Destinace

Destinace: Reunion

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Reunion je sopečný ostrov rozmanitých přírodních krás a prázdninové atmosféry. Zdejší obyvatelé jsou milí a pohostinní, jejich etnikum je nevídaně pestré, většina obyvatel jsou potomci afrických, evropských a asijských přistěhovalců. Na ostrově najdeme bělostné pláže a ve vnitrozemí členité rozeklané hory, kaňony, skaliska a horské svahy. Reunion nabízí ideální příležitost k prožití aktivní dovolené.  

Počasí:

Ne Reunionu panuje tropické a subtropické podnebí. Změny v průběhu roku nejsou příliš veliké. Východní pobřeží je vlhčí návětrné a západní pobřeží sušší závětrné. Klima je zde proměnlivé vzhledem k vysokým horám. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje mezi 20 – 28°C.

léto: od října do března,v tomto období bývá  horko a vlhko
zima: od dubna do září, většinou suchá
období dešťů: od poloviny ledna do poloviny února
období sucha: od května do října

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba je v sušším období, zejména pro pěší turistiku. Kolem Vánoc a v době francouzských školních prázdnin zde může být hodně turistů.

Časový posun oproti ČR: 

+3 hodiny během zimního času a +2 hodiny během letního času

Očkování: 

Žádné z očkování povinné není, doporučuje se žloutenka A, B a břišní tyfus.

Měna: 

euro, aktuální kurz: 1EUR=27,02CZK (ke dni 19.12.2015)

Praktické informace:

Elektřina: Elektrický proud: 220V, 50Hz; elektrické zásuvky odpovídají evropským normám.

Telefon: Réunion je vybaven všemi moderními komunikačními prostředky. Používání pevných linek a mobilních telefonů je běžné. Do zahraničí můžete volat z veřejných telefonních budek nebo mobilního telefonu (máte-li aktivován roaming).

Internet: Používání internetu je na Réunionu víceméně obvyklé. Naleznete tu mnoho internetových kaváren.

Pošta: Pohledy dojdou do Evropy obvykle za týden.

Stravování:

Místní kuchyně je podobně jako na Mauritiu díky multirasové společnosti velmi pestrá - vybírat můžete mezi kuchyní kontinentální, čínskou, indickou či africkou. Nejčastěji se setkáte s kari na různé způsoby, čerstvými mořskými pochoutkami včetně mnoha druhů exotických ryb, ale také s různě upravovanou zvěřinou. Obzvlášť velký důraz se klade na jemné dochucování jídel, ve kterém převládá hlavně zázvor, paprika a šafrán. Doporučujeme vyzkoušet i některé z místních vín, stejně tak i typický "rhum arrange" - tedy rum s jemnou příchutí vanilky, anýzu, skořice a výtažkem z orchidejí.

Upozornění:

Turistické oblasti jsou bezpečné, přesto se doporučuje dodržovat obecné zásady bezpečnosti a nenechávat zavazadla a osobní věci bez dozoru.

Zajímavosti:

V roce 2010 byl připsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO Národní park ostrova Reunion. Park zahrnuje subtropické lesy, tropické deštné pralesy a pozoruhodné ekosystémy, zabírá 40% území ostrova.

Vízová povinnost:

Občané EU nepotřebují pro cesty na Reunion (který patří Francii) víza, musí mít ale platný cestovní pas.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky ve Francii (Ambassade de la République Tcheque)
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
tel: 00331/40651300
e-mail:paris@embassy.mzv.cz 
web: www.mzv.cz/paris 

Velvyslanectví Francouzské republiky v České republice
Velkopřevorské nám. 2, 118 01 Praha 1
tel: 251 171 711
e-mail: ambapresse@france.cz 
web: www.france.cz 

 

Říkají o nás

„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář ...“ (více)
„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář JEDU.cz a v ní se mne ujala paní Petra Marečková. Službu této kanceláře a této paní vřele doporučuji každému. Jsem dáma v letech a vyřizování "mne bolí", prostě nemám při podnikání čas a taky nevím, kam se obrátit. Další aspekt byla moje psychika, jelikož dcera čekala ve 43 letach první dítě a já chtěla jet nejméně na půl roku. Od začátku vyřizování jsem cítila nejen profesionální ochotu, ale i lidský přístup a zájem pomoct. Nejen, že mi plně pomohla s vypsáním žádosti o víza a s jejich urychleným vyřízením, ale trpělivě mi vždy vysvětlila mé dotazy kolem letu, přesedání, nabídla mi vyřízení zdravotního připojištění, vždy komunikace končila ujištěním, že mi kdykoliv pomůže. Jelikož je mi smutno za vnoučkem, kterého jsem musela nechat tak daleko, doufám, že časem poletím do Austrálie – už teď se těším na skvělé služby od stejné kanceláře. Vřele ji doporučuji – nikdy jsem necítila ani náznak ničeho jiného než velkou ochotu a trpělivost při plnění mých požadavků.“
– Anna Šimčíková
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.