Destinace

Destinace: Hong Kong

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Hong Kong je místo rozmanitých národností a kultur, dříve spadal pod Velkou Británii, od roku 1997 je čínský, avšak typické prvky Číny zde nenajdeme. Skládá se z Kowloonu a Nových teritorií. Hong Kong turisty uchvátí především svým rozmanitým a velmi živým zdejším životním stylem, nabízí mnoho různých pohledů a chutí. Najdeme zde tradiční čínské chrámy, trhy, přírodní rezervace, malebné ostrovy, pláže, nejvýznamnější světové banky a vysoké mrakodrapy. Název státu pochází ze slova Heung Gong, což znamená "Voňavý přístav". 

Počasí:

Hongkongské počasí lze označit za vlhké subtropické. Střídají se zde horká a vlhká léta a chladnější sušší zimy.

léto: období mezi květnem a zářím 
zima: listopad až únor
období dešťů:  letní období
období sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Vzhledem k počasí jsou nejlepší dobou návštěvy Hong Kongu měsíce říjen, listopad a prosinec.

Časový posun oproti ČR: 

+6 hodin v době letního a + 7 hodin v době zimního

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, A, B, břišní tyfus

Měna: 

hongkongský dolar(HKD), aktuální kurs: 1HKD=3,20 CZK (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Bezpečnost: Hong Kong patří k bezpečnějším mezinárodním městům, přesto se však doporučuje stále si hlídat své doklady a peníze. V období mezi květnem a listopadem, zvláště v září může hrozit příchod tajfunů. Při vyšších stupních možného ohrožení se z důvodu bezpečnosti zavírají obchody a restaurace.

Zajímavosti:

Na ostrově Lantau se nachází nejdelší kabinková lanová dráha v Asii (5,7 km). Vystoupat lze až na téměř 1 000 m vysoký Lantau Peak, kde se nachází jeden ze symbolů Hongkongu, 26 metrů vysoká bronzová socha Buddhy. 

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují při turistických a dalších cestách, jejichž účelem není výdělečná činnost, vízum pro vstup a pobyt na území HK SAR do 90 dnů.

Důležité kontakty:

Generální konzulát České republiky v Hongkongu
1204-5 Great Eagle Centre, 23 Harbour Road, Wanchai
tel: 00852 2802 2212
e-mail: hongkong@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/hongkong

Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice
Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 311 323, 233 028 800
e-mail: chinaembassy@seznam.cz
web: www.chinaembassy.cz

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.