Destinace

Destinace: Bolívie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Bolívie je nejvýše položená a nejizolovanější ze všech zemí amerického kontinentu. Najdeme zde vrcholky And, nespočetné kopce a údolí, lesy a savany. Rozlišné klimatické a geografické zóny mají za následek, že se zde vyskytují zasněžené vrcholky hor i deštné pralesy. Více než polovina obyvatelstva je indiánského původu a stále zde udržují starodávné tradice, které jsou spojeny s mnoha rituály. Největšími městy jsou La Paz, El Alto, Santa Cruz de la Sierra a Cochabamba. Hlavní města Sucre a La Paz patří k nejvýše položeným hlavním městům světa.

Počasí:

Počasí v Bolívie je mírné, s teplými dny a chladnými noci. Léta jsou teplá, ale deštivá, prší tu většinou každý den, zejména odpoledne. Průměrné roční teploty dosahují 20°C.

léto: od května do října
zima: od listopadu do dubna
období dešťů: letní období
sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Pro turisty je nejvhodnější dobou na cestování duben-listopad.

Časový posun oproti ČR: 

-6 hod v době letního času, -5 hod v době zimního

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

bolivijský boliviano(BOB), aktuální kurs: 1BOB=3,58Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí 220V

Bolívie je zemí s poměrně vysokou pouliční kriminalitou v určitých oblastech. Vlastní opatrností předcházejte krádežím. Není vhodné cestovat po zemi nebo se pohybovat po městě v noci a chodit do odlehlých čtvrtí.

Zajímavosti:

Od svého vzniku ztratila Bolívie asi třetinu území. Nejhůře nesou Bolivijci ztrátu přístupu k moři, nikdy se s touto ztrátou nesmířili. Každoročně 23. března se slaví Den moře (El día del Mar) na památku ztráty území, o které přišla před 133 lety ve válce s Chile. 

Důležité kontakty: 

Honorární konzulát České republiky v Bolívii
Calle Covendo No. 1, Villa Fatima, La Paz
tel: 00591-2-2210112
e-mail: llapaz@honorary.mzv.cz

Velvyslanectví Bolívie v Rakousku
Waaggasse 10/4, A-1040 Vienna
tel: 00431-587 46 75
e-mail: embolaustria@of-viena.at

Říkají o nás

„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoh...“ (více)
„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoho jiného, než od sebe navzájem. JEDU.cz nám pomáhá kvalifikovaně naplánovat trasy a bezchybně zajišťuje servis ve všech destinacích. “
– O.Š. (65), Praha
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.