Destinace

Destinace: Řecko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Řecko je země protkaná slunečními paprsky a prosycená vůní zrajících oliv. Nachází se v jižní části Balkánského poloostrova, který omývají blankytně modré vlny Středozemního, Jónského a Egejského moře. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost, nalezneme zde známé chrámy a mocné monumentální stavby, které smrtelníci vytvořili pro Bohy jako projev úcty. V žádném případě se nesmí opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře pobytu.

Počasí:

Řecko je zemí s typickým středomořským podnebím. Obloha je většinou bezoblačná a teploty se v létě pohybují kolem 30°C. Zimy bývají mírné a deštivé. Léta potěší ty, kteří mají rádi horké a suché počasí. 

léto: červenec, srpen, září
zima: 
říjen-  březen
období dešťů: říjen – březen
období sucha: červen – říjen

Kdy nejlépe jet: 

Nejlepší období pro návštěvu Řecka je od března do září. 

Časový posun oproti ČR: 

+1hod

Očkování: 

Povinná očkován nejsou.
Doporučená očkování: žloutenka A, B

Měna: 

euro, aktální kurz: 1EUR= 27,02CZK (ke dni 13.12.2015)

Upozornění:

elektřina: evropská- 220V
Potápění s přístroji je dovoleno jen v některých lokalitách a musí na to být zvláštní povolení. 
Návštěva mnišského státu Athos (Agios Oros) je umožněna pouze mužům starším 18 let.

Zajímavosti:

Řecko je zemí ostrovů. Ostrovy zaujímají necelých 20 procent z celkové plochy Řecka. Zajímavé je, že z více než 2000 ostrovů je obydleno pouze 227. 

Vízová povinnost:

Občané zemí EU nepotřebují pro cesty do ostatních zemí EU víza.

Důležité kontakty:

 

Velvyslanectví České republiky v Řecku

G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, 154 52 Athens

Tel: +30/2106713755, 2106719701, 2106725332,

Fax: +30210/6710675

 

Velvyslanectví Řecké republiky v České republice

 Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 – Střešovice

Tel: 222 250 943, 222 250 955

Fax: 222 253 686

 

 

 

Říkají o nás

„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě...“ (více)
„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě i ubytování v Hongkongu. Ubytování bylo dost různorodé od hotelů přes resorty a motely, ale na všech místech bylo čisto, klid a ochotný personál. Na uvedené služby jsme dostali vouchery a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Trasa vede po hlavních atrakcích NZ a celkem jsme najeli během 3 týdnů 4100 km. Informace o trase jsou od cestovní kanceláře stručné, ale poněvadž mají s cestováním po NZ osobní zkušenosti, ochotně zodpověděli všechny dodatečné dotazy. Rozhodně je ale užitečné věnovat se před cestou další přípravě trasy, podle průvodce a podle informací na internetu a připravit si předem podrobnější denní itinerář. Doporučuji také půjčit si společně s autem GPS navigaci, která poslouží hlavně při dojezdech do místa ubytování. “
– Jan Dobrovolný
Pardubice
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.