Destinace

Destinace: Turecko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Turecko je zemí Orientu na pomezí evropského a asijského kontinentu, mostem mezi křesťanstvím a islámem. Svou historií i současností láká k poznání. Vedle sebe zde naleznete antické památky, byzantské chrámy a štíhlé minarety. Legendární zaniklé město Trója, popsané v Homérově Illiadě, bylo nalezeno právě na severozápadě Malé Asie. Turecko se může pyšnit dvěma ze sedmi divů světa – mauzoleem v Halikarnassu a Artemidiným chrámem v Efesu.

Počasí:

Na většině území převládají subtropy, kde bývá horko a dusno, letní teploty v jižní části mohou přesáhnout až 40°C. V zimě je pak, zvláště ve východní hornaté části Turecka, mráz a sníh. 

léto: od června do září
zima: od prosince do poloviny února
období dešťů: zimní měsíce
období sucha: letní měsíce

Kdy nejlépe jet:

Červen je ideálním měsícem pro návštěvu Turecka, průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C a trvalé deště nehrozí. Od poloviny září do poloviny října je vhodné Turecko navštívit spíše kvůli turistice nebo poznávacím zájezdům.

Časový posun oproti ČR: 

+1hodina 

Očkování: 

Povinné očkování není žádné. 

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

turecká lira(TRY), 1TRY=8,56CZK (ke dni 18.12.2015)

Upozornění: 

elektrická síť: 220V
doprava: Ostražití by měli být chodci, protože v Turecku je uplatňováno „pravidlo absolutní přednosti motorového vozidla“.

Zajímavosti:

Trója patří k nejznámějším archeologickým místům na zemi. První vykopávky vedl známý Heinrich Schliemann v roce 1870. Zdejší nálezy jsou významnou ukázkou dávného kontaktu mezi anatolskou a středomořskou civilizací. Obléhání Tróje bylo zvěčněno Homérem v jeho eposu Ilias.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro turistické cesty do Turecka nepřesahující 90dní vízum.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Turecka v ČR:

Velvyslanectví Turecké republiky
Na Ořechovce 69, 160 00 Praha 6
Tel.224 311 402      
Fax: 224 311 279
Kontaktní e-mail:
ankara@embassy.mzv.cz

Velvyslanectví ČR v Turecku: 

Embassy of the Czech Republic
Kaptanpasa Sokak No. 15, G.O.P., 
Ankara
06700
Tel.: 0090312/4056139
Email: ankara@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/ankara

Říkají o nás

„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní...“ (více)
„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní cestě do práce, v den rozhodnutí navštívím jejich kancelář. Pan Zíka hned ví, že nastal ten čas, kdy potřebujeme na chvíli zapomenout na pracovní povinnosti. Již si nemusíme dlouze vysvětlovat svoje představy o odpočinku – je to stejné, jako když chodíme ke své dvorní holičce. Pak jsme jen v příjemném očekávání, jakou nabídku nám z CK JEDU.cz letos pošlou. Ještě nás nikdy nezklamali a vždy rádi poradí i ve chvílích, kdy se neumíme z větší nabídky sami rozhodnout. Důvěřujeme jejich mnohaletým zkušenostem. A hlavně se chceme v ulici U Sparty potkávat s pocitem, že se nadále radostně zdravíme a vyjadřujeme oboustrannou spokojenost, že se nám i letos dovolená vydařila. Proto se k nim rádi vracíme a před každou cestou, byť jen potenciální, se jdeme k nim poradit, abychom u nich získali inspiraci pro další cestovatelský nápad. CK JEDU.cz rádi využíváme i pro pracovní cesty do zahraničí, aby se nám postarali o letenky, zajistili nám v zahraničí pronájem auta či jen poradili s ubytováním. Jejich rady jsou vždy cenné a pomohou i při individuálním cestování. Když procházím kolem jejich výloh, vidím, že je tam stále živo. A mám dobrý pocit, že i v této branži jsou pilní a pracovití lidé, kteří se o své zákazníky opravdu starají. Přejeme oranžové cestovní kanceláři JEDU.cz ať jim neubývá elán a ještě hodně dlouho setrvají na adrese na rohu ulice U Sparty. Už teď se doma těšíme, kam letos vyrazíme na pozdně letní dovolenou – samozřejmě s JEDU.cz!“
– Aleš Buček
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.