Destinace

Destinace: Kypr

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

 

Úvod:

Kypr se nachází jihovýchodně od Malé Asie a je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Ostrov je rozdělen na Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, avšak tu znává pouze Turecko. Úředním jazykem je zde řečtina a turečtina. Kypr je čistý ostrov, s průzračným mořem a písečnými i oblázkovými plážemi. Ty nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže se nachází v Aya Napa, zařadiliy se dokonce i na seznam světového dědictví UNESCO.

Počasí:

  1. Podnebí na Kypru je subtropické, průměrné denní teploty se od června do září pohybují kolem 32°C a v zimním období okolo 16°C. Zimy jsou krátké a mírné. Na Kypru proprší zhruba 40 dní v roce. Hezké počasí je tedy zaručeno.

  2. Hlavní turistická sezóna je od poloviny května do poloviny října. Pro návštěvu je také vhodný podzim, kdy je stále teplo, ale pláže nejsou tak přeplněné.

léto: červen-září
zima:
prosinec-únor
období dešťů:
zimní období
sucha:
letní období

Časový posun oproti ČR: 

při zimním čase +1 hod., při letním +2 hod.

Očkování: 

Doporučená očkování: hepatitida A, B

Měna: 

EURO, aktuální kurz: 1EUR=25,39 (ke dni 13.10.2021)

Upozornění:

elektrické napětí: 240 V

Motorová vozidla jezdí po levé straně. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, na dálnici 100 km/h a minimálně můžete po dálnici jet 65 km/h. Na ostatních silnicích je maximální povolená rychlost 80 km/h. Vozovky jsou na Kypru ve velmi dobrém stavu a mezi velkými městy jsou čtyřproudové silnice.

V kyperské řečtině slovo NE znamená ANO.

Zajímavosti:

Ve starověku bylo město Pafos hlavním městem ostrova. Pafos je historicky velice zachovalý, najdeme zde např.  Archeologický park, který nám tuto skutečnost dokazuje. Nejznámější jsou zde mozaiky z 2. a 5. století n.l., které najdete v Dionýsově, Theseově a Orfeově domě.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro cesty do zemí EU víza.

Důležité kontakty:

Ambasáda, velvyslanectví: 
Velvyslanectví České republiky na Kypru (Embassy of the Czech Republic)
18 Kyriakou Matsi Avenue, Victory Tower, 2nd Floor, office # 202, Ayioi Omologites, 1082 Nicosia
tel: +357 224 211 18
e-mail: nicosia@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/nicosia

Velvyslanectví Kyperské republiky v České republice
Pod hradbami 662, 160 00 Praha 6 - Střešovice
tel: 266 711 563
e-mail: embassy@kypros.cz

Důležitá telefonní čísla na místě: 
evropská tísňová linka: 112
lékař, policie, hasiči: 199

 

Říkají o nás

„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní...“ (více)
„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní cestě do práce, v den rozhodnutí navštívím jejich kancelář. Pan Zíka hned ví, že nastal ten čas, kdy potřebujeme na chvíli zapomenout na pracovní povinnosti. Již si nemusíme dlouze vysvětlovat svoje představy o odpočinku – je to stejné, jako když chodíme ke své dvorní holičce. Pak jsme jen v příjemném očekávání, jakou nabídku nám z CK JEDU.cz letos pošlou. Ještě nás nikdy nezklamali a vždy rádi poradí i ve chvílích, kdy se neumíme z větší nabídky sami rozhodnout. Důvěřujeme jejich mnohaletým zkušenostem. A hlavně se chceme v ulici U Sparty potkávat s pocitem, že se nadále radostně zdravíme a vyjadřujeme oboustrannou spokojenost, že se nám i letos dovolená vydařila. Proto se k nim rádi vracíme a před každou cestou, byť jen potenciální, se jdeme k nim poradit, abychom u nich získali inspiraci pro další cestovatelský nápad. CK JEDU.cz rádi využíváme i pro pracovní cesty do zahraničí, aby se nám postarali o letenky, zajistili nám v zahraničí pronájem auta či jen poradili s ubytováním. Jejich rady jsou vždy cenné a pomohou i při individuálním cestování. Když procházím kolem jejich výloh, vidím, že je tam stále živo. A mám dobrý pocit, že i v této branži jsou pilní a pracovití lidé, kteří se o své zákazníky opravdu starají. Přejeme oranžové cestovní kanceláři JEDU.cz ať jim neubývá elán a ještě hodně dlouho setrvají na adrese na rohu ulice U Sparty. Už teď se doma těšíme, kam letos vyrazíme na pozdně letní dovolenou – samozřejmě s JEDU.cz!“
– Aleš Buček
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.