Destinace

Destinace: Egypt

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Naprostou většinu povrchu Egypta tvoří poušť, kterou rozděluje řeka Nil na dvě části: na větší západní Lybijskou poušť (Saharu) a menší poušť Arabskou. Egypt je patří k nejznámějším kolébkám starověké civilizace. Po tisíciletí udivuje miliony lidí svými chrámy, hieroglyfy, mumiemi a výjimečnými pyramidami. Kostely, kláštery a mešity také podtrhují krásu egyptské krajiny.

Počasí:

Podnebí na severu země je středomořské s příjemnými letními teplotami a krátkou zimou. Teploty v létě během dne neprekročí 40°C, noční teploty v zimním období neklesají pod 10°C a dešťové srážky nejsou ničím neobvyklým. Čím více půjdete jih nebo se vydáte do centra země, tím více se klima bude měnit. Letní teploty stoupnou ke 40°C a srážky budou ubývat.

léto: březen až listopad, teploty se pohybují mezi 40-50°C 
zima: denní teploty mezi 20- 25°C, od listopadu do března
období dešťů/sucha: mimo středomořské pobřeží a oblast delty Nilu panuje v Egyptě období sucha téměř po celý rok

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba pro návštěvu Egypta je období mezi březnem a červnem nebo mezi zářím a začátkem prosince. Pokud plánujete cestu za poznáváním památek, nejlepší dobou bude zimní období.

Časový posun oproti ČR: 

+ 1 hodina

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování protižluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A, břišní tyfus

Měna: 

egyptská libra (EGP), aktuální kurz: 1EGP=3,26Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění: 

Elektrická síť: V Egyptě je napětí sítě 220 V. Ve většině hotelů jsou zásuvky přizpůsobeny evropským spotřebičům.
Doprava: Egypt je známý svou chaotickou dopravou a špatným dodržováním pravidel silničního provozu, proto buďte opatrní.

Zajímavosti:

Suezský průplav spojuje Rudé moře se Středozemním a měří 163 kilometrů. Byl otevřen v roce 1869. Patří k nejvytíženějším vodním cestám. Přímo u kanálu leží město Port Said, v jehož okolí najdete pěkné pláže.

Vízová povinnost:

Češi cestující do Egypta potřebují vízum, to lze dostat po příletu na letišti. Platnost pasu musí být minimálně dalších 6 měsíců po návratu do ČR.

Důležité kontakty:

zastoupení Egypta v ČR:

Velvyslanectví EAR
adresa: Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel. 224 311 506
fax: 224 311 157
email: embassyegypt@centrum.cz

zastopuení ČR v Egyptě:

Embassy of the Czech Republic
4 Dokki Street, Giza 125 11, Cairo,
Arab Republic of Egypt
tel: 00202/3485531, 3485469
fax: 00202/3485892
e-mail: 
cairo@embassy.mzv.cz

Říkají o nás

„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschels...“ (více)
„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschelské ostrovy. Pracovníci JEDU.cz nám vždy dobře poradí, většinu nabízených destinací osobně dobře znají. Všechny služby jsou precizně zpracovány, aby na sebe navazovaly. Nikdy se nám nestalo, že bychom zaplacenou službu, ať letenky, hotel nebo pronájem vozu, nedostali v kvalitě, která nám byla nabízena. Když jsme dostali na Hawaii menší rozměr postele a místní recepce nám nechtěla výjít vstříc, JEDU.cz nám nechala okamžitě pokoj vyměnit za větší a dokonce doplatila rozdíl na své náklady. Cestujeme opravdu často, ale s jiným operátorem bychom se na služby v různých koutech světa neradi spoléhali.“
– Martin Černý
ředitel Ag. Benetti
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.