Destinace

Destinace: Kapverdy

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Kapverdy či Kapverdské ostrovy je ostrovní stát v západní Africe. Skládá se z více ostrovů, které jsou sopečného původu. Jednotlivé ostrovy se od sebe liší, některý je úrodný a hustě obydlený, jiný naopak neobydlenýa pustý. Jedná se o jedinečné místo, které láká turisty svými krásnými plážemi, teplým čistým mořem a exotickým jídlem. Příroda zde není vzhledem k rozloze příliš rozlehlá, ale i tak je úžasná. Kapverdy mají celkem hornatou krajinu, nejvyšší horou souostroví je Mt. Fogo.

Počasí:

Podnebí Kapverdských ostrovů je suché tropické s příjemnými teplotami v průběhu celého roku. Teploty se v závislosti na ročním období pohybují průměrně mezi 20 – 25°C
léto: červenec-říjen
zima: prosinec- březen
období dešťů: Od srpna do října zde panuje období dešťů s velmi nepravidelnými srážkami.
období sucha: Období sucha trvá od listopadu do července.

Kdy nejlépe jet:

Pokud chcete zvolit nejstabilnější a hodně teplý měsíc a máte rádi jak lenošení na plážích tak aktivnější dovolenou bude nejvhodnější měsíc květen nebo červen.

Časový posun oproti ČR: 

-2 hodiny

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A ,B, tetanus, břišní tyfus 

Měna: 

kapverdské escudo(CPV), aktuální kurs: 1 Kč=4,071 CVE (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

Platební karty přijímají v řadě obchodů pouze vydané na Kapverdách.
Není nutné si měnit větší částku na místní escudo, protože v mnoha obchodech i na tržnicích lze běžně platit eurem.
Při koupaní v moři je nutno dávat si pozor na silné mořské proudy.

Zajímavosti:

Cidade Velha je malé historcké rybářské město, které bylo vystavěno roku 1462. Nachází se na ostrově Santiagu, je nejstarším městem Kapverdských ostrovů a od roku 2009 je součástí světového dědictví UNESCO. Dominantou města je pevnost Real Forte de São Filipe a nejstarší koloniální kostel na světě.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cestu na Kapverdy vízum. O vízum je možno požádat na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně, které má diplomatickou a konzulární příslušnost pro ČR, příp. na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Lisabonu, resp. jinde. Občané ČR mohou také požádat o vízum na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky v Praze nebo při příletu na letišti. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Konec platnosti cestovního pasu musí být minimálně šest měsíců po ukončení platnosti víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR

Embassy of the Czech Republic
Kanda High Road No. 2, House No. C 260/5
Kanda, Accra – North
Ghana
0023321–223540

Honorární konzulát Kapverdské republiky v ČR

Šítkova 221/1
Praha 1
110 00
Česká republika
+420 224 916 205
consulate-capoverde@hot­mail.com

 

 

Říkají o nás

„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoh...“ (více)
„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoho jiného, než od sebe navzájem. JEDU.cz nám pomáhá kvalifikovaně naplánovat trasy a bezchybně zajišťuje servis ve všech destinacích. “
– O.Š. (65), Praha
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.