Destinace

Destinace: Namibie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Namibie je země s mnoha přírodními krásami a světoznámými národními parky, kterými jsou např. Etosha, Namib-Naukluft, Skeleton Coast a dalšími. Na území státu se nachází rozlehlé pouště Kalahari a Namib s překrásnými písečnými dunami, dále zde najdete hluboké kaňony a vysoké hory. Města zde mají starou koloniální architekturu nebo naopak vesnice jsou zde tradiční africká, v některých místech příliš nepoznamenané civilizací. Namibie, dříve Německá jihozápadní Afrika, získala nezávislost v roce 1990 jako jedna z posledních afrických zemí.

Počasí:

Namibie se nachází v subtropickém pásmu. Vnitrozemní poušť Kalahari, která zabírá velkou část Namibie, je oblastí s velmi vysokými teplotami a v době od listopadu do března se jí cestovatelé často vyhýbají. Pouště na pobřeží a v centrální oblasti jsou díky mořských větrům mnohem příjemnější.

léto: od října do dubna, průměrné denní teploty 20 – 34 °C, často i přes 40 °C
zima: od května do září, denní teploty se pohybují mezi 18 – 25 °C
období dešťů: od října do prosince slabé, od ledna do dubna silné
sucha: od dubna do září

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Namibie je období od dubna do října, kdy vládne slunné počasí a je zde nejpříjemněji. Teploty jsou kolem 25°C.

Časový posun oproti ČR: 

Při zimním čase žádný časový posun není a čas je shodný s Českou republikou. Při letním čase je zde o hodinu víc+1 hod.

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

namibijský dolar (NAD), aktuální kurs: 1NAD=1,77CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Atlantik při pobřeží Namibie není pro koupání úplně ideální. Vodu ochlazuje studený Benguelský proud a teplota vody často nepřesahuje 16 °C. Kromě nízkých teplot vody jsou zde obvykle větší vlny a zrádné spodní proudy. „Skeleton coast“ (Pobřeží koster) je pruh pouště podél pobřeží Atlantského oceánu v severozápadní části Namibie, kde v bouřích a mlze ztroskotalo nespočet lodí. Pro koupání jsou bezpečnější hotelové bazény. 

Zajímavosti:

Kolmanskop je tajuplné město duchů. Pozůstatky osídlení pocházejí z roku 1908. V tomto období se Namibie stala velkým těžištěm diamantů. Kolmanskop se nachází v poušti Namib, 10 km od přístavního města Lüderitz.

Vízová povinnost:

K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Víza vydávají zastupitelské úřady Namibie v zahraničí. Vízum nelze získat na pozemních hraničních přechodech ani na letišti. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Namibijské republiky (ve Vídni)

Ungargasse 33/5
Vienna
A-1030
Tel.: 00431–402 93 71      
Fax: 00431–402 93 70

Velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice

Embassy of the Czech Republic
936 Pretorius Street, Arcadia
Pretoria
0083
P.O.Box 13671
Tel.:  0027124312380      
Fax: 002712–4302033

 

 

Říkají o nás

„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení ...“ (více)
„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení auta v cizině a k tomu ještě přátelské prostředí, máte z toho radost. A to přesně je cestovní kancelář JEDU.cz. Za šest let, co služeb JEDU.cz pravidelně využívám, to mohu říct s plnou vážností.“
– Ladislav Hanousek, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.