Destinace

Destinace: Indonésie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Indonésie je jednou z nejrozmanitějších zemí, je to největší souostroví na světě, tvoří ji až  17 000  ostrovů. Obyvatelstvo je velmi různorodé, najdeme zde jak moderní vyspělou společnost, tak kmeny žijící mimo moderní civilizaci. Je zde neuvěřitelná směsice kultur a jazyků. V celé Indonésii se hovoří více než čtyřmi sty jazyky. Přiroda Indonésie je také velice rozmanitá, po pobřeží se táhne mnoho bělostných písčitých pláží, které lákají k odpočinku, ve vnitrozemí jsou husté deštné pralesy, činné sopky a divoká příroda. 

Počasí:

Klima v Indonésii je tropické, rovníkové, po celý rok je poměrně stabilní a ovlivňované spíše nadmořskou výškou. Teploty ročně dosahují průměrně 26 – 32°C. 

léto: červen-srpen
zima: prosinec-únor
období dešťů:  Mezi listopadem až dubnem přináší západní monzun období dešťů. 
sucha: Od května do října východní monzun způsobuje období sucha.

Kdy nejlépe jet:

Ideální měsíce k návštěvě jsou srpen a září.

Časový posun oproti ČR: 

+8/9 hod. (podle oblasti), při letním čase +7/8 hod

Očkování:

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, japonská encefalitida- jen v případě cesty do zemědělských oblastí země

Měna:

Měna je indonéská rupie (IDR), aktuální kurs: 1000 IDR = 1,79 CZK (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Dodržovat by se měla základní hygienická pravidla, pít pouze balenou vodu, ovoce a zeleninu před požitím omýt tekoucí vodou, vyhnout se ledu do nápojů. S sebou byste měli mít léky proti střevním potížím, které jsou nejčastějším onemocněním osob cestujících do tropických oblastí. 

Zajímavosti:

Na ostrově Jáva je světoznámou památkou chrám Borobudur. Dochoval se z osmého či devátého století a skrývá fascinující reliéfy, které zobrazují buddhistický koncept vesmíru. Celý chrám tvoří rituální obrazec – mandalu. Určitě byste neměli tuto památku opomenout, už jen proto, že má své místo na seznamu Světového kulturního dědictví, a to už více než 20 let.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro návštěvu Indonésie víza, která lze získat buď předem na velvyslanectví v Praze nebo při příletu přímo na letišti - visa on arrival na 30dní, za poplatek 25 USD, při předložení zpáteční letenky. Pas musí mít platnost 6měsíců po návratu do ČR.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Indonésii
Embassy of the Czech Republic
Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng
Jakarta Pusat
P.O.Box 1319
10350
Tel.: 006221–3904075–7      
Fax: 006221–3904078
E-mail: jakarta@em­bassy.mzv.cz

Velvyslanectví Indonéské republiky
Nad Buďánkami II/7
Praha 5
15021
Tel.: 257 214 388      
Fax: 257 212 105, 257 215 293
E-mail: embassy@in­donesia.cz

Říkají o nás

„Rád bych panu Tattermuschovi poděkoval za výbornou a profesionální spolupráci při vyřízení víz pro vstup do Kamerunu. Jeho ochota poradit a rychlost, s jakou byla víza hotova, ještě předčila moje očekávání. Pokud budu opět někdy potřebovat konzultaci a pomoc, rozhodně se na něj znovu obrátím a rá...“ (více)
„Rád bych panu Tattermuschovi poděkoval za výbornou a profesionální spolupráci při vyřízení víz pro vstup do Kamerunu. Jeho ochota poradit a rychlost, s jakou byla víza hotova, ještě předčila moje očekávání. Pokud budu opět někdy potřebovat konzultaci a pomoc, rozhodně se na něj znovu obrátím a rád jej také doporučím v okruhu svých známých.“
– David Petrbok
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.