Destinace

Destinace: Laos

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Laos je vnitrozemský stát v jihovýchodní Asii na poloostrově Zadní Indie. Většina obyvatel Laosu patří k etnické skupině Lao, zbytek obyvatel tvoří až 120 národnostních menšin, většina obyvatel dosud žije tradičním způsobem života. Země má zcela specifickou kulturu, historii i zvyklosti. Důležitou soušástí země je řeka Mekong, která představuje pro Laos dopravní tepnu, zároveň je také nepostradatelnou součástí života obyvatel jako zdroj vody, potravy a úrodné půdy.

Počasí:

Podnebí je tropické monzunové, po celý rok doprovázené dešťovými srážkami, zvláště v zimních měsících. Průměrné teploty jsou 21 °C- 27 °C.

léto: březen-červen
zima:
listopad až únor
období dešťů: od konce května do října
období sucha: od března do května

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší doba na cestování je od listopadu do února, což je mimo deštivé období a není takové horko.

Časový posun oproti ČR: 

+6 hodin v době zimního času a +5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

laoský kip (LAK), aktuální kurs: 1Kč=327 LAK (ke dni 19.12.2015) 

Upozornění:

Elektrická síť: napětí je 220 V

Zajímavosti:

Phonsavan je největší záhada státu Laos. Jedná se o planinu džbánů, planin je celkem 5, z toho 3 přístupné. Je zde rozeseto několik set různě velkých kamenných džbánů. Dosahují váhy až 1 000 kg. Samotná víka mají 500kg. Nejtěžší džbán má 6 tun. Některé z nich se dodnes celé dochovaly, ostatní byly zničeny díky svrženým bombám na toto území.

Vízová povinnost:

K cestě do Laosu potřebují čeští občané víza, která mohou obdržet na zastupitelských úřadech LLDR v zahraničí. Čeští turisté mohou požádat o víza po příletu na mezinárodní letiště ve Vientianu a rovněž v Luang Prabangu; toto vízum se vydává s platností na 15 dnů a stojí 30,- USD. V případě cestování osobním vozem mohou požádat o vízum na thajsko-laoském hraničním přechodu na Mostě thajsko-laoského přátelství. Při podání žádosti o laoské vízum na zastupitelském úřadu Laosu v Bangkoku se požaduje pas a dvě fotografie. Poplatek za vystavení víza činí 600,- ThB a celá procedura trvá max. tři pracovní dny. Letištní poplatek na mezinárodním letišti ve Vientiane činí 5,- USD.

Důležité kontakty:

Laos nemá konzulární zastoupení v ČR. Laoský ZÚ v Thajsku sídlí na adrese:

520 Soi Ramkhamheang 39, Bangkapi, Bangkok
Thailand
tel. 5396667  

ČR nemá v Laosu zastoupení, pro tuto zemi je akreditováno velvyslanectví ČR v Thajsku:

Embassy of the Czech Republic
71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.
P.O.Box 522, Bangkok 10330, Thailand
tel: 00662/2555060, 2553027
fax: 00662/2537637, e-mail:bangkok@embassy.mzv.cz

 

Říkají o nás

„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoh...“ (více)
„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoho jiného, než od sebe navzájem. JEDU.cz nám pomáhá kvalifikovaně naplánovat trasy a bezchybně zajišťuje servis ve všech destinacích. “
– O.Š. (65), Praha
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.