Destinace

Destinace: Spojené arabské emiráty

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Spojené arabské emiráty je stát na středním východě rozkládající se na východě Arabského poloostrova. Sousedí s Ománem a Saúdskou Arábií. Většinu území zaujímá plochá nížina a pouště. Východní pobřeží je převážně skalnaté, zatímco západní pobřeží Perského zálivu nabízí písčité pláže s tyrkysově modrou vodou. Spojené arabské emiráty jsou plné kontrastů, najdeme zde staré mešity, moderní věžové stavby, orientálními trhy, luxusní nákupní centra, dřevěné rybářské loďky a luxusní limuzíny.

Počasí:

Podnebí je velmi horké, slunce tu svítí prakticky po celý rok. Zimy zde bývají také teplé, i když noci v té době bývají chladnější. V létě mohou teploty dosahovat ve vnitrozemí až 48°C.

léto: od května do září, teploty až k 50°C
zima: prosinec, leden, únor, teploty kolem 24°C
období dešťů: slabé deště v  prosinci a lednu
období sucha: v letních měsících

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba na návštěvu je v období mezi listopadem a dubnem. Během dne je zde příjemných 24 – 26 °C.

Časový posun oproti ČR: 

+ 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Očkování: 

Povinná nejsou žádná očkování.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

emirátský dirham (AED), aktuální kurs: 1AED=6,79CZK (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

Jídlo, pití: není třeba se obávat nákazy z potravin, k pití lépe užívat vodu balenou 
Oblékáníevropský způsob oblékání u žen akceptován, pro lepší pocit doporučujeme dlouhé kalhoty a sukně a zahalená ramena

Zajímavosti:

Ve Spojených arabských emirátech najdeme nejvyšší budovu světa, jmenuje se Burj Chalífa neboli Chalífova věž. Slavnostně byla otevřena 4. ledna 2010 a trhla tak rekord dosavadní nejvyšší stavby Sears Tower v Chicagu. Mrakodrap je vysoký 828 metrů a má 162 pater. V celém komplexu se nachází 57 výtahů a 8 eskalátorů.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují k návštěvě Emirátů vízum. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR v SAE
Corniche Plaza, Citibank Bldg., Abu Dhabi, P.O.Box 27009
tel: 009712/6782800      
fax: 009712/6795716
e-mail: abudhabi@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/abudhabi

Velvyslanectví SAE ve Vídni :
Peter-Jordan-Strasse 66, Vienna
A-1190
tel: 00431-368 14 55      
fax: 00431-368 44 85

Říkají o nás

„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář ...“ (více)
„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář JEDU.cz a v ní se mne ujala paní Petra Marečková. Službu této kanceláře a této paní vřele doporučuji každému. Jsem dáma v letech a vyřizování "mne bolí", prostě nemám při podnikání čas a taky nevím, kam se obrátit. Další aspekt byla moje psychika, jelikož dcera čekala ve 43 letach první dítě a já chtěla jet nejméně na půl roku. Od začátku vyřizování jsem cítila nejen profesionální ochotu, ale i lidský přístup a zájem pomoct. Nejen, že mi plně pomohla s vypsáním žádosti o víza a s jejich urychleným vyřízením, ale trpělivě mi vždy vysvětlila mé dotazy kolem letu, přesedání, nabídla mi vyřízení zdravotního připojištění, vždy komunikace končila ujištěním, že mi kdykoliv pomůže. Jelikož je mi smutno za vnoučkem, kterého jsem musela nechat tak daleko, doufám, že časem poletím do Austrálie – už teď se těším na skvělé služby od stejné kanceláře. Vřele ji doporučuji – nikdy jsem necítila ani náznak ničeho jiného než velkou ochotu a trpělivost při plnění mých požadavků.“
– Anna Šimčíková
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.