Destinace

Destinace: Hong Kong

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Hong Kong je místo rozmanitých národností a kultur, dříve spadal pod Velkou Británii, od roku 1997 je čínský, avšak typické prvky Číny zde nenajdeme. Skládá se z Kowloonu a Nových teritorií. Hong Kong turisty uchvátí především svým rozmanitým a velmi živým zdejším životním stylem, nabízí mnoho různých pohledů a chutí. Najdeme zde tradiční čínské chrámy, trhy, přírodní rezervace, malebné ostrovy, pláže, nejvýznamnější světové banky a vysoké mrakodrapy. Název státu pochází ze slova Heung Gong, což znamená "Voňavý přístav". 

Počasí:

Hongkongské počasí lze označit za vlhké subtropické. Střídají se zde horká a vlhká léta a chladnější sušší zimy.

léto: období mezi květnem a zářím 
zima: listopad až únor
období dešťů:  letní období
období sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Vzhledem k počasí jsou nejlepší dobou návštěvy Hong Kongu měsíce říjen, listopad a prosinec.

Časový posun oproti ČR: 

+6 hodin v době letního a + 7 hodin v době zimního

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, A, B, břišní tyfus

Měna: 

hongkongský dolar(HKD), aktuální kurs: 1HKD=3,20 CZK (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Bezpečnost: Hong Kong patří k bezpečnějším mezinárodním městům, přesto se však doporučuje stále si hlídat své doklady a peníze. V období mezi květnem a listopadem, zvláště v září může hrozit příchod tajfunů. Při vyšších stupních možného ohrožení se z důvodu bezpečnosti zavírají obchody a restaurace.

Zajímavosti:

Na ostrově Lantau se nachází nejdelší kabinková lanová dráha v Asii (5,7 km). Vystoupat lze až na téměř 1 000 m vysoký Lantau Peak, kde se nachází jeden ze symbolů Hongkongu, 26 metrů vysoká bronzová socha Buddhy. 

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují při turistických a dalších cestách, jejichž účelem není výdělečná činnost, vízum pro vstup a pobyt na území HK SAR do 90 dnů.

Důležité kontakty:

Generální konzulát České republiky v Hongkongu
1204-5 Great Eagle Centre, 23 Harbour Road, Wanchai
tel: 00852 2802 2212
e-mail: hongkong@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/hongkong

Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice
Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 311 323, 233 028 800
e-mail: chinaembassy@seznam.cz
web: www.chinaembassy.cz

Říkají o nás

„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář ...“ (více)
„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář JEDU.cz a v ní se mne ujala paní Petra Marečková. Službu této kanceláře a této paní vřele doporučuji každému. Jsem dáma v letech a vyřizování "mne bolí", prostě nemám při podnikání čas a taky nevím, kam se obrátit. Další aspekt byla moje psychika, jelikož dcera čekala ve 43 letach první dítě a já chtěla jet nejméně na půl roku. Od začátku vyřizování jsem cítila nejen profesionální ochotu, ale i lidský přístup a zájem pomoct. Nejen, že mi plně pomohla s vypsáním žádosti o víza a s jejich urychleným vyřízením, ale trpělivě mi vždy vysvětlila mé dotazy kolem letu, přesedání, nabídla mi vyřízení zdravotního připojištění, vždy komunikace končila ujištěním, že mi kdykoliv pomůže. Jelikož je mi smutno za vnoučkem, kterého jsem musela nechat tak daleko, doufám, že časem poletím do Austrálie – už teď se těším na skvělé služby od stejné kanceláře. Vřele ji doporučuji – nikdy jsem necítila ani náznak ničeho jiného než velkou ochotu a trpělivost při plnění mých požadavků.“
– Anna Šimčíková
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.