Destinace

Destinace: Turecko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Turecko je zemí Orientu na pomezí evropského a asijského kontinentu, mostem mezi křesťanstvím a islámem. Svou historií i současností láká k poznání. Vedle sebe zde naleznete antické památky, byzantské chrámy a štíhlé minarety. Legendární zaniklé město Trója, popsané v Homérově Illiadě, bylo nalezeno právě na severozápadě Malé Asie. Turecko se může pyšnit dvěma ze sedmi divů světa – mauzoleem v Halikarnassu a Artemidiným chrámem v Efesu.

Počasí:

Na většině území převládají subtropy, kde bývá horko a dusno, letní teploty v jižní části mohou přesáhnout až 40°C. V zimě je pak, zvláště ve východní hornaté části Turecka, mráz a sníh. 

léto: od června do září
zima: od prosince do poloviny února
období dešťů: zimní měsíce
období sucha: letní měsíce

Kdy nejlépe jet:

Červen je ideálním měsícem pro návštěvu Turecka, průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C a trvalé deště nehrozí. Od poloviny září do poloviny října je vhodné Turecko navštívit spíše kvůli turistice nebo poznávacím zájezdům.

Časový posun oproti ČR: 

+1hodina 

Očkování: 

Povinné očkování není žádné. 

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

turecká lira(TRY), 1TRY=8,56CZK (ke dni 18.12.2015)

Upozornění: 

elektrická síť: 220V
doprava: Ostražití by měli být chodci, protože v Turecku je uplatňováno „pravidlo absolutní přednosti motorového vozidla“.

Zajímavosti:

Trója patří k nejznámějším archeologickým místům na zemi. První vykopávky vedl známý Heinrich Schliemann v roce 1870. Zdejší nálezy jsou významnou ukázkou dávného kontaktu mezi anatolskou a středomořskou civilizací. Obléhání Tróje bylo zvěčněno Homérem v jeho eposu Ilias.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro turistické cesty do Turecka nepřesahující 90dní vízum.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Turecka v ČR:

Velvyslanectví Turecké republiky
Na Ořechovce 69, 160 00 Praha 6
Tel.224 311 402      
Fax: 224 311 279
Kontaktní e-mail:
ankara@embassy.mzv.cz

Velvyslanectví ČR v Turecku: 

Embassy of the Czech Republic
Kaptanpasa Sokak No. 15, G.O.P., 
Ankara
06700
Tel.: 0090312/4056139
Email: ankara@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/ankara

Říkají o nás

„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení ...“ (více)
„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení auta v cizině a k tomu ještě přátelské prostředí, máte z toho radost. A to přesně je cestovní kancelář JEDU.cz. Za šest let, co služeb JEDU.cz pravidelně využívám, to mohu říct s plnou vážností.“
– Ladislav Hanousek, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.