Destinace

Destinace: Peru

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Peru je třetí největší stát jižní Ameriky, název této země znamená v kečuánštině dostatek. Území kdysi náleželo k Říši Inků, potomci Inků nadále žijí v Andách tradičním způsobem života a tvoří polovinu peruánské populace. Z inckého období se zachovalo mnoho památek, přírodních i kulturních zajímavostí. Úkazy jejich neobyčejné vyspělosti nacházíme především v peruánském městě Cuscu a v posvátném místě Inků Machu Picchu. 

Počasí:

Peru patří do tropického pásma, setkat se zde však dá také se sněhem na vrcholkách hor. Teploty jsou celkem stálé po celý rok, průměrné letní teploty jsou 26°C

Období dešťů: prosinec-brezen

Období sucha: duben-listopad

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba pro cestování na pobřeží je od listopadu do dubna, do hor je nejlépe se vydat mezi dubnem a listopadem a do pralesů od června do srpna.

Časový posun oproti ČR: 

-6 hodin (v dobe platnosti letného času -7 hodín)

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování.
Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, žlutá zimnice- doporučuje se těm turistům, jež budou cestovat přes Andy.

Měna: 

peruánský nuevo sol (PEN), aktální kurs: 1PEN=7,57CZK (ke dni 17.12.2015)  

Upozornění:

elektrická síť: 220V, 50 nebo 60Hz
pití, jídlo: vodu je lépe kupovat balenou, ovoce a zeleninu dobře omývat

Zajímavosti:

Iquitos je údajně největší město na světě, kam se po silnici nedostanete. Leží uprostřed amazonské džungle a je skvělé středisko pro výlety do amazonského pralesa. Z Iquitos se můžete vydat do zoologické zahrady nebo si můžete zaplatit plavbu na Amazonce.

Vízová povinnost:

Občané ČR neoptřebují pro cesty do Peru nepřesahující 180 dní víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR v Peru (Embajada de la República Checa)
Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima 27, Peru
Tel.: 0051-1-2643374, 2643381
fax: 0051-1-2641708
e mail: lima@embassy.mzv.cz

Velvyslanectví Peru v Praze
Muchova 9, 160 00  Praha 6 – Dejvice
Tel.: 224316210
Provozní hodiny: pondělí – pátek 9.00 – 17.00

 

Říkají o nás

„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě...“ (více)
„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě i ubytování v Hongkongu. Ubytování bylo dost různorodé od hotelů přes resorty a motely, ale na všech místech bylo čisto, klid a ochotný personál. Na uvedené služby jsme dostali vouchery a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Trasa vede po hlavních atrakcích NZ a celkem jsme najeli během 3 týdnů 4100 km. Informace o trase jsou od cestovní kanceláře stručné, ale poněvadž mají s cestováním po NZ osobní zkušenosti, ochotně zodpověděli všechny dodatečné dotazy. Rozhodně je ale užitečné věnovat se před cestou další přípravě trasy, podle průvodce a podle informací na internetu a připravit si předem podrobnější denní itinerář. Doporučuji také půjčit si společně s autem GPS navigaci, která poslouží hlavně při dojezdech do místa ubytování. “
– Jan Dobrovolný
Pardubice
Zobrazit všechna doporučení...

Doporučené poznávací zájezdy

Peru od A do Z

Zobrazit všechny zájezdy...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.