, teploty kolem 24°C
zima: listopad-březen, teploty lehce pod 0°C
období dešťů: letní období
období sucha:
zimní období

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější a nejpříjemnější měsíce pro návštěvu jsou duben, květen, červen, září a říjen. Červenec a srpen nejsou příliš vhodné na cestování, protože bývá vlhko a zataženo.

Časový posun oproti ČR: 

při letním čase +7 hodin, při zimním čase +8hodin

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, japonská encefalitida

Měna: 

Severokorejský won (KPW), aktuální kurs: 1CZK=36,36KPW (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Bezpečnost: země se silným státním dohledem, je bezpečná
Platební
karty a šeky: platební karty fungují jen ve větších hotelech 
Elektřina: 
napětí je 220 V, zásuvky jsou téměř stejné jako v ČR
Záplavy:
častěji se vyskytují

Zajímavosti:

Na dnešním území severovýchodní Číny a poloviny Korejského poloostrova v období od 3. stol př. Kr. do 7. stol.se rozprostíralo Království Koguryo. Téměř jedinými pozůstatky tohoto království jsou hrobky. Hrobek se dochovalo kolem 10.000, což je neuvěřitelné množství, ale zajímavé je, že jen 90 z nich je  zdobeno nástěnnými malbami. Malby zobrazují mýtické příběhy i výjevy z každodenního života.

Vízová povinnost:

Držitelé pasů ČR potřebují pro vstup a pobyt na území KLDR vízum, o které lze požádat na konzulárním oddělení Velvyslanectví KLDR v Praze.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví KLDR
Na Zátorce 6, 160 00 Praha 6
tel: 224 320 783, fax: 224 318 817
e-mail: vel.kldr@seznam.cz
úřední hodiny denně 08.00-12.00 13.00-17.00.

Velvyslanectví České republiky
Bldg. No. 3, Apartm. 39, Munsudong, Taedonggang, Pyongyang
tel: 008502/3817021
fax: 008502/3817022
e-mail: pyongyang@embassy.mzv.cz

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.